Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Miał ktoś od czasu przedświątecznego ~~20 grudnia (wtedy mieli ponoć jakąś większą awarię) jakieś problemy z domowy tmobile? Dziwna sprawa parametry mam jak zawsze zasięg full prędkości różne były od 2 do 60Mb, ale zero problemów z pingami bądź czasem dostępu. Od grudnia jakoś pingi skaczą od 18 do 100 bądź więcej jitter co mnie zaskakuje od 20 do 130. Z BTSem problemów nie wygląda by jakieś nowe doszły. Dzwoniłem pisałem do tmobile, żadnych awarii, modernizacji itd nie prowadzą, a takie kwiatki. Patrząc na tracert na jednym miejscu IP - 83.220.99.218 pakiety potrafią stać i stać. Kogoś też ta czkawka złapała? Żeby ktoś nie pytał :D
CELL_ID: 49671426
Domowy do 60Mb
RSRQ: -9dB skacze od -4 do -10
RSRP: -72dBm - stałe
SINR: 18dB - 18 najmniejsza odnotowana wartość była taka i rok temu jak brałem ten internet maksymalna wartość 28 późno w nocy, na te pasmo wydaje mi się normalne, ktoś tam w końcu jeszcze korzysta z ich neta.
speedtest:
https://www.speedtest.net/result/7962097784 standard od roku o tej godzinie - w sumie nie narzekam bo wszystko mi ładowało super bez przycięć i niby cały czas tak jest.
Miweq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-20, 17:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Miweq »

Mam to samo. Pingi teraz to masakra w grach do 120 skacze przez co płynność spadła
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

To norma w T-Mobile, internet z DL 3Mb/s na LTE to jest uryna. Do tego na zapchanych BTS-ach z only LTE800 takie kwiatki z pingiem to efekt zatkanych BTS-ów. W przypadku kolegi @snuffy jakiś ratunek to 3G na UMTS2100HSPA+DC z Krzynowłogi Małej.. Dla kolegi @Miweq to samo z BTS-a Nowe Proboszczewice. 16 m-cy no limit w T-mobile za grosze zrobiło swoje. Od początku było wiadomo ze sieć oparta na LTE800 w lokalizacjach wiejskich nie jest w stanie sprostać takiej ofercie. Kwestia czasu było kiedy to sie tak skończy. Tam gdzie na BTS-ie są tylko anteny na 800-900MHz nie ma żadnych szans na poprawę . W tej chwili Networks czyli Orange i T-mobile modernizują swoje sieci LTE w dużych miastach.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

A to ci powiem, że ok download spada ja na to nie narzekam dopóki nie mam magicznych 0.05Mb czy ileś co niektórym się zdarza. Zazwyczaj ciągnie w ciągu całego dnia średnio powyżej 20Mb. Ostatnimi czasy problem był własnie ze stabilnością. Cały czas mam te same parametry nic się nie zmieniło i powstał problem z pingiem i jitterem jednocześnie. Kiedyś podobnie na neo do 10Mb miałem. Od 3 godzin jest jakaś magiczna poprawa nie wiem co się stało, po prostu się naprawiło. Nie rozłączyło. Jak robiłem tracerty to ciągle gdzieś pakiety stały na bramce. Teraz ustąpiło, możliwe że coś robili sam nie wiem. Co do UMTS2100 w Krzynowłodze ściąga mi zasięg o dziwo 4 kreski, ale kokosów nie ma. Z rozbudowami zapewne duże miasta mają piorytet, ale czemu BTS z Krzynowłogi który połączony jest ze stacją do której jest podłączony światłowód Mchowo gm. Przasnysz stacja orange, było tylko 800 teraz w przeciągu paru tygodni dodali co mnie zdziwiło LTE2600. A czemu mnie dziwi? Bo to lokalizacja gdzie przebiega jedynie ruchliwa i tylko ruchliwa w sezonie wakacyjnym droga krajowa. Nic po za tym tam nie ma. 2 Domy w odległości 300m, od miejscowości Mchowo stacja jest w zasięgu 500-800m może więcej do najbliższych domów. Rozbudowywali tam sieć może rok temu by zapewnić chociaż vdsl od neo. Mają ONU niemal w centrum. Także nie rozumiem ich celu 2600, który faktycznie tam jest sprawdzane telefonem. Co do krzynowłogi jeszcze szkoda, że nie idzie bez zmiany ustawień anten - posiadam 2x atk-20, wybrać z którym BTSem ma się łączyć, w przypadku gdy BTS piastowo nagle zrobi się off przełącza na Krzynowłogę. Wyniki na tamtym rewelacja według pomiaru telefonu, w święta, wakacje, gdy dzieciaki miały ferie itd osiągałem 55Mb w swojej lokalizacji około 3.3km od nadajnika w linii prostej. Niestety teren dość niedogodny niewielkie lasy, pagórki i depresje. W tym roku z tego co odpisali mi z tmobile ma pojawić się 1800MHz w Piastowie i stacja ma dostać przyłącze światłowodowe ( przebiega obok stacji, dziwie się, że nie jest od dawna podłączone ), oraz Play szuka bliżej mojego miejsca zamieszkania miejsca na stację, także może coś się ruszy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A na czym im się pojawi to LTE1800 w Piastowie ? Potrzebna jest zaawansowana modernizacja. Opowiadają bajki ale co maja zrobić innego, to nie jest takie proste jak sądzą konsultanci. A LTE2600 dokładają losowo, nikt nie zna reguł. Na dodatek często pasmo LTE2600 i tak zaraz się zapycha. To jest pokłosie budowy sieci w oparciu o część pasm. Na wsiach to LTE800 miało być i wystarczyć na kilka lat ale zaszaleli z ofertą więc jest lipa. Oferta wychodzi im już bokiem. Dla mnie LTE na poziomie 1-3Mb/s to nieporozumienie, nawet bez limitu. A Play póki co uruchomił BTS-y w Rudzie i Pierzchałach ale na jednym paśmie LTE800, miejmy nadzieję ze wkrótce doda kolejne i znajdzie lokalizację koło ciebie bo póki co jest dziura zasięgowa.
Miweq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-02-20, 17:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Miweq »

@matek451
Na tym BTS u mnie uruchomili LTE 2600 które wieczorami się zapycha. Rano jest ok.
Bywa tak że przełączam się sam na LTE800 bo tam mam mniejsze pingi
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tyle, że w przypadku LTE ping nie ma nic do zapchania. Można mieć prędkości poniżej 1 Mb/s, a ping będzie świetny.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

piotrzet pisze:Tyle, że w przypadku LTE ping nie ma nic do zapchania. Można mieć prędkości poniżej 1 Mb/s, a ping będzie świetny.
O i właśnie o to mi chodzi. Nagle z niewiadomych przyczyn ping i wahania zrobiły się 10x większe. Prędkości dobre teraz nawet jak sprawdzam mam 30/20. Czyżby jakieś problemy z routingiem mieli? Ping szaleje od 18 do 700ms. Według tmobile wszystko u nich ok..
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A zgłaszałeś problem przez telefon czy przez email?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Przez email.
Test z przedchwili : https://www.speedtest.net/result/7970438180 a tnie większość filmików. Ping znowu ponad norme i skacze.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A na 3G to samo?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

To samo.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

No to nie ma się co zastanawiać tylko kolejny raz zgłaszać. Napisałbym również, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie będziesz musiał zawiadomić UKE.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co zgłaszać i na jakiej podstawie ?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

I zapewne po raz kolejny odpiszą, że u nich wszystko gra.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Wtedy pisz do UKE. Nie ma się co z nimi cackać.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Chyba rozwiązane.. po VPN wszystko śmiga. Śmierdzi mi jakimiś ograniczeniami.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

To nie jest ograniczenie tylko problem globalny jak oni to nazywają. Zresztą nie pierwszy i nieostatni u nich. Jedni mają ten problem inni nie. Tak jest jeszcze np z usługą VoWiFi.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Możliwe. Dziwne, że ostatnią awarie mieli 20 grudnia i od tamtego czasu nadal "trzyma". Jednak za ich teksty typu "U nich wszystko z siecią ok" powinien być przysłowiowy "chu* w du**".
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

To wszystko zależy od konsultanta. Ja miałem tak z VoWiFi niby awarii nie było a mnie usługa nie działała dopiero po kilku zgłoszeniach zaczęła działać jak należy. Więc wydaje mi się że to zależy od tego na jakiego konsultanta trafisz.
czullo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-16, 06:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czullo »

T-mobile odpowiedziało na moja reklamacje:
Przeprowadzone analizy wskazały na wykorzystywanie dostępnych usług na internecie domowym o numerze xxx. Wyjaśniam, że usługi telekomunikacyjne świadczymy w warunkach istniejących możliwości technicznych. Podkreślam, że z uwagi na zmienność naturalnych warunków rozchodzenia się fal radiowych oraz okoliczność, iż jest ona współdzielona przez użytkowników, poziom zasięgu, jak też szybkość transferu danych może ulegać zmianom. Parametry zależne są od lokalnych uwarunkowań konfiguracji sieci, jej aktualnego obciążenia. Dodatkowy czynnik w postaci podejrzenia zakłóceń zewnętrznych wskazałem już wcześniej. Podkreślam, że na bieżąco monitorujemy stan sieci, aby zminimalizować wpływ zdarzeń tego typu na dostępność usług telekomunikacyjnych. Nie odnotowałem przerwy w świadczeniu usług telekomunikacyjnych w rozumieniu postanowień Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych na rzecz Abonentów T-Mobile. Brak jest podstaw do zwrotu opłat abonamentowych, jak też wyznaczenia odszkodowania. Obecnie, zważywszy na poziom zasięgu sieci, zakres i intensywność wykorzystania naszych usług w najbliższej okolicy dla Pana lokalizacji nie doradzamy zawierania Umów na internet domowy.

Rozpatrzone okoliczności nie stanowią podstawy do rozwiązania Umowy bez zachowania wynikających z niej zobowiązań. Zobowiązania terminowe obejmują okres do końca cyklu rozliczeniowego, który nastąpi po xxx, tj. xxx. Ewentualna rezygnacja przed wygaśnięciem ustalonych zobowiązań terminowych oznacza wyznaczenie kary umownej. Kwota kary umownej nie przewyższy wysokości ulg przyznanych Panu, jako Abonentowi, w ramach Umowy. Obliczona kara umowna uwzględni pomniejszenie o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia Umowy do dnia jej rozwiązania.

T-Mobile Polska S.A. nie wyraża zgody na udział w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów przed Prezesem UKE.
Tak wiec powodzenia, mi zostało jedynie 9 miesięcy do końca.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

No to teraz pytanie. Od czego zależy czy pozwalają rozwiązać umowę czy nie? Z tego co czytam na różnych forach i po swoich doświadczeniach z usługą VoWiFi wszystko zależy na jakiego konsultanta trafisz. Świetnym przykładem jest tutaj mój problemz VoWiFi, które wieczorem nie działało. Wysyłałem kilka zgłoszeń zawsze odpowiedź taka sama i bez rabatu. Jednak ostatnie zgłoszenie to rabat udzielony na 2 miesiące na abonament i poprawne działanie usługi. Jakie masz te prędkości u siebie? Jak są bardzo tragiczne ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiał tylko zgłosił do UKE. Bo z tego co mi się wydaje te osoby, które dostały pozwolenie na rozwiązanie umowy bez kar pisały w emailach że jeśli sytuacja się nie poprawi zgłoszą sprawę właśnie tam.
SierraWireless
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-09-03, 10:10
Lokalizacja: HSDPA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: SierraWireless »

mam takie pytanie nt. oferty "internet mobilny MAX", pakiet danych 200GB.

"internet LTE bez limitu danych, bez dodatkowych oplat" jest tylko i wylacznie na LTE,
czy takze na 4G+ (LTE+) ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A masz zasięg w agregacji pasm LTE+ ? Sprawdzałeś czy DL jest większy od 60Mb/s? oferta MA jest słaba i droga, szczególnie gdy DL u ciebie nie przekracza w T-mobile 60Mb/s nie warto jej brać.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Nadal coś popsute chyba mają.. odnośnie wcześniejszego mojego postu screen z tracertu :

http://prntscr.com/mcvpej
http://prntscr.com/mcvpoh

Nie mam pojęcia co im się z siecią dzieje. Zpingować 10.9.177.1 wgl się nie da.
jar001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-31, 14:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jar001 »

//nieaktualne do usuniecia
Sisay
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-01-01, 21:30

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Sisay »

Wlasnie nagle padl do 3Mb/s jakie sa szanse na zerwanie umowy bez kar ?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Śmiech na sali z tymi skokami pingu, gubieniem pakietów. Ustawiam tel. nr w orange jako router ta sama wieża te same parametry i pyk normalnie wszystko śmiga 40ms 0 utraty pakietów, wszystko odpala się od razu. Więc to nie mogą być przeciążenia - chyba nie.
SierraWireless
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2010-09-03, 10:10
Lokalizacja: HSDPA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: SierraWireless »

lipa straszna,
oferta t-mobile internet mobilny MAX jest z limitem 200GB, nawet jezeli korzystasz tylko i wylacznie z technologii LTE.

a zgodnie z regulaminem powinno byc:
100GB LTE = LTE bez limitu danych
200GB 2G/3G/4G/4G+ = podstawowy pakiet danych

zakladajac ze uzywasz tylko i wylacznie LTE, limit koncowy powinien wynosic 300GB,
niestety lejek pojawil sie dokladnie po przekroczeniu 200GB.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Chyba masz inną ofertę, "stary" max nie.mial żadnych limitów

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ