Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
quong
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-31, 18:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: quong »

Witam Serdecznie

Byłem przedwczoraj w T-mobile. <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> internet mobilny na test (no.. to taki test jak by w cale, umowę trzeba podpisać ale do 14 dni można zwrócić). Na razie jest ... dziwnie. Czasem pokazuje około 14mbps a czasem powyżej nawet 42mbps. Zrobiłem testy:

Obrazek - takie info wyrzycił Huawei Manager

Nie zmieniając nic oto lista wyników robionych testów w odstępstwie kilku minut.

Obrazek

Tutaj mapa z moją lokalizacją i lokalizacją BTSa (na tym BTSie jest tylko LTE1800), z którym się łączę:
Obrazek

Przestawiałem pasma na LTE800, następnie LTE2600. Później LTE800+1800, LTE800+2600, LTE1800+2600. I każdorazowo test prędkości (3 na pasmo).
Oto wyniki (na dole LTE800, u góry LTE 1800+2600)

Obrazek

I w sumie nie wiem jakie wyciągnąć z tego wnioski... na żadnym nie uzyskałem 42mpbs tak jak miało miejsce to na trybie AUTO. Pomoże ktoś?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Dobrze byłoby gdybyś wiedział jaki nadajnik masz przy tych 42 Mb/s bo z tego co widzę to na tym co pokazujesz jest tylko LTE 1800 a inne częstotliwości które testowałeś są na innych
quong
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-31, 18:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: quong »

A jak to najlepiej/najpewniej sprawdzić?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Programem tym co masz u góry ss z niego czyli hmenager i podać LONGCID
quong
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-31, 18:39

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: quong »

Wydaje mi się, że z innym się chyba nie łączy ponieważ tylko ten nadajnik ma LTE1800 a pozostałe w pobliżu posiadają tylko pasma 3G. Przynajmniej tak wynika z BTSearch
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Na Bucewicza 18 działa LTE2600 T-Mobile i LTE1800NW. Na stawowej jest LTE800 t-mobile i LTE1800NW.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Na LTE nie ma stałych prędkości, spreedtest pokazuje tylko najwyższy osiągnięty wynik i wybierz jeden niezalagowany serwer, bo z nimi jest bardzo różnie.

Obrazek

Pierwsze czerwone to pobieranie Ubuntu na LTE, drugie na VDSL(kablu).
kurek99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-02-13, 20:30
Lokalizacja: polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kurek99 »

W marcu kończy mi się internet od Play i chciałem zmienić na coś nowego, świeżego i czy T-Mobile bez limitu to nadal najlepsza opcja? Obecnie w Play mam 52gb limitu, darmowe nocne pobieranie i abo za 29,99 zł oraz dość stary sprzęt dwr 116 i modem huawei e3372.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jeśli potrzebujesz więcej niż 100 GB miesięcznie to dalej najlepsza opcja
kurek99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-02-13, 20:30
Lokalizacja: polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kurek99 »

piotrzet pisze:Jeśli potrzebujesz więcej niż 100 GB miesięcznie to dalej najlepsza opcja
52 GB to już bardzo mało i zazwyczaj tydzień przed końcem okresu rozliczeniowego już nie ma internetu i to jeszcze specjalnie wstaje rano by pobrać jakieś pliki albo zrobić aktualizacje w ramach nocnego pakietu :/ 100 GB może i by starczyło ale nadal bym musiał się ograniczać w pobieraniu.

Można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> w abo sama kartę SIM i router sobie oddzielnie kupić? Czy ten co dają jest wystarczający?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Można, w zasadzie bez żadnych limitów jest tylko sama SIM(w abo za 80zł). Internet domowy jest tańszy, z sprzętem, ale ma limitowaną prędkość.
Nie, nie da się go <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> bez sprzętu.
DarkNight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-29, 23:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DarkNight »

Witam. Czy nadal trzeba czekać na aktywację nowej usługi (karty sim)? Kurier przywiózł mi godzinę temu umowę wraz z routerem Huawei B525s-23a. Od tej pory tylko czerwono. Próbowałem wyszukiwać inna sieć niż Lte lecz każda próba połączenia z 3g czy nawet 2g kończy się wyskakujacym komunikatem błąd.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

kurek99
W tej ofercie konkretnie mowa nie ma takiej możliwości aczkolwiek wybór B529 lub B528 nie jest złym pomysłem są to całkiem udane routery.
DarkNight
Jeśli karta się nie aktywowała jeszcze zadzwoń do BOK to przyspieszą
DarkNight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-29, 23:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DarkNight »

Sprawdziłem ta kartę w dwóch telefonach. W jednym z adapterem jako zwykła kartę sim, w drugim jako micro sim pod kątem LTE. W pierwszym wypadku widać było zasięg i tyle. W drugi zaś zero zasięgu nawet gdy wybierałem ręcznie i przedstawialem z 4G na 3G czy nawet 2G. Głucho i ślepo. Bardzo dziwi mnie ta sytuacja.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

BEAST pisze:Zrobiłem testy Orange i T-Mobile :

Co wy na to ?
Ładnie, jeszcze jak napiszesz jaki był cel... 1800 i 800 sądząc po RSRP są z innych nadajników.
BEAST
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-28, 23:44

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: BEAST »

Musze zmienić Internet i mam do wyboru Orange Mobilny albo T-Mobile Internet domowy. Testowałem a cel jest taki aby wybrać najlepszy
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

To zobacz co masz na mapie i próbuj to weryfikować uwzględniając miejsce w którym możesz dać antenę.
DarkNight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-29, 23:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DarkNight »

Witam. Od kilku dni korzystam z opcji internetowej bez limitu od T-mobile.
Tak wygląda to w liczbach na dzień dzisiejszy i tą godzinę:
CELL_ID: 61530382
RSRQ: -8dB
RSRP: -100dBm
SINR: 1dB
PLMN: 26002
Jeżeli chodzi o speedtest to prędkość w ciągu dnia to około 9-12mb w godzinach szczytu a poza nią to 20-22mb przy opcji do 20mb/s. Pingi cały czas między 20 a 30 ms.
Póki co to tylko delikatne testy z mojej strony. Szukam alternatywy bez limitu dla Orange ADSL. Po kablu mam ok 6mb dl i wysyłania jakoś 0.8. Ping około 40ms. Jeden od drugiego to różnica niemal 40zł/msc więc nie mała kwota. Chodzi głównie o niezawodność oraz transfer powyżej tej "dyszki" w pobieraniu. Co mnie nurtuje. Wszech obecny jest priorytet jeżeli chodzi o sieci na początku trwania umowy.
Niech powie mi któraś z osób która może korzysta już od dłuższego czasu z tej samej opcji co ja jak sprawa się ma po upływie 2msc od początku trwania umowy, czy nadal jest dobrze i kolorowo, czy jednak pozostaje doczekać do końca umowy w trosce że w między czasie coś się dobrego wydarzy i internet zacznie normalnie funkcjonować?
Czy przy podanych parametrach warto dokupić wówczas jeżeli się zdecyduję na pozostanie w tej opcji anten zewnętrznych? Do BTS który działa w LTE 800 mam jakoś w linii prostej prawie 2km. Liczę panowie że pomożecie :)
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

Łączysz się z nadajnikiem Sobowidz - gm. Trąbki Wielkie, Pomorskie
Sobowidz 95 - maszt Orange pasmo LTE 800 jak na to pasmo to parametry masz bardzo kiepskie nawet bez żadnych anten powinno być lepiej jak na odległość 2 km.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Z pasmem 800 bym nie wiązał wielkiej nadziei na przyszłość. U mnie od września prędkość na 800 spadła z ponad 20 do 2 mbita. oczywiście w godzinach 18-23. Jedynie jeszcze 2600 jako tako trzyma poziom i w szczycie jest ok.15 mbit. 1800 natomiast cały czas od 5 do 10 w szczycie. Fakt na telefonie z kiepskim sygnałem 1800 czy 2600 lepiej mieć pewne 800 nawet ze stałą prędkością 2-5 mbit.ale już jako internet domowy nie bardzo mi ta prędkość na 800 odpowiada ,więc siedzę na 2600 i czekam kiedy padnie jak reszta czętotliwości ,a stanie się to na pewno jak nie wprowadzą jakiegoś FUPa lub innego ograniczenia dla ssaczy.
DarkNight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-29, 23:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DarkNight »

@amstat Możliwe że na takie parametry ma wpływ delikatny lasek tuż nie daleko mojego domu. Sąsiad posiada taki nie duży las brzozowy. Nie jest on duży i nie jakiś gęsty no ale jest. Jeżeli chodzi o pracę w 2600 to wiem że Orange posiada taki parametr w tym że właśnie BTS-ie, jednak jak wiemy internet jest limitowany. Nie jestem wstanie określić jakie jest zużycie msc bo jest ono naprawdę różne ale mimo wszystko cenię sobie to że mimo wszystko nie patrzę na ten limit i nie mam z tyłu głowy tej myśli ile jeszcze zostało do końca.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja używam tego neta od samego początku jak tylko weszła ta oferta. Nie było u mnie czegoś takiego jak lepiej na testach ,a po miesiącu gorzej. Jedyne co to widzę i to bardzo wyrażnie identyczną sytuację jak miałem w plusie kilka lat temu. Czyli spadek prędkości w miarę przybywania klientów. Plus spadał do 1 mbita i nadal tak dział tragicznie mimo że wprowadzili FUP. Jedynie co to w plusie nie spadały prędkości w 3G.Zawsze był i jest ten sam poziom ,a w Tmobile widzę że na 3G 900 i 2100 się też pogarsza w miarę ilości klientów i upływu czasu. Mniejmy nadzieję że nie spadnie do 1-2 mbita ,jak mam w Plusie.
DarkNight
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-01-29, 23:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DarkNight »

@ktry To ile teraz wyciągasz średnio z neta i w jakich godzinach uzyskujesz dane prędkości?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

ktry pisze:Ja używam tego neta od samego początku jak tylko weszła ta oferta. Nie było u mnie czegoś takiego jak lepiej na testach ,a po miesiącu gorzej. Jedyne co to widzę i to bardzo wyrażnie identyczną sytuację jak miałem w plusie kilka lat temu. Czyli spadek prędkości w miarę przybywania klientów. Plus spadał do 1 mbita i nadal tak dział tragicznie mimo że wprowadzili FUP. Jedynie co to w plusie nie spadały prędkości w 3G.Zawsze był i jest ten sam poziom ,a w Tmobile widzę że na 3G 900 i 2100 się też pogarsza w miarę ilości klientów i upływu czasu. Mniejmy nadzieję że nie spadnie do 1-2 mbita ,jak mam w Plusie.
Chyba dużo zależy od lokalizacji. Np w Kielcach nie ma żadnego problemu na razie z prędkościami. Minimalnie w godzinach szczytu jest 15 Mb/s i to tam gdzie jest samo LTE 1800 więc albo jest wystarczająca liczba BTS albo mało osób kupiło ofertę
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Średnio to zależy od wielu rzeczy. Godzina,dzień,częstotliwość Ogólnie to tak jak bym miał uśrednić ,to jakieś 15 mbit. Mam jeszcze umowę do lipca w Plusie gdzie prędkość w szczycie spada nawet do 1 mbita. Słynny Smart Dom sprowadził plusowy internet na kompletne dno w mojej lokalizacji. Złożyło się to jeszcze z kompletnym brakiem inwestycji przez kilka lat ze strony plusa i takie są skutki.Płacić trzeba ,a korzystać nie można .Obawiam się tylko aby sytuacja nie powtórzyła się w Tmobile. Ogólnie to jestem za jakimś nawet limitem ,aby tylko nie skończyło się tak tragicznie jak w Polskiej sieci.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: MKwiatusz3K »

Potrzebuje pomocy w lokalizacji bts ze zdjęcia w zalaczniku.
Nie mogę bo nigdzie znaleźć a połączyłam się z nim pierwszy raz
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Orange Polska S.A. Gołębiów Dz. nr 91
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: MKwiatusz3K »

O dzięki. To musieli dziś odpalić ten nadajnik do tej pory w tej lokalizacji stał tylko plus że swoim 800mhz

Coś się dzieje bo teraz łapie nadajnik w chynowie jakieś 10km od miejsca zamieszkania pomijając nadajniki bliżej
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

LTE no limit od T-Mobile zrobiło swoje. kolega pisze mi ze w Pasłęku w salonach już nie oferują tej usługi. Brak technicznych możliwości świadczenia usługi, sieć zapchana. Z tamtego terenu Markusy, Oleśno na LTE800 przy RSRP -97dBm DL/UL około 1Mb/s.Na prowincji robi się mało ciekawie. 5 m-cy zrobiło swoje.
ODPOWIEDZ