Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Tak, cała dotychczasowa kwota będzie abonamentem.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Routera nie będziesz spłacał ale koszt będzie dalej taki sam, bo abonament drożeje. Nie czytałeś regulaminu przed podpisaniem umowy?
bladesss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-02, 12:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bladesss »

shevchenko1987 pisze:Uciągnie, bo sam korzystam. Pewnie masz na myśli Evobox Stream?
Myślałem nad nim ale raczej nie wezmę przez to, że dla tych 28miu standardowych kanałów i tak trzeba antenę na dach wywalić, poszukam czegoś innego
damian510
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-25, 12:04

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian510 »

Czesc czy jest juz ktos komu sie skonczyla umowa i przeszedl na czas nieokreslony? czy dalej ma internet bez limitu? Pozdro
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

damian510 pisze:Czesc czy jest juz ktos komu sie skonczyla umowa i przeszedl na czas nieokreslony? czy dalej ma internet bez limitu? Pozdro
tak
kuba378
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-10-23, 14:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kuba378 »

Siema. Mam taki problem z internetem domowym T-mobile.
Posiadam pakiet do 20 mega z routerem Hauwei B-528.
Umowa kończy mi się 2 października.
Od kilku dni bardzo spowolnia, po restarcie routera jakiś czas jest lepiej, po czym znowu zwalnia.
W ustawieniach routera w zakładce Rejestry Systemu zauważyłem powtarzające się co kilkadziesiąt minut takie wpisy:
Detect UDP port scan attack, scan packet from 213.158.199.1
Po takim wpisie pomaga restart routera na jakieś kilka / kilkadziesiąt minut i tak w kółko.
Bardzo proszę o pomoc.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

kuba378 pisze:Siema. Mam taki problem z internetem domowym T-mobile.
Posiadam pakiet do 20 mega z routerem Hauwei B-528.
Umowa kończy mi się 2 października.
Od kilku dni bardzo spowolnia, po restarcie routera jakiś czas jest lepiej, po czym znowu zwalnia.
W ustawieniach routera w zakładce Rejestry Systemu zauważyłem powtarzające się co kilkadziesiąt minut takie wpisy:
Detect UDP port scan attack, scan packet from 213.158.199.1
Po takim wpisie pomaga restart routera na jakieś kilka / kilkadziesiąt minut i tak w kółko.
Bardzo proszę o pomoc.
Zmień haslo do sieci wifi na nowe , mocne , dodatkowo włącz sobie filtracje po adresach MAC, wyłącz WPS.

Ktoś Cie atakuje
tempest
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-09-27, 08:32
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tempest »

Proszę o radę: jako firma dostałem ofertę T-m na internet bez limitu za 60 zł netto wraz z ruterem B525s (CA). W okolicy biura jakość sieci jest cieniutka - Orange przeciążony. Brać ofertę T czy O - też bez limitu (1TB). Inni operatorzy w okolicy nie istnieją - tzn. są ale parametry sygnału jeszcze słabsze.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Orange i tak 1TB w miesiącu nie wykorzystasz bo jest lejek techniczny. Po przekroczeniu iluś GB w ciągu dnia dostajesz lejek który utrzymuje się do końca dnia albo dłużej.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Na upartego wykorzystasz :)

Po 50 GB dziennie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

O ile ci nie obetną prędkości tak, że nawet tych 50GB dziennie nie będziesz mógł wykorzystać.
tempest
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-09-27, 08:32
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tempest »

Limitu danych nie przejem w żadnej z sieci. Bardziej mi chodzi o stabilność i parametry sieci. Zrobiłem testy i Tmob/Orangutan nadają z tego samego LAC. Tmob w technice HSPA+ zaś Orangutan w LTE.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Podaj lokalizację.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Oczywiście nieprawdą jest ze T-mobile ma tam tylko 3G a Orange dostęp do LTE. Klasyczny przykład testu wykonanego na karcie od Niemca która nie wpuszcza do LTE, trzeba poprosić łaskawie BOK różowego żeby karta mogła się logować do LTE. Choć trudno to nazwać testami, brak lokalizacji i jakichkolwiek wyników, w zamian twierdzenie że konkurencja poza NetWorks nie istnieje. Na jakiej podstawie ? Kluczowe to najpierw jest stwierdzenie jak wyglada sieć NW w okolicy i co wisi na ich BTS-ach, do tego testy nz zewnatrz na ich kartach. na poczatek telefon Android LTE z https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=pl i screeny z zakładki wskaźnik dla Orange i T-Mobile. Do tego speedtesty. Na początek lokalizacja.
tempest
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-09-27, 08:32
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tempest »

Gdańsk - Mateblewo. W sąsiedztwie [BTS1 - Orange UMTS 900, T-mobile UMTS-900 zarządzane przez Networks]; [BTS2 - Orange LTE/800/2600-Networks + T-Mob LTE/800/2600- Networks]. Testy robiłem telefonem i G-NetTrack. Testowałem z karta playa, ale przełączałem sieci i roaming w Orange + Tmobile. Parametry cieniutkie - RSRP -110-113 dBm; CQI 2 do 8. Na testach w terenie łapało mi tylko BTS2 w obu sieciach.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

To duża dziura zasięgowa, jedyny BTS NetWorks w poblizu to ta nędza na budynku przy Zielone Wzgórza 6 na 2 sektorach z LTE1800NW czyli 15MHz pasma dla klientów Orange i T-Mobile i dwa sektory dla Plusa na LTE1800aero2( 20MHz pasma). ogólnie tym pseudo BTS-em nie warto sobie głowy zawracać. Pokaż screena z tego G-NetTrack na kartach Orange i T-Mobile , test na zewnatrz. Testy Play w RK bez znaczenia. Ogólnie i tak tylko stacje bazowe zlokalizowane w okolicy Piecki-Migowo i Migowo mają znaczenie. Czyli Warneńska 4 i Myśliwska 25 dla NetWorks i Jaskowa Dolina 105 i Mysliwska 25 dla Play, z kompletami pasm LTE i agregacją.
tempest
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-09-27, 08:32
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tempest »

Z uwagi na NLOS (góry/doliny) Jaśkowa Dolina, Warneńska, Myśliwska wg mnie odpadną. Ale zobaczymy. Byłem przekonany że w roamingu nie ograniczają na maksa parametrów, stąd pomiar na playu, z Twojej wypowiedzi wynika że jest inaczej. Ruszę w teren i pomierzę. Dziękuję!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Za niedługo to już nawet tego roamingu nie będzie w Playu.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

W ostatnich tygodniach coś nie zawsze ten internet działał, dzisiaj ciągle dobija do 60 Mb, tylko u mnie poprawa czy generalnie coś poprawili ? Oby nie do 16.00 ...
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

U mnie na odwrót :D
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

tempest pisze:...Gdańsk - Mateblewo...
matek451 pisze:...To duża dziura zasięgowa...
Tutaj popytaj: https://trzepak.pl/viewforum.php?f=27
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
tempest
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2019-09-27, 08:32
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tempest »

Dzięki, niestety w mojej wiosce nikt z operatorów nie inwestuje w rozbudowę sieci. Sieci przeciążone, ciągną najmniejszym kosztem A wszyscy o 5G. Tere fere. W 5G lokalizacja stacji w promieniu 500m, z uwzg. budynków. Nie do zrobienia w naszym kraju przy obecnych, nawet najnowszych przepisach wrześniowych.
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

U mnie tmobile po 18:00 dobija do 2 Mb/s. W ciągu dnia na luzie 50-60. Ciekawe czy to się jeszcze poprawi : (
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co ma się poprawić jak 3 BTS-y NetWorks w tej okolicy gdzie T-mobile ma komplet 4 pasm nie dają rady? Ale jaki masz sprzęt, z których pasm LTE T-mobile korzystasz, jakie parametry sygnału na nich i która to stacja bazowa różowego?.
Pepcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2018-12-10, 21:07

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pepcio »

Mieszkam w Warszawie przy ulicy Roślinnej, łączy mnie z BTS na Blokowej 3 (na terenie boiska). Router to huawei b525. RSRP -70dBm. Pasma automatycznie, wieczorem i tak nie ma znaczenia, na który się przełączę internet chodzi tak samo źle.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Niestety ale B525 to nic dobrego w przypadku Warszawy tutaj min to router 2CA z MIMO 4x4
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A dlaczego ? Parametry sygnału prawidłowe, do BTS-a 400m na wszystkich pasmach LTE lipa więc co to zmieni? No i router B525 w ofercie internetu domowego od operatora topo co je oferował ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jak wiadomo w Warszawie obecnie jest modernizacja. Nie bez powodu wszystkie pasma oprócz 800 dostają MIMO 4x4. B525 i podobne urządzenia w Warszawie to obecnie chłam. Min B618.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Chłam ??
To tani i przyzwoity router.

A wiesz Piotrze że mimo x4 działa wyłącznie na antenach wewnętrznych i dobrym zasięgu ??

Więc realnie ile procentowo ludzi na tym skorzysta ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

W Warszawie zaczęli dopiero modernizację na 4x4 na LTE1800 i LTE2100 a ten wyskakuje że konieczny sprzęt z 4x4MIMO. Po pierwsze to B618 ma tylko 12 kat LTE więc w MIMO4x4 agreguje tylko 2 pasma . Z 3 CC CA MIMO4x4 nie skorzystasz na nim. Po drugie tak jak pisze @onken działa na antenach wewnętrznych, samo MIMo4x4 wymaga dobrych parametrów sygnału( sprawdzałem na WF860 w Orange w 2 CC CA B7( MIMO4x4)+LTE1800, przy słabym nawet na sprzęcie z jego obsługą się nie załączy. Po trzecie to skoro B525 to szajs to czemu T-mobile oferuje go klientom zamiast sprzętu z 18/19kat. LTE który wykorzysta potencjał tej agregacji 3 pasm LTE w MIMO4x4, o ile klient będzie mieszkał pod BTS-em. Na dziś tylko terminale z tą kategorią i pewnie tylko na zewnątrz mają szanse na skorzystanie w pełni z tej nowości, pewnie tylko telefony. Do internetu wewnątrz domu trzeba czekać na CPE LTE z modemem tej kategorii. WF860 posiada antenę MIMO4x4 ale modem 12 kat LTE więc w tej technologii obsługuje tylko 2 CC CA, agregacja 4 pasm LTE tylko w MIMO2x2 i QAM256. Póki co następców raczej nie widać i nie wiadomo czy się pojawią( 5G puka do drzwi).
ODPOWIEDZ