Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Oczywiście, że są lejki, kombinują jak mogą. Miałem magente tmobile i to był dramat. Nie ma prawdziwego no limit aktualnie dlatego trzeba uważać by się nie naciąć. Osobiście wybrałem Play i używam 200GB + cykliczne 100GB za 20zł i sprawuję się świetnie, szczególnie z routerem B818.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Jakie lejki ???

W starych taryfach nic nie ma, mam ich kilka i nawet po 2-3 TB pobranych danych nigdy nie było żadnego lejka.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Anil321 pisze:Oczywiście, że są lejki, kombinują jak mogą. Miałem magente tmobile i to był dramat. Nie ma prawdziwego no limit aktualnie dlatego trzeba uważać by się nie naciąć. Osobiście wybrałem Play i używam 200GB + cykliczne 100GB za 20zł i sprawuję się świetnie, szczególnie z routerem B818.
Kompletna bzdura. Nie masz pojęcia to nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

onken pisze:Jakie lejki ???

W starych taryfach nic nie ma, mam ich kilka i nawet po 2-3 TB pobranych danych nigdy nie było żadnego lejka.
Więc jak mogę dobrać aktualnie starą taryfę której nie ma? Biorąc pod uwagę dobranie u operatora a nie jakieś cesję.
Invincible
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-01, 09:51
Lokalizacja: Bełćhatów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Invincible »

Aktualnie nie dobierzesz starej taryfy. Jedyne co pozostaje to wypożyczenie karty, lub znalezienie kogoś i spisanie cesji.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Anil321 pisze:
onken pisze:Jakie lejki ???

W starych taryfach nic nie ma, mam ich kilka i nawet po 2-3 TB pobranych danych nigdy nie było żadnego lejka.
Więc jak mogę dobrać aktualnie starą taryfę której nie ma? Biorąc pod uwagę dobranie u operatora a nie jakieś cesję.
Nie trzeba żadnej starej taryfy w Magenta tych których są obecnie równiez spokojnie można tyle pobrać.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: key »

Anil321 pisze:Oczywiście, że są lejki, kombinują jak mogą. ... Nie ma prawdziwego no limit aktualnie dlatego trzeba uważać by się nie naciąć.
Nie rozumiesz roznicy miedzy "ograniczenie szybkosci transferu" (tzw. lejek) a taryfa "no limit":

1.) W tej chwili wiekszosc taryf jest "no limit" - tzn. placisz jedna kwote, niezaleznie od ilosci danych, ktore pobierzesz. Szybkosc transmisji nie ma najmiejszego znaczenia.
2.) Ograniczenie szybkosci transmisji po przekroczeniu danej ilosci transferu jest w wiekszosci taryf, ilosc dopuszczalnego transferu na maksymalnej szybkosci jest zazwyczaj podana w umowie i/lub sprzedawca powinien to wiedziec.
Nie pomagam na PW.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

W takim razie źle się wyraziłem mea culpa, ale chodziło mi właśnie o to co opisałeś key.
Finalnie sam zerwałem taką umowę z tmobile po kłótniach (konsultant zapewniał że aktualna oferta będzie działać jak ta stara bez limitu) co okazało się oczywiście nie prawdą.
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Cipher »

key pisze:
Anil321 pisze:Oczywiście, że są lejki, kombinują jak mogą. ... Nie ma prawdziwego no limit aktualnie dlatego trzeba uważać by się nie naciąć.
Nie rozumiesz roznicy miedzy "ograniczenie szybkosci transferu" (tzw. lejek) a taryfa "no limit":

1.) W tej chwili wiekszosc taryf jest "no limit" - tzn. placisz jedna kwote, niezaleznie od ilosci danych, ktore pobierzesz. Szybkosc transmisji nie ma najmiejszego znaczenia.
2.) Ograniczenie szybkosci transmisji po przekroczeniu danej ilosci transferu jest w wiekszosci taryf, ilosc dopuszczalnego transferu na maksymalnej szybkosci jest zazwyczaj podana w umowie i/lub sprzedawca powinien to wiedziec.
Ze swojej strony pytałem o tzw. "lejki techniczne" nakładane na "heavy-user'ów", czyli np. tak jak jest w Orange – pobierzesz/wyślesz 20GB jednego dnia i masz automatycznie ograniczoną szybkość transmisji danych. Pytanie jak z tym jest w T-Mobile?

Chciałbym wziąć nową umowę na 24 miesiące, na firmę. Potrzebuję sezonowo wysyłać sporo danych, miesięcznie zmieszczę się w 200-300 GB i w zasadzie tyle potrzebuję. Taka praca. Jak trzeba będzie więcej to mogę dopłacić za kolejne 100 GB. Zależy mi tylko na tym, żeby operator nie nakładał na mnie "kar", które de facto będą uniemożliwiać mi korzystanie z usługi w przewidziany przeze mnie sposób. Co wybrać?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: key »

Ja bym na ten temat rozmawial z dostawca internetu i kazal odpowiednie adnotacje zawrzec w umowie.

Informacje z internetu sa srednio pewne - w roznych miejsca moze byc inne traktowanie uzytkownikow.
Nie pomagam na PW.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jeśli chodzi o zapisy FUP to były one zawsze czy w starych ofertach czy też w nowych, zarówno dla indywidualnych jak i biznesowych umów. Tylko w różnych miejscach w jednych są w regualminie oferty i RŚUT, a w niektórych tylko w tym drugim.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DonMattheo »

Cipher pisze: Chciałbym wziąć nową umowę na 24 miesiące, na firmę. Potrzebuję sezonowo wysyłać sporo danych, miesięcznie zmieszczę się w 200-300 GB i w zasadzie tyle potrzebuję. Taka praca. Jak trzeba będzie więcej to mogę dopłacić za kolejne 100 GB. Zależy mi tylko na tym, żeby operator nie nakładał na mnie "kar", które de facto będą uniemożliwiać mi korzystanie z usługi w przewidziany przeze mnie sposób. Co wybrać?
Na jednym z łącz wysyłam do 40GB dziennie i nie zauważyłem żadnego lejka "technicznego" w Magenta Biznes od T-mobile. Ograniczenia to teoretycznie transfer w wersji M do 6TB i obciążenie BTSa :)
Ostatnio zmieniony 2020-04-23, 11:04 przez DonMattheo, łącznie zmieniany 3 razy.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Ale na starej Magencie Biznes bez limitu czy tej nowej?
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DonMattheo »

Na to konkretne łącze umowa MagentaBiznes M podpisana na wiosnę 2019. https://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specj ... nesmagenta
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Prędkość do 20 Mb/s w regulaminie, no szaleństwo za 70 zł :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DonMattheo »

Teoretycznie 400GB przez 24h można pobrać i wysłać, jest teraz jakaś konkurencyjna oferta?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Pokaż w takim razie tańszą ofertę z podobnymi parametrami.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oficjalnie nie ma ale nie o to chodzi w tej dyskusji

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Skoro piszesz, że jest drogo to znaczy, że jest oferta konkurencji o podobnych parametrach, która jest tańsza. Innej opcji nie ma.
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Cipher »

key pisze:Ja bym na ten temat rozmawial z dostawca internetu i kazal odpowiednie adnotacje zawrzec w umowie.

Informacje z internetu sa srednio pewne - w roznych miejsca moze byc inne traktowanie uzytkownikow.
Coś takiego w ogóle przechodzi? Na ogół dostawcy zapierają się jak mogą przez wykonywaniem jakichkolwiek zmian w umowach.
Jakie konkretne adnotacje sugerujesz?
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Cipher »

DonMattheo pisze:Na jednym z łącz wysyłam do 40GB dziennie i nie zauważyłem żadnego lejka "technicznego" w Magenta Biznes od T-mobile. Ograniczenia to teoretycznie transfer w wersji M do 6TB i obciążenie BTSa :)
Dzięki za info. Mieszkasz w rejonie bardziej czy mniej zurbanizowanym?
Chodzi mi o potencjalne obciążenie BTS w Twojej okolicy. Ja niestety mieszkam w centrum dużego miasta, ale mam problem z innymi typami łącza. W szczególności jeśli warunkiem jest przyzwoity upload.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DonMattheo »

Wykorzystuję łącza w różnych lokalizacjach. Z mojego doświadczenia wynika że gęsta infrastruktura równa się wyższe prędkości czyli szybciej jest w mieście. Oferta MagentaBiznes z "nielimitowanym" transferem ma 3 rodzaje: M do 20Mbps, L do 60Mbps i VIP bez limitu prędkości. Osobna sprawa ile maksymalnie wyciągnie konkretny BTS w różnych porach dnia i pod różnym obciążeniem. Zrobić testy i dopiero wtedy wybrać właściwą umowę.
Cipher
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2020-04-22, 17:24

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Cipher »

Ja powinienem mieć akurat całkiem dobry wybór, bo w zasięgu wzroku (tzn. bez przeszkód po drodze) mam w zasadzie 2 rozsądne BTS'y i to nawet nie stojąc na dachu. Z dachu to pewnie i 3-4 dałoby radę uchwycić :)
Tak więc bardziej skłaniałbym się w kierunku 60 Mbps lub VIP. Byleby mi zaraz nie założyli lejka jak zrobię jednego dnia upload 20-40 GB...
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: DonMattheo »

Wypycham tygodniowo ponad 80GB kopii na chmurę od roku i nie miałem żadnego "lejka".
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Minusem brania na firmę jest to że nie masz możliwości rezygnacji więc jeżeli coś pójdzie nie tak to siedzisz z umową przez 2 lata (chyba że uda Ci się wykłócić zerwania co jest bardzo ciężkie) - poczytaj dokładnie regulaminy i tyle.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

@Cipher.
Nie moge odpisac.
Nie działa znowu PW.
Wywala się baza.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

@Cipher
Nie moge odpisac.
Nie działa znowu PW.
Wywala się baza.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Invincible
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-01, 09:51
Lokalizacja: Bełćhatów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Invincible »

Ja jestem zadowolony, ale będę musiał zrezygnować z tego internetu pod koniec czerwca. Niedawno spisałem cesję i aktualnie płacę około 30 zł za 20 MB/s, a po zakończeniu umowy będę musiał płacić 99 zł, więc jest to moim zdaniem nieopłacalne.
Invincible
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-11-01, 09:51
Lokalizacja: Bełćhatów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Invincible »

Ja jestem zadowolony, ale będę musiał zrezygnować z tego internetu pod koniec czerwca. Niedawno spisałem cesję i aktualnie płacę około 30 zł za 20 MB/s, a po zakończeniu umowy będę musiał płacić 99 zł, więc jest to moim zdaniem nieopłacalne.
Adam20502050
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-04-01, 19:32

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Adam20502050 »

Ile wynosi maksymalne wysylanie w opcji 60 Mbit/s INTERNET DOMOWY
ODPOWIEDZ