Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

3G jedynie na 900 i 2100
Kolega musiał popier... LTE 800 z 1800 :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

po 2 dniach jestem bardzo zadowolony - ping mam 20 - 25 i prędkosci po 40 -50 mbs

Jak tak dalej pójdzie to za miesiąc będę miał do sprzedania nie otwierany b525 ;)
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

Zamówiłem właśnie oferte z T-mobile.
DO tej pory jadę na Orange ale skusiło mnie no limt :)

Zerwanie umowy z orange po połowie okresu trwania umowy to koszt 300 paru złotych .
Jak się sprawdzi to jak u kolegi z postu wyżej b525 pójdzie na handel by zrekompensować koszt zerwania umowy z orange.

Na moje szczęście Tnobile jest na tym samym BTS co obecnie używany Orange ( i ta sama częstotliwośc) więc powinno pójść bez zgrzytu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Tak, tyle ze pamiętaj że prędkość będzie nie maksymalna ale ta zgodna z umową .

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

onken pisze:Tak, tyle ze pamiętaj że prędkość będzie nie maksymalna ale ta zgodna z umową .
Obecnie leci mi max 45 Mbit/s więc tu nie chodzi tyle o prędkość a o limit danych w Orange.

Mam dość zerkania non stop na ilość "zużytego" transferu i zwracania dzieciakom uwagi by wyłączyli YT czy inne chomiki ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Zdecydowanie no limit to wygoda :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

No to zaraz cena B525 na Allegro spadnie jak wszyscy zaczną sprzedawać . Ja akurat nie planuję sprzedać bo w moim B315 coś wi fi niedomaga i kilka razy dziennie rozłancza poszczególnych użytkowników w najmniej odpowiednim momencie.

Ja zerywać z umowy z plusem nie mam zamiaru ,bo mam pełen smart dom i jak zrezygnuje z neta to za telefon zapłacę o 50 zł więcej i za telewizje drugie 50 zł. Wolę płacić do końca i rozwiązać wszystkie po skończeniu umów.

Moje prędkości nie są za ciekawe ,ale w tamtym tygodniu na maszcie Tmobile po dokładali anteny w połowie masztu i pozmieniali te co były na samej górze. Więc mam nadzieję że prędkości wzrosną jak to uruchomią wszystko. Szczególnie że pozwolenia maja na wszystkie częstotliwości na tym maszcie. Aktualnie to dołożyli tylko na 900 3G . Mam nadzieję na 2600 LTE w niedługim czasie.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Witam. Nie mam gdzie szukać porady od ekspertów więc piszę tutaj. Mam neo 10/1DSL tragedia teraz wyszła ta opcja od tmobile. Na telefonie w domu jakieś 2km w linii prostej do BTS`a mam od 5Mb/5 do 45Mb/15 od orange. Z tego co patrzyłem na btsearch nadajniki są tmobile orange jest dalej LTE 800 1600 i 2600. Dodam mieszkam na wsi, gdzie raczej większość jedzie na orange, bądź potencjalnych klientów na LTE nie ma. Warto waszym zdaniem się w to pchać? Myślę nad opcją 60Mb + router od nich za 1zł do tego jakąś antene. Pytanie czy pasmo 800 czy 1600? Jest możliwość wybrania na tym routerze ich ? Orientuje się ktoś?

Wybaczcie za chaotyczny wpis, ale dużo pytań a wiedza na temat LTE u mnie dość "leży".
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jaka to wieś?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Obrzeża miejscowości Piastowo woj. mazowieckie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

LTE800 T-Mobile jest na BTS-ach NetWorks Piastowo i Krzynowłoga Mała. Na B525 można wybierać pasma LTE i agregacje za pomocą zewnętrznej aplikacji. W twoim wypadku zasięg LTE tylko na 800MHz. Na 3g z UMTS900HSPA+ NetWorks jest na obydwu BTs-ach a UMTS2100HSPA+DC na tym w Krzynowołdze. Ewentualna antena na 800MHz pozwoli wymusić połaczenie z LTE800 z każdym z BTs-ów LTE800 o ile są na innym kierunku.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Dzięki za info czyli antena pozwoli wybrać nadajnik, ale do tego w Piastowie w linii prostej mam 2km - bez większych przeszkód terenowych i ewentualna antena powinna poprawić stabilność / transfer ? Podsumowując warto brać tą ofertę na tym paśmie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co ryzykujesz? Jest m-c na testy, mozesz zmieniać limit 20/60Mb/s co m-c. BTS w pobliżu więc i bez anteny powinno działać. a koszt 45/55 zl m-c gdy sam B525 wart ze 400 zł jest dobry.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Więc chyba zaryzykuję :) Dzięki za poradę. Na telefonie LTE z orange trybi to tak : http://www.speedtest.net/my-result/6635265180 więc liczę, że na routerze od tmobile będzie lepiej.

@Obawiam się jeszcze, że jakieś limity jednak są ( ukryte ) chociaż czytając komentarze, umowy, regulaminy to takowych brak. Wyjdzie w praniu tak sądzę.
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

Właśnie do mnie dotarł zestaw od T-mobile.
szybki poranny test
Obrazek

Do BTS jest 7 km , antena ta sama co w Orange - Cybertech 15dBi + 5m kabla.

Jest dobrze :)

2 tygodnie daje sobie na testy.
Jak będzie ok to wypowiadam Orange .
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Obrazek chyba w czapce niewidce ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

U mnie widać ;)
Teraz jest tak :

Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

teraz widać :)

Na smartfonie nie było widać :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

Witam,

Założyłem właśnie tu konto licząc na Waszą pomoc. Obecnie mam nieszczęsny WiMAX od Netii z zawrotną prędkością pobierania 1mbit/s. Najnowsza oferta T-Mobile brzmi jak zbawienie.
Boję się jednak o zasięg LTE w mojej miejscowości (Bąbolin niedaleko Gniewkowa). O ile dobrze sprawdziłem najbliższy nadajnik LTE od T-Mobile znajduje się około 9km od mojej miejscowości. Mógłby ktoś z Was to potwierdzić i sprawdzić czy nie ma innych w okolicy, możliwe że nie mam na tyle wiedzy jeśli chodzi o sprawdzenie tego na mapach z BTS.

Jeśli moja teza się potwierdzi i nadajnik znajduje się 9km ode mnie to będzie to wielką tragedią? Osiągnę chociaż 10mbit? Zainwestować wtedy w antenę? Jeśli tak to jaką?

Pozdrawiam!

EDIT: Czym są nadajniki NetworkS? Bo mam taki jakiś kilometr od siebie? Internet od T-Mobile by się z nim łączył?
ajt
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-20, 14:21

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ajt »

W Gniewkowie masz dwa nadajniki Networks (to spółka Orange i T-Mobile) z LTE 1800. Bardzo blisko, lasu po drodze nie widać, więc i bez anteny powinno być ok.
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

@ajt ooo dziękuję bardzo! Pocieszyłeś mnie :)

Skoro jest to nadajnik z LTE 1800 to mógłbym się cieszyć prędkością oscylującą w granicach 60mbit/s? Abstrahując już od przeciążenia sieci
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Optymista, ciesz się jak będzie 15-20Mbps, zrób testy smartfonem z LTE.
Nie pomagam na PW!
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

Zrobię, jeśli już będę testował :)
barpoz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-26, 23:24
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: barpoz »

Pytanie - T-mobile i Orange korzystają z tych samych nadajników (Luboń k Poznania), jeżeli korzystając z Orange mam ewidentnie przeciążone BTS-y, jest szansa że T-mobile będzie lepiej ?

Obecnie Orange "Grunwald" Huawei b315 i wyniki w ciągu dnia ok 25/25 ping 29, wieczorami download spada do 1-2 Mb/s.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Na 99% będzie to samo.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: compawori »

Jest szansa. Są to oddzielne sieci – jedynie maszty i część sprzętu radiowego oraz LTE1800 i UMTS900 wspólne.
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

Kaceper pisze:Witam,

Założyłem właśnie tu konto licząc na Waszą pomoc. Obecnie mam nieszczęsny WiMAX od Netii z zawrotną prędkością pobierania 1mbit/s. Najnowsza oferta T-Mobile brzmi jak zbawienie.
Boję się jednak o zasięg LTE w mojej miejscowości (Bąbolin niedaleko Gniewkowa). O ile dobrze sprawdziłem najbliższy nadajnik LTE od T-Mobile znajduje się około 9km od mojej miejscowości. Mógłby ktoś z Was to potwierdzić i sprawdzić czy nie ma innych w okolicy, możliwe że nie mam na tyle wiedzy jeśli chodzi o sprawdzenie tego na mapach z BTS.

Jeśli moja teza się potwierdzi i nadajnik znajduje się 9km ode mnie to będzie to wielką tragedią? Osiągnę chociaż 10mbit? Zainwestować wtedy w antenę? Jeśli tak to jaką?

Pozdrawiam!

EDIT: Czym są nadajniki NetworkS? Bo mam taki jakiś kilometr od siebie? Internet od T-Mobile by się z nim łączył?
Powiem Ci tak , ja mam 2 bts z którymi mogę się łączyć .
Jeden ( ten na którym "pracuje" ) znajduje się dokładnie 8,09 km ( teraz zmierzyłem w google ) .
Drugi jest 10 km ode mnie ( na nim bez anteny zewnętrznej transfery mam do 30 Mbit)

DO obu nie mam żadnych przeszkód terenowych ( antena zewnętrzna Cybertech na kominie ) "widzi" bts przez cały rok .


Co mogę Ci doradzić :
- w salonie tmobile jak dobrze zagadasz dadzą Ci 20 Gb kartę testową na 7 dni - za free ( słowem klucz okazało się zdanie : "zastanawiam się nad zmianą operatora internetu - obecnie mam u konkurencji i kończy mi się umowa " )
- sprawdz transfery pod wszytskimi btsami w okolicy

ale najpierw sprawdż profil terenu , któy powie Ci czy anteny będą się optycznie "widzieć"
Korzystałemn w tym celu z tego :
http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

strychoo pisze:U mnie widać ;)
Teraz jest tak :

Obrazek
A która to oferta jest?
My z małżonką czekamy na zestaw Internet domowy. Tam jest do 60/10 akurat ;]
Ciekaw jestem jak to w Poznaniu na Grunwald Północ wypadnie.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

snuffy pisze:Więc chyba zaryzykuję :) Dzięki za poradę. Na telefonie LTE z orange trybi to tak : http://www.speedtest.net/my-result/6635265180 więc liczę, że na routerze od tmobile będzie lepiej.

@Obawiam się jeszcze, że jakieś limity jednak są ( ukryte ) chociaż czytając komentarze, umowy, regulaminy to takowych brak. Wyjdzie w praniu tak sądzę.
A która oferta? Najnowsza (internet domowy) nie ma limitów. Ma zamiast tego górną granicę szybkości łącza (jak łącza kablowe)
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

Powiem Ci tak , ja mam 2 bts z którymi mogę się łączyć .
Jeden ( ten na którym "pracuje" ) znajduje się dokładnie 8,09 km ( teraz zmierzyłem w google ) .
Drugi jest 10 km ode mnie ( na nim bez anteny zewnętrznej transfery mam do 30 Mbit)

DO obu nie mam żadnych przeszkód terenowych ( antena zewnętrzna Cybertech na kominie ) "widzi" bts przez cały rok .


Co mogę Ci doradzić :
- w salonie tmobile jak dobrze zagadasz dadzą Ci 20 Gb kartę testową na 7 dni - za free ( słowem klucz okazało się zdanie : "zastanawiam się nad zmianą operatora internetu - obecnie mam u konkurencji i kończy mi się umowa " )
- sprawdz transfery pod wszytskimi btsami w okolicy

ale najpierw sprawdż profil terenu , któy powie Ci czy anteny będą się optycznie "widzieć"
Korzystałemn w tym celu z tego :
http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/
Ktoś wyżej pisał, że mógłbym się łączyć z nadajnikami Networks, które są oddalone od mojej miejscowości o 1-2km, więc wtedy antena nie byłaby potrzebna.

Ooo jestem zaskoczony prędkością bez anteny.

Jeśli chodzi o kartę testową, to i tak można ten internet testować przez 30 dni. Chyba, że chodzi Ci o dosłowne podeście ze smartfonem z tą właśnie kartą pod sam BTS, pomyślę o tym.

Sprawdziłem o maksymalna wysokość terenu po drodze to około 80m do tego nadajnika oddalonego o 10km.
ODPOWIEDZ