Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Obrazek chyba w czapce niewidce ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

U mnie widać ;)
Teraz jest tak :

Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

teraz widać :)

Na smartfonie nie było widać :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

Witam,

Założyłem właśnie tu konto licząc na Waszą pomoc. Obecnie mam nieszczęsny WiMAX od Netii z zawrotną prędkością pobierania 1mbit/s. Najnowsza oferta T-Mobile brzmi jak zbawienie.
Boję się jednak o zasięg LTE w mojej miejscowości (Bąbolin niedaleko Gniewkowa). O ile dobrze sprawdziłem najbliższy nadajnik LTE od T-Mobile znajduje się około 9km od mojej miejscowości. Mógłby ktoś z Was to potwierdzić i sprawdzić czy nie ma innych w okolicy, możliwe że nie mam na tyle wiedzy jeśli chodzi o sprawdzenie tego na mapach z BTS.

Jeśli moja teza się potwierdzi i nadajnik znajduje się 9km ode mnie to będzie to wielką tragedią? Osiągnę chociaż 10mbit? Zainwestować wtedy w antenę? Jeśli tak to jaką?

Pozdrawiam!

EDIT: Czym są nadajniki NetworkS? Bo mam taki jakiś kilometr od siebie? Internet od T-Mobile by się z nim łączył?
ajt
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-20, 14:21

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ajt »

W Gniewkowie masz dwa nadajniki Networks (to spółka Orange i T-Mobile) z LTE 1800. Bardzo blisko, lasu po drodze nie widać, więc i bez anteny powinno być ok.
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

@ajt ooo dziękuję bardzo! Pocieszyłeś mnie :)

Skoro jest to nadajnik z LTE 1800 to mógłbym się cieszyć prędkością oscylującą w granicach 60mbit/s? Abstrahując już od przeciążenia sieci
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Optymista, ciesz się jak będzie 15-20Mbps, zrób testy smartfonem z LTE.
Nie pomagam na PW!
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

Zrobię, jeśli już będę testował :)
barpoz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-26, 23:24
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: barpoz »

Pytanie - T-mobile i Orange korzystają z tych samych nadajników (Luboń k Poznania), jeżeli korzystając z Orange mam ewidentnie przeciążone BTS-y, jest szansa że T-mobile będzie lepiej ?

Obecnie Orange "Grunwald" Huawei b315 i wyniki w ciągu dnia ok 25/25 ping 29, wieczorami download spada do 1-2 Mb/s.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Na 99% będzie to samo.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: compawori »

Jest szansa. Są to oddzielne sieci – jedynie maszty i część sprzętu radiowego oraz LTE1800 i UMTS900 wspólne.
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

Kaceper pisze:Witam,

Założyłem właśnie tu konto licząc na Waszą pomoc. Obecnie mam nieszczęsny WiMAX od Netii z zawrotną prędkością pobierania 1mbit/s. Najnowsza oferta T-Mobile brzmi jak zbawienie.
Boję się jednak o zasięg LTE w mojej miejscowości (Bąbolin niedaleko Gniewkowa). O ile dobrze sprawdziłem najbliższy nadajnik LTE od T-Mobile znajduje się około 9km od mojej miejscowości. Mógłby ktoś z Was to potwierdzić i sprawdzić czy nie ma innych w okolicy, możliwe że nie mam na tyle wiedzy jeśli chodzi o sprawdzenie tego na mapach z BTS.

Jeśli moja teza się potwierdzi i nadajnik znajduje się 9km ode mnie to będzie to wielką tragedią? Osiągnę chociaż 10mbit? Zainwestować wtedy w antenę? Jeśli tak to jaką?

Pozdrawiam!

EDIT: Czym są nadajniki NetworkS? Bo mam taki jakiś kilometr od siebie? Internet od T-Mobile by się z nim łączył?
Powiem Ci tak , ja mam 2 bts z którymi mogę się łączyć .
Jeden ( ten na którym "pracuje" ) znajduje się dokładnie 8,09 km ( teraz zmierzyłem w google ) .
Drugi jest 10 km ode mnie ( na nim bez anteny zewnętrznej transfery mam do 30 Mbit)

DO obu nie mam żadnych przeszkód terenowych ( antena zewnętrzna Cybertech na kominie ) "widzi" bts przez cały rok .


Co mogę Ci doradzić :
- w salonie tmobile jak dobrze zagadasz dadzą Ci 20 Gb kartę testową na 7 dni - za free ( słowem klucz okazało się zdanie : "zastanawiam się nad zmianą operatora internetu - obecnie mam u konkurencji i kończy mi się umowa " )
- sprawdz transfery pod wszytskimi btsami w okolicy

ale najpierw sprawdż profil terenu , któy powie Ci czy anteny będą się optycznie "widzieć"
Korzystałemn w tym celu z tego :
http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

strychoo pisze:U mnie widać ;)
Teraz jest tak :

Obrazek
A która to oferta jest?
My z małżonką czekamy na zestaw Internet domowy. Tam jest do 60/10 akurat ;]
Ciekaw jestem jak to w Poznaniu na Grunwald Północ wypadnie.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

snuffy pisze:Więc chyba zaryzykuję :) Dzięki za poradę. Na telefonie LTE z orange trybi to tak : http://www.speedtest.net/my-result/6635265180 więc liczę, że na routerze od tmobile będzie lepiej.

@Obawiam się jeszcze, że jakieś limity jednak są ( ukryte ) chociaż czytając komentarze, umowy, regulaminy to takowych brak. Wyjdzie w praniu tak sądzę.
A która oferta? Najnowsza (internet domowy) nie ma limitów. Ma zamiast tego górną granicę szybkości łącza (jak łącza kablowe)
Kaceper
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-09-19, 18:47

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Kaceper »

Powiem Ci tak , ja mam 2 bts z którymi mogę się łączyć .
Jeden ( ten na którym "pracuje" ) znajduje się dokładnie 8,09 km ( teraz zmierzyłem w google ) .
Drugi jest 10 km ode mnie ( na nim bez anteny zewnętrznej transfery mam do 30 Mbit)

DO obu nie mam żadnych przeszkód terenowych ( antena zewnętrzna Cybertech na kominie ) "widzi" bts przez cały rok .


Co mogę Ci doradzić :
- w salonie tmobile jak dobrze zagadasz dadzą Ci 20 Gb kartę testową na 7 dni - za free ( słowem klucz okazało się zdanie : "zastanawiam się nad zmianą operatora internetu - obecnie mam u konkurencji i kończy mi się umowa " )
- sprawdz transfery pod wszytskimi btsami w okolicy

ale najpierw sprawdż profil terenu , któy powie Ci czy anteny będą się optycznie "widzieć"
Korzystałemn w tym celu z tego :
http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/
Ktoś wyżej pisał, że mógłbym się łączyć z nadajnikami Networks, które są oddalone od mojej miejscowości o 1-2km, więc wtedy antena nie byłaby potrzebna.

Ooo jestem zaskoczony prędkością bez anteny.

Jeśli chodzi o kartę testową, to i tak można ten internet testować przez 30 dni. Chyba, że chodzi Ci o dosłowne podeście ze smartfonem z tą właśnie kartą pod sam BTS, pomyślę o tym.

Sprawdziłem o maksymalna wysokość terenu po drodze to około 80m do tego nadajnika oddalonego o 10km.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

zearid pisze:[...]Najnowsza (internet domowy) nie ma limitów. Ma zamiast tego górną granicę szybkości łącza (jak łącza kablowe)
Każdy internet mobilny ma jakieś zabezpieczenie.
Obowiązujący od 12.09.2017 Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych na rzecz Abonentów T-Mobile:
"zapobiec grożącym przeciążeniom sieci lub złagodzić skutki wyjątkowego lub tymczasowego przeciążenia sieci (w takim przypadku równoważne rodzaje transferu danych są traktowane równo). Środki, o których mowa w pkt 9.2 i pkt 9.3 powyżej są proporcjonalne i uzasadnione rodzajem i stopniem występującego zagrożenia, naruszenia lub przeciążenia. Ograniczanie, o którym mowa w ust. 9.2 powyżej, może przyjąć np. formę zredukowania szacunkowej prędkości maksymalnej transmisji danych dla wysyłania i odbierania we wszystkich technologiach w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kbps. Takie ograniczenie działa do końca Cyklu Rozliczeniowego, w którym je zastosowano. Jednak, może być ono ponownie stosowane przez Operatora w przypadku ponawiania się przesłanek uprawniających Operatora do jego użycia. Środki zarządzania ruchem, o których mowa powyżej w pkt 9.2 i pkt 9.3 powyżej, są stosowane w celu należytego świadczenia usług telekomunikacyjnych w Sieci przez Operatora wszystkim jego abonentom."
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

Witam na forum.
Testuję tę ofertę T-Mobile, ale mam pewną ciekawostkę - modem łączy mi się z nadajnikiem, którego nie ma na btsearch.pl - CELL_ID: 44504332.
Czy jest jakaś możliwość dowiedzieć się co to za zwierz i gdzie? Lokalizacja: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 65&zoom=15
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Nadajnik t-mobile - Stargard, Pogodna 1. Pewnie dołożyli jakieś pasmo do LTE 1800 MHz, stąd inna końcówka. Aby potwierdzić, wymuś jedno pasmo i porównaj CID.
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Davvid »

Dzięki, to by pasowało, masz rację :) Po wymuszeniu LTE800 łączy się właśnie z tym CID. Nice, to powinno dać większy wybór.

PS. Świetna ta appka do B525 z wątku o tym routerze!
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

zearid pisze:
strychoo pisze:U mnie widać ;)
Teraz jest tak :

Obrazek
A która to oferta jest?
My z małżonką czekamy na zestaw Internet domowy. Tam jest do 60/10 akurat ;]
Ciekaw jestem jak to w Poznaniu na Grunwald Północ wypadnie.
Dokładnie ten na który czekasz :)
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

strychoo pisze: Dokładnie ten na który czekasz :)
Dotarł ale jest spore rozczarowanie. W okolicy jest sporo różnych BTSów od TMobile i wspólnych z Orange. niestety zasięg max 3 kreski, ping 100-300 a przepustowość od 2/2 do 6/6. Same parametry połączenia też trochę straszą.

RSRQ: -9dB
RSRP: -103dBm
SINR: 2dB

Opcja doinwestowania w antenę aktualnie odpada bo to koszta koło 200zł plus dobre kable z końcówkami i zaciskiem a antena i tak raczej by musiała być w mieszkaniu.

Brak widocznej opcji zmiany taryfy z 20 na 60Mbps w iBOA

PS. Jaka aplikacja jest do B525? Ta androida do sprzętu Huawei czy coś z poziomu PC z większą opcją odczytu parametrów i konfiguracji?

Szybkie pytanie - taka antena. Ktoś coś wie, ktoś testował?
https://yagi.pl/antena-dual-lte-15-dbi-1800-mhz-2x-nz
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

zearid pisze:
strychoo pisze: Dokładnie ten na który czekasz :)
Dotarł ale jest spore rozczarowanie. W okolicy jest sporo różnych BTSów od TMobile i wspólnych z Orange. niestety zasięg max 3 kreski, ping 100-300 a przepustowość od 2/2 do 6/6. Same parametry połączenia też trochę straszą.

RSRQ: -9dB
RSRP: -103dBm
SINR: 2dB

Opcja doinwestowania w antenę aktualnie odpada bo to koszta koło 200zł plus dobre kable z końcówkami i zaciskiem a antena i tak raczej by musiała być w mieszkaniu.

Brak widocznej opcji zmiany taryfy z 20 na 60Mbps w iBOA

PS. Jaka aplikacja jest do B525? Ta androida do sprzętu Huawei czy coś z poziomu PC z większą opcją odczytu parametrów i konfiguracji?

Szybkie pytanie - taka antena. Ktoś coś wie, ktoś testował?
https://yagi.pl/antena-dual-lte-15-dbi-1800-mhz-2x-nz
Musisz pobawić się w wymuszanie PASM ( u mnie na 1800 chodzi najlepiej )
Ja korzystam z tej aplikacji:
https://www.dropbox.com/s/6cvgz5lyykhls ... r.apk?dl=0

Antena zewnętrzna to CYbertech 15 Dbi - za 149 zł

Ale jak masz blisko BTS to może nie trzeba kupować - wystarczy zmienić pasma.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

A jaka opinia o powyższej (ta ze sklepu yagi.pl)? U mnie raczej by pozostała w mieszkaniu i ma poprawić połączenie. W nocy zaskoczyło i około 20Mbps wyciąga często. Mam okazję odkupić taką za 50zł akurat.

BTW. Router od TM to B525s - jest okrojony w stosunku do zwykłego B525 (choćby z portu WAN czy usb i pewnie kilku innych rzeczy)

Najlepszy zasięg jest na LTE800, później LTE2600 a najsłabiej jest na LTE1800[/quote]

Wynik dla LTE800:

Obrazek

ping bywa różny. od 22ms do 84ms.
Co ciekawe na WiFi ping zazwyczaj jest 24ms (powyższy wynik to kabel z PC do routera)

Parametry LTE800 z routera (nie apka)
RSRQ: -6dB
RSRP: -91dBm
SINR: 15dB
torre24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-13, 17:09
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: torre24 »

Wziąłem dziś ten internet na próbę. Karta w Huawei E5186. Po włożeniu karta zalogowała się do HSPA+. Prędkości 0,9 down, ponad 2 up. Wymusiłem w ustawieniach routera przełączenie karty na LTE - down 58, up 23 Mbit/s. Wg Pani w salonie T mogę mieć max 20 Mbit/s, a więc warto próbować.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-09-21, 11:11 przez torre24, łącznie zmieniany 1 raz.
lethzik
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2015-07-31, 06:36
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: lethzik »

Da się jakoś zamówić to przez Internet, bo na razie to można podać tylko dane w celu rozmowy z konsultantem, na razie nie zadzwonili jeszcze. Chciałbym potestować ten Internet z 3 tygodnie, jak wygląda wtedy opłata ? Jak mi kurier przywozi umowę i sprzęt to wtedy płacę mu przykładowo 55 zł, a jak chcę już odstąpić i oddać sprzęt to mi zwracają te 55 zł ?
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

lethzik pisze:Da się jakoś zamówić to przez Internet, bo na razie to można podać tylko dane w celu rozmowy z konsultantem, na razie nie zadzwonili jeszcze. Chciałbym potestować ten Internet z 3 tygodnie, jak wygląda wtedy opłata ? Jak mi kurier przywozi umowę i sprzęt to wtedy płacę mu przykładowo 55 zł, a jak chcę już odstąpić i oddać sprzęt to mi zwracają te 55 zł ?
Po podaniu danych na stronie , do 5 minut do mnie oddzwonili ze sklepu TMOBILE - była sobota
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

lethzik pisze:Da się jakoś zamówić to przez Internet, bo na razie to można podać tylko dane w celu rozmowy z konsultantem, na razie nie zadzwonili jeszcze. Chciałbym potestować ten Internet z 3 tygodnie, jak wygląda wtedy opłata ? Jak mi kurier przywozi umowę i sprzęt to wtedy płacę mu przykładowo 55 zł, a jak chcę już odstąpić i oddać sprzęt to mi zwracają te 55 zł ?
Szybko oddzwaniają i szybko można zamówić. Kurier był 2 dni później (a zamawialiśmy wieczorem). Kwoty ci nie zwrócą - płacisz za czas testowania na zasadzie np. 1/30 wartości abo za dzień.
torre24 pisze:Wziąłem dziś ten internet na próbę. Karta w Huawei E5186. Po włożeniu karty zalogowała się ona do HSPA+. Prędkości 0,9 down, ponad 2 up. Wymusiłem w ustawieniach routera przełączenie karty na LTE - down 58, up 23 Mbit/s. Wg Pani w salonie T mogę mieć max 20 Mbit/s, a więc warto próbować.
Obrazek
A jaka siła sygnału i jakie parametry samego połączenia?
torre24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-13, 17:09
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: torre24 »

zearid, w tej chwili:
RSRP -82
RSSI -61
RSRQ -6
SINR 26.
Nadajnik LTE 800 w odległości ok. 2,8 km. Router na pierwszym piętrze od strony bts, żadnych dodatkowych anten. Zasięg full.
Obrazek
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

U mnie SINR waha się od -5 do około 14. Najlepiej jest na pasmie 800 (tak SINR czy szybkość) a najgorzej na 1800 (wartości ujemne - ciekawostka bo 1800 i 800 nadaje w większości z tych samych nadajników a najbliższy jest 400m, najdalszy z bliskich max 1km). 2600 fajnie wypada jak na chwilę się da router na parapet za okno. Przekracza minimalnie 20.

Sam się zastanawiam nad pozostaniem na razie przy 20 za 45zł i dokupieniem anteny wielozakresowej co by dać np 800+2600 (nadajniki 2600 są tak mini 2km od chaty jak nie ciut więcej)

Router na 2piętrze bloku z lat 50-60 jakoś. BTSy są praktycznie w każdym kierunku do wyboru choć o czyste światło trudno. Zastanawia mnie co może aż tak silne zakłócenia powodować. Mam koło siebie przynajmniej 8-9 nadajników w małej odległości.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: eXorcist »

zearid pisze:Zastanawia mnie co może aż tak silne zakłócenia powodować.

Bloki z wielkiej płyty
ODPOWIEDZ