Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Nigdzie ;) ?

Samemu się sprawdza

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jabol pisze:
piotrzet pisze:A patrzyłeś czy logujesz się do tego samego nadajnika? Wątpię aby w ciągu tygodnia tak spadł transfer.
Jak to sprawdzić na tym ich kostkowym routerze od Huaweia?
Teraz to już za późno bo nie wiesz gdzie logowałeś się wcześniej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co tu sprawdzać ? Ma kilkaset metrów do BTS-a LTE800 T-Mobile w Woli Prażmowskiej więc łączy się z nim. Inne są dobre kilka kilometrów od niego, cudów nie ma. Zapchany BTS, klientów przybywa , transfery rosną a innych pasm na tym BTS-ie brak. W T-Mobile staje się to powoli normą na takich stacjach bazowych., LTE bez limitu działa od 9 m-cy a oferta tania, więc ludzie korzystają . To 10MHz na LTE800 na wiele nie pozwala. Ale jak chcesz to skorzystaj z Hmanagera i sprawdź CID BTS-a i parametry sygnału. Sprawdź LTE1800 z routerem na zewnątrz. Najbliższe BTS-y z LTE1800NetWorks i LTE1800+800 w Łosiu i Jeziórku.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Wiesz to ja też mam kilkaset metrów do nadajnika 1800 a bardzo często zdarza się że przerzuca mi na nadajnik który jest ode mnie około 1 km. To że tak ma nie znaczy, że tam się logował wcześniej czy się loguje teraz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

No pewnie, mieszka pod BTS-em LTE800 T-Mobile a przerzuca go na ten oddalony o 6-7km. Cuda panie, takie rzeczy tylko w Erze. Tak trudno pogodzić się z faktami że wiejskie BTS-y T-mobile to GSM900 na 2G, na 3G UMTS900( w większości jeszcze NW wspólne z Orange lub już gdzie nie gdzie na własnej nośnej) i LTE800 na 10MHz ? Ruch i na wsiach rośnie a LTE800 szybko się zapycha. Nic nie twa wiecznie. T-Mobile już dawno powinien wzorem Play na takich stacjach dodawać LTE1800, szczególnie teraz gdy obydwaj partnerzy mają korzystać z własnych pasm na LTE1800, nie zaszkodziłoby też uruchomienie LTE2100 na kolejnych 10MHz jak w Play. Jeśli tego nie zrobią to klienci only LTE800 mogą zapomnieć o prawdziwym LTE.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie trudno się pogodzić tylko piszę bo wiem jak jest. Ja do LTE 1800 mam 300m a czasem przerzuci mnie do LTE 2600 który jest ponad kilometr i co? Tak samo jest nawet z 1800 że loguje mnie gdzieś do centrum zamiast koło mnie. Trzeba sprawdzić a nie wypisywać bzdury jak ty. Wcale bym się nie dziwił gdyby właśnie logowało go do nadajnika tak oddalonego
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Zrzucanie z LTE1800 na LTE2600 to normalna sprawa i efekt konfiguracji sieci. Potrafi trzymać na LTE2600 mimo szczątkowego sygnału na LTE2600 . Twój przykład z miasta nijak ma się do sytuacji gdy ktoś mieszka pod BTS-em gdzie działa tylko LTE800 i ma do niego 400m z bezpośrednią widocznością. Twoje wypociny kupy się nie trzymają aż żal czytać co wypisujesz bezkrytycznie wobec T-Mobile. Masz od dawna klapki na oczach, wbrew twoim subiektywnym ocenom LTE800 T-Mobile w wielu lokalizacjach już ledwo zipie. Te 10MHz nie jest z gumy, to pasmo zasięgowe więc brak pojemności skutkuje drastycznymi spadkami DL. Oferta bez limitu staje się popularna, brak lejka więc nikt nie oszczędza na transferach i w szczycie te kilka Mb/s to norma. Niewiele wiesz na ten temat , wszędzie gdzie możesz udowadniasz na siłę że sieć LTE T-Mobile jest cacy, niezależnie od lokalizacji. Niestety ale prawda jest zupełnie inna. Autor mający BTS LTE800 pod nosem sam doświadcza teraz jak działa zapchane 10MHz na LTE800. Może zrobić testy LTE800 i pokazać screeny z HManagera to zobaczysz czy korzysta z BTS-ów oddalonych o 7km a nie z tego za oknem.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tylko, że problem jest nie tylko z 2600 ale i właśnie z 800. Twoje wypociny nie mają sensu wypisujesz coś o czymś nie masz pojęcia. Jestem ciekaw dla której konkurencji pracujesz. Bo to że są zapchane niektóre lokalizacje to nie jest od dziś ani od wczoraj tylko już ładny czas także skończ wypisywać te bzdury bo się kompromitujesz. Sieć wiadomo jak jest zoptymalizowana i takie rzeczy mogą się dziać trzeba sprawdzić i wtedy gadać a nie wróżyć z fusów. Pomyliły ci się fora to nie jest o wróżkach i jasnowidzach tylko o telekomunikacji. Dopóki nie sprawdzi nie ma co pisać bo doskonale wiadomo jak jest. Ale ty oczywiście wypisujesz że wina tmobile owszem wina jest jak jest nadajnik zapchany ale skoro jemu działało i w ciągu tygodnia tak spadła prędkość to nie jest możliwe albo wycięli jakiś nadajnik albo tak jak pisałem loguje się do którego chce bez konkretnej przyczyny. Po za tym gdzie wypisuje bezkrytycznie? Może najwyższy czas nauczyć się czytać? Bo jakoś nie widzę żebym pisał w samych superlatywach jak to piszesz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Kolego, pojawiłeś się w momencie oferty no limit w T-mobile i od tej pory świata nie widzisz poza tym operatorem. Nikt nie traktuje na serio twoich opinii. Musisz się jeszcze dużo nauczyć aby dyskutować z poważnymi ludźmi. Zajrzyj sobie na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... &start=915 i post użytkownika @pakierhakierxd, który korzysta z LTE800 i jemu teraz wieczorami DL spada do 1-2Mb/s. a wcześniej tez było dużo szybciej. Czy ty nie przyjmujesz do wiadomości że on ma 300m do stacji bazowej z LTE800 a kolejne sa oddalone o 6-7km , czy sądzisz ze T-Mobile klientom oddalonym o rzut kamieniem od BTS-a zapewnia zasięg z tych oddalonych o 7km? Czy tak wygląda wg. ciebie optymalizacja sieci T-Mobile a może zamiast LTE800 nagle cudem złapał wewnatrz domu sygnał na LTE1800NW z tych 7km i lasami po drodze? A ja oczywiście od 6 lat jestem płatnym trollem Play i Cybertecha i na tym forum oraz Elektrodzie nic nie robię tylko bezkrytycznie wciskam wszystkim Play i anteny z Płocka. Mam z tego mnóstwo kasy. Nikt normalny nie traktuje mnie poważnie, nikt nie korzysta z moich rad. Ja na niczym się nie znam , w przeciwieństwie do ciebie. Mój dorobek podług ciebie to bieda z nędzą i faktycznie albo mnie douczysz albo przeniosę się na Pudelka lub na forum wróżbitów.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Zauważyłem dziwny "lejek" na Internecie Max od T-Mobile.
Normalnie mam prędkość wysyłania ~34Mb/s (i tak wychodzi na Speedtestach).
Dzisiaj musiałem wgrać ~1.5GB (jeden plik) na serwer VPS przez SFTP i... zajęło to około 40 minut. Prędkość wysyłania wynosiła cały czas ~5Mb/s.
Testując - utworzyłem nowy port dla SSH (292), ale efekt był taki sam: przez kilka pierwszych sekund prędkość była maksymalna, a potem zlimitowała się do 5Mb/s.
Dla testu zacząłem testować inne usługi: Google Drive, OneDrive, Youtube - wrzucanie na nie plików nie miało żadnego limitu prędkości.
Następnie inny serwer z "HttpFileServer 2.3f" (upload przez stronę WWW z https) - i tutaj znowu lejek 5Mb/s-10Mb/s po wysłaniu około 40MB z pełną prędkością.
Potem testowałem VPN (lokalizacja w Szwecji) i... dla wszystkich już usług, w tym YouTube, OneDrive, itd. dostawałem ten lejek na wysyłanie.

Strasznie to dziwne, ale wygląda na to, że T-mobile zabezpieczyło swój Internet bez limitu w ten sposób, że kontroluje prędkości wysyłania na "nieznane" adresy :/ Pewnie aby zapobiec nadużyciom, ale może się to okazać bardzo irytujące.
marisuzsal
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2014-06-20, 06:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: marisuzsal »

To niekoniecznie musi być lejek. Wymienione przez ciebie usługi "przycięte" to połączenia jednosesyjne. Speedtest oraz dropboxy to wielosesyjne (klika strumieni na raz). Jak masz dostęp ssh do tych hostów to warto przećwiczyć to chociażby iperfem.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

@marisuzsal, od kilku dni testuję już ten problem i wstępnie wychodzi na to, że to wina Windowsa 10. Wczoraj zainstalowałem 8.1 na drugim dysku i normalnie nie ma spadków prędkości.
Wygląda to tak, że podczas wysyłania utrzymuje się prędkość ~34Mb/s przez kilka sekund, a potem spada do 3-5Mb/s.
Okazało się, że po zmianie "netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled" ta prędkość od początku jest bardzo niska (bez tego rozpędzenia na początku). Testowałem również na innym laptopie (z zupełnie inną konfiguracją sprzętową) z tymi samymi rezultatami.
W chwili obecnej instaluję wszystkie wersje Win 10 od końca i testuję gdzie ten problem zaczął występować. Bawiłem się programem "tcp optimizer" ale nie udało mi się tego naprawić. W każdym bądź razie jest to problem z Auto-Tuningiem który występuje co najmniej od Win10 1607 (dalej będę testować jeszcze starsze wersje).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A patrzyłeś na najnowszym?
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

@piotrzet, tak, mam 1803 jako główny system i również zainstalowałem czystą kopię na drugim dysku.
Po przeprowadzeniu testów wiem, że problem występuje od wersji 1607 (Anniversary Update).
Ostatni build na którym testowałem i autotuning działał poprawnie to: 1511 (10586). Działa poprawnie na systemowych sterownikach jak i najnowszych do kart sieciowych.
Strasznie to dziwne jest wszystko. Coś musieli zmienić w zachowaniu TCP. Śmieszne jest na przykład to że mogę korzystać z VPNu, wysyłanie sprawne do znanych serwisów (34Mb/s), a do niektórych dalej spadek na 5Mb/s. Teoretycznie jak jest maksymalna prędkość z VPNem to tych spadków być nie powinno. Stąd też wniosek że jest to problem na poziomie systemu operacyjnego. Wkładałem też kartę SIM z B525 do smartfona i używałem "mobile hotspot" i te same problemy występują. Muszę poczytać jakie zmiany wprowadzili w Windowsa w wersji 1607 i może uda się wyłączyć jakieś nowe funkcje. Niestety, ale zachowania autotunignu raczej nie da się przywrócić :/
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A na jakie serwery np wysyłasz pliki na których jest ten problem? To może sam sprawdzę jak to wygląda u mnie.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Jest to mój serwer VPS na któym mam stronkę itp. Wyślę Ci link do testu na Prywatną Wiadomość :)
gregmar
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-12-22, 08:19

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: gregmar »

Hm... zaciekawił mnie ten temat spadków w T-Mobile.
Mam służbową kartę data bez limitu i ostatnio postanowiłem ją przetestować i okazało się, że mam podobnie, a mianowicie na wszelkich Speedtestach prędkości pokazuje na max, jednak przy ściąganiu i wysyłaniu plików na początku prędkość jest na max, po czym spada do około 10 Mb/s niezależnie czy jest upload czy download. Sprawdzałem Dropboxy, Onedrive, Chomika, zwykłe pobieranie i wszędzie ten sam efekt.

Rozmawiałem później z kolem z IT żeby sprawdził u siebie o co chodzi i okazało się, że to przycinane jest przez T-Mobile, ponoć taka umowa :)
Na co dzień używam Orange i takiego problemu nie ma, jeśli ciągnę plik to idzie z maxymalną prędkością jaką daje nadajnik.
To samo przy testach w Play, także może jednak to T-Mobile stosuje ograniczenia zwłaszcza na tych taryfach domowych?
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Ja mam akurat opcję Max. Przy pobieraniu tych spadków nie zauważyłem no i również potrafię wyciągnąć pełną prędkość wysyłania.
A. Korzystając ze starszej wersji Windowsa.
B. Korzystając z maszyny wirtualnej która używa NATa do karty w laptopie (z bridge taki podobny problem).

Szczegółowo opisałem ten problem (tutaj), więc jeśli ktoś jest zainteresowany może poczytać o co dokładnie mi chodzi :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Cena opcji 60 Mb/s podrożała do 65 zł mniejsza prędkość została bez zmian 49
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mazur-dsf »

Hej
Posiadam router i chcialbym kupić karte sim do testow tego Tmobila.
Jaka bedzie najbardziej miarodajna? Cos wyczytalem o strong lte ale czy to jest taka karta prepaid do kupienia? Zastanawiam sie nad opcja internetu dla firm z tmobila bo ma transfery i mb bez limitu.
Pozdrawiam.
Robert.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Opcja max dla prywatnych też jest bez limitu danych i prędkości. Jest taka karta do kupienia i nią najlepiej
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mazur-dsf »

Kupiłem dziś te karte prepaid T-mobile i konsultant mówił że na prepaidach są zupełnie inne transfery niz na tych domowych abonamentowych i że sam to takze sprawdzał.
Ma ktos takie informacje sprawdzone?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Bujdy ;) chyba że są limitowane na kartę pakiety.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

W prepaid jest ograniczenie do 15 Mb/s w niektórych taryfach różnica jest tylko ta.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

2018-06-12.png
Masz z karty.Byłbym zapomniał na B 593-u12. poz Hermogenes
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mazur-dsf »

Hmm czyli jeden z Was mówi że jest limit 15 a inny mówi ze ma 70 mega.
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 012686.pdf to jest ta oferta na karte. Faktycznie przy dwóch kreskach na routerze mialem transfer okolo 14-15 na okli. Ale czy to slaby zasieg czy ograniczenie to juz nievstwierdze.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Sory ja dopiero dziś zauważyłem jak dałeś link do regulaminu że tu chodzi o T-Mobile. Wczoraj przeczytałem 2 ostatnie posty :facepalm: nie mam T-Mobile bo mnie nie wpuścili kiedyś do LTE to było z Orange na kartę. poz . Hermogenes
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Ja mam w telefonie T-mobile na kartę, z pakietem 'Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 10 GB
za 25 zł” dla użytkOWnikóW T-mObile na kartę'
Internet ma cały czas lejek 15Mb/s (oczywiście 10GB z tą prędkością). Działa na LTE, ale dla połączeń głosowych automatycznie przełącza na 3G.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Zgadza się.
Strong LTE nie ma limitu 15 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Panowie mam pytanie. Użytkuje opcje 20Mb obecne parametry z routera bez anten :
RSRQ: -10dB
RSRP: -83dBm
SINR: 10dB
PLMN: 26002
Pierwsza stacja, z której korzystam LTE 800 networks odległośc 2.08km według google maps - widzę BTS z za domu. Drugi BTS oddalony 3.26km maszt orange, również tylko LTE 800 networks.
I teraz tak moje pytanie. Zakupiłem 2 anteny ATK - 20 ( zapomniałem wspomnieć router Huawei B525s ), router jest umieszczony w tym samym pokoju co komputer na piętrze - w sumie to stoi na komputerze. Dom jest duży 2 piętrowy - pokój na piętrze od strony właśnie BTSa, do którego się łącze. Obok mojego domu dosłownie 1.5m stoi stary dom ( parter + poddasze ). I teraz tak. Do ATK brałem 10m kabla z tego co czytałem, większa długość powoduje większe utraty. Umieszczając anteny na dachu drugiego domu do BTsa, z którego się łącze nie będzie problemu nie będzie przeszkadzał, jednak gdybym chciał go skierować na ten dalszy BTS, który patrząc po radiolinii oferuje 2x 183Mb, kolejny BTS jest wpięty do światełka, ilość osób, które korzystają z LTE też jest mizerna praktycznie wszyscy korzystają z kabla - wydaje mi się dobrą alternatywą na przeciążenia, ten do którego się łączę sygnał przebiega jeszcze przez 2 stacje gdzie jedna stacja jest przy dużej miejscowości. Bez anten router nie wykrywa sygnału z dalszego BTSa, jedynie gdy " coś na nim robili?" sygnału nie było i z nim się połączył zasięg 2 kreski prędkości koło 20Mb/15Mb. Sprawdzając telefonem prędkości wskakiwały nawet na 50Mb.
Trochę, a nawet bardzo chaotyczny post za co przepraszam, ale na mój język trudniej mi to wytłumaczyć czy jest sens próbować wieszać anteny wyżej ponad dach drugiego domu - w jego kierunku jest drugi BTS, czy na podobnej wysokości jak obecnie stoi router będzie wystarczająca ?
ODPOWIEDZ