Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Jest to mój serwer VPS na któym mam stronkę itp. Wyślę Ci link do testu na Prywatną Wiadomość :)
gregmar
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-12-22, 08:19

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: gregmar »

Hm... zaciekawił mnie ten temat spadków w T-Mobile.
Mam służbową kartę data bez limitu i ostatnio postanowiłem ją przetestować i okazało się, że mam podobnie, a mianowicie na wszelkich Speedtestach prędkości pokazuje na max, jednak przy ściąganiu i wysyłaniu plików na początku prędkość jest na max, po czym spada do około 10 Mb/s niezależnie czy jest upload czy download. Sprawdzałem Dropboxy, Onedrive, Chomika, zwykłe pobieranie i wszędzie ten sam efekt.

Rozmawiałem później z kolem z IT żeby sprawdził u siebie o co chodzi i okazało się, że to przycinane jest przez T-Mobile, ponoć taka umowa :)
Na co dzień używam Orange i takiego problemu nie ma, jeśli ciągnę plik to idzie z maxymalną prędkością jaką daje nadajnik.
To samo przy testach w Play, także może jednak to T-Mobile stosuje ograniczenia zwłaszcza na tych taryfach domowych?
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Ja mam akurat opcję Max. Przy pobieraniu tych spadków nie zauważyłem no i również potrafię wyciągnąć pełną prędkość wysyłania.
A. Korzystając ze starszej wersji Windowsa.
B. Korzystając z maszyny wirtualnej która używa NATa do karty w laptopie (z bridge taki podobny problem).

Szczegółowo opisałem ten problem (tutaj), więc jeśli ktoś jest zainteresowany może poczytać o co dokładnie mi chodzi :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Cena opcji 60 Mb/s podrożała do 65 zł mniejsza prędkość została bez zmian 49
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mazur-dsf »

Hej
Posiadam router i chcialbym kupić karte sim do testow tego Tmobila.
Jaka bedzie najbardziej miarodajna? Cos wyczytalem o strong lte ale czy to jest taka karta prepaid do kupienia? Zastanawiam sie nad opcja internetu dla firm z tmobila bo ma transfery i mb bez limitu.
Pozdrawiam.
Robert.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Opcja max dla prywatnych też jest bez limitu danych i prędkości. Jest taka karta do kupienia i nią najlepiej
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mazur-dsf »

Kupiłem dziś te karte prepaid T-mobile i konsultant mówił że na prepaidach są zupełnie inne transfery niz na tych domowych abonamentowych i że sam to takze sprawdzał.
Ma ktos takie informacje sprawdzone?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Bujdy ;) chyba że są limitowane na kartę pakiety.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

W prepaid jest ograniczenie do 15 Mb/s w niektórych taryfach różnica jest tylko ta.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

2018-06-12.png
Masz z karty.Byłbym zapomniał na B 593-u12. poz Hermogenes
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mazur-dsf »

Hmm czyli jeden z Was mówi że jest limit 15 a inny mówi ze ma 70 mega.
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 012686.pdf to jest ta oferta na karte. Faktycznie przy dwóch kreskach na routerze mialem transfer okolo 14-15 na okli. Ale czy to slaby zasieg czy ograniczenie to juz nievstwierdze.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Sory ja dopiero dziś zauważyłem jak dałeś link do regulaminu że tu chodzi o T-Mobile. Wczoraj przeczytałem 2 ostatnie posty :facepalm: nie mam T-Mobile bo mnie nie wpuścili kiedyś do LTE to było z Orange na kartę. poz . Hermogenes
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Ja mam w telefonie T-mobile na kartę, z pakietem 'Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 10 GB
za 25 zł” dla użytkOWnikóW T-mObile na kartę'
Internet ma cały czas lejek 15Mb/s (oczywiście 10GB z tą prędkością). Działa na LTE, ale dla połączeń głosowych automatycznie przełącza na 3G.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Zgadza się.
Strong LTE nie ma limitu 15 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Panowie mam pytanie. Użytkuje opcje 20Mb obecne parametry z routera bez anten :
RSRQ: -10dB
RSRP: -83dBm
SINR: 10dB
PLMN: 26002
Pierwsza stacja, z której korzystam LTE 800 networks odległośc 2.08km według google maps - widzę BTS z za domu. Drugi BTS oddalony 3.26km maszt orange, również tylko LTE 800 networks.
I teraz tak moje pytanie. Zakupiłem 2 anteny ATK - 20 ( zapomniałem wspomnieć router Huawei B525s ), router jest umieszczony w tym samym pokoju co komputer na piętrze - w sumie to stoi na komputerze. Dom jest duży 2 piętrowy - pokój na piętrze od strony właśnie BTSa, do którego się łącze. Obok mojego domu dosłownie 1.5m stoi stary dom ( parter + poddasze ). I teraz tak. Do ATK brałem 10m kabla z tego co czytałem, większa długość powoduje większe utraty. Umieszczając anteny na dachu drugiego domu do BTsa, z którego się łącze nie będzie problemu nie będzie przeszkadzał, jednak gdybym chciał go skierować na ten dalszy BTS, który patrząc po radiolinii oferuje 2x 183Mb, kolejny BTS jest wpięty do światełka, ilość osób, które korzystają z LTE też jest mizerna praktycznie wszyscy korzystają z kabla - wydaje mi się dobrą alternatywą na przeciążenia, ten do którego się łączę sygnał przebiega jeszcze przez 2 stacje gdzie jedna stacja jest przy dużej miejscowości. Bez anten router nie wykrywa sygnału z dalszego BTSa, jedynie gdy " coś na nim robili?" sygnału nie było i z nim się połączył zasięg 2 kreski prędkości koło 20Mb/15Mb. Sprawdzając telefonem prędkości wskakiwały nawet na 50Mb.
Trochę, a nawet bardzo chaotyczny post za co przepraszam, ale na mój język trudniej mi to wytłumaczyć czy jest sens próbować wieszać anteny wyżej ponad dach drugiego domu - w jego kierunku jest drugi BTS, czy na podobnej wysokości jak obecnie stoi router będzie wystarczająca ?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Zamontowałem 2x atk 20, niestety z braku sposobu dobrego umieszczenia anten ( wysokość ) musiałem je zamontować na wysokości około 4m, jeśli chodzi o parametry połączenia według Hmanagera:
RSSI >=-51dbm
RSRP -75dbm
RSRQ - niestety się waha od -6 do 13db - nie wiem jak poprawić ten parametr
SINR - tutaj wielka zmiana wcześniej najmniej miałem 6db teraz najmniej 18 zazwyczaj 21-28db
Prędkości się wahają od 10Mb do 20Mb mimo takich parametrów - możliwe, że trochę za słabo dokręciłem kable do routera np.? Dokręcałem palcami dostęp trochę marny aby dokręcić na max.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Anteny działają prawidłowo. Prędkości do 20Mb/s więc zgodnie z umowa jeśli masz do 20Mb/s za 49 zł.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Spróbowałbym 60Mb, ale nie mam w panelu Tmobile możliwości zmiany no i jak wiadomo na LTE800 to nie poleci, aż tyle. Co do RSRQ jakie są możliwości / metody na poprawienie tego parametru ?
@Bym zapomniał jest jakaś zależność która antena do którego wejścia antenowego jest podłączona?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: patryk7588 »

W T-Mobile wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Plus tym bardziej nie jest bez winy ze swoim FUP Patryku ;)
Orange ma za to lejek techniczny...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Oj jak dobrze że to nie temat o Plusie bo wtedy wyszłoby szydło z worka jaki to oni mają internet bez limitu. A sprawdzał ktoś jak w ogóle inne sieci wypadają na tych serwisach czy tam też tak nie ma?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Czyżby kolejny osobnik, który wpadł w pułapkę T-Mobile:

https://openlinksys.info/forum/viewthre ... d_id=21720
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jaka pułapkę tutaj widzisz? Bo nie bardzo rozumiem. Słabe parametry sygnału to nie działa jak należy więc nie wiem bardzo w czym masz problem. Chyba piszesz tylko po to żeby pisać, a nie sprawdzisz dokładnie co jest dalej pisane.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Efekty do czego może doprowadzić no limit za śmieszne pieniądze i jak sieć LTE800 T-Mobile leży na plecach https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... f9463f270b Miejscowość z dwoma BTS-ami LTE800 T-Mobile. Ku przestrodze potencjalnych użytkowników LTE od rózowego i ostudzeniu gorących głów u niektórych na tym forum.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Hmm a jaka to nowość? Bo nie bardzo wiem? Jakbyś miał trochę pojęcia i byś wiedział to takie prędkości są w każdej sieci na niektórych bts i bez oferty internetu bez limitu. http://www.speedtest.net/pl/result/7427049594 przykład orange a w załącznikach play i plus. A żadna z tych sieci nie ma oferty bez limitu. Ale tak jest jak się nie ma pojęcia i pisze że niby tylko tmobile jest zapchany.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A czy ja napisałem że tylko T-Mobile ma takie problemy? Temat o T-mobile więc gdzie mam pisać? Pokazałeś speedtest z BTS-a LTE800 Orange w Kaleniu i o czym ma to świadczyć? Myślisz że tam użytkownicy T-Mobile maja lepiej skoro T-mobile ma też na nim tylko to pasmo. Pokazany testy to idealne przykłady co czeka użytkowników NetWorks w tym i T-Mobile w ciągu najbliższego czasu tam gdzie działa tylko LTE800. Takich lokalizacji są tysiące. Operatorzy koncentrują się teraz na rozwodzie na LTE1800, UMTS900 a prace są prowadzone w miastach.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Nie wiem czy jest sens narzekać na LTE rozumiem jak ktomuś "praktycznie" nie działa. Nie może w ogóle stron przeglądać jakikolwiek filmik się tnie itd. Z mojej perspektywy pewnie się mylę, ale każdy BTS musiałby mieć wpięcie do światełka, aby takie cuda się nie działy. Na moje oko to LTE powinno być ograniczone prędkościami. O co mi chodzi po co reklamować 150 - 300Mbps skoro takie zjawisko to mega rzadkość, a do tego w większości ofert limity. Kiedyś ludzie z przyłącza telefonicznego się cieszyli, że będą mieli 512 neo, później migracje na szybsze usługi 1 - 2 - 6 Mpbs i każdy był zadowolony i płacili znacznie więcej niż teraz za LTE. I wtedy zgłaszali problemy - brak neta, teraz net jest, ale trują <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>, że nie mają 150 jak reklamujecie tylko 10Mb, a to tylko technologia radiowa, która kablową może kiedyś zastąpi - chociaż szczerze w to wątpię. Mimo wszystko LTE jest ogromnym skokiem w rozwoju, a zgłaszanie problemów z transferem w 50% przypadków jest wynikiem geograficznym. Duża odległość, zabudowania itd itd. Sam testuje 60Mb tmobile i szczerze jak na razie jestem zadowolony mimo małej odległości od BTSa 2.08Km w linii prostej SINR, RSRQ i RSRP były przystępne po zamontowaniu x2 atk-20 RSRP skoczył z -80 do -73-76 max odnotowałem, RSRQ na podobnym poziomie skacze -3 do -12 ale SINR mniej niż 18 nie spada, który podobno jest jednym z najważniejszych wyznaczników LTE sugeruje przeciążenie nadajnika. No i właśnie mając SINR ponad 18 raczej ich nie ma, a prędkość potrafi spaść do 20Mb i tutaj strzelałbym w przepustowość radiolinii. Od 24-1 w nocy do 17 zazwyczaj ściąganie na poziomie prawie 8Mb, z pingami stratą pakietów upladem problemów nie ma.
Nie chce by ktoś tu uznał, że znalazł się "kolejny" ekspert, nie znam się na takim poziomie na LTE nie obserwuję rynku pasm operatorów jak to wygląda itd. trochę poczytam tu i tam i na logikę próbuję to do kupy sklepać i wyrazić swoje zdanie. Za każde sprostowanie dla laika wielkie dzięki. Informacji nigdy za wiele, żeby później głupot nie pisać.
A i dodam u mnie tylko LTE 800 więc transfery po zastosowaniu anten raczej na dobrym poziomie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

To powiedz to ludziom w Kamieńcu Ząbkowickim i okolicach którzy mimo prawidłowego sygnału maja 1Mb/s. Na dodatek dwie stacje bazowe T-Mobile z LTE800. Nie wiem czy wiesz ale konfiguracja sieci jest taka że router ustawiony na automacie łączy się z LTE800 bo LTE ma priorytet. Kolega uzyskał dobre transfery z UMTS2100 HSPA+DC jak wymusił za moja radą to pasmo na routerze. Zasięg wiadomo dużo mniejszy i na dodatek 99% ludzi nie ma o tym zielonego pojęci a jak zadzwonią do BOK operatora to im nikt tego nie wyjaśni, podpowie bo po drugiej stronie siedzą tacy sami "fachowcy". Takich Kamieńców nie brakuje a wręcz przybywa bo LTE800 to pasmo zasięgowe a nie pojemnościowe i nie jest w stanie obsłużyć wielu klientów i ich ofert bez limitu. Ludzie tak maja, jak coś jest za pól darmo i bez kagańca to korzystają. Efekt łatwy do przewidzenia. Póki co operatorzy z NW nic z tym nie robią bo mają swoje plany na rozbudowę sieci. Tu wyjątkiem jest tak często opluwany Play, który własne wiejskie stacje buduje od razu z minimum LTE1800, LTE2100 i LTE800 a na dużej części też z LTE2600. Czemu nie robią to inni? Ciesz się z tego co masz i módl żeby innym w okolicy nie przyszedł do głowy no limit w T-Mobile za 49 zł z B525 w abonamencie.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Za żadnego fachowca jak napisałem wcześniej się nie uważam, znikomą mam znajomość jeśli chodzi o LTE itp. To są tylko moje przemyślenia, które jak widać zbaczają z faktycznego stanu działania. To że router ma w priorytecie LTE akurat do przewidzenia. Zastanawia mnie to, skoro mają dobry sygnał jak napisałeś wyciskają maksymalnie 1Mb, załóżmy, któreś z parametrów LTE są odbiciem obciążenia bo chyba głównie o to chodzi. Więc skoro mają dobry zastanawia mnie czemu takie rzeczy się dzieją? Z playem właśnie zauważyłem, że na większości swoich stacji mają co najmniej 3 pasma, sam chciałem playa spróbować niestety brak zasięgu u mnie. Innych sieci nie neguję bo po prostu nie miałem styczności więc nie mam co się wypowiadać, co najwyżej orange z tel. działa podobnie jak tmobile wydaje mi się lekko "bystrzejsze" w działaniu. Do tego co napisałeś @matek451 jak ktoś u mnie weźmie jeszcze tą samą ofertę no cóż życie nikomu nie zabroni się, wtedy przyjdzie pokombinować czy z innym nadajnikiem lub męczyć się z tym co jest.
ODPOWIEDZ