Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Zamontowałem 2x atk 20, niestety z braku sposobu dobrego umieszczenia anten ( wysokość ) musiałem je zamontować na wysokości około 4m, jeśli chodzi o parametry połączenia według Hmanagera:
RSSI >=-51dbm
RSRP -75dbm
RSRQ - niestety się waha od -6 do 13db - nie wiem jak poprawić ten parametr
SINR - tutaj wielka zmiana wcześniej najmniej miałem 6db teraz najmniej 18 zazwyczaj 21-28db
Prędkości się wahają od 10Mb do 20Mb mimo takich parametrów - możliwe, że trochę za słabo dokręciłem kable do routera np.? Dokręcałem palcami dostęp trochę marny aby dokręcić na max.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Anteny działają prawidłowo. Prędkości do 20Mb/s więc zgodnie z umowa jeśli masz do 20Mb/s za 49 zł.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Spróbowałbym 60Mb, ale nie mam w panelu Tmobile możliwości zmiany no i jak wiadomo na LTE800 to nie poleci, aż tyle. Co do RSRQ jakie są możliwości / metody na poprawienie tego parametru ?
@Bym zapomniał jest jakaś zależność która antena do którego wejścia antenowego jest podłączona?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: patryk7588 »

W T-Mobile wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Plus tym bardziej nie jest bez winy ze swoim FUP Patryku ;)
Orange ma za to lejek techniczny...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Oj jak dobrze że to nie temat o Plusie bo wtedy wyszłoby szydło z worka jaki to oni mają internet bez limitu. A sprawdzał ktoś jak w ogóle inne sieci wypadają na tych serwisach czy tam też tak nie ma?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Czyżby kolejny osobnik, który wpadł w pułapkę T-Mobile:

https://openlinksys.info/forum/viewthre ... d_id=21720
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jaka pułapkę tutaj widzisz? Bo nie bardzo rozumiem. Słabe parametry sygnału to nie działa jak należy więc nie wiem bardzo w czym masz problem. Chyba piszesz tylko po to żeby pisać, a nie sprawdzisz dokładnie co jest dalej pisane.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Efekty do czego może doprowadzić no limit za śmieszne pieniądze i jak sieć LTE800 T-Mobile leży na plecach https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... f9463f270b Miejscowość z dwoma BTS-ami LTE800 T-Mobile. Ku przestrodze potencjalnych użytkowników LTE od rózowego i ostudzeniu gorących głów u niektórych na tym forum.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Hmm a jaka to nowość? Bo nie bardzo wiem? Jakbyś miał trochę pojęcia i byś wiedział to takie prędkości są w każdej sieci na niektórych bts i bez oferty internetu bez limitu. http://www.speedtest.net/pl/result/7427049594 przykład orange a w załącznikach play i plus. A żadna z tych sieci nie ma oferty bez limitu. Ale tak jest jak się nie ma pojęcia i pisze że niby tylko tmobile jest zapchany.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A czy ja napisałem że tylko T-Mobile ma takie problemy? Temat o T-mobile więc gdzie mam pisać? Pokazałeś speedtest z BTS-a LTE800 Orange w Kaleniu i o czym ma to świadczyć? Myślisz że tam użytkownicy T-Mobile maja lepiej skoro T-mobile ma też na nim tylko to pasmo. Pokazany testy to idealne przykłady co czeka użytkowników NetWorks w tym i T-Mobile w ciągu najbliższego czasu tam gdzie działa tylko LTE800. Takich lokalizacji są tysiące. Operatorzy koncentrują się teraz na rozwodzie na LTE1800, UMTS900 a prace są prowadzone w miastach.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Nie wiem czy jest sens narzekać na LTE rozumiem jak ktomuś "praktycznie" nie działa. Nie może w ogóle stron przeglądać jakikolwiek filmik się tnie itd. Z mojej perspektywy pewnie się mylę, ale każdy BTS musiałby mieć wpięcie do światełka, aby takie cuda się nie działy. Na moje oko to LTE powinno być ograniczone prędkościami. O co mi chodzi po co reklamować 150 - 300Mbps skoro takie zjawisko to mega rzadkość, a do tego w większości ofert limity. Kiedyś ludzie z przyłącza telefonicznego się cieszyli, że będą mieli 512 neo, później migracje na szybsze usługi 1 - 2 - 6 Mpbs i każdy był zadowolony i płacili znacznie więcej niż teraz za LTE. I wtedy zgłaszali problemy - brak neta, teraz net jest, ale trują <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>, że nie mają 150 jak reklamujecie tylko 10Mb, a to tylko technologia radiowa, która kablową może kiedyś zastąpi - chociaż szczerze w to wątpię. Mimo wszystko LTE jest ogromnym skokiem w rozwoju, a zgłaszanie problemów z transferem w 50% przypadków jest wynikiem geograficznym. Duża odległość, zabudowania itd itd. Sam testuje 60Mb tmobile i szczerze jak na razie jestem zadowolony mimo małej odległości od BTSa 2.08Km w linii prostej SINR, RSRQ i RSRP były przystępne po zamontowaniu x2 atk-20 RSRP skoczył z -80 do -73-76 max odnotowałem, RSRQ na podobnym poziomie skacze -3 do -12 ale SINR mniej niż 18 nie spada, który podobno jest jednym z najważniejszych wyznaczników LTE sugeruje przeciążenie nadajnika. No i właśnie mając SINR ponad 18 raczej ich nie ma, a prędkość potrafi spaść do 20Mb i tutaj strzelałbym w przepustowość radiolinii. Od 24-1 w nocy do 17 zazwyczaj ściąganie na poziomie prawie 8Mb, z pingami stratą pakietów upladem problemów nie ma.
Nie chce by ktoś tu uznał, że znalazł się "kolejny" ekspert, nie znam się na takim poziomie na LTE nie obserwuję rynku pasm operatorów jak to wygląda itd. trochę poczytam tu i tam i na logikę próbuję to do kupy sklepać i wyrazić swoje zdanie. Za każde sprostowanie dla laika wielkie dzięki. Informacji nigdy za wiele, żeby później głupot nie pisać.
A i dodam u mnie tylko LTE 800 więc transfery po zastosowaniu anten raczej na dobrym poziomie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

To powiedz to ludziom w Kamieńcu Ząbkowickim i okolicach którzy mimo prawidłowego sygnału maja 1Mb/s. Na dodatek dwie stacje bazowe T-Mobile z LTE800. Nie wiem czy wiesz ale konfiguracja sieci jest taka że router ustawiony na automacie łączy się z LTE800 bo LTE ma priorytet. Kolega uzyskał dobre transfery z UMTS2100 HSPA+DC jak wymusił za moja radą to pasmo na routerze. Zasięg wiadomo dużo mniejszy i na dodatek 99% ludzi nie ma o tym zielonego pojęci a jak zadzwonią do BOK operatora to im nikt tego nie wyjaśni, podpowie bo po drugiej stronie siedzą tacy sami "fachowcy". Takich Kamieńców nie brakuje a wręcz przybywa bo LTE800 to pasmo zasięgowe a nie pojemnościowe i nie jest w stanie obsłużyć wielu klientów i ich ofert bez limitu. Ludzie tak maja, jak coś jest za pól darmo i bez kagańca to korzystają. Efekt łatwy do przewidzenia. Póki co operatorzy z NW nic z tym nie robią bo mają swoje plany na rozbudowę sieci. Tu wyjątkiem jest tak często opluwany Play, który własne wiejskie stacje buduje od razu z minimum LTE1800, LTE2100 i LTE800 a na dużej części też z LTE2600. Czemu nie robią to inni? Ciesz się z tego co masz i módl żeby innym w okolicy nie przyszedł do głowy no limit w T-Mobile za 49 zł z B525 w abonamencie.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Za żadnego fachowca jak napisałem wcześniej się nie uważam, znikomą mam znajomość jeśli chodzi o LTE itp. To są tylko moje przemyślenia, które jak widać zbaczają z faktycznego stanu działania. To że router ma w priorytecie LTE akurat do przewidzenia. Zastanawia mnie to, skoro mają dobry sygnał jak napisałeś wyciskają maksymalnie 1Mb, załóżmy, któreś z parametrów LTE są odbiciem obciążenia bo chyba głównie o to chodzi. Więc skoro mają dobry zastanawia mnie czemu takie rzeczy się dzieją? Z playem właśnie zauważyłem, że na większości swoich stacji mają co najmniej 3 pasma, sam chciałem playa spróbować niestety brak zasięgu u mnie. Innych sieci nie neguję bo po prostu nie miałem styczności więc nie mam co się wypowiadać, co najwyżej orange z tel. działa podobnie jak tmobile wydaje mi się lekko "bystrzejsze" w działaniu. Do tego co napisałeś @matek451 jak ktoś u mnie weźmie jeszcze tą samą ofertę no cóż życie nikomu nie zabroni się, wtedy przyjdzie pokombinować czy z innym nadajnikiem lub męczyć się z tym co jest.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Degradacja sieci LTE800i takie wyniki jak DL 1Mb/s a UL 20 x większy to idealny przykład na to że na danym sektorze BTS-a w godzinach szczytu loguje się ogromna ilość użytkowników. T-Mobile ma na nim tylko 10MHz pasma w MIMO2x2. 800MHz ma duży zasięg więc z tego pasma korzystają ci w pobliżu BTS-a i ci oddaleni o kilka kilometrów. Jesli operator tak jak robi to Play dołożyłby na nim pasma pojemnościowe o wyższych częstotliwościach to ci bliżsi logowali by się do nich. Tak jest w teorii, potrzeba jeszcze odpowiedniej konfiguracji sieci a z tym bywa różnie bo NW to mieszanka sprzętowa od różnych operatorów i NW miewa czasami z tym problemy, szczególnie tam gdzie LTE1800 nadal wspólne. W Play dzięki kilku pasmom LTE ruch rozkłada się na nie, na dodatek sieć jest lepiej skonfigurowana bo oparta o sprzęt tylko Huawei. Nie oznacza to oczywiście że i w Play nie ma przeciążonych stacji z nadmiarem klientów. Dobra robotę robi u tego operatora 20MHz pasma na LTE2600. W przypadku T-Mobile zaoferowano internet bez limitu danych za naprawdę niewielką kasę, nie dziwi więc że się sprzedaje ale z drugiej strony są lokalizacje gdzie działa tylko LTE800 i 3G na UMTS900 i sieć się degraduje. A ponieważ operator nie gwarantuje prędkości minimalnych to koło się zamyka i klienci maja usługę jak na 2/3G przed laty. Przeciętny użytkownik przy wyborze nie zagląda tutaj czy na inne fora tylko kieruje się reklamami TV i gadkami konsultantów, a jak wiadomo wszyscy zachwalają i są teraz sieciami nr1. Pewnym panaceum byłoby dołożenie na przeciążonych BTS-ach choćby LTE1800 ale w NetWorks teraz mają inne priorytety. Trwa rozwód na wspólnym LTE1800, teraz każdy z partnerów będzie miał własne 10MHz, do tego LTE2100. Trudno więc się spodziewać modernizacji i nowych pasm na BTS-ach z tylko LTE800 ze szkodą dla klientów.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

matek451 pisze:To powiedz to ludziom w Kamieńcu Ząbkowickim i okolicach którzy mimo prawidłowego sygnału maja 1Mb/s. Na dodatek dwie stacje bazowe T-Mobile z LTE800. Nie wiem czy wiesz ale konfiguracja sieci jest taka że router ustawiony na automacie łączy się z LTE800 bo LTE ma priorytet. Kolega uzyskał dobre transfery z UMTS2100 HSPA+DC jak wymusił za moja radą to pasmo na routerze. Zasięg wiadomo dużo mniejszy i na dodatek 99% ludzi nie ma o tym zielonego pojęci a jak zadzwonią do BOK operatora to im nikt tego nie wyjaśni, podpowie bo po drugiej stronie siedzą tacy sami "fachowcy". Takich Kamieńców nie brakuje a wręcz przybywa bo LTE800 to pasmo zasięgowe a nie pojemnościowe i nie jest w stanie obsłużyć wielu klientów i ich ofert bez limitu. Ludzie tak maja, jak coś jest za pól darmo i bez kagańca to korzystają. Efekt łatwy do przewidzenia. Póki co operatorzy z NW nic z tym nie robią bo mają swoje plany na rozbudowę sieci. Tu wyjątkiem jest tak często opluwany Play, który własne wiejskie stacje buduje od razu z minimum LTE1800, LTE2100 i LTE800 a na dużej części też z LTE2600. Czemu nie robią to inni? Ciesz się z tego co masz i módl żeby innym w okolicy nie przyszedł do głowy no limit w T-Mobile za 49 zł z B525 w abonamencie.
Tak przybywa szczególnie że dalej tmobile jest na 1 miejscu w speedtestach. Coż z tego że play buduje komplet jak ilość stacji play na tym samym terenie to np 1 a tmobile czy orange 2-3. Po za tym play nie ma VoLTE i w wielu lokalizacjach w ogóle nawet nie można gadać nie wspominając. Właśnie ta lokalizacja to świetny przykład Play 1 nadajnik play potwierdzone tylko GSM i 3G Lte tylko w pozowoleniach. N! 3 nadajniki w tym 2 lte 800 i GSM i 3g jeden samo gsm. Do tego na każdym pozwolenia na 3 częstotlwości. Więc widać kto ma większe możliwości.A nie robią tego zapewne dlatego że zajęli się rozdziałem Lte 1800 w sporej ilości lokalizacji. Ale każdy kto ma ofertę tmobile może to zgłaszać i dostanie rabat na abonament czy play czy nawet orange coś takiego oferują? Bo z tego co wiem w tych sieciach nie są skłonni do przyznawania rabatu a tutaj nie ma z tym problemu. Tak wychwalasz tego play a po pierwsze nie ma nawet potwierdzonego LTE i do tego ma jeden nadajnik gdzie inni 3. Uważasz że w play będzie inaczej? O ile w ogóle ktoś będzie miał z niego zasięg. Po za tym co za różnica czy korzysta się z 3G czy z LTE oprócz większego pingu? Nie sądzę aby każdy grał w gry. A oferta jest zarówno bez limitu dla 3G i 4G
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Piotrek, zejdź na ziemię....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tzn dokładniej co masz na myśli? Myślisz że jedna stacja zapewni zasięg nawet ze wszystkimi pasmami taki jak 3 stacje? Bo nie sądzę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

No nie zapewni, ale piszesz i bronią. T-Mobile a w wielu miejscach cieniutko już z transferami.

Za 2-3 miechy spadną niżej, u mnie ciągle przesuwają rozbudowę BTSa, miał być z początkiem czerwca... A już lipiec prawie i kolejny termin do 20 lipca.... Niby

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ale zawsze tak było to żadna nowość. Już mieli spaść po 2-3 miesiacach oferty bez limitu jak widać dalej 1 miejsce
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kamil7430 »

Nie spadli bo nie wszystkim się pokończyły umowy na Power LTE z Plusa i CP (wiem bo sam w tym siedziałem). Z początku było ok, transfery w Plusie spadły dopiero po roku więc jeszcze chwila nim wszyscy się przeniosą do T-Mobile, a wtedy on podzieli los Plusa. ;/ Takie to realia są

Edit: i tak uważam, że mieszkanie pod nadajnikiem Playa to najlepsze co mnie mogło spotkać. Z wyników w podpisie jestem bardzo zadowolony, mimo iż wiem, że przy agregacji 2600+2100 mógłbym wycisnąć tutaj wiele więcej. :ok:
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Plus nic nie robił dlatego im się takie rzeczy podziały co widać dalej niby były ucieczki z tej oferty, a sieć dalej najbardziej zapchana i dalej nic nie robią.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Bzdury jakie ten koleś wypisuje przekraczają już wszelkie granice. Rajcuje się jak głupi jakimiś pseudo rankingami prędkości. Co ma wspólnego jakaś uśredniona wartość z iluś tysięcy pomiarów takich samych Januszy jak on ? I jak to ma się do wyboru operatora w Kamieńcu czy jakimś innym Pcimiu9 bez urazy dla mieszkańców)? Ale dla ścisłości w maju na RFBenchmark to Orange jest liderem a ja mam to gdzieś jak te wszystkie rankingi. Ilość BTS-ów to nie wszystko, dwa w Kamieńcu na LTE800 i tak nie dają rady. Pojemność na nich za mała, brak innych pasm odbija się czkawką. Na dodatek pewnie bez jakichkolwiek szans na modernizacje w najbliższym czasie, po co komu jakiś rabat na abonament jak ma internet prawie na poziomie BDI z Aero2 ? Ludzie brali no limit i chcą korzystać. Po co im taka oferta ? Jakie możliwości ma T-Mobile w Kamieńcu widać po testach użytkownika, ratuje jeszcze UMTS2100 z DC na Kolejowej ale to dla tych w pobliżu. Ci dalsi i tak zdani są na LTE800 i UMTS900 na 3G. O Play nic nie wiemy oprócz tego że ma 3g z UMTS900, UMTS2100 i na LTE-A ,zapewne z LTE1800, LTE2100 i LTE800( przyjemnym zaskoczeniem byłoby działające LTE2600 na nim), czy to zapewnia tam jakieś przyzwoite prędkości nie wiadomo ale to jest przykład jak budować stację a nie oszczędzać na modernizacji. W N! to standard, pozwolenia są ale czy kiedyś pojawią się wyższe pasma nie wiadomo. Nawet tak wyśmiewany przez ciebie Plus ma tam LTE1800, LTE900 i LTE800. No a wszelkie granice idiotyzmu to twierdzenie że BOK T-Mobile chętnie przyznaje rabaty za takie działanie internetu, dobre panisko nie to co ten zły Orange czy paskudny Play. Tym razem Plusowi się nie oberwało. Na jakiej podstawie takie farmazony? W T-Mobile oferty są tanie, użytkowinków nie interesują rabaty tylko normalne prędkości.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Bzdury to ty wypisujesz do tego jeszcze obrażasz innych. Po pierwsze z tego co pamiętam to ty wieszczyłeś koniec tej oferty po 2-3 miesiącach od startu i zapchaniu totalnym sieci. Oferta jest już dużo więcej a lokalizacje tak jak niektóre są zapchane są teraz inne i tak będzie zawsze. Po drugie owszem w RFbenchmark liderem jest orange i co z tego jak T-Mobile dalej średnią ma jaką ma około 24 Mb/s od kilku miesięcy jakoś nie widziałem żeby w przypadku tego rankingu ktoś był dłużej na 1 miejscu. Tylko co miesiąc jest zmiana albo bardzo niewielkie różnice. Ilość BTS to owszem nie wszystko i ja tego nie pisałem. Po za tym widać że nie mas pojęcia a się wypowiadasz poczytaj fora i zobaczysz jak w ostatnich miesiącach zmieniła się obsługa w tmobile nie jest idealnie i nigdy nie będzie ale przynajmniej dają rabaty. Orange nie daje nawet był artyukł kiedyś że orange zmienia statndardy obsługi i już nie będzie dawać rabatów. Plus to g najgorsze jakie może być więc po co o nim w ogóle wspominać. Prawda jest taka że Plusowi daleko do T-Mobile, Orange czy ostatnio nawet Play, który ich wyprzedził. Ostatnie zdanie jest ciekawe każdego to interesuje nie ma znaczenia czy T-Mobile czy inna sieć tylko rzeczywistość jest zupełnie inna dobrze że przynajmniej niektórzy nie mają klientów w d i jak coś nie działa dają rabat a nie idą w zaparte że wszystko jest ok.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Ja nic nie wieszczyłem co więcej polecam ja tam gdzie prędkości są dobre a infrastruktura oparta o kilka pasm LTE. Ale zachowywałem i zachowuję ostrożność, oferta jest tania , bez limitu więc znając mentalność użytkowników podchodzę z rezerwą i zalecam testy. Oceny można wystawić po roku, ale już widać że tam gdzie infrastruktura jest słaba a użytkowników nie brakuje sieć się nie wyrabia. Ale to już przerabiano w Plusie czy Play gdzie atrakcyjne oferty przyczyniły się do degradacji sieci. Dlaczego ma być inaczej z T-Mobile? Oferta no limit wymaga ciągłej rozbudowy sieci, rośną transfery, przybywa użytkowników. Póki co siły skoncentrowano na dużych miastach a to oznacza czarny scenariusz dla użytkowników stacji LTE800, UMTS900.Oczywiście ja się nie znam, ludzie mają od 6 lat gdzieś moje porady tutaj i na Elektrodzie. Teraz nadszedł twój czas, za twoimi fachowymi poradami ludzie mają z T-Mobile super internet a jak coś nie halo to operator ochoczo rozda im rabaty, możliwe że niedługo zrezygnuje z abonamentu.Wszystko dla ich dobra . a tak naprawdę to ochłapy rzucane gawiedzi gdy się awanturuje i to dla niewielu bo 95% to nawet nie wie jakie ma prędkości.Fora na których Janusze chwalą , ganią operatorów mnie nie interesują jak każda opinia laików. Tyle samo warte co wszelkiej maści rankingi. Obraz budowany przez subiektywne rankingi, speedtesty, nagrody , opinie na FB i przez ciebie nijak ma się do rzeczywistości i operatorów mobilnych w Polsce. A na pewno nie mogą decydować przy wyborze operatora LTE w konkretnej lokalizacji.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

radius pisze:A co sądzicie o tym?

https://trzepak.pl/viewtopic.php?f=20&t=58886
radius pisze:Czyżby kolejny osobnik, który wpadł w pułapkę T-Mobile:

https://openlinksys.info/forum/viewthre ... d_id=21720
Tak jak wspomniałem w poście: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=576580#p576580
Szczegółowo opisywałem problem np. tutaj: https://www.speedguide.net/forums/showt ... and-newer)

U mnie dotyczy on tylko Windowsa 10 w wersji 1607 i nowszej. Dla testów instalowałem wszystkie możliwe buildy systemu na laptopie i jestem w 100% pewny że pojawia się w wersji 1607 (Lipiec 2016). Nie ma też znaczenia z jakiego komputera się korzysta, ani w jakim modemie/telefonie jest karta SIM. Po prostu Windows 10 1607+ ma coś zepsutego w "autotuninglevel" (netsh int tcp set global autotuninglevel=normal) powodującego, że do niektórych serwerów transfery spowalniają. Co ciekawe łączenie z VPN (czy to z poziomu laptopa, czy L2TP w routerze Huawei) nie naprawia tego problemu. Jedyne rozwiązanie które u mnie działa, to maszyna wirtualna z innym systemem + karta sieciowa NAT (w ustawieniach maszyny wirtualnej). Jak jest tryb bridge (po polsku chyba mostku) to problem dalej występuje.
Jest to strasznie dziwne i pewnie T-mobile tez ma w tym jakąś winę, jednak skoro problem występuje od danej wersji systemu Windows, to nie ma co wieszać psów na sieci.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Kupiłem chipsy i czytam z zaciekawieniem :)


Wbijcie sobie do głowy że każdy serwer vpn jest inny i w 99% robiąc speedtest dostaniecie wynik max waszego łącza lub łącza serwera :D
Chyba, że macie prywatny serwer vpn na własnym serwerze ;) wtedy macie pewność. Nie wiem co oni robią ale torguard lub nordvpn jak włączam speedtest to dostaje wynik na pierwszym 500mbps na drugim 180mbps a mam normalne tylko 800mhz :cwaniak:
Na serwerach vpn wykupionych dostaniecie wynik z <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>.

To nie wina windowsa :hyhy:
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

@atento widocznie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Problem dotyczy prędkości wysyłania na zwykłym łączu (spadek do 5Mb/s z 30Mb/s) i tylko do niektórych serwerów. Jedynie nadmieniłem, że używanie VPNu nie rozwiązuje problemu spadków. I tak się składa, że mam też m.innymi OpenVPN Server na własnym VPSie.

Problem dokładnie opisany jest tutaj: https://www.speedguide.net/forums/showt ... and-newer)

Poza tym, jesteś strasznym ignorantem pisząc "To nie wina windowsa :hyhy:".
Testy wykonywałem przez kilka dni, instalując różne wersje 10 i dokładnie wiem na której problem zaczął występować i że jest to związane z funkcją "autotuninglevel". Do tego (co z resztą nadmieniłem w poprzednich postach) testy wykonane były też na innych komputerach.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Jako ignorant odpowiem tak, masz probem to go wyłącz. bo podobno wiesz w czym problem.
Proste i jednoczesnie bedzie skuteczne.


Wiec mam windowsa 10 nowego
Funkcje którą opisujesz mam z automatu ustawioną w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

Microsoft Windows [Version 10.0.17134.112]
(c) 2018 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\villain>netsh interface tcp show global
Querying active state...

TCP Global Parameters
----------------------------------------------
Receive-Side Scaling State          : enabled
Receive Window Auto-Tuning Level    : normal
Add-On Congestion Control Provider  : default
ECN Capability                      : disabled
RFC 1323 Timestamps                 : disabled
Initial RTO                         : 3000
Receive Segment Coalescing State    : enabled
Non Sack Rtt Resiliency             : disabled
Max SYN Retransmissions             : 2
Fast Open                           : enabled
Fast Open Fallback                  : enabled
Pacing Profile                      : off


C:\Users\villain>



Działa idealnie tiłombajl, z 3x pc i kilkoma smartfonami.




tutaj przykład jak działają speedtesty z vpn :szampan: https://zapodaj.net/2f362136313c5.png.html wynik prawidłowy to 25mbps download i 12mbps upload :D :szampan: :szampan:





internet lte niezależnie od operatora jesli mamy dostęp zwłaszcza jedną nośną po obciążeniu downloadu czy uploadu podskakuje ping, im bliżej wysycenia tym bardziej.
Druga kwestia to router który masz, musiał bys mieć najlepiej hlink wpięty bezposrednio albo jakis router normalnej firmy bo asus to nie router tylko cegła, lepiej działa staroswiecki mr3420.
Jak na asusie masz włączone QOS to również jest masa problemów bo na żadnym nie działa on poprawnie. QOS to tylko znaczek w asusach. NAwet merlin nie rozwiązuje tego problemu.
tutaj kiedys nagrałem filmik dla pomocy asrusa https://www.youtube.com/watch?v=0rEqQmdsIhU testowałem to samo również na innych modelach i działa tak samo czyli nie działa ;)
ODPOWIEDZ