Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Jeżeli wystarczy Ci jeden port ethernet to b529/b528, mają tez słabe złącza antenowe.
Nie pomagam na PW!
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

a po ilu gb jest nakładany lejek ? mam na myśli bardziej , ile wam udaje się wyciągnąć bez żadnej wzmianki o tym że wasza prędkość została ograniczona.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Oferta MAX co prawda raz udało się ściągnąć ponad 850 GB i żadnych lejków nie było. A standardowo w miesiącu koło 500-600 GB
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

Z internetu będą korzystać 2 komputery , da się jakoś przydzielić maksymalną prędkość po kablu dla danego złącza ? W sensie że ja bym miał np. 40 a drugi komputer 20 ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

fluorek pisze:da się jakoś przydzielić maksymalną prędkość po kablu dla danego złącza ?
Da się, stawiasz kolejny router który może dzielić pasmo i już.
fluorek pisze:W sensie że ja bym miał np. 40 a drugi komputer 20 ?
A skąd wiesz że będziesz miał zawsze 60Mbps?
Nie pomagam na PW!
jar001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-31, 14:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jar001 »

Cześć!
Czy jest jakaś możliwość, żeby mieć odblokowane porty na tym internecie od TMobile?
Potrzebowałbym do zdalnego dostępu do kamery i komputera :( Jeśli nie to gdzieś czytałem, że ponoć da się to ominąć przez VPN, to prawda?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Na firmę możesz wykupić zewnętrzny IP i wtedy sprawę załatwi przekierowanie portów w routerze lub druga opcja to zewnętrzny serwer VPN do którego będzie się łączyła kamera i komputer. Wiele kamer pracuje przez chmurę i nie potrzebuje VPNu.
Nie pomagam na PW!
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przemek112 »

Kamery i chmura to kłopoty.
Polecam lekturę tego:
https://krebsonsecurity.com/tag/jztek/

Raczej szukaj taniego serwera VPS. Konfiguracja nie jest trudna, raz zrobisz i działa.
Sisay
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-01-01, 21:30

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Sisay »

Czy tmobile limituje polaczenia ze stremem?
Predkosc normlana w okolicach 50 Mb/s, pobieranie z serwera, steam, czy na ps4 podobnie zero problemu. Youtube 4k bez problemu.
Netflix - Prime i streamy z roznych stron max 3 Mb/s i nie ma mozliwosci tego przeskoczyc, próbowałem juz wszystkiego. Na kablu z orange (umowa 10Mb/s leci 9Mb/s) stad pytanie o limitowanie??
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przemek112 »

Wrzuć testowo NordVPN. Za darmo masz na 3 dni. Od razu będzie widać, czy operator tnie ruch sieciowy.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Sisay pisze:Czy tmobile limituje polaczenia ze stremem?
Predkosc normlana w okolicach 50 Mb/s, pobieranie z serwera, steam, czy na ps4 podobnie zero problemu. Youtube 4k bez problemu.
Netflix - Prime i streamy z roznych stron max 3 Mb/s i nie ma mozliwosci tego przeskoczyc, próbowałem juz wszystkiego. Na kablu z orange (umowa 10Mb/s leci 9Mb/s) stad pytanie o limitowanie??
O jakich innych stronach mówisz? Bo akurat tych nie mam możliwości zweryfikowania czy u mnie to samo czy też nie.
czullo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-16, 06:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czullo »

Dla osób zainteresowanych magicznym zakłócaniem nadajników, otóż konsultant T-Mobile twierdził, ze sprawa jest już zgłoszona do UKE, które to ma się zająć rzekomym zagłuszaczem, no to cyk napisałem maila do UKE co z tym zagłuszaczem i kiedy go zamkną w pierdlu, oto fragment e-mail który otrzymałem od UKE:
Za działanie i właściwą konfigurację urządzeń nadawczo-odbiorczych stacji bazowej odpowiada operator telekomunikacyjny. Jeśli ktoś w Pana okolicy korzysta z repeater’ów (tzw. wzmacniaczy zasięgu), które działają nieprawidłowo to stacja bazowa rejestruje podwyższony poziom interferencji co obserwuje online operator telekomunikacyjny. W przypadku stwierdzenia przez operatora, że przyczyną podwyższonego poziomu interferencji są zewnętrzne radiowe sygnały zakłócające, zgłasza ten problem do UKE.

Informuję, że dotychczas do Urzędu nie wpłynęło od T-Mobile Polska S.A. zgłoszenie dotyczące zakłóceń stacji BTS w lokalizacji ul. Kielecka 16/24, Radom.
Czyli żadne zagłuszanie, tylko nadajnik nie wyrabia a klientom będziemy puszczać bajkę o zagłuszaniu i UKE oraz przekładać termin "naprawy" do usranej śmierci.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

@czullo od początku pisałem że to ściema z tym zagłuszaniem, masz typowe objawy zapchanej sieci LTE i to na wszystkich pasmach LTE dostępnych w T-Mobile ale fajnie ze złapałeś ich na bezczelnym kłamstwie. Tutaj nikt poważnie nie traktuje tego trolla z T-mobile, to taki internetowy folklor, on broni T-Mobile nawet wbrew faktom. Głupawe memy w ego wykonaniu będące świadectwem bezczelności to jego specjalność ale nie przykryją bezmiaru głupoty jakie on prezentuje. Jego ukochany różowy operator kłamie ludzi w żywe oczy a on uważa ze nic się nie stało. Jego przydatność na tym forum zerowa. @jarekt ty i ja wiemy że obaj nie oszczędzamy Play na ich forum a szczególnie tych P4Y. Sam się zresztą dziwię że mnie jeszcze nie zbanowali jak poprzednio dwa razy.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Troszkę tu wyczyściłem, prywatne animozje i dyskusje na PW sobie róbcie!
Nie pomagam na PW!
czullo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-16, 06:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czullo »

Jeszcze jedno pytanie, czy można od T-mobile uzyskać zapis rozmowy z konsultantem, bo od konsultantów uzyskałem informacje ze:

1. Moja stacja bazowa jest zagłuszana i sprawa jest już w UKE(co jest nie prawda)
2. Moge rozwiązać umowę z winy T-mobile bez ponoszenia kary ze względu na brak warunków technicznych w moim miejscu zamieszkania do czasu usunięcia usterki(tak, takie coś usłyszałem od konsultanta na infolinii)

W chwili obecnej jestem w trakcie pisania obszernej reklamacji i próby zakończenia umowy z winy t-mobile, dodatkowo UKE mi odpisało ze gdyby się nie udało poprzez reklamacje, oni mogą mi w tym pomoc poprzez ADR
Zgodnie z art. 109 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1954), Pana spór z T-Mobile Polska S.A. dotyczący rozwiązania umowy z T-Mobile Polska S.A. bez naliczenia opłaty karnej może zostać zakończony w drodze postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich (w skrócie postępowanie ADR). Jeżeli umowę z dostawcą usług telekomunikacyjnych zawarł Pan jako konsument, po wyczerpaniu drogi postępowania reklamacyjnego może Pan złożyć wniosek o ADR.

Informacje na temat składania wniosków ADR, w tym o dostępnych formularzach, odnajdzie Pan pod linkiem: http://www.cik.uke.gov.pl/uslugi-teleko ... w-adr-tele
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Pisz reklamację , oczywiście zażądaj tez odsłuch rozmów z konsultantem w których kłamał. Jako powód podaj tez wprowadzenie w błąd przez konsultanta, powołaj się na informację z UKE oraz ze poinformowałeś UKE o nieuczciwych praktykach operatora. Wnoś o rozwiązanie umowy z winy operatora. Masz duże szanse skoro UKE zna już temat. Oszustów trzeba traktować z całą surowością. @piotrzet chyba się zapłacze. Czekasz 30 dni na odpowiedź , jak nie uznają reklamacji piszesz do UKE. Ogólnie ciekawa sprawa.
Sisay
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-01-01, 21:30

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Sisay »

Generalnie na razie to kpina. Netflix w tyg od 7Mb/s do 15Mb/s w weekend 3Mb/s (nie jest przeciazony nadajnik, google drive czy mega.nz zasuwa 50 Mb/s), jeszcze gorzej jest z Amazon Prime caly tydzien oscyluje w obrebie 1Mb/s tak 1 !!!! Nie jest to wina serwerow Netflixa i amazona bo moj stary internet z orange(dawna neostrada) na swoje maxs 10Mb/s wyciaga 10Mb/s. Niepolecam
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Sisay pisze:Generalnie na razie to kpina. Netflix w tyg od 7Mb/s do 15Mb/s w weekend 3Mb/s (nie jest przeciazony nadajnik, google drive czy mega.nz zasuwa 50 Mb/s), jeszcze gorzej jest z Amazon Prime caly tydzien oscyluje w obrebie 1Mb/s tak 1 !!!! Nie jest to wina serwerow Netflixa i amazona bo moj stary internet z orange(dawna neostrada) na swoje maxs 10Mb/s wyciaga 10Mb/s. Niepolecam
Zgłaszałeś do BOK? U mnie działa bez problemów. Widocznie znowu mają awarię.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Widocznie znowu mają awarię.
Jasne, najlepiej przeciążenie sieci zwalić na awarię która jakoś magicznie przycina transfer. Raczej styk sieci operatora z siecią serwerów dostawcy np. netflixa jest przeciążony a co za tym idzie pojawiają się ograniczenia prędkości na wybranych serwerach.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

wojteks
A może masz problemy z pamięcią? Nie pamiętasz jak pewnego czasu czy to Orange czy T-Mobile miał problemy z YouTube? Prędkości na speedtestach po kilkanaście Mb/s, a yt zacinał się. Prędkości w "statystykach dla nerdów" kilka kb/s. To czyja to była wina? Może Yt? Skoro jednym działa,a innym nie to znaczy ewidentny błąd po stronie opa.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Ale nie awaria.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Skoro nie działa tak jak należy to jest to awaria nic innego
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Skoro nie działa tak jak należy to jest to awaria
:rotfl:

Na takie działanie może wpływać wiele rzeczy.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

:facepalm: A od kiedy to na jakąkolwiek awarię wpływ może mieć jeden czynnik?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Ucięli światłowód, to jeden czynnik. W innym miejscu padło zasilanie to tez jeden czynnik. Forum nie zespawa światłowodu, nie przywróci zasilania.
Nie pomagam na PW!
Sisay
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-01-01, 21:30

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Sisay »

I naprawde myslisz ze zgloszenie do bok cokolwiek da? Sprawdzalem jak ktos wczesniej radzil z vpn i leci pelna predkoscia wiec .....
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Próbować trzeba. Wszystko zależy od konsultanta. Postraszyć trochę UKE jak nic nie da faktycznie zgłosić to do nich.
jar001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-31, 14:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jar001 »

Od wczoraj mam na testy LTE od TM.
Mam router B525 i mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego po kablu z routera mam max 25-35Mb/s (niezależnie od tego czy jest podpięty mój router, laptop czy komputer i niezależnie od tego jaki kabel wykorzystuje), a po wifi mam cały czas 55-60Mb/s?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Sisay pisze:I naprawde myslisz ze zgloszenie do bok cokolwiek da? Sprawdzalem jak ktos wczesniej radzil z vpn i leci pelna predkoscia wiec .....
No da... :facepalm: dowiesz się czy jest awaria czy przeciążenie :hyhy: dodatkowo jak awaria to daja rabaty.

Jak ostatnio była awaria i popołudniami ping falował w grach i ledwo leciało z kilku serwisów dostałem rabat na 3mc i odpisali, że mają awarie regionalną ;)

od miesiąca działa jak złoto i wątpie, że to było przeciążenie nadajnika, wszak ludzi u mnie przybywa jak dildo z rbm odcieli.


Objaw był własnie taki... kilka serwisów nie działało popołudniami i w weekendy do tego ping masakra. VPN i każda strona smigała i ping ok. Winmtr wskazywał na jakiś problem w tiłombajl i zgodnie pokrywały sie objawy z obciążenia atmana na ich stronie im wiecej pokazywało tym większa klapa
Więc awarią mogli nazwać złą trase pakietów przez bartona który zle skonfigurował sieć przez zakorkowane łącze :klnie: :klnie: choć moja szklana kula mówi, że nie zapłacili za łącze i im obcieli połowę :D
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

Panowie , jutro kupuję starter do testów t-mobile i tu moje pytanie , jaki wybrać ?
Podobno na tym z 7 gb są jakieś limity prędkości i nie mam pojęcia co wybrać , ten z 1 gb "STRONG LTE" czy jakiś inny
ODPOWIEDZ