Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adirm
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-17, 07:34

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: adirm »

@zearid ale nadal bez limitów masz :-)
Play LTE, T-Mobile LTE, Plus LTE, Cybertech 1800-2100 MIMO
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Popularność tego neta chyba przerosło możliwości sieci t-mobile ;)
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Ja dziś podpisałem aneks na mój dotychczasowy net radiowy.
55 pln za 24 Mb/s. No i ping w okolicach 10 ms :)
Śmiga pełną prędkością łącza o każdej porze dnia i nocy :)

A T Mobile faktycznie się przeliczyło :) Może z czasem ogarną swoje możliwości, albo konsumenci ich zeżrą :)
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

adirm pisze:@zearid ale nadal bez limitów masz :-)
Po około godzinie wróciło do normy. Co ciekawe PLAY w mojej okolicy też mulił strasznie wówczas...
CavieZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-01, 14:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: CavieZ »

Panowie potrzebuje od was pomocy. Obecnie mieszkam w takim miejscu gdzie mogę mieć jedynie internet w Netii max do 20mbit, gdzie w rzeczywistoiści mam 5-10 mbit. Strasznie małe i mam dość. Obecnie od roku używam Play Internet na kartę ale wkurza mnie ten lejek... Dużo oglądam netflixa, meczyków online czy kodi.

Czy faktycznie warto wziąść abonament w tmobile i wziąść tę ofertę MAX bez limitu i lejka? Nie potrzebuje możę mega szybkich transferów, ale tak by było wyżej niz 20mbit .. Wiem, że to też zależy od miejsca gdzie mieszkam i nadajników..

Dlatego w jaki sposób mogę sprawdzić moc nadajników i prędkość t-mobile bez podpisania umowy z nimi?
ligeza
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2015-10-06, 09:50

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ligeza »

W t-mobile masz 30-dniowy okres testowy. Jeśli Ci się nie spodoba, wtedy im oddajesz i płacisz jedynie za okres w którym go testowałeś.
CavieZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-01, 14:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: CavieZ »

A jak przebiega taki okres testowy? Też daja ruter ?? A co z numerem SIM - likwiduja po iesiacu? NIe są przez to stratni?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Płacisz proporcjonalne do ilości dni, w których użytkowałeś zestaw - 1/30 za każdy dzień. Kaucję za router też zwracają.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

CavieZ pisze:A jak przebiega taki okres testowy? Też daja ruter ?? A co z numerem SIM - likwiduja po iesiacu? NIe są przez to stratni?
Normalnie podpisujesz umowę. Dostajesz sprzęt i wpłacasz daną kwotę za niego. Masz 30dni na zerwanie umowy (sprzęt musi wrócić do nich przed upływem 30 dni - tu salon jest szybszy). Nr przestaje być aktywny. Nie są stratni bo dostanie go ktoś inny i tyle.
CavieZ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-01, 14:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: CavieZ »

A ten ruter który dają w tej ofercie jest godny uwagi?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Używany router dostanie ??

Zartujesz chyba ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

30 dni na testy jest w ofercie bez limitu z DL do 20Mb/s za 45 zł/m-c lub DL do 60Mb/s za 55 zł/m-c. Do tego B525 za 1 zł.Bierzesz droższą opcję i robisz testy, na B525 działa agregacja dwóch pasm LTE, sprawdzasz poszczególne pasma i agregacje LTE-A, na B525 można wymuszać za pomocą HManagera, pokazuje CID BTS-a i parametry sygnału. Jaka to lokalizacja? W Play minimum 100GB z pełną prędkością LTE jest bez umowy za 5 zł/m-c, jak mało to używa się kilku kart.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Ciekawe czy T-mobile udostępni w tej ofercie możliwość dokupienia publicznego ip może być nawet zmienny.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Wątpię, to tylko w ofertach dla firm.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
robin5603
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-10-29, 19:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robin5603 »

może było ale nie mogę <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> czy do taryfy max można dobrać drugą simke.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Heh. Kolejna faktura i kolejne dziwne naliczenia. Co prawda są to dosłownie grosze lecz jednak.
Pierwsza rzecz to odsetki - co ciekawe za nieistniejący okres rozliczeniowy.
Druga rzecz to nota odsetkowa (nigdy nie otrzymana) do raty za sprzęt (opłacony terminowo) za okres 20.04.2013 - 19.11.2017 (nasza pierwsza umowa z nimi z tego roku xD)

Zastanawiam się czy tak zawsze wyglądają u nich faktury i co miesiąc trzeba coś wyjaśniać, zgłaszać itp?
Nie chodzi już o kwotę (teraz, pierwsza to było prawie 200zł różnicy) a o zasadę.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Szczerze mówiąc to ja miałem raz problem z błędnymi naliczeniami jeden telefon i po sprawie ale niestety nie z tą ofertą także nie wiem jak jest z nią konkretnie
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

My czekamy aż się w końcu faktury unormują. Po zamieszaniu z pierwszą cięgle coś (to jest 3). Oby od stycznie było już normalnie. nie chodzi już o kwoty teraz ale o sam bałagan w ich systemie a ten najwyraźniej jest straszny.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tzn? Dokładniej jaki masz problem
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

Ja tylko jakieś 3 tygodnie temu reklamowałem i jedyne co to przesunęli datę płatności na koniec grudnia, na stronie nadal widnieje błędna faktura...
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

raven18 pisze:Ja tylko jakieś 3 tygodnie temu reklamowałem i jedyne co to przesunęli datę płatności na koniec grudnia, na stronie nadal widnieje błędna faktura...
Poczekaj na korektę. Jeżeli poprawili cokolwiek to przyjdzie z następną fakturą.
Nam za to naliczyli odsetki za spóźnioną płatność xD (dokładniej za niepełną płatność z reklamowanej faktury, do której była korekta i niby wstrzymano takie rzeczy xD)
grzesiek1242
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2016-03-20, 01:32

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzesiek1242 »

To co się dzieje w t-mobile i orange na nadajnikach networks to jest katastrofa. Od ~14 do ~23 ping wynosi średnio 150 a prędkości ~15/10 Mb/s.
Lepsze pingi osiągam łącząc się z lte 800 t-mobile oddalonym o 12km niż z nadajnika 1.5km w linii prostej od mojego domu.
Nigdy nie sądziłem że play będzie oferował najlepsze prędkości w godzinach szczytu w moim miejscu zamieszkania...

Ostatnie 2 lata z nielimitowanym netem od t-mobile ze średnią prędkością 90/30 Mb/s przez cały dzien to była bajka. Teraz nie wiem czy opłaca się przedłużać umowę.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

Sprzedali dużo ofert z tym internetem domowym i teraz maja problem. Jedno wielkie <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> i sciema ....oszukiwanie klientów !!!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

grzesiek1242 pisze:To co się dzieje w t-mobile i orange na nadajnikach networks to jest katastrofa. Od ~14 do ~23 ping wynosi średnio 150 a prędkości ~15/10 Mb/s.
Lepsze pingi osiągam łącząc się z lte 800 t-mobile oddalonym o 12km niż z nadajnika 1.5km w linii prostej od mojego domu.
Nigdy nie sądziłem że play będzie oferował najlepsze prędkości w godzinach szczytu w moim miejscu zamieszkania...

Ostatnie 2 lata z nielimitowanym netem od t-mobile ze średnią prędkością 90/30 Mb/s przez cały dzien to była bajka. Teraz nie wiem czy opłaca się przedłużać umowę.
A jaki masz router i gdzie on stoi? Wczoraj miałem to samo ale na normalnej ofercie internetu a bez limitu działał normalnie więc może to być wina routera i ustawienia go a nie tego że sieć nie wyrabia
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

Warto też dodać, że 800 ma dużo większy zasięg i nie raz mniejsze obciążenie (pytanie ile osób mieszka w pobliżu bliższego nadajnika.
Ja np mam lepszy DL z nadajnika 2600 oddalonego o kilka km w dużym mieście (sporo przeszkód po drodze) i zasięgu 1-3 kresek - jest to DL na poziomie 30-40 i słaby UP 4-6. Najlepszy zasięg za to jest na 800 oddalonej o kilkaset metrów lecz DL jest max 24 w nocy. W dzień 10-15 a up praktycznie zawsze 15-20 całą dobę.
I mówię o ofercie domowej.
Play np.przy przepustowości max 70 dla oferty, którą mieliśmy miał w dzień 4-12 głównie, czasem się do ponad 20 rozpędził. W nocy od 4 do 64 - czysta loteria. Wieczory w Play to zazwyczaj było od 0.1 do 2.
U nas router jest na szafie w centralnej części mieszkania i tam działa najstabilniej (plus kwestia sieci LAN). Dodając np antenę na 1800+2600 szło by wycisnąć więcej.
PS. Nawet jak są jakieś większe targi na MTP (a gdzieś tam jest nadajnik 2600) to nie czuć tego. Spadki spore są ale w trakcie awarii (w Play potrafił całkiem zasięg znikać każdego zasięgu - tak neta jak i tel np na 12h) i Play twierdziło, że nie ma żadnych problemów i wszystko działa. Najlepsze były 2 miesiące w Play z transferem do 2Mbps co według nich nie było też problemem.
grzesiek1242
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2016-03-20, 01:32

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: grzesiek1242 »

piotrzet pisze:
grzesiek1242 pisze:To co się dzieje w t-mobile i orange na nadajnikach networks to jest katastrofa. Od ~14 do ~23 ping wynosi średnio 150 a prędkości ~15/10 Mb/s.
Lepsze pingi osiągam łącząc się z lte 800 t-mobile oddalonym o 12km niż z nadajnika 1.5km w linii prostej od mojego domu.
Nigdy nie sądziłem że play będzie oferował najlepsze prędkości w godzinach szczytu w moim miejscu zamieszkania...

Ostatnie 2 lata z nielimitowanym netem od t-mobile ze średnią prędkością 90/30 Mb/s przez cały dzien to była bajka. Teraz nie wiem czy opłaca się przedłużać umowę.
A jaki masz router i gdzie on stoi? Wczoraj miałem to samo ale na normalnej ofercie internetu a bez limitu działał normalnie więc może to być wina routera i ustawienia go a nie tego że sieć nie wyrabia
Na telefonie i 2 różnych routerach (jeden z antena zewnętrzna) to samo w tych samych godzinach :(
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A no to faktycznie wygląda na przeciążenie napisz email do bok z opisem sytuacji niech naliczą ci za to jakiś rabat i spytaj czy nie planują rozbudowy sieci w najbliższym czasie
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Znowu ta sama awaria. YT muli, nie da się otworzyć niektórych stron np. mBank. Prędkość neta 60/17 Mb/s.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

U mnie działa normalnie chodź przez chwilę był ten problem
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

tired pisze:Znowu ta sama awaria. YT muli, nie da się otworzyć niektórych stron np. mBank. Prędkość neta 60/17 Mb/s.
To samo. Tu akurat Poznań.
Speedtest nie najgorzej (choć spadło o połowę gdzieś) a strony tragedia (w tym to forum właśnie).
Na Dawndetector też coś widać. Czekam czy TM potwierdzi
ODPOWIEDZ