Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tak ale mówię żebyś wiedział żeby problemu później nie było bo zawsze w ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy zawartej na odległość
kompleksowy
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-23, 20:57
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kompleksowy »

Ja także podpisałem umowę w ubiegłym tygodniu. Takie mam wieczorami wyniki na B525 i antenkach od B593-s22. Agregacja oczywiście się nie załącza.
Dla formalności sprawdzę jeszcze wskazania na antenie od Cybertechu. Nie liczę jednak na wiele. Dobrze że można zrezygnować. Nie warto płacić abonamentu przy takich parametrach.
Auto:
Obrazek

Obrazek

800 MHz:
Obrazek

Obrazek

Advanced:
Obrazek

Obrazek
Huawei B593s-22, Panel Cybertech LTE CT15_1.8_Duo
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

A orientuje się ktoś jak by taka antenka się spisała w mieście?
Wygląda zachęcająco i ma dość przystępną cenę.
http://www.cybertech.com.pl/p173,antena ... 00mhz.html
Akurat przy agregacji 1800+2600 są tu najlepsze wyniki a jest za to najsłabszy zasięg :/
5zymonn
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2015-12-19, 22:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: 5zymonn »

kompleksowy pisze:Ja także podpisałem umowę w ubiegłym tygodniu. Takie mam wieczorami wyniki na B525 i antenkach od B593-s22. Agregacja oczywiście się nie załącza.
Dla formalności sprawdzę jeszcze wskazania na antenie od Cybertechu. Nie liczę jednak na wiele. Dobrze że można zrezygnować. Nie warto płacić abonamentu przy takich parametrach.
Dlaczego agregacja się nie załącza? Wczoraj wzialem b525 na testy z t-mobile na 30 dni. Dotychczas korzystam z RBM , przy pomyslnych wiatrach to wychodziło i 50-60mbit i więcej. Liczyłem że tutaj będzie chociaż 50% tego, ale niestety 10-15mbit to maks, czasami mniej póki co. Kartę wpiąłem do starej instalacji czyli netgear i modem LTE na USB, bez agregacji. Antena niestety ma gniazdo FME więc czekam na przejsciówki na SMA żeby wpiąc antenę do tego ich routera, licząć właśnie na agregacje, że to polepszy trochę sprawę, ale agregacja się nie załącza?
Obrazek
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A ile masz do nadajnika? I gdzie dokładnie jest nadajnik albo do jakiego się logujesz?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Włącza się sama podczas pobierania o ile jest połączony na LTE i ma 2 pasma z tego samego nadajnika BTS.
5zymonn
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2015-12-19, 22:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: 5zymonn »

piotrzet pisze:A ile masz do nadajnika? I gdzie dokładnie jest nadajnik albo do jakiego się logujesz?
Celuję w nadajnik w strumieniu, stąd mniej więcej

https://www.google.pl/maps/place/Polna, ... 18.8182164

W załączniku zrzut z info o nadajniku.
Obrazek
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Mam takie pytanie może ktoś będzie potrafił wytłumaczyć. Router B525 T-mobile. Gram w grę na niemieckim serverze. Internet mam ponad miesiąc mój ping oscylował 44-52 ms. Ostatnio przez kilka dni zauważyłem ping 28-32 ms, co mnie zszokowało bo tyle miałem na światłowodzie. Jednakże ping po kilku dniach powrócił do 44-52 ms. Dzisiaj przełączyłem pasma na tym samym nadajniku między LTE1800, LTE2600 oraz ich agregacją (LTE800 nie ma). I co zauważyłem na LTE1800 oraz agregacji LTE2600+LTE1800 mam ping 44-52 ms ale na samym paśmie LTE2600 mam ping 28-32 ms. Dlaczego wobec tego na ustawieniu auto pomimo, że pasmem podstawowym jest LTE2600 to ping mam jak na LTE1800 ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Przecież to nie jest żaden BTS Networks w Strumieniu tylko LTE1800NetWorks z Pawłowic na KWK Pniówek więc słabo celujesz, na nim tez LTE800 T-Mobile. Jaka to antena? Parametry sygnału dostateczne, wymuszałeś LTE800 na E3372?
5zymonn
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2015-12-19, 22:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: 5zymonn »

matek451 pisze:Przecież to nie jest żaden BTS Networks w Strumieniu tylko LTE1800NetWorks z Pawłowic na KWK Pniówek więc słabo celujesz, na nim tez LTE800 T-Mobile. Jaka to antena? Parametry sygnału dostateczne, wymuszałeś LTE800 na E3372?
No cóż, byłem przekonany że to strumień. Antena jest w tamtą stronę, z tego co widzę Pniówek jest jakieś 45 stopni w prawo niż antena jest skierowana. Antena to cybertech 1800mhz, obecnie wymusilem 1800, probowałem też wymusić 2600 ale wyniki podobne. Szczrzea mówiać zapomnialem wymusć 800! Skąd mogę wiedzieć jaki nadajnik działa, z tego co pamętam nie dało się tego okerślićz tej mapki BTSearch.

Wymusilem 800 i zmienily sie dane nadajnika, predkosc podskoczyla do 24mbit, ale moze to tez kwestia godziny, jutro sprawdze w ciagu dnia.
Obrazek
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

To w nawiasie przy LCID wklejasz tutaj http://www.btsearch.pl/
5zymonn
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2015-12-19, 22:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: 5zymonn »

Dzieki! to chyba coś  się zmieniłio od czasu jak ostatni raz korzystałem z tej strony, bo dotychczas nigdy w życiu nie byłem w stanie znaleźć żadnego nadajnika :-).
Obrazek
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

Teraz działa jesteś połączony z pasmem LTE 800 http://www.btsearch.pl/szukaj.php?mode= ... h=33694475
5zymonn
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2015-12-19, 22:23

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: 5zymonn »

Tak tak, teraz widzę, dzięki :-). Jest lepiej, szału dalej nie ma ale prędkość 20mbit około jest akceptowalna, teraz mogę testować. Jak mi przyjdą przejściówki do anteny to sprawdzę jeszcze ten ich router, może jak zadziała jakaś agregacja pasm będzie jeszcze lepiej, jak nie to trudno. Dzięki za zwrócenie uwagi na ten nadajnik.
Obrazek
rok666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-06, 14:40

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: rok666 »

Panowie czy po pierwszym wsadzeniu karty do modemu dostaje się jakieś ważne smsy z informacyjne? Wsadziłem kartę do modemu, który miał zmienione hasło i musiałem go resetować, więc straciłem jakieś smsy.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Nie.
kompleksowy
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-23, 20:57
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kompleksowy »

Zrezygnowałem po 8 dniach testów. Jeszcze tego samego dnia otrzymałem fakturę do zapłaty. Myślałem że będzie na kwotę ok. 15 zł a nie jest. Przypominam sobie że ktoś pisał we wcześniejszych postach że są czasem takie nieprawidłowości. Nie kumam tej faktury - naliczenia dodatkowe, raty za sprzęt. Nic się nie zgadza. Proszę o podpowiedz jak to sprawnie zareklamować. Miałem zapłacić jedynie 1/55 zł za każdy dzień testów.

Obrazek

Obrazek

Na jaki email wysyłacie reklamacje do t-mobile?
Huawei B593s-22, Panel Cybertech LTE CT15_1.8_Duo
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xyy333 »

jak dostac ten rabat "Ambasador T-mobile" ???
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

kompleksowy pisze:Zrezygnowałem po 8 dniach testów. Jeszcze tego samego dnia otrzymałem fakturę do zapłaty. Myślałem że będzie na kwotę ok. 15 zł a nie jest. Przypominam sobie że ktoś pisał we wcześniejszych postach że są czasem takie nieprawidłowości. Nie kumam tej faktury - naliczenia dodatkowe, raty za sprzęt. Nic się nie zgadza. Proszę o podpowiedz jak to sprawnie zareklamować. Miałem zapłacić jedynie 1/55 zł za każdy dzień testów.

Obrazek

Obrazek

Na jaki email wysyłacie reklamacje do t-mobile?
Reklamacje można składać na email [email protected]
ScApi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2017-09-24, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ScApi »

kompleksowy pisze:... Miałem zapłacić jedynie 1/55 zł za każdy dzień testów....
Strona 42 tego tematu masz wszystko wyjaśnione.
kompleksowy
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2010-03-23, 20:57
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kompleksowy »

Dziękuję złożę reklamację aby wystawili prawidłową fakturę.
Huawei B593s-22, Panel Cybertech LTE CT15_1.8_Duo
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa podniesienia prędkości neta Play'owi przez Orange (LTE bez lejka) od nowego roku w odniesieniu do masztów Networks? One też są udostępniane, czy jedynie własną infrastruktura Orange (czyli de facto LTE800). Zastanawiam się jak ten durny ruch pomarańczy wpłynie na swobodę korzystania z oferty neta domowego z TM w mojej okolicy.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nie sądzę aby Orange się zgodził na zwiększenie prędkości bo wtedy mogą pomarzyć o wspólnych nadajnikach z T-Mobile
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Wg zapowiedzi rzecznika Orange miała być chyba pełna prędność LTE dla klientów Play od 2018 - do tego ponoć przygotowywali swoją infrastrukturę przez ostatnie pół roku ( ;) ). Dlatego zastanawiam się jak to będzie, skoro współdzielą sieć z TM - którego klienci na pewno odczuliby wzmożony ruch i spadki prędkości.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

tomasith pisze:Wg zapowiedzi rzecznika Orange miała być chyba pełna prędność LTE dla klientów Play od 2018 - do tego ponoć przygotowywali swoją infrastrukturę przez ostatnie pół roku ( ;) ). Dlatego zastanawiam się jak to będzie, skoro współdzielą sieć z TM - którego klienci na pewno odczuliby wzmożony ruch i spadki prędkości.
Jeśli się na to zgodzą to na pewno mogą pomarzyć o dalszym współdzieleniu 1800 i nie wspominając już o innych pasmach. W końcu T-Mobile teraz potrzebuje jak najwięcej bo ma właśnie tą ofertę i kilka innych do której jest potrzebna duża przespustowość sieci.
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kolor100 »

tomasith pisze:Wg zapowiedzi rzecznika Orange miała być chyba pełna prędność LTE dla klientów Play od 2018 - do tego ponoć przygotowywali swoją infrastrukturę przez ostatnie pół roku ( ;) ). Dlatego zastanawiam się jak to będzie, skoro współdzielą sieć z TM - którego klienci na pewno odczuliby wzmożony ruch i spadki prędkości.
Link do tej wypowiedzi rzecznika Orange, czy to sobie wymyśliłeś?
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

Wątpliwe jest by w roamingu dali pełną prędkość dla play jedynie udostępnią LTE ale pewno z ograniczeniem do 3 mega jak jest w tej chwili w 3 G.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jak na razie to nic nie warte wypociny czekamy na jakieś potwierdzenie
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Bida źródło, ale wyskakuje z googli.
Natomiast nie ma większego znaczenia czy z pełną prędkością, czy nie, tylko ilu jednocześnie będzie coś ściągać, oglądać youtube.
Na BTSach, gdzie w godzinach szczytu obserwujecie już spadki prędkości, to będą jeszcze większe. Czasem nawet do prędkości lejków...
Nie da się tego uniknąć przy rosnącej liczbie użytkowników, a co dopiero przy ich podwojeniu...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

robertnik pisze:Bida źródło, ale wyskakuje z googli.
Natomiast nie ma większego znaczenia czy z pełną prędkością, czy nie, tylko ilu jednocześnie będzie coś ściągać, oglądać youtube.
Na BTSach, gdzie w godzinach szczytu obserwujecie już spadki prędkości, to będą jeszcze większe. Czasem nawet do prędkości lejków...
Nie da się tego uniknąć przy rosnącej liczbie użytkowników, a co dopiero przy ich podwojeniu...
Ale tu nic nie pisze o zniesieniu limitu prędkości.
ODPOWIEDZ