Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Pisz reklamację , oczywiście zażądaj tez odsłuch rozmów z konsultantem w których kłamał. Jako powód podaj tez wprowadzenie w błąd przez konsultanta, powołaj się na informację z UKE oraz ze poinformowałeś UKE o nieuczciwych praktykach operatora. Wnoś o rozwiązanie umowy z winy operatora. Masz duże szanse skoro UKE zna już temat. Oszustów trzeba traktować z całą surowością. @piotrzet chyba się zapłacze. Czekasz 30 dni na odpowiedź , jak nie uznają reklamacji piszesz do UKE. Ogólnie ciekawa sprawa.
Sisay
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-01-01, 21:30

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Sisay »

Generalnie na razie to kpina. Netflix w tyg od 7Mb/s do 15Mb/s w weekend 3Mb/s (nie jest przeciazony nadajnik, google drive czy mega.nz zasuwa 50 Mb/s), jeszcze gorzej jest z Amazon Prime caly tydzien oscyluje w obrebie 1Mb/s tak 1 !!!! Nie jest to wina serwerow Netflixa i amazona bo moj stary internet z orange(dawna neostrada) na swoje maxs 10Mb/s wyciaga 10Mb/s. Niepolecam
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Sisay pisze:Generalnie na razie to kpina. Netflix w tyg od 7Mb/s do 15Mb/s w weekend 3Mb/s (nie jest przeciazony nadajnik, google drive czy mega.nz zasuwa 50 Mb/s), jeszcze gorzej jest z Amazon Prime caly tydzien oscyluje w obrebie 1Mb/s tak 1 !!!! Nie jest to wina serwerow Netflixa i amazona bo moj stary internet z orange(dawna neostrada) na swoje maxs 10Mb/s wyciaga 10Mb/s. Niepolecam
Zgłaszałeś do BOK? U mnie działa bez problemów. Widocznie znowu mają awarię.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Widocznie znowu mają awarię.
Jasne, najlepiej przeciążenie sieci zwalić na awarię która jakoś magicznie przycina transfer. Raczej styk sieci operatora z siecią serwerów dostawcy np. netflixa jest przeciążony a co za tym idzie pojawiają się ograniczenia prędkości na wybranych serwerach.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

wojteks
A może masz problemy z pamięcią? Nie pamiętasz jak pewnego czasu czy to Orange czy T-Mobile miał problemy z YouTube? Prędkości na speedtestach po kilkanaście Mb/s, a yt zacinał się. Prędkości w "statystykach dla nerdów" kilka kb/s. To czyja to była wina? Może Yt? Skoro jednym działa,a innym nie to znaczy ewidentny błąd po stronie opa.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Ale nie awaria.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Skoro nie działa tak jak należy to jest to awaria nic innego
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

piotrzet pisze:Skoro nie działa tak jak należy to jest to awaria
:rotfl:

Na takie działanie może wpływać wiele rzeczy.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

:facepalm: A od kiedy to na jakąkolwiek awarię wpływ może mieć jeden czynnik?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Ucięli światłowód, to jeden czynnik. W innym miejscu padło zasilanie to tez jeden czynnik. Forum nie zespawa światłowodu, nie przywróci zasilania.
Nie pomagam na PW!
Sisay
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-01-01, 21:30

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Sisay »

I naprawde myslisz ze zgloszenie do bok cokolwiek da? Sprawdzalem jak ktos wczesniej radzil z vpn i leci pelna predkoscia wiec .....
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Próbować trzeba. Wszystko zależy od konsultanta. Postraszyć trochę UKE jak nic nie da faktycznie zgłosić to do nich.
jar001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-31, 14:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: jar001 »

Od wczoraj mam na testy LTE od TM.
Mam router B525 i mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego po kablu z routera mam max 25-35Mb/s (niezależnie od tego czy jest podpięty mój router, laptop czy komputer i niezależnie od tego jaki kabel wykorzystuje), a po wifi mam cały czas 55-60Mb/s?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: atento »

Sisay pisze:I naprawde myslisz ze zgloszenie do bok cokolwiek da? Sprawdzalem jak ktos wczesniej radzil z vpn i leci pelna predkoscia wiec .....
No da... :facepalm: dowiesz się czy jest awaria czy przeciążenie :hyhy: dodatkowo jak awaria to daja rabaty.

Jak ostatnio była awaria i popołudniami ping falował w grach i ledwo leciało z kilku serwisów dostałem rabat na 3mc i odpisali, że mają awarie regionalną ;)

od miesiąca działa jak złoto i wątpie, że to było przeciążenie nadajnika, wszak ludzi u mnie przybywa jak dildo z rbm odcieli.


Objaw był własnie taki... kilka serwisów nie działało popołudniami i w weekendy do tego ping masakra. VPN i każda strona smigała i ping ok. Winmtr wskazywał na jakiś problem w tiłombajl i zgodnie pokrywały sie objawy z obciążenia atmana na ich stronie im wiecej pokazywało tym większa klapa
Więc awarią mogli nazwać złą trase pakietów przez bartona który zle skonfigurował sieć przez zakorkowane łącze :klnie: :klnie: choć moja szklana kula mówi, że nie zapłacili za łącze i im obcieli połowę :D
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

Panowie , jutro kupuję starter do testów t-mobile i tu moje pytanie , jaki wybrać ?
Podobno na tym z 7 gb są jakieś limity prędkości i nie mam pojęcia co wybrać , ten z 1 gb "STRONG LTE" czy jakiś inny
Awatar użytkownika
michcio123
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-10-01, 19:30
Lokalizacja: Dołhobyczów

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: michcio123 »

1 gb "STRONG LTE" nie ma ograniczenia prędkości tak że będzie on odpowiedni do takich celów.
Huawei B618s-22d -- ZTE MF286D
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

a są jakieś pakiety za te symboliczne 5 zł ? , bo 1 gb to troszkę mało
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Ta, a używałeś go ostatnio? Kupiłem dwa z 7GB za 5 zł, w środku są przepakowane te z 1GB, na stary starter założona nowa obwoluta. Limit prędkości u mnie był do około 20Mb/s, na obydwu. BTS T-Mobile z 4 pasmami LTE za oknem, wymuszona agregacja 3CC CA na routerze.
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

czyli zeby przetestować muszę mieć abonament a nie pre paida ?
latelek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-12-29, 13:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: latelek »

Jakie macie prędkości na ten moment? Ponieważ korzystam od przedwczoraj z oferty mobilnego internetu MAX. Wrzuciłem kartę do B715(którego dostałem z Play'a) i mam po 25/35 w godzinach szczytu a nocami i nad ranem po 40/50. Gdzie w Play'u w godzinach szczytu nie spada mi poniżej 40.

i teraz mam dylemat bo w T-Mobile jest ten no-limit transferu a w Play'u tylko 200GB... Ale co ciekawe ping mniejszy mam w T-Mobile.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Evs »

Sisay pisze:Generalnie na razie to kpina. Netflix w tyg od 7Mb/s do 15Mb/s w weekend 3Mb/s (nie jest przeciazony nadajnik, google drive czy mega.nz zasuwa 50 Mb/s), jeszcze gorzej jest z Amazon Prime caly tydzien oscyluje w obrebie 1Mb/s tak 1 !!!! Nie jest to wina serwerow Netflixa i amazona bo moj stary internet z orange(dawna neostrada) na swoje maxs 10Mb/s wyciaga 10Mb/s. Niepolecam
Też borykam się z netflixem, pasek ładowania na 99% potrafi stać parę minut i chwile później znowu się zacina. Myślałem, że może to wina netflixa albo PC bo w sumie na telefonie po wifi nic się nie zacina (pewnie mniejsza rozdziałka) ale wina na bank leży po stronie T-mobile. Udostępniłem sobie internet z telefonu i netflix od razu ruszył a w statystykach netflixa było widać że ładuje się z prędkością ~15Mb/s. Przy necie z Tmobile prędkość oscylowała w granicach 150Kb/s przy ciągłym ładowaniu. Sprawdzałem wielokrotnie czy to na speedtescie czy to na fast.com i z prędkością na poziomie 50Mb/s nie powinno być takich problemów. Co mnie zastanawia to takie problemy zazwyczaj dzieją się wieczorem...chociaż nie zawsze ale jak wcześniej wspomniałem prędkość nie jest problemem. Oczywiście streamy/youtube/pobieranie bez problemu działa. Będę dzwonił ciekawe co mi powiedzą :D

Dodatkowo speedtest z godziny kiedy netflix się zacinał: http://www.speedtest.net/result/7949686039
xgabrys
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2018-04-03, 20:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xgabrys »

Aktualnie przeprowadziłem się do rodziców (Klanina 76-020) i korzystam z T-Mobile jeżeli chodzi internet.
Jedyne pasmo na jakim mi działa LTE to 800 czyli B20.

Test wyskoczył mi na 25-30 Mbps
Czy jest szansa że z anteną osiągnę lepszy wynik ?
Dodam tylko, że internet służy mi głównie do oglądania IPTV ale aktualnie mimo prędkości 25-30 Mbps obraz tak tnie że się nie da oglądać. Już lepiej chodzi telewizja na internecie radiowym z prędkością 4Mbps. Czy ktoś mi może powiedzieć czemu to tak źle wygląda ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

@xgabrys z jakiego modemu/routera korzystasz?
Karta? Abonament? Jaki plan taryfowy?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
xgabrys
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2018-04-03, 20:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xgabrys »

@radius
Aktualnie Huawei B525 abonament podpisany wczoraj więc mam 14 dni na próbę. Plan do 60Mbps
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Proszę zainstalować tę aplikację (Android): https://www.dropbox.com/sh/z7rbzxjy23t9 ... 1.2_PL.apk
Proszę WYSTAWIĆ router za okno, na balkon, taras, komin, itp.
Proszę połączyć się telefonem z w/w aplikacją z WiFI Huaweia B525.
Proszę podać IP, login oraz hasło.
Proszę wstawić screeny dla pasm w jakich się łączysz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

On mieszka pod BTS-em Kłanino i na LTE800 z niego ma idealne parametry sygnału. Innych pasm LTE T-mobile nie ma w okolicy. To i tak przypadek ze na BTS-ie z only LTE800 ma taki DL. Ale to efekt tego ze dwa kilometry dalej w Grzybnicy tez jest LTE800 T-Mobile i 3G z UMTS2100HSPA+DC tego operatora.
xgabrys
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2018-04-03, 20:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xgabrys »

Kolega matek451 odpowiedział na twoje pytanie.
Dla potwierdzenia wrzucam screeny
xgabrys
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2018-04-03, 20:08

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: xgabrys »

Dobrze że mam jeszcze w domu telefon z Orange. Właśnie sprawdziłem i na Orange ciągle utrzymuje się prędkość 35 Mbps i telewizja działa bez zarzutu.
Co do T-Mobile to jedna wielka porażka. Ten internet nie daje rady.
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fluorek »

Wykonałem testy , prędkości 41/30 lte cat 4 (testowane za pomocą lg k8 lte)
teraz pytanie czy ta kategoria 6 cokolwiek zmieni w prędkości down/upl ?
Jak to wygląda z tym podpisywaniem oraz co jeśli mi się nie spodoba ? Słyszałem ze mam prawo po 14 dniach zrezygnować ale czy zwracają pieniądze ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Za 14 dni zapłacisz

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ