Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Oferta dobra, choć szkoda z jednej strony że są ograniczenia prędkości max.
Ja osobiście mam ofertę na firmę i dla mnie ta oferta jest najlepsza.
Ale co dziwne wczoraj próbowałem sprawdzić czy można zamówić na firmę ofertę za 59 netto i brakowało takiej możliwości mimo reklamy na stronie
Dzisiaj będę dzwonil do nich wiec się dowiem czy można na firmę bo sam miałbym ochotę na kolejną aktywację firmową zrobić. Pogadam może uda się 10 zł rabatu zyskać jako kolejna aktywacja. Dam znać.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Daj znać ale szczerze wątpię by się udało.
Martwi mnie jeszcze jedna sprawa, jeśli T-Mobile poprawił ofertę i dał dobrą ofertę na net, to czy nie odbije się to czkawka na osiągach i obciążeniu sieci...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Deklaracja operatora
Operator zapewnia, że jego sieć jest gotowa, aby spełnić wymogi stawiane przez klientów. Na koniec 2017 roku, liczba stacji obsługujących technologię LTE zwiększyć ma się z obecnych 9900 do 10100. Przekłada się to na zasięg obejmujący 99,8% populacji kraju i 97,6% powierzchni.
Z 2800 do 4125 ma wzrosnąć liczba stacji obsługujących technologię Carrier Aggregation, czyli wykorzystujących różnych zasobów częstotliwości z różnych zakresów i traktujących je jako jeden wspólny zasób dla użytkownik.

źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... .html?cp=1
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Ja planuję brać opcję tańszą (zawsze można zwiekszyć), bo mam jeszcze Grunwald nabity na prawie 4 tb, wezmę teraz póki jest taka wersja regulaminu bo jeszcze im się coś odwidzi :)
Jeszcze jakby dali na firmę + 10 zł rabatu to będzie bomba.

Wieczorem napiszę co i jak
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Daj znać :)

Choć to oferta strikte Domowa jak piszą, więc może być problem na firmę.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

Jeszcze mniej niż rok przemęczę się z Polsatem i wezmę T-mobile lub Orange.
Wiecie ile kosztuje (i czy w ogóle jest) usługa publicznego adresu IP w T-mobile? W Orange słyszałem że jest dostępna tylko dla firm, a ja wolałbym mieć tą usługę włączoną niż mieć problemy z grami Multiplayer.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

W Orange można załatwić za darmoche na osobę prywatną.

W T-Mobile to koszt 10 zł netto lub 30 za stały adres

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Warto zapoznać się z https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 005528.pdf w regulaminie oferty brak zapisów o możliwości uruchomienia lejka 16Kb/s i odesłano do RŚUT więc warto z nim się zapoznać. dotychczas zapis o jego możliwości był w regulaminach promocji. pytanie tylko czy będzie używany i od jakiego ruchu sieciowego. Ale nawet mimo to oferta ze sprzętem LTE-A w takich cenach 45 i 55 zł miażdzy konkurencję.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

w regulaminie promocji odsylaja do tych punktów RŚUT:
18. Szacunkowe maksymalne prędkości pobierania i wysyłania danych, przy braku ruchu internetowego pochodzącego od innych użytkowników, dla stosowanych przez Operatora technologii wynoszą (pobieranie / wysyłanie):
18.1. 4G/LTE: 300 Mb/s / 50 Mb/s;
18.2. 3G: 42 Mb/s / 5,76 Mb/s;
18.3. 2G: 237 kb/s / 120 kb/s;

19. Szacunkowe maksymalne prędkości pobierania i wysyłania danych, przy znacznym ograniczeniu ruchu internetowego pochodzącego od innych użytkowników, dla stosowanych przez Operatora technologii wynoszą (pobieranie / wysyłanie):
19.1. 4G/LTE: 160 Mb/s / 32 Mb/s;
19.2. 3G: 33 Mb/s / 3,5 Mb/s;
19.3. 2G: 150 kb/s / 80 kb/s.
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

onken pisze:W Orange można załatwić za darmoche na osobę prywatną.

W T-Mobile to koszt 10 zł netto lub 30 za stały adres
Przez BOK online załatwię w Orange ?
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

strychoo pisze:
onken pisze:W Orange można załatwić za darmoche na osobę prywatną.

W T-Mobile to koszt 10 zł netto lub 30 za stały adres
Przez BOK online załatwię w Orange ?

ed. uzyskałem info że tylko dla firm taka usługa
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Pytaj o testowego VPN, *900 czy jakoś tak

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Daj znać :)

Choć to oferta strikte Domowa jak piszą, więc może być problem na firmę.
Dzwoniłem

Mozna na firme , dostałem 5 zł rabatu, wybralem opcje do 20 , w każdej chwili mogę zwiekszyć rabat 5 zł mam do końca umowy i niezależnie od tego na jakim planie będę
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ooo, a ten rabat 5 zł to jak się nazywa ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Ooo, a ten rabat 5 zł to jak się nazywa ?
powiedz tak: ze masz aktywacje u nich i kiedyś dawali rabat 10 zł dla obecnych abonentów, facet sprawdzil konto w systemie i dal 5 zł bez problemu. Chciałem 10 ale polecial do kierownika i zgody na 10 nie ma.

Na początku rabat 5 zł uzależniał od dodatkowej aktywacji czyli podpisania umowy na nowy numer. Powiedziałem ze w takim razie rezygnuje z internetu. ;) Juz miałem się rozłaczyć ale wskoczyło 5 zł "od firmy"
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Nie wiem czy czytaliście ogólny regulamin, który dotyczy też nowej oferty T-Mobile: (punkt 9.3)

"nowy RŚUT w T-Mobile obowiązuje od dnia 12 września 2017 r.

§4

9. Operator stosuje ponadto środki zarządzania ruchem, wykraczające ponad środki opisane w poprzednim ustępie, gdy jest to konieczne i jedynie tak długo jak jest to konieczne, aby:

9.3 zapobiec grożącym przeciążeniom sieci lub złagodzić skutki wyjątkowego lub tymczasowego przeciążenia sieci (w takim przypadku równoważne rodzaje transferu danych są traktowane równo).

Ograniczanie, o którym mowa w ust. 9.2 powyżej, może przyjąć np. formę zredukowania szacunkowej prędkości maksymalnej transmisji danych dla wysyłania i odbierania we wszystkich technologiach w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kbps.

Takie ograniczenie działa do końca Cyklu Rozliczeniowego, w którym je zastosowano. Jednak, może być ono ponownie stosowane przez Operatora w przypadku ponawiania się przesłanek uprawniających Operatora do jego użycia. Środki zarządzania ruchem, o których mowa powyżej w pkt 9.2 i pkt 9.3 powyżej, są stosowane w celu należytego świadczenia usług telekomunikacyjnych w Sieci przez Operatora wszystkim jego abonentom."

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ja.michal »

Ofertą faktycznie pozamiatali. Sieć raczej da radę bo wspólne jest jedynie LTE1800 jeśli chodzi o LTE. T-Mobile ma połowę mniej klientów niż Orange, a Orange i tak w godzinach szczytu w Warszawie działa spokojnie na poziomie 20 Mbps. Przy opcji z T-Mobile do 20 Mbps niewiele się zmieni jeśli chodzi o obciążenie, a jak dojdzie agregacja to w ogóle się ładnie to rozłoży.

Z tymi ofertami to są u operatorów fale. Jakby się umówili na roszady na rynku co xx miesięcy. Po T-Mobile na kogo kolej? Chyba Play i pewnie tak będzie bo mają wprowadzić to swoje ODU z agregacją i mają nowe pasmo pojemnościowe po WiMaxie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Niestety ale w lokalizacjach poza miejskich ( w tym u mnie ) o agregacji można zapomnieć w 90% przypadkach, mam tylko LTE1800 bez planów rozbudowy i gdzieś z miasta Krakowa lub okolic LTE800.
Oba pasma to Networks.... I będzie tylko gorzej, jakiś czas temu miałem już tak obciążone BTSy przez Orange że w godzinach szczytu bywało po 1-2 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

U mnie jest 1800 + 800 ale ruter nie chce się połączyć z tym bo po drodze jest nadajnik z pasmem 1800 i z tym się łączy, wieczorami mam 30-20 mb/s rano dobija do 40 mb/s myślę o antenie może by to pomogło coś więcej wyciągnąć.
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: szymek2000 »

Dodam coś od siebie w zakresie T-Mobile i usługi internet no limit.
Posiadam m. in. telefony samsung s6 oraz router b525s, w usłudze głosowej podpięty mam internet pod no limit usługi internetu.

i teraz działanie usługi dla pobierania:
prędkość internetu na b525s z kartą do tej usługi - ok 30Mb/s (wymuszona opcja poprzez skrypt agregacji 800+1800)
prędkość internetu na telefonie S6 z kartą od usługi głosowej ok 90Mb/s widać lte+
oba urządzenia leżące obok siebie.

gdy zamienię karty efekt jest taki, jak dla b525s z tą samą lokalizacją urządzeń, po ponownym przełożeniu do urządzeń pierwotnych otrzymuję "bana" na wyższe prędkości w telefonie przez 2dni :)

gdy podłączę b525s pod antenę wzrasta tylko update, ciekawe czy ktoś ma podobne spostrzeżenia z tmobile co ja.
parametry sygnału bdb, czy z anteną czy bez obie karty łączą się z tym samym bts.
Fartek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-28, 15:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Fartek »

Który z routerów będzie lepszym wyborem - b525, czy b529 ? Czy warto dopłacić te 199 zł do tej kostki ? Czy magiczne określenie "wzmocnione LTE sygnałów dzięki nowoczesnej technologii odbioru" (specyfikacja routera ze strony https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 218158184/) faktycznie coś daje ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Nikt Ci tego nie powie, bo to nowość.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Kupa marketingowych bzdur. Brak dokładnej specyfikacji tego B529, wg tego opisu 6kat LTE. To kolejny kastrat Huawei z T-Mobile. Jeden port LAN/WAN i kiepskie złącza TS9. To taki B618 tylko w ubogiej wersji. Ma za to światełka i nie wiadomo po co baterię. Na podstawie obecnej wiedzy o nim szkoda 198 zł na takie <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>. B525 z T-mobile to też 6kat LTE, kastrat z ubogim FW ale przynajmniej 4xLAN i porządne złącza antenowe SMA.
torre24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-08-13, 17:09
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: torre24 »

strychoo pisze:Właśnie się zastanawiam jak inni operatorzy zareagują na ofertę T-mobile.
Mam Orange ( umowa jeszcze rok ) :( - Może coś pozmieniają .
Jestem zadowolony - 210 GB limitu + happy Hours - zwykle to starcza , ale nie ukrywam że fajnie by było nie mieć kagańca.

Dziś kupię starter z Tmobila i zobaczę faktycznie jakie mam transfery - będzie alternatywa w przyszłości :)
Byłem dziś w dwóch salonach T. Z tego co się dowiedziałem to są inne karty sim do tej usługi, a zasięg tego Internetu NIE POKRYWA się z zasięgiem LTE. Wg ich mapy jestem na granicy zasięgu wolniejszej opcji, mimo że do nadajnika mam ok. 2 km, bez przeszkód terenowych. Do tego testowałem niedawno usługę Internetu mobilnego T i Orange i oba wyciągały ok. 80 Mbit/s (działają z tego samego bts).
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

torre24 pisze:
strychoo pisze:Właśnie się zastanawiam jak inni operatorzy zareagują na ofertę T-mobile.
Mam Orange ( umowa jeszcze rok ) :( - Może coś pozmieniają .
Jestem zadowolony - 210 GB limitu + happy Hours - zwykle to starcza , ale nie ukrywam że fajnie by było nie mieć kagańca.

Dziś kupię starter z Tmobila i zobaczę faktycznie jakie mam transfery - będzie alternatywa w przyszłości :)
Byłem dziś w dwóch salonach T. Z tego co się dowiedziałem to są inne karty sim do tej usługi, a zasięg tego Internetu NIE POKRYWA się z zasięgiem LTE. Wg ich mapy jestem na granicy zasięgu wolniejszej opcji, mimo że do nadajnika mam ok. 2 km, bez przeszkód terenowych. Do tego testowałem niedawno usługę Internetu mobilnego T i Orange i oba wyciągały ok. 80 Mbit/s (działają z tego samego bts).
Dokadnie , konsultant BOK twierdził że u mnie opcja 20 to max co mogę mieć , po sprawdzeniu na mapie. Jeszcze powiedział że jak mam być w porządku to nie będę proponował opcji wyzszej bo i tak wiecej niz 20 nie bedzie. Tymczasem korzystam z Grunwaldu i oba nadajniki są na tym samym maszcie i na taryfie glosowej w T mobile mam 34/25 , na grunwaldzie identycznie. Nie będę z facetem polemizował bo jak sam stwierdził mogę zwiekszyć sobie pakiet lub potem zmiejszyć raz w mięsiącu

P.S

Kurier miał być na jutro , ale z powodu braku info przez cały dzień zadzwoniłem i okazało się że status zamówienia : oczekiwanie na sprzęt godzina 16.00.

Planowana wysyłka piątek więc 3 dni mam w plecy .... ;)
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Pobrane w ciągu jednego dnia 65 gb brak jakichkolwiek aktualnie problemów, na b525 wyciągam te 60mbs/25mbs czyli tak jak w umowie opcja za 55 ziko.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Blest pisze: 60mbs/25mbs czyli tak jak w umowie opcja za 55 ziko.
Według regulaminu ograniczają wysyłanie do 10 mbs. Czyli tylko na papierze ?
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Na to wygląda, bo bez problemu wyciągam na Speed teście te 25 wysyłania. Pobieranie na kablu dobija do
70 jak jest sieć mniej obciążona.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: eXorcist »

Ponoć wycofali się z tego
Adam T.
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2008-11-02, 12:30
Lokalizacja: Racibórz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Adam T. »

Próbował już ktoś dobierać publiczny adres IP do tej usługi?
ODPOWIEDZ