Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dt64 »

Potwierdzam. Od soboty 14.07.2018 wszystko wróciło do normy. Aktualizacje aplikacji ze sklepu Google Play pobierały się normalnie (około 2 MB/s). Wczoraj aktualizowałem system operacyjny na komputerze i też wszystko leciało bez zająknięcia, także problem chyba zniknął... W piątek wieczorem problem jeszcze istniał. Nie wiem czy problem dotyczył niektórych kart sim... Jeśli tak to miałem wyjątkowego pecha bo miałem to samo i w telefonie z t-mobile na kartę (nielimitowane rozmowy, smsy i 10 GB internetu) i w routerze B525 z no limitem do 20 Mb/s. @amstat: 0,1-0,5 Mb/s to ja miałem każdego, powtarzam każdego dnia od godziny 17:00 do 22:00 na neostradzie z orange pomimo, że w umowie było jasno napisane, że operator gwarantuje minimalną prędkość pobierania 0,9 Mb/s. 10 Mb/s było w pozostałych godzinach... I na co mi takie gwarancje operatora skoro nic z nich nie wynika a jeśli zgłosisz to na infolinię neostrady to i tak zawsze zwalają winę na użytkownika, że to sprzęt uszkodzony, że to użytkownik nie wie jak prawidłowo robić pomiar prędkości itd., itd. Po co mi był taki internet skoro po podłączeniu urządzeń po pracy nic nie chciało się aktualizować... Np. antywirus wywalał błąd aktualizacji z powodu braku połączenia z internetem (za niska prędkość) itd. A każdego miesiąca trzeba było płacić 39,99 zł. Tutaj jest o niebo lepiej niż na neo... Normalnie prędkość mam pomiędzy 10 i 20 Mb/s na pobieranie jednak prawie zawsze jest to w okolicach 20 Mb/s (17, 18, 19 Mb/s). To samo jeśli chodzi o prędkości wysyłania. A awaria? No cóż, awarie się zdarzają i będą zdarzać... Trwała tylko 2 dni a nie codziennie...
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

amstat pisze:To nie jest internet bez limitu bo tną ile wlezie jest limit prędkości do no właśnie do 20 czy 60 ale od ilu oni nie piszą czyli równie dobrze może być od 0 do 0.1.
Opcja Max za 80zł jest bez limitu prędkości. W poprzednim miesiącu pobrałem/wysłałem około 1.1TB i zero ograniczeń. W tym miesiącu już mniej (co jest zrozumiałe, bo już po testach) - ponad 500GB.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

No Ameryki żeś nie odkrył ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Mike45
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-04-20, 12:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike45 »

Ja zastanawiam się nad anteną do routera b529, tylko czy to coś da ?
globus126
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-28, 11:45

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: globus126 »

Witam zastanawiam się nad ta oferta i mam takie pytanie czy sieć stosuje lejek przy pobieraniu dużo danych koło 500gb miesięcznie czy na kogoś został nałożony lejek i czy ta prędkość jest taka ja piszą nic niezwalnia
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Nie ma lejków, a prędkość jest do 20, 60, bez limitu Mb/s w zależności jaki plan wybierzesz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jeszcze jest możliwość <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> bez limitu prędkości za 79,99 w ofercie MAX
globus126
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-28, 11:45

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: globus126 »

Acha czyli można śmiało brać ta ofertę a ta oferta stabilnie chodzi nie zrywa polaczenia ile czasu już niej korzystacie???
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Wszystko zależy od lokalizacji trzeba samemu sprawdzić inaczej nie będziesz wiedział. Najlepiej kupić kartę prepaid strong lte i sprawdzić jak to działa u ciebie. Innej opcji nie ma. Ja mogę się wypowiedzieć na temat mojej lokalizacji ale tobie to raczej niewiele pomoże.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: slobodan »

Można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tą usługę na próbę i ewentualnie zwrócić jeżeli nie będzie ona dla mnie satysfakcjonująca?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Wysyłkowo zawsze mozesz

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kamszy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-07-23, 15:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kamszy »

Witam,
Dzisiaj dzwonił do mnie konsultant w sprawie złożonego wypowiedzenia miałem ofertę 10GB+noce za 10zł na 10 miesięcy, <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ją przy umowie na tel. bo wtedy obniżali opłatę aktywacyjną telefonu. Umowa kończy się 24 sierpnia, zaproponowali mi umowę na 24mc na internet MAX bez urządzenia za 55zł z urządzeniem 65zł (B525), co myślicie? Internet musi być bez limitów. Prędkość jaką uzyskuje obecnie ok 16 to ok 40Mbps, w nocy dochodzi do 150Mbps
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Brać :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Witam mam problem bo się zastanawiam czy brać abonament w t-mobile internet domowy ;/ Mieszkam w takim miejscu gdzie nie mam kablówki itp. Mam netię do 15mbit. ale to tak wolno działa ze głowa boli. Często i tak mam w domu do 5-8mbit ;/ bo inni domownicy korzystają. Więc nawet nie idzie normalnie oglądać Netflixa.

Od 3 miesiecy mam Redbull mobile i jakoś sobie z tym radzę - to dotychczasowe moje najlepsze rozwiazanie. Bo płacę 50zł i mam przez 3 miesiące LTE bez limitu (oczywiście jest lejek lecz staram sie nie przekraczać 200-300gb w miesiącu i lejka nie ma). No ale zawsze mam w głowie ten limit.. W lipcu przekroczyłem 360 gb i lejka nie było. No ale mimo to nie wiem co robić. T-mobile nie ma godnego konkurenta. Zadna inna firma nie oferuje oferty bez lejka :(.

Co do T-mobile to jedni chwalą drudzy krytykują. Ja mieszkam w dzielnicy takiej ze są domki jednorodzinne ale też niewielkie wieżowce 4-6 piętrowe (na szczęście dalej).. I nie wiem jak to bybylo gdybym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> t-mobile. Możę jest juz przeciążony? Wiem ze jest możliwość <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na próbę na 15 dni.. I co z tego jeśi wtedy będzie super a po 2 miesiącach spadnie mi transfer do 1-2mbit?:P

Eh nie wiem co robic ;/ Czy ktoś z forumowiczów ma T-mobile i mieszka w miarę dużym miescie jak ja w Szczecinie? Jak wam działa?

Btw. Oni daja tez ten fajny router b529 ale on ma tylko jedno wyjscie Ethernet.. Wtf? Przeciez chyba lepszy transfer jest po kablach ethernet..
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Testować jedynie nikt ci nie powie jak jest i jak będzie bo nikt nie jest jasnowidzem.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Obrazek

To moja fotka ktora zrobiłem w BTSsearch. Hm ten kwadrat po srodku czerwony to gdzie mieszkam i wokol mam kilka nadajnikow Nie są one daleko 1-2 km, 3-10km max kolejne..

A jesli o ich pasma to maja GSM 900,1800, UMTS 2100... Ale wiadomo to też zalezy od tegoile osob uzywa w tej okolicy a pewnie dużo.. Chyba wezme na 15 dni na probe...

Zastanawiam sie czy warto brać ten router b529? Bo wtedy oglądałbym i uzywał neta po wi-fi. Czy te wifi z tego rutera jest wystarczajace do odtwarzania np Netflixa w 4k.HDR? Zawsze sądziłem ze kabel najlepszy.. I nie wiem zastanawiam się wlasnie nad tym.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tylko testy inaczej nie sprawdzisz po prostu wymuszaj pasma po kolei i próbuj agregować. Co do routera mam B525 prędkości jakie max udało mi się uzyskać po WiFi to 90 Mb/s ale tyle pozwala mi nadajnik w mojej okolicy samo LTE 1800. Ty na pewno tyle nie będziesz miał.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

dlatego zastanawiam sie czy warto brać ten ruter b529 i czy pozwoli mi po wifi na 4k hdr od netflixa..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Oferta Internet Domowy bez limitu w T-Mobile i tak ma ograniczony DL do 60Mb/s lub 20Mb/s w zależności od ceny 65/49 zl/m-c. Najbliższe BTS-y NetWorks maja tylko LTE1800, to Mickiewicza 68 i Brzozowskiego 12. Najbliższy BTS z LTE2600, LTE800 T-Mobile i LTE1800 NW z ich agregacją to Kleeberga 5/7. LTE2600T-Mobile i LTE1800NW jest na Wernyhory 16 i na seminarium Duchownym. Weź B525 na testy, wymuś HManagerem po kolei pasma LTE2600, LTE1800 i LTE800 zrób na nich testy sygnału i CID BTS-a. Do tego speedtesty wieczorem. Sprawdzisz jak działaja u ciebie. Do tego agregacje LTE2600+1800, LTE2600+800 i LTE1800+800.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

a te lte1800 nie bedzie mi wystarczajace by uzyskac z 40 do 60mb jak wezme ten droższy pakiet? nigdy sie nie bawiłem w agregacje itp to dla mnie czarna magia ale oki raczej wezme tmobile do testów i wtedy to wykonam..
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Raczej nie przy tym obciążeniu nadajnika
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

A moze lepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> od razu b529 bo ponoc duzo lepiej sobie radzi z róznymi pasmami agregacjami itp. Mi to tam wsio rybka bo zawsze to albo zwroce lub tam sprzedam .

Bo jednak przekonany jestem by <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na probe na 14 dni i wtedy zobacze jak to wszystko dziala.

Btw. Bo mam sąsiada który ma Play RMB z tym routerem b525.. Moge od niego pozyczyc i wymusic na nim te pasma? Ale ma oczywiscie Play i <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy warto grzebac..

Czy zabawy HWmanagerem zmienia technicznie router? Bo nie bede grzebał jesli chce np takie urządzenie sprzedać :). Nie znam sie dlatego pytam :p
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Co ci da to że sprawdzisz jak działa play jak ty kupujesz tmobile? Nie zabawy tą aplikacją nie zmienia nic w routerze.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Spoko wolałem zapytać ;p .. No nic biorę okres próbny tylko teraz nie wiem czy to robić online / telefon czy jechać do siedziby. Wte upały nie chce sie wychodzic z domu hehe ale chyba u nich sie najlepiej dogadam.. Chociaz przemysle ..

Wezmę ten b529 bo czuje ze bedzie mi on przydatny bardziej niz b525. Może ma 1 wyjscie ethernet ale i tak po WiFi moge spokojnie raczej ogladac filmy w 4k/hdr.

Zawze w przyszlosci i tak moge dokupic switch.. prawda? Switch obniza predkosc kabla ethernet? Chyba nie, prawda?

Mam pytanie czy te programy do zmiany pasma jak HWManager działają też z B529?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Potrzebujesz kilka portów LAN a wybierasz router bez switcha? B525 ma 4xLAN Gigabit, dodatkowy switch do B529 z Gigabit to koszt około 60 zł i kolejne urządzenie w sieci, po co? Do tego w tym B529 słabiutkie złącza anten zewnętrznych TS9. Wybór niczym nieuzasadniony.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

matek451 pisze:Oferta Internet Domowy bez limitu w T-Mobile i tak ma ograniczony DL do 60Mb/s lub 20Mb/s w zależności od ceny 65/49 zl/m-c.
Ktoś tu chyba linkował ofertę za 80 zł bez limitu prędkości. Już tego nie ma?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jest dalej.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

matek451 pisze:Potrzebujesz kilka portów LAN a wybierasz router bez switcha? B525 ma 4xLAN Gigabit, dodatkowy switch do B529 z Gigabit to koszt około 60 zł i kolejne urządzenie w sieci, po co? Do tego w tym B529 słabiutkie złącza anten zewnętrznych TS9. Wybór niczym nieuzasadniony.
Tzn wiesz powiem tak. Ja mieszkam w domku jednorodzinnym ale i tak z tego t-mobile bede korzystal z tego samego pomieszczenia. W dodatku mialem juz wpokoju remont i musialbym rzucac kable ethernet po nowej podlodze ;/ a korytka mi nie leżą by robic. Dlatego chyba pozostaje juz rozwiazanie przez Wi-Fi (chociaż 2 kable ethernet mamjuz listewkach ale urzadzen do netu mam duzo wiecej :D)...

Pozyczylem wczoraj na szybko od sasiada B525 z play i potestowalem z 2-3h jak dziala mi Wifi na TV.. Uruchomilem soft taki do android TV ktory testuje przepustowosc i przy predkosci 30-40mbit mialem spokojnie mozliwosc odtwarzania filmow 4K.. I oczywiscie mowie tu o Wifi. Kiedys zawsze bylo przeciwny wifi bo po kablu bylo o niebo szybciej. ALe teraz popytalem znajomych ktorzy maja tez ten tmobile i b529 lub inne routery to sobie chwala WiFi i mowia ze jest whystarczajace nawet do 8K - jesli oczywiscie mamy nie dużą odległość od routera do urządzeń :)

A umnie w pokoju od routera do PC jest 1m, do TV z konsolą i innymi urzadzeniami max 2-3m. Wiec chyba Wifi wystarczylby. No nic przemysle to jeszcze .. Mma troszke czasu.

Czyli w takim razie b529 nie ma nic lepszego od b525 jesli chodzi o jakosc modułów wifi, czy tam innych lepszych rozwiazań? Sądziłęm ze jak droższy to lepszy :).

Podsumowując Do routera t-mobile podłączylbym mój Pecet, Konsole Xbox i PS4, Dekoder Cyfrowego polsatu, TV z Android TV oraz moze przyszłościowo jakąś przystawkę do TV np nvidia shield. + jeszcze 2 urządzenia mobilne. Jedynie urządzenia mobilne będą uzywały tego netu w całym domu bo wiadomo z nimi się lata wszędzie :). A na codzień to tylko PC będzie cały dzień uzywał internetu.. Wieczorami jedynie TV lub jakaś konsola.. i Tyle. Za dużo tego nie mam.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

piotrzet pisze:Jest dalej.
A mogę prosić link do oferty, regulaminu, itp.?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »


Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ