Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

radius pisze:
piotrzet pisze:Jest dalej.
A mogę prosić link do oferty, regulaminu, itp.?
A nie chce ci się szukać? Rozumiem gdyby ten regulamin był gdzieś zaszyty ale on jest normalnie na stronie internetowej w ofertach. Nie trzeba nic szukać
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Jeszcze są oferty z ps4.. ale kurcze gdyby to byla konsola pro to bym sie moze skusił a tak to zwykła standardowa wersja szkoda troszke :P
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Są ale nie powiedziałbym że opłacalne
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: V4NzI »

Hej, wziąłem sobie strong lte na próbę. Na 800Mhz (tylko to łapie bez anteny, sygnał mizerny) wyciąga ok. 20dl/10ul.
Chciałem postrimowac na twitchu i tu moje zdziwienie bo ping nawet przy bitrate 2000Kb/s rośnie znacznie i im większy bitrate tym ping rośnie bardziej.
Kilka lat temu miałem LTE z Playa i przy podobnych transferach było wszystko ok.
Czy jest szansa, że z antenką (huawei e5170 z playa, chyba nie posiada agregacji?) będzie lepiej? Jest w odległości 4,5km bts 1800/2100 aczkolwiek jest to teren pagórkowaty i trochę się obawiam.
Ewentualnie wymiana rutera na b525s bo interesuje mnie internet domowy w T-Mobile, chyba nie ma innej oferty bez limitu .
W Playu w podobnej lokalizacji jest LTE2600 ale podejrzewam, że będzie praktycznie niemożliwe, żeby się połączyć no i 100Gb to jednak za mało.
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

onken pisze:Poszukać się nie chce ;)...
Dziękuję.

Nie mogłem znaleźć, bo to jest zupełnie inna oferta niż do 20 i 60 Mb/s, które bez problemu się wyszukuje:

https://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Bo to nie jest oferta netu domowego tylko netu mobilnego i również bez problemu ją można znaleźć
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Już zakupiłem T-mobile i dziś będe sie bawił ;p Aż się boje uruchamiać bo sie okaże że lipne transfery :P. No ale takie życie raz sie ma dobrze, raz żle :P

Gościówa w T-mobile sprawdziła adres i mówiła ze jednak widzi u mnie do 20mbit ale oznajmiła że to nie zawsze tak jest jak u nich w kompach. No oby sie myliła ;P

Obecnie w Play na karte to mam transfer od 15 do 45 mbit.. średnio 20-35.. I mam nadzieje ze w Tmobile bede miał minimum te 25mbit .. już 60 mbit nie oczekuje :)

Bo chyba 20mbit to minimum do 4k / HDR na netflixie prawda?
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Eh no nie jest za dobrze ;p Po pierwszym włączeniu B529 miałem 8mbps :) a teraz po 10min mam juz 15-20mbps ale pobiera mi w tle aktualizacje i zobacze.. ALe chyba jednak będę musiał sie bawić agregacją czy tam zmianą pasma - nie wiem jak to sie mowi bo nigdy tego nie robiłem..

Czyli mam pobrac HWManager do B529?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Eh nie mam juz sil. Próbuje przez Huawei Manager przydzielam inne pasma to i tak jakas lipa do kwadratu. Download mam max 8mbps.. A upload od 10-20mbps.

Nawet wkładałem sim do B525 od sasiada bo moze mój b529 wadliwy.. ale gdzie tam... jest równie kiepsko. Momentami download idzie do 15 ale to rzadko. w Redbull Play mam 35-55 mbps .. Wiec dziwne ze tu tak malo ;/ Chyba ze SIM uszkodzona? ALe raczej nie wierzę w to ;/

LTEwatch mi sie wiesza przy starcie na windows 10.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Tak jak pisałem, najbliższe BTS-y na LTE1800NW więc trudno oczekiwać wodotrysków. Dalsze maja LTE2600 czy LTE800 ale brak screenów z Hmanagera dla poszczególnych pasm LTE więc trudno powiedzieć z którymi BTS-ami się łączysz i jakie sa parametry sygnału. To samo dla LTE2600+1800, LTE2600+800 czy LTE1800+800 i czy agregacja LTE+ w ogóle działa. Testy nalezy zrobić z B529 w domu i za oknem. Oferta T-mobile bez limitu za mała kasę robi swoje. Nie porównuj do Play, który w Szczecinie ma dużo lepszą infrastrukturę i u ciebie widać nie jest przeciążony. Ja mam podobnie, DL w Play ponad 200Mb/s przy agregacji LTE2600+2100+1800, kilka kart RBM 5 z DIL za 5 zl/m-c załatwia sprawę. Po co mi T-mobile? W lipcu 1100GB na jednej karcie bez lejka w cenie 2 piw załatwiło sprawę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

do usumięcia
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Kurde ale załamałem się i to cholernie. Nie wiem co robić. Dotychczas miałem RMB i płaciłem 50zł za LTE i było spoko bo mogłem nabić do 400gb.. Ale mimo to ciągl miałem w głowie "limit" Limit LIMIT! To robi żenujące ;/ Ale jak widać nie mam wyjścia. I chyba muszę znów używać tego play.

Co do zdjęć to zrobiłem je w HManager.. Proszę tu udostepniam:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chyba tylko przy pasmie 800 lte jakis czas miałem z 20 mbps.. Najwiece jna pasmie 3G 2100 miałem dosc ładnie ponad 15-25 ;/

Eh Przekładałem kartę do b525 ale tam to samo ;/ ..Mieszkam dosc wysoko (jak na domek jednorodzinny) wiec wystawilem za okno - wielkiej roznicy nie widzialem w transferze.. No jestem po prostu załamany. Pracuje przez neta itp net mi mega potzebny.. Mam stacjonarną netię ale tam mam max 8-10mbps gdzie i tak jeszcze inni domownicy sciagaja .. Ból jak nic ...

Może cos zle robie w tym HManager sam juz nie wiem :< Liczę na to ze moze w Play lub plus sie pojawi tez oferta bez prawdziwego limitu danych :(

Dobrze że mogę jeszcze zwrócić i anulować umowę.. Przez parę dni sie jeszcze pobawie ale raczej nic to nie da..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

LTE800 z BTS-a Kleeberga 5/7 słabe parametry sygnału, niski SINR. LTE1800NW z Uniwersytetu na Mickiewicza, słaby sygnał i SINR. LTE2600 z Brzozowskiego 12, tragedia z sygnałem. Agregacja nie zadziałała , to połączenie na samym LTE1800 z USz. 3G na UMTS2100 w HSPA+DC działa dobrze ale to już norma w T-Mobile. Można korzystać póki nie zabiorą jednej nośnej do LTE2100 T-mobile, to połączenie z Papieża Pawła VI. skoro Play działa OK to korzystaj na kilku kartach RBM na kartę 5 z uruchomionym RWK, sam mam kilka ale ostatnio nawet na jednej wykorzystuję duże ilości danych,przez pól roku nie dostałem lejka.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

No tak będę musiał robić z RBM na kartę 5 .. A co oznacza RWK?
Nie wiesz gdzie mogę kupic tanio kolejne karty RBM na karte? na allegro są drogie za 40-60zl ;(
Ja zasilam ją za 50zł i wtedy przez 3 miesiące mam LTE. No ale faktycznie przydałyby sie kolejne karty.

A co do Tmobile to pobawie sie jeszcze w tygodniu a później anuluje umowę. Jeszcze się pobawię Tym B529 z Play.. Bo chyba na nim mam dużo lepszy transfer.. Dzis jak sie bawiłem to w Play mialem 50-60.. A na moim rzadko co miałem tak dużo. Wiec moze sprzedam swoj i kupie B529 ale z allegro..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Przeczytaj tutaj viewtopic.php?f=10&t=44149&start=2310 jak uzyskać Rok Ważności Konta na RBM na Kartę 5 i mieć DIL za 5 zł na m-c. Możesz korzystać bez RWK a starter uzyskasz poprzez migrację startera Play na Kartę na Fakt mobile i potem przejście na RBM na Kartę 5, wtedy nie kupujesz startera na Allegro. Nie kupuj B529 tylko B525, najlepiej z Play.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Oki dzieki mam jeszcze internet na karte za 9zl.. nie uzywam jej od polroku i sprobuje z niej przejsc na play na kartę bo niby mozna i dalej tak jak opisales.. Jesli sie nie uda to kupie play na kartę i zrobie też wedlug instrukcji :)

Btw. czemu nie b529? Bo mam tak. Mega tanio okazje kupic nowke B525 ale od t-mobile (to chyba nie ma znaczenia bo logo mi nie przeszkadza) oraz B529 ... A jak dzis wlasnie testowalem to b529 bardzo mi sie spodobal :)

Bo mam też swój główny numer Play odNowa ..ale hm jakbym go zmienił na RMB to wtedy hmm może uzywalbym jego ze smartfona? czyli robilbym Hotspot :D - też nie głupi pomysł...
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Jeżeli nie chcesz się zagłębiać w niuanse software - hardware to kup z Play.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Ja juz wlasciwie zaklepałem sobie ten od tmobile bo mam go bardzo tanio.. Wiec musze sie zagłębiać w jakieś software-hardware? Możesz mi dokladnie opisać co mam zrobić aby dzialalo sprawnie ?

EDIT: Masz tu na myśli simlock? Czy mam sie martwić czymś innym?
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Urządzenie z t-mobile nie jest własnością abonenta do momentu opłacenia ostatniej raty, jeżeli ktoś ma kiepską pamięć to operator może zablokować urządzenie po IMEI. Zmiana IMEI w RP jest nielegalna więc tej kwestii wolałbym nie kontynuować. Skoro się zdecydowałeś to miej nadzieję iż człowiek jest pewny i problemów nie będzie.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Sprzedał mi ją mój dobry znajomy.. Raczej na pewno tego nie zgłosi. Bo przecież to nic nielegalneg. No chyba, że ktoś robi komuś obcemu psikusa i po sprzedaży może zgłosić.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Nie chodzi o zgłoszenie, chodzi o płacenie fv. Nie ma kasy, operator blokuje po IMEI i u żadnego operatora w RP go nie odpalisz. Jeżeli znajomy to problemu rozumiem nie ma więc ciesz się dobrymi transferami.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Tak tylko hm dowiedziałem się, że lepiej ponoć użyc inny software dla play aby uzyskać lepszy transfer? Nawet nie wiedziałem wczesniej ze tak można i nie wiem ile prawdy. Mam obecnie RBM 5 od Play i jak wchodzę do panelu B525 to pisze 4G a chyba powinno LTE? Czy to nie ma znaczenia? Dlatego własnie chciałbym wgrać inny soft o ile to mżliwe.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Nie ma to żadnego znaczenia czy pokazuje 4G czy LTE, różnie w różnych wersjach firmware to występuje. Aby zmienić firmware urządzenie trzeba rozkręcić a w przypadku t-mobile odsłonić port usb. Dla wprawnej osoby to kilka minut włącznie z wgraniem nowego oprogramowania, 1-szy raz to może być trochę zabawy jeżeli nie ma się żyłki majsterklepki.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Ato nie ma sensu. Tylko teraz się zastanawiam nad jednym. Czy mogą być spore rożnice w transferze w PlAY, jesli mialbym zamiast B525 od T-mobile model inny B525 np od samego play lub no innej firmy nie brandonowanej czy jak to sie tam mówi?:P

Dzisiaj znów testowałem T-mobile i znów 4-5mbps ;/ Czy to możliwe zeby to karta SIM wariowała ? Wsadziłem do teo B529 kartę play i smiga więc urządzenie jest ok. Czy może ja coś zle robie po nawiazaniu umowy od t-mobile? ALe raczej chyba nic się wiecej nie aktywuje bo wystarczy tylko wsadzic do prądu i nawiązać połączenie, prawda?
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: emigrant »

Co tu do rzeczy ma karta sim? Sim tylko służy do autoryzacji połączenia/wpięcia do sieci i nic poza tym. O ile masz dobre parametry to wynik takiego downstreamu i upstreamu świadczy o zapchanym BTS'ie i nic poza tym.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Spoko wolałem podpytać bo jednak już nic więcej nie wskuram. Zostało mi 13 dni do anulowania umowy. Wiec gdzieś tak do 10 dni zwróce sprzęt..

No T-mobile warto brać jak jest okres próbny.. W innym wypadku to mega ryzyko
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: emigrant »

Przetestowałeś, jest źle, oddajesz i koniec tematu. Tak powinno być u każdego operatora. W tym także przy podpisaniu umowy w salonie. Nie każdy chcę się bawić w testowanie sieci pre-paidami. A nie jakieś kombinacje, że okres testowy tylko jak podpisze się umowę zdalnie. Tu można T-Mobile pochwalić.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Nie no ja nie jestem zł na te firmę. Gorzej byłoby gdybym się wkopał i nie mógł anulować umowy.. Coś takiego jak robi okrutnie Netia. :)

Może za rok? Wzmocnia sygnału u mnie? Kto wie. Na razie będę z RBM 5 :)
Callisto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-08, 19:45

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Callisto »

Czy jest szansa, że internet ten będzie chodził w mojej lokalizacji? Konradów (opolskie) 159. Kupiłem starter od tmobile i sprawdziłem zasięg na 2 telefonach. Wyciągam około 0,50 - 3mb. Uploadu w ogóle mi nie pokazuje, albo jakiś znikomy. Obecnie używam RBM 100gb, ale nadajniki play są tak zapchane, że wieczorami nie można odpalić żadnej strony.
ODPOWIEDZ