Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Tinkas »

Jakby może kogoś interesowało - ja swoją "awarię" naprawiłem. Okazało się, że nowy BTS z pasmami 800-1800-2100 zagłuszał mi skutecznie BTSa z kompletem pasm, z którego korzystam. Przeniesienie anteny w inne miejsce od razu poprawiło SNR na niższych pasmach i poprawiło wyniki (na 2100 z 30mbps wskoczyło na 60). Co ciekawe, SNR na 2100 wcale nie był tragiczny, co uśpiło moją czujność. Nawet w godzinach szczytu trzymał wartości powyżej 10db. Ale w nowym miejscu anteny zrobiło się nagle 20.
Podobno od przybytku głowa nie boli :)
kraczysko
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-08-11, 19:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kraczysko »

Jakie są teraz najlepsze oferty z BUK dla LTE T mobile bez limitu?
Miałem ofertę 79,99 z pierwszymi 8msc za darmo bez limitu prędkości, na co teraz mogę liczyć?

I w ogóle to umowa mi się kończy po 30 msc, czy po 24 msc przechodzę na nowe warunki? Bo teoretycznie umowa dostawy internetu jest na 2 lata, a dzierżawa routera na 30 msc i sam nie wiem kiedy mi się to pozmienia.
mw30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-13, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mw30 »

Dostał już ktoś z was lejek za użycie poza podanym adresem? Od roku już nie mogę się doczekać zakończenia umowy z Plusem i wzięcia tej cudownej oferty T-Mobile, ale niestety ostatni czas przyniósł tą okropną zmianę regulaminu. O ile podwyżka ceny to dla mnie nic (i tak miałbym taniej niż obecnie), o tyle bandycki punkt 3.1.5. z regulaminu jest dla mnie nie do przyjęcia, bo w każdym miesiącu około 4-5 razy potrzebuję użyć internetu poza domem. Jest jakiś sposób na podpisanie umowy na starych warunkach, nawet za wyższą cenę? Doradźcie proszę co zrobić, będę bardzo wdzięczny za pomoc. :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A sprawdzałeś u siebie ten "cudowny" internet z T-mobile ?
mw30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-13, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mw30 »

Sprawdzałem na zwykłej startówce T-Mobile, chodzi aż miło, szybciej od Plusa, więc nie spodziewam się, żeby biorąc abonament mogło być gorzej, ale może jestem w błędzie. W takim razie czy jest jakaś lepsza oferta z dość dużym pakietem danych? Na podorędziu jeszcze jest ewentualnie Orange z 250GB.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Od Plusa to przeważnie wszystko chodzi szybciej, konkretnie jaki masz DL/UL wieczorami w T-Mobile? Z jakiego pasma/pasm LTE korzystasz, który to BTS ? Abonament to kaganiec na 2 lata a w Orange korzysta się z pre paid gdzie 250GB można mieć prawie o połowę taniej niż w abonamencie.
mw30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-13, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mw30 »

Wieczorami coś w granicach 24/17, w mniej obciążonych godzinach DL podbijał nawet pod 50. Dla mnie to bardzo zadowalające wyniki. W pobliżu siebie najbliżej mam od Orange GSM 1800, kawałek dalej LTE 2600 i LTE 800 a z T-Mobile najbliżej GSM 1800 i LTE 2600. Co do pre-paid to masz na myśli coś w stylu startery Orange nawet po 1000GB z Allegro? Nie ma problemu kupować sobie nowego po zużyciu poprzedniego, robią tak niektórzy z tego forum? Cenowo faktycznie wydaje się to opłacalne. :)
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

U mnie od miesiąca jest tragedia. BTS zapchany na potęgę albo mają jakaś globalną awarię. Pingi skaczą, w zasadzie cały dzień i noc prędkości byle jakie. Potrafią spaść do 0,5 Mbps. Muszę wspomagać się internetem z Orange (ofeta Free), bo ten u mnie działa o dziwo dużo lepiej - BTS przed refarmingiem.

Napisałem sytą reklamację i dali możliwość rozwiązania umowy albo kontynuowania jej za symboliczną 1 zł, tzn. za 21 zł, bo raty tak czy siak trzeba płacić nawet po rozwiązaniu umowy. Zostawiłem go i liczę, że od września sytuacja się poprawi, gdyż bombelki pójdą do szkoły i z tego co kojarzę mija 2 lata od kiedy oferta weszła na rynek, wiec może ludzie zaczną rezygnować ;)

Może też rozważę wynajęcie komuś karty ;)
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: patryk7588 »

shevchenko1987 pisze:dali możliwość rozwiązania umowy albo kontynuowania jej za symboliczną 1 zł
Dlaczego nie interweniują? Dlaczego nie rozbudują pojemności? Co tan to PiotrZet?! :rotfl:
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

Do niedawna było przyjemnie. Standardem były wyniki 40-60 Mbps. Po słynnym już pożarze nastąpiło tąpnięcie, a od miesiąca to już w ogóle kicha. Wieczorem pingi rosły do 1xxx, prędkości oscylowały w granicach 0,5 Mbps że w zasadzie można było sobie przeglądać tylko strony do poczytania, bo o oglądaniu czegokolwiek nie było nawet mowy.

Faktem jest, że mieszkam w małej miejscowości, ale nie zmienia to stanu rzeczy, że potrzeba rozbudowy sieci i to natychmiast.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

patryk7588 pisze:
shevchenko1987 pisze:dali możliwość rozwiązania umowy albo kontynuowania jej za symboliczną 1 zł
Dlaczego nie interweniują? Dlaczego nie rozbudują pojemności? Co tan to PiotrZet?! :rotfl:
Zajmij się lepiej swoim Plusem i jego problemach pojemności, bo tam są dużo większe pomimo o wiele większych zapasów pasma jak i braku oferty internetu bez limitu. Swoją drogą tam gdzie Plus ma zapchaną sieć proponuje takie rozwiązania jak T-M? Jakoś nigdzie o tym na forum nic nie widziałem. Ale czepić się musisz, bo to T-M. Na innym forum wywalają twoje posty niezgodne z tematem to przyszedłeś się tutaj ośmieszać?
shevchenko1987 pisze:Do niedawna było przyjemnie. Standardem były wyniki 40-60 Mbps. Po słynnym już pożarze nastąpiło tąpnięcie, a od miesiąca to już w ogóle kicha. Wieczorem pingi rosły do 1xxx, prędkości oscylowały w granicach 0,5 Mbps że w zasadzie można było sobie przeglądać tylko strony do poczytania, bo o oglądaniu czegokolwiek nie było nawet mowy.

Faktem jest, że mieszkam w małej miejscowości, ale nie zmienia to stanu rzeczy, że potrzeba rozbudowy sieci i to natychmiast.
Podaj twoją lokalizację zobaczymy co tam masz w swojej okolicy. Napisz email do BOK i zapytaj czy planują jakąś rozbudowę w najbliższym czasie w twojej lokalizacji.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

Lokalizacja: 98-290 Warta

Rozbudowa ponoć dopiero w maju 2020r.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Do którego nadajnika się logujesz? Warta, Łódzkie
ul. Łódzka 1 - maszt T-Mobile czy Warta, Łódzkie
ul. Cegielniana 7 - maszt Orange?
Próbowałeś przełączyć na UMTS2100?
Rozbudowa czy refarming?
Jeśli rozbudowa to której stacji o jakie pasma?
Jakie masz parametry sygnału?
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

Loguje się do masztu na Łódzkiej.

Probowałem przełączyć się na 3G. Raz lepiej, raz gorzej, ale ogólnie szału nie ma.

Ma być refarming.

Parametry mam dobre:

RSRQ: -5-8
RSRP: -89

Z tym nie było nigdy problemu. Tym bardziej, że mam Huawei B618. Jak po BTS hulał wiat to na karcie biznesowej T dało się wyciągać i 120 Mbps.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Po pierwsze, a co z resztą parametrów?
Po drugie albo coś kręcisz albo stacja jest już po rozbudowie o inne pasma. Ta stacja ma według BTSearch tylko pasmo L1800 wspólne z Orange czyli teoretycznie max 112,5 Mb/s. Pokaż scrennyz hmaenagera wtedy będzie wiadomo co i jak.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

SINR wynosi od 16 do 21. Parametry są w porządku. Router stoi od zawsze w tym samym miejscu, parametry też są w normie.

Co do prędkości to działa na tej stacji 2CA = 1800 + 800, więc prędkości większe jak 112,5 Mbps były / są możliwe.

Przed chwilą zrobiłem speedtest z karty abonamentowej w telefonie (czyli bez limitu prędkości):
Obrazek

Jak na 8 rano to mało. Od południa zaczyna się systematyczny zjazd, więc przeciążenie albo mają problem z dosyłem.

Sądzisz, że gdyby to były moje wymysły to T-Mobile tak ochoczo zrabatowałoby mi abonament?

Dodatkowo podobne przypadki ludzie opisują tutaj: https://downdetector.pl/status/t-mobile

---
Edycja:

Parę historycznych testów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

"Sądzisz, że gdyby to były moje wymysły to T-Mobile tak ochoczo zrabatowałoby mi abonament? :rotfl:"
Nie napisałem, że kręcisz coś w tej kwestii tylko tego, że miałeś 140 Mb/s, bo ja nie widziałem żeby na tej stacji było coś więcej niż L1800 ;)
Także czytanie ze zrozumieniem się kłania ;)
Próbowałeś robić speedtesty na wymuszonym samym L1800?
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

Napisałem: "Z tym nie było nigdy problemu. Tym bardziej, że mam Huawei B618. Jak po BTS hulał wiat to na karcie biznesowej T dało się wyciągać i 120 Mbps.", więc o żadnym 140 Mbps nie było mowy. Także nie pouczaj mnie w sprawie czytania ;)

Próbowałem robić na pojedynczych pasmach i bez zmian. Muł bagienny od miesiąca.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

U jest jest gorzej, u innych lepiej. Problem z LTE był przez ostatnie dni bo zrobiłem zgłoszenie i potwierdzili.

Jaki masz firmware na B618 ?
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

fatum1 pisze:U jest jest gorzej, u innych lepiej. Problem z LTE był przez ostatnie dni bo zrobiłem zgłoszenie i potwierdzili.
Mówię, że coś jest na rzeczy i nie potrafią tego ogarnąć. :gwiazdki:

Co do firmware to mam ten router z dystrybucji duńskiej. Nie ma mnie obecnie w domu, więc nie sprawdzę.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

shevchenko1987 pisze:Napisałem: "Z tym nie było nigdy problemu. Tym bardziej, że mam Huawei B618. Jak po BTS hulał wiat to na karcie biznesowej T dało się wyciągać i 120 Mbps.", więc o żadnym 140 Mbps nie było mowy. Także nie pouczaj mnie w sprawie czytania ;)

Próbowałem robić na pojedynczych pasmach i bez zmian. Muł bagienny od miesiąca.
Tyle, że w tym wypadku 120 czy 140 Mb/s to nie ma znaczenia, bo i tak każda wartość jest większa niż możliwa do uzyskania na L1800, a w twoim wypadku napisałeś zupełnie o czymś innym niż ja pisałem ;)
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Najwyższy czas go otworzyć i wgrać inny firmware, z pewnością nie pogorszy a może polepszyć.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Co do tych testów. Testuj do innego serwera, bo niestety ale czasem emitel ma jakieś odpały i wychodzą takie pingi. Tym bardziej, że jak widać na załączonym obrazku działa ci VoWiFi, a jak jest ping czy jitter powyżej 100ms to je wywala.
Stacja jest obciążona to na pewno bo widać, a jakie prędkości masz na UMTS2100?
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

W godzinach poza szczytem do 20 Mbps. W szczycie 5-10.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

W kwietniu człowiek, który miał B618 z duńskiej ( były swego czasu za śmieszne pieniądze ) też miał problemy, kupował ode mnie B715. Nie wiem jak się skończyło z B618 napisał tylko iż jest lepiej. Problemy z pingami miał straszne a chyba pograć lubił.
Ostatnio zmieniony 2019-08-29, 07:48 przez fatum1, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

No to i tak lepiej niż na LTE. Zawsze to jakieś rozwiązanie przynajmniej film w 1080p obejrzysz.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: shevchenko1987 »

@fatum1, ja ten router używam od jakichś 2 lat. Wcześniej Orange, później długo karta biznesowa z T-Mobile i nigdy nie miałem żadnych problemów.

@piotrzet, zgadza się, ale to tylko proteza, a nie rozwiązanie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Rozwiązanie, bo prędkości masz większe. Owszem zawrotne nie są ale przynajmniej pozwala to na normalne korzystanie z internetu. A pobierać jak coś masz to musisz w innych porach albo zmienić ofertę proste.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Wiem kiedy się pokazały na rynku bo chyba nawet przez chwilę miałem. I tak gwarancji nie masz więc niczym nie ryzykujesz ale wolny wybór. Nowszy firmware dedykowany może tylko poprawić.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Dokładnie. Jeśli jest możliwość i nic nie tracisz to moim zdaniem warto również zmienić soft. Skoro masz Duński to jest on pod tamte sieci pisany, a nie nasze. Po za tym to, że na Orange działało dobrze to nie znaczy, że na T-M musi być tak samo. To są inne sieci.
ODPOWIEDZ