Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

No dobrze, ale mają lejek w roamingu i to żałosny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co to ma wspólnego z LTE2600 czy LTE800 T-Mobile ? Przecież użytkownicy Play z niego nie korzystają. To normalne że ilość użytkowników w T-Mobile i transfery rosną więc sieć się degraduje. T-Mobile nie jest tu żadnym wyjątkiem, dotychczas na ich pasmach hulał wiatr. Jest tanio, bez lejków to wielu bierze i korzysta na maksa, efekt łatwy do przewidzenia.I nie mieszajmy tu roamingu krajowego w Play.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Raczej to nie Pleya wina ,bo pleyowcy jeśli już to mogą tylko korzystać z częstotliwości L1800 która jest wspólna dla Tmobile i Orange. L800 i L2600 w Tmobile to tylko Tmobile. No chyba że masz na myśli 3G 2100 w którym dość znacznie prędkość spadła w ostatnich dniach. Ale nie wiem czy Pleyowcy mogą korzystać z tego pasma,które nie jest dostępne dla Orange. Pley akurat w mojej okolicy najlepiej sobie radzi z netem. Jako jedyny oferuje LTE NA 800,1800,2100,2600 plus agregacja .
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A na którym to nadajniku tak spadły te prędkości?
ajt
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-20, 14:21

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ajt »

Zaobserwowałem ciekawe zjawisko: przed i tuż po wprowadzeniu tej nowej oferty internetu domowego, prędkości zarówno na 800, jak i na 2600Mhz (mam router bez 1800Mhz, więc tylko te dwie mogę sprawdzać) bywały różne, ale w porywach czasem przekraczały 60Mbit/s. Teraz na obu pojawił się wyraźny lejek na 30Mbit. Wieczorami bywa różnie, ale nie spada poniżej 20, a o innych porach, kiedy wcześniej bywało sporo więcej, czyli w moim przypadku te wspomniane ponad 60, teraz speedtest pokazuje wyniki w zakresie 29-31. Na razie nie mam routera z agregacją, więc tego nie sprawdzę, ale jakby tak zagregować dwie częstotliwości, to by wyszło 60, idealnie jak w ofercie. Tylko dlaczego ja mam ten lejek, skoro mam ofertę "do biura", teoretycznie bez takich limitów? :)
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Dostałem dziś drugą i ostatnią fakturę za internet domowy.
Mam niby nadpłatę 21 pln, która będzie zwrócona.

Jednak muszę opłacić fakturę.
Naliczyli mi 0,02 złotego...

Obrazek
Mariusz_DW
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2009-03-20, 17:28
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mariusz_DW »

Dwa lata temu miałem u nich telefon. Gdy przeniosłem do Plusa, na ostatnim rachunku policzyli mi abonament na kolejny okres mimo, że już byłem w Plusie. Puściłem reklamację i zapłaciłem bez abonamentu, żeby nie bawić się w zwroty. Reklamację uznali, ale żeby się rozliczyć na 0, musiałem dopłacić 5,04 zł, bo mi zabrali jakiś rabat (chyba e-fakturę). I jeszcze 4 gr odsetek policzyli (ha ha). A teraz, jak zamawiałem tą ofertę na internet, podałem dane i słyszę, że jest "jakiś problem" z moim kontem w związku z poprzednią umową i nie może mi jej sprzedać. Musi zrobić wniosek do akceptacji. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił, że wniosek przeszedł. Taką mam u nich teraz reputację.

Od poniedziałku mam ten internet i póki co jestem zadowolony, Pasmo 800 i 1800 siada w godzinach szczytu, ale 2600 trzyma minimum 20 Mbit.

Jeszcze w temacie rozliczeń niedawno czytałem: Telekomy w Polsce po końcu umowy nie zwracają automatycznie pieniędzy. "Mówimy o dużych kwotach"
mr_oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-10-03, 09:18

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: mr_oli »

Czy możliwe, że wieczorami mi się już zapycha bts?
Wcześniej miałem spokojnie 30 a czasem i 50
Teraz wieczorami nie potrafie seriali oglądać bo predkość spada do 5
BTS: 59613442, wymuszenie na 1800 + 2600
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Oczywiście jak najbardziej, to było do przewidzenia.

za czasem może być jeszcze gorzej :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Nikita_Bennet »

pytanko, B525 widzi LTE - Tmobile i LTE Play.
Niestety nie może sie do tego LTE Tmobile zalogować. Nowa karta sim na kartę, zarejestrowana, doładowane i uruchomiony pakiet strong LTE.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

To fakt, że jest słabiej. Max co udało się wyciągnąć od dłuższego czasu to 25Mbps. Na początku koło 30-40 potrafiło w nocy wyciągać. Teraz już nie.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Dużo zalezy od lokalizacji

U mnie na 1800 prawie caly czas okolo 18/12, rownież wieczorami.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: darekka »

@Nikita_Bennet po pierwsze nie ten temat ale skoro już tu piszesz to odpowiem: jeśli nie łączy z LTE do dzwoń/pisz do BOA aby odblokowali do niego dostęp, bo w prepaidzie tak się czasami dzieje, że nówka starter fochy stroi
darekka
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Nikita_Bennet »

wiem wiem, że nie ten temat, ale dzięki za odpowiedz, idę patrzeć numeru na ich infolinię.
PS: miałeś rację - właśnie uruchomili LTE na tej karcie bo nie była aktywna.
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

bartex03 pisze:Dużo zalezy od lokalizacji

U mnie na 1800 prawie cały czas około 18/12, również wieczorami.
Do BTS 1800 mam jakieś 500-600m max w linii prostej, niestety jest niżej niż kilkupiętrowy budynek szpitala i nowy blok więc zasięg jest na poziomie 1 kreski (a parametry połączenia to parodia) xD Tylko 800 się trzyma (choć czasem jak zniknie jeden BTS to porażka.). Od 1800 już lepiej łapie 2600 z odległości kilku kilometrów (bez anten zewnętrznych)
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

O ile pierwszy rachunek przyszedł ok, to drugi już nie do końca, tzn wyliczyło mi prawie 300zł :p Wydaje mi się że błąd powstał po zmianie prędkości 20 na 60Mb/s
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

U nas tak z pierwszym było. Też zmiana taryfy się kłaniała. Mają jakiś problem z tym.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja także pierwszy miałem prawidłowo wyliczony ,ale drugi już był o prawie 100 zł zawyżony . Czekam na korektę faktury ,ale obawiam się że będzie błędnie z korygowana. Po zalogowaniu do iboa jest korekta ,ale na śmieszne 32 zł zamiast 97 zł. Czekam na papier jak będzie to samo co w iboa to następna reklamacja poleci. Problem chyba występuje po zmianie prędkości z 60 na 20.
Ogólnie z neta jestem bardzo zadowolony prędkości w granicach 15-20 mbit. wysyłanie 10 . Nie da się tego porównać do Plusowych 1-3 mbitów.
Awatar użytkownika
raven18
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 291
Rejestracja: 2007-11-28, 13:27
Lokalizacja: /home

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: raven18 »

Telefonicznie zgłaszaliście czy poprzez jakiś formularz na stronie? Swoją drogą na fakturze mam wyliczenie ile danych wykorzystałem, 75GB, także jestem chyba sporo poniżej przeciętnej t-mobile internet domowy :)
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Ja zgłaszałem przez iboa . Ja w tym miesiącu pobiję swój życiowy rekord w ilości danych .Aktualnie mam 210 Gb ,a do końca okresu rozliczeniowego jeszcze 9 dni. 300 Gb będzie na pewno. Przez 5 lat współpracy z Plusem nigdy 200 Gb nie udało mi się zużyć ,a lejek miałem po 160 Gb . Prędkość jednak zrobiła swoje.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ml13 »

Ja w piątek w Rzeszowie dowiedziałem się że T-mobile ma jakąś kosmiczna technologie i internet domowy nie działa w technologii LTE tylko innej. Pani była przekonana że nie działa w technologii LTE, 3-krotnie powtarzała to. Przy czym proponowała router b529 który przecież jest routerem 3G/LTE :super: :rotfl: <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> logic :facepalm:
Także błędy w fakturach na ich korzyść jakoś szczególnie też mnie nie dziwią :)
Obrazek
zearid
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2014-08-18, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: zearid »

ktry pisze:Ja także pierwszy miałem prawidłowo wyliczony ,ale drugi już był o prawie 100 zł zawyżony . Czekam na korektę faktury ,ale obawiam się że będzie błędnie z korygowana. Po zalogowaniu do iboa jest korekta ,ale na śmieszne 32 zł zamiast 97 zł. Czekam na papier jak będzie to samo co w iboa to następna reklamacja poleci. Problem chyba występuje po zmianie prędkości z 60 na 20.
Ogólnie z neta jestem bardzo zadowolony prędkości w granicach 15-20 mbit. wysyłanie 10 . Nie da się tego porównać do Plusowych 1-3 mbitów.
Też tak mieliśmy. Była najpierw korekta na małą kwotę. Dopiero później z nową fakturą była faktyczna korekta i już kwota do zapłaty się zgadzała.
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Jak tak czytam teraz Wasze przygody z fakturami to cieszę się, że pożegnałem się z tym dostawcą "usług" :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Szczerze wszyscy mają problem ważne żeby to było szybko załatwione
pakierhakierxd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-20, 20:09
Lokalizacja: Supraśl

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: pakierhakierxd »

Ja za to miałem problem że zamówiłem usługę a oni przyslali mi 2 umowy i 2 routery,odebrałem u kuriera i na 2 dzień odesłalem bo tak konsultant mi powiedział aby zrobić.
Miał oddać za odesłanie ale tego nie zrobił .
Przychodzi fakturę patrzę a tu nie ma kwoty za odesłanie i jeszcze policzone 30zł za tamten nr ,wkurzony piszę i w nastepnej fakturze zostanie wszystko odjęte !
aa co dziwne wpisali tak jakby tej karty uzywal pol mc a wyslalem szybka przesylka i w ciagu 1-2 dni byla u nich !
coobah
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-26, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: coobah »

Net jest OK w przypadku braku alternatywy.
Ja mam alternatywę, a szkoda mi czasu na wyjaśnianie faktur i pilnowanie tego co nie jest ode mnie zależne :)
Temat będę obserwować z ciekawości ;)
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Drawiec23 »

Witam. Wziąłem na próbę internet domowy od T-mobile aby sobie potestować. Mieszkam w Głuchowie powiat Łańcut Podkarpackie. Aplikacja na tel. pokazuje że korzystam z LTE 800 około 400m ode mnie na Hotelu. Prędkości około 10-15 Mbs. Po wymuszeniu LTE 1800 przełącza na BTS Łańcut ul. Traugutta. Prędkości podobne. W obu przypadkach po drodze wysokie silosy na kukurydze:D Czyżby na tym BTS w Głuchowie działało tylko LTE 800? Po przeniesieniu routera do innego pomieszczenia i wymuszeniu LTE 800+1800 prędkości oscylują w granicach 40 Mbs . BTS prawdopodobnie w Rakszawie ok. 8 km. Mógłby ktoś to zweryfikować? Niestety w takim przypadku w moim pokoju zasięg wifi jest już znikomy. Planuje powiększyć zasięg aby docierał on do pokoju. Co polecacie zastosować aby to chciało działać?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Pokaż parametry sygnału, cid nadajnika...
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

kolejna faktura. takiego bajzlu to nie widziałem...
jak wcześniej wspominałem, miałem na abo telefonicznym naliczane błędnie 1zł abonamentu +1zł raty sprzętowej od numeru (kwoty brutto), gdzie powinna być naliczana jedynie rata sprzętowa 1zł przez pierwsze 4 m-ce. pisałem o tym do boa. oni próbowali się ze mną kontaktować na mój router. więc przedzwoniłem na infolinię. pracownik zamiast zrobienia reklamacji, zostawił bieżące koszta bez zmian, ale zrobił mi rabat 8zł (żeby "wyzerować" błędnie naliczane 1zł abonamentu przez 4 m-ce).
parę dni później przyszła na maila odpowiedź z działu reklamacji, że zwrócą mi 14zł brutto (rzeczone 8 zł, ale były w to także wrzucone nie naliczone zgody marketingowe za 1 m-c - więc moje roszczenie co do nich jednak okazało się zasadne).
dziś przychodzi faktura i co widzę:
*nadpłata -14zł (czyli uwzględniona reklamacja)
*rabat na jednym numerze -8zł (ale netto, więc brutto przeszło 10zł)
*abonament zamiast 0zł wynosi -1zł, więc łącznie "pełny abonament" (czyli to co mam płacić) to 1zł - 1zł = 0zł (zamiast 1zł)

cudowna sieć - dbają o klienta :)
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

Dzień dobry wszystkim. Tydzień temu podpisałem umowę na nielimitowany internet domowy z routerem B525. Prędkości mam maksymalne nawet lepsze od deklarowanych (chodzi o wysył). Mam jednak pytanie z ciekawości przeglądam stronę z BTSami i w miejscu gdzie mieszkam jest ich kilka. Pierwszy 200m od mojego mieszkania ma T-mobile LTE2600 oraz Networks! LTE1800, kolejny nadajnik 400m od mieszkania ma T-mobile LTE800 oraz Networks! LTE1800. Czy nie powinienem odbierać LTE+ ?
ODPOWIEDZ