Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Hermogenes »

Może błędnie interpretujesz wyniki speedtest pokazuje prędkość w Mb/s strony zaś transfer w MB/s i wszystko się zgadza, sprawdź. poz Hermogenes
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dt64 »

maleko pisze:
onken pisze:Muszę wtrącić swoje trzy grosze do blokowania predkosci serwisów
Obawiam się, że cudują więcej z priorytetami.

Dziś wieczorem zauważyłem SKANDALICZNĄ szybkość T-Mobile na www. Speedtest w normie czyli 4-7 Mb/s (upload większy), ale strony wchodzą z szybkością ok. 0,5-1 Mb/s. Wygląda, że strony speedtestów (.pl, .net, Orange) mają najwyższy priorytet, zaś www onet wp interia pogodynka i inne chodzą jak g*. Sprawdziłem więc inne DNS-y i bez zmian. Na pewno to nie wina komputera bo testowałem na 3 łączach. Będę robił dalsze testy w kolejnych dniach, może to chwilowe (a może nie bo od ok. 10 dni zauważyłem problem z obrazkami, z T-Mobile korzystam do celów specjalnych więc 98% czasu spędzam na innych łączach).
Wczoraj wieczorem zauważyłem u mnie podobną rzecz, aczkolwiek trochę inną... Mianowicie... Aplikacja Speedtest.net pokazywała prędkości LTE normalne 19,7 Mb/s down i 19,4 Mb/s up (korzystam z oferty do 20 Mb/s z routerem B525) natomiast prędkość pobierania aktualizacji aplikacji ze sklepu Google Play była skandalicznie niska: 0,01 - 0,1 Mb/s!!! WTF? Powiem jeszcze, że musi to być coś u operatora t-mobile, ale nie wiem czy globalnie czy tylko na BTSie, z którym się łączę bo korzystam też z t-mobile na kartę na telefonie i tam też było to samo!!! Speedtesty normalne a plików multimedialnych (filmy i zdjęcia) komunikator WhatsApp nie potrafił odebrać... Dopiero jak przełączyłem w tryb sieci 3G to wszystko się pobrało. Nie wiem co jest grane...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Czyli wychodzi że mają awarię. Ktoś zgłaszał?
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dt64 »

Ja na razie nie zgłaszałem bo problem odkryłem dopiero wczoraj późnym wieczorem. Jak dziś wieczorem wrócę do domu to sprawdzę czy problem nadal istnieje. Jeśli tak będzie to to zgłoszę. Gdzie to zgłaszać, na BOK? Kurcze i pomyśleć, że wcześniej wszystko ładnie chodziło... Pobieranie aktualizacji aplikacji z Google Play na tablecie leciało z prędkością ok. 2 MB/s a z przesyłaniem plików w WhatsAppie też nie było żadnych problemów. Właśnie z tego powodu pożegnałem się z Orange i ich neostradą. W godzinach szczytu 20-22 działała z prędkością 0,1-0,5 Mb/s pomimo, że przecież w umowie gwarantowali minimum 0,9 Mb/s. T-mobile testowałem na kartę od września zeszłego roku i żadnych problemów nie było dlatego <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> no limit. A teraz taka niemiła niespodzianka... :facepalm:
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jeśli prędkości masz ok to mają znowu coś skopane. W ostatnich dniach jest więcej takich zgłoszeń czyli pewnie kolejna awaria.Zgłaszaj do BOK.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Panowie, dzisiaj strasznie przymula mi net od T-Mobile, wczytywanie obrazków trwa wieczność....

Ktoś tak ma ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A co ze speedtestami? Prędkości ok czy słabe? Robiłeś restart urządzenia?
gregmar
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-12-22, 08:19

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: gregmar »

O 16 byłem dziś w domu i nie zauważyłem spadków w TM.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

U mnie mało obciążone nadajniki i nie ma spadków prędkości (160/30).

Ale muszę przyznać, że niekiedy można zaobserwować wolniejsze wczytywanie się obrazków, tak że np. jest strona ze zdjęciami i widać jak wczytują się od góry do dołu. Normalnie przy maksymalnej prędkości byłoby to niezauważalne.
Może to być też indywidualny problem z routingiem do danych stron. Pobierz sobie na przykład program WinMTR (na Windowsa), wpisz domenę na której znajduje się przykładowy obrazek i zobacz czy nie ma jakiejś większej utraty pakietów.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Ostatnio właśnie więcej takich zgłoszeń jest więc ja myślę że mają jakiś problem z tym.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ale co mi to da ???

I tak mnie oleją.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Im więcej będzie zgłoszeń tym lepiej. Ja nie wiem co za podejście. Po co zgłaszać jak co mi to da. To tak jak z wyborami po co iść i tak nic nie zmienię a później narzekanie. BTW skoro ci to nic nie da to co ci da wypisywanie tego tutaj? Bo bardzo nie wiem
maleko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-03, 14:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: maleko »

piotrzet pisze:BTW skoro ci to nic nie da to co ci da wypisywanie tego tutaj? Bo bardzo nie wiem
Pewnie czytają te tematy, bo skąd by wiedzieli, że bez limitu jest tak potrzebne? Gdy to potrzebne garstce (a 95% lepsze prędkości).

A co do AWARII to wygląda, że usunięta. W czwartek była tragedia, w piątek lepiej (ale zauważyłem spadek uploadu na 0,1 Mb/s bez zmiany parametrów, dotychczas mój najgorszy upload u wszystkich operatorów to 6 Mb/s). W sobotę sprawdzałem dopiero od około 18:00 i już problemu nie było, dzisiaj też nie, szybkość wczytywania stron zgodna z tą na speedtest.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Nawet jeśli to różnica jest taka że bez danych o lokalizacji i numeru nie są wstanie nic zrobić. Bo widać że kolejny raz awaria miała miejsce na niektórych kartach sim a nie zależała od konkretnej lokalizacji. Więc czy to napisał czy nie to i tak nic nie dało i tak
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

To nie jest internet bez limitu bo tną ile wlezie jest limit prędkości do no właśnie do 20 czy 60 ale od ilu oni nie piszą czyli równie dobrze może być od 0 do 0.1.
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dt64 »

Potwierdzam. Od soboty 14.07.2018 wszystko wróciło do normy. Aktualizacje aplikacji ze sklepu Google Play pobierały się normalnie (około 2 MB/s). Wczoraj aktualizowałem system operacyjny na komputerze i też wszystko leciało bez zająknięcia, także problem chyba zniknął... W piątek wieczorem problem jeszcze istniał. Nie wiem czy problem dotyczył niektórych kart sim... Jeśli tak to miałem wyjątkowego pecha bo miałem to samo i w telefonie z t-mobile na kartę (nielimitowane rozmowy, smsy i 10 GB internetu) i w routerze B525 z no limitem do 20 Mb/s. @amstat: 0,1-0,5 Mb/s to ja miałem każdego, powtarzam każdego dnia od godziny 17:00 do 22:00 na neostradzie z orange pomimo, że w umowie było jasno napisane, że operator gwarantuje minimalną prędkość pobierania 0,9 Mb/s. 10 Mb/s było w pozostałych godzinach... I na co mi takie gwarancje operatora skoro nic z nich nie wynika a jeśli zgłosisz to na infolinię neostrady to i tak zawsze zwalają winę na użytkownika, że to sprzęt uszkodzony, że to użytkownik nie wie jak prawidłowo robić pomiar prędkości itd., itd. Po co mi był taki internet skoro po podłączeniu urządzeń po pracy nic nie chciało się aktualizować... Np. antywirus wywalał błąd aktualizacji z powodu braku połączenia z internetem (za niska prędkość) itd. A każdego miesiąca trzeba było płacić 39,99 zł. Tutaj jest o niebo lepiej niż na neo... Normalnie prędkość mam pomiędzy 10 i 20 Mb/s na pobieranie jednak prawie zawsze jest to w okolicach 20 Mb/s (17, 18, 19 Mb/s). To samo jeśli chodzi o prędkości wysyłania. A awaria? No cóż, awarie się zdarzają i będą zdarzać... Trwała tylko 2 dni a nie codziennie...
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Przmus »

amstat pisze:To nie jest internet bez limitu bo tną ile wlezie jest limit prędkości do no właśnie do 20 czy 60 ale od ilu oni nie piszą czyli równie dobrze może być od 0 do 0.1.
Opcja Max za 80zł jest bez limitu prędkości. W poprzednim miesiącu pobrałem/wysłałem około 1.1TB i zero ograniczeń. W tym miesiącu już mniej (co jest zrozumiałe, bo już po testach) - ponad 500GB.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

No Ameryki żeś nie odkrył ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Mike45
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-04-20, 12:20

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Mike45 »

Ja zastanawiam się nad anteną do routera b529, tylko czy to coś da ?
globus126
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-28, 11:45

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: globus126 »

Witam zastanawiam się nad ta oferta i mam takie pytanie czy sieć stosuje lejek przy pobieraniu dużo danych koło 500gb miesięcznie czy na kogoś został nałożony lejek i czy ta prędkość jest taka ja piszą nic niezwalnia
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Nie ma lejków, a prędkość jest do 20, 60, bez limitu Mb/s w zależności jaki plan wybierzesz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jeszcze jest możliwość <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> bez limitu prędkości za 79,99 w ofercie MAX
globus126
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-11-28, 11:45

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: globus126 »

Acha czyli można śmiało brać ta ofertę a ta oferta stabilnie chodzi nie zrywa polaczenia ile czasu już niej korzystacie???
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Wszystko zależy od lokalizacji trzeba samemu sprawdzić inaczej nie będziesz wiedział. Najlepiej kupić kartę prepaid strong lte i sprawdzić jak to działa u ciebie. Innej opcji nie ma. Ja mogę się wypowiedzieć na temat mojej lokalizacji ale tobie to raczej niewiele pomoże.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: slobodan »

Można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tą usługę na próbę i ewentualnie zwrócić jeżeli nie będzie ona dla mnie satysfakcjonująca?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Wysyłkowo zawsze mozesz

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
kamszy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-07-23, 15:26

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kamszy »

Witam,
Dzisiaj dzwonił do mnie konsultant w sprawie złożonego wypowiedzenia miałem ofertę 10GB+noce za 10zł na 10 miesięcy, <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ją przy umowie na tel. bo wtedy obniżali opłatę aktywacyjną telefonu. Umowa kończy się 24 sierpnia, zaproponowali mi umowę na 24mc na internet MAX bez urządzenia za 55zł z urządzeniem 65zł (B525), co myślicie? Internet musi być bez limitów. Prędkość jaką uzyskuje obecnie ok 16 to ok 40Mbps, w nocy dochodzi do 150Mbps
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Brać :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Witam mam problem bo się zastanawiam czy brać abonament w t-mobile internet domowy ;/ Mieszkam w takim miejscu gdzie nie mam kablówki itp. Mam netię do 15mbit. ale to tak wolno działa ze głowa boli. Często i tak mam w domu do 5-8mbit ;/ bo inni domownicy korzystają. Więc nawet nie idzie normalnie oglądać Netflixa.

Od 3 miesiecy mam Redbull mobile i jakoś sobie z tym radzę - to dotychczasowe moje najlepsze rozwiazanie. Bo płacę 50zł i mam przez 3 miesiące LTE bez limitu (oczywiście jest lejek lecz staram sie nie przekraczać 200-300gb w miesiącu i lejka nie ma). No ale zawsze mam w głowie ten limit.. W lipcu przekroczyłem 360 gb i lejka nie było. No ale mimo to nie wiem co robić. T-mobile nie ma godnego konkurenta. Zadna inna firma nie oferuje oferty bez lejka :(.

Co do T-mobile to jedni chwalą drudzy krytykują. Ja mieszkam w dzielnicy takiej ze są domki jednorodzinne ale też niewielkie wieżowce 4-6 piętrowe (na szczęście dalej).. I nie wiem jak to bybylo gdybym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> t-mobile. Możę jest juz przeciążony? Wiem ze jest możliwość <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na próbę na 15 dni.. I co z tego jeśi wtedy będzie super a po 2 miesiącach spadnie mi transfer do 1-2mbit?:P

Eh nie wiem co robic ;/ Czy ktoś z forumowiczów ma T-mobile i mieszka w miarę dużym miescie jak ja w Szczecinie? Jak wam działa?

Btw. Oni daja tez ten fajny router b529 ale on ma tylko jedno wyjscie Ethernet.. Wtf? Przeciez chyba lepszy transfer jest po kablach ethernet..
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Testować jedynie nikt ci nie powie jak jest i jak będzie bo nikt nie jest jasnowidzem.
ODPOWIEDZ