Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

amstat pisze:Poco ci LTE+ jak twoja sieć ci daje limit do 60 Mb/s w PLAY takiego ograniczenia niema i cały czas śmiga LTE+wtedy jest sens kupno routera z agregacją a 60 mega wyciągniesz bez agregacji na modemie za 80 zł.
I tyle wyciągam ale myślałem, że może na LTE+ jest lepszy ping, stabilność łącza ? Ponadto chciałem się dowiedzieć dlaczego nie pokazuje router LTE+ tylko samo LTE. Przetestowałem wszystkie sieci w mojej miejscowości Plus i Play to kicha. Najlepsze Orange i T-mobile. Mój router B525 nie obsługuje LTE+ ?

Mam jeszcze pytanie jak patrzę na BTSy to LTE pod "Powiązane pozwolenia UKE" oznacza, że ten BTS również umożlwia dostęp do LTE ? T-mobile i Orange korzystają z Networks! ? A Plus z Aero2 ?
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Saracen »

Mam krótkie pytanie czy w mojej lokalizacji będzie T-Mobile dobrze działać?
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 56&zoom=15.
Najbliższy nadajnik, który widzę z okna jest w odległości ok. 400 m ale tam jest tylko Networks! i ma takie częstotliwości jak w załączniku. Czy realne jest wyciągnięcie 60Mb/s?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Przy jednym, wspólnym paśmie dla orange i t-mobile jest to mało realne, ale to musisz sam sprawdzić w godzinach szczytu.
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kolor100 »

Saracen pisze:Mam krótkie pytanie czy w mojej lokalizacji będzie T-Mobile dobrze działać?
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 56&zoom=15.
Najbliższy nadajnik, który widzę z okna jest w odległości ok. 400 m ale tam jest tylko Networks!
Nie tylko:


Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

To tylko pozwolenia. Realnie mogą się tam nigdy nie pojawić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

LTE800 T-Mobile i LTE1800NW jest przy Antoniukowskiej 11 a LTE2600 T-Mobile i LTE1800NW przy Nowy Świat 2. Trzeba wziąć ofertę T-mobile za 45/55 zł na 30 dniowe testy z B525 za 1 zł i przetestować pasma LTE2600, LTE1800, LTE800 oraz ich agregację LTE2600+1800 i LTE1800+800.Sprawdzasz parametry sygnału, CID BTS-a i wykonujesz speedtesty.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

Mam pytanie do Was. Kilka tygodni temu podpisałem umowę na internet LTE bez limitu.
Pierwsze 3 tygodnie internet w ciągu dnia dzialal z prędkością około 90 Mb/S wieczorami około 50 Mb/S.
Teraz w wieczorami mam predkosci około 2 Mb/s nic praktycznie się nie da zrobić prędkość w ciągu dnia około 50 Mb/S.
Możliwe ze operator nakłada jakies lejki po okresie testowym? Jestem załamany nie mam innej opcji nie wiem co zrobić. ich dział techniczny twierdzi ze wszystko jest ok.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Sprawdź inne pasma w LTE, może router przełączył się na inne, bardziej zapchane.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

to samo pasmo 1800
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

wydaje mi się , ze za dużo umów sprzedali i dlatego sa przeciążenia wieczorami. Możliwe to jest??
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Możliwe, ale żeby aż taka degradacja w krótkim czasie, to mało prawdopodobne.
Numer nadajnika też ten sam? Sprawdź inne pasma, zobacz czy nie ma innych nadajników w pobliżu: beta.btsearch.pl
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

jest tylko jeden nadajnik. antena kierunkowa. sa 2 pasma 800 i 1800

Brzegi - gm. Sobków, Świętokrzyskie
maszt Orange
T-Mobile ID: 51006 (N!)
GSM1800 GSM900 LTE800 UMTS2100 Szczegóły...
Orange ID: 2497 (N!)
maszt własny
GSM900 LTE800 UMTS2100 Szczegóły...
NetWorkS! ID: 2497 (N!)
LTE1800 UMTS900 Szczegóły...
T-Mobile ID: 51006 (N!)
LTE800 Szczegóły...
NetWorkS! ID: 2497 (N!)
LTE1800 Szczegóły...
Orange ID: 2497 (N!)
maszt własny
LTE800 Szczegóły...
GPS: 50,721111,20,390000)
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: MKwiatusz3K »

Siemka.

Wziąłem dziś do testów Internet od T-mobile z ruterem Huawei b525. Sprzęt bardzo fajny zwłaszcza że ma wbudowaną baterię i może się przydać latem w sezonie burzliwym.
Po kilku godzinach testów jestem zawiedziony wziąłem opcję do 60Mb ale nie wyciągam nawet 20 :/
Coś te agregacja mi skaczą raz mam ok 4Mb a raz 15Mb
Cienko niestety.

Jak to jest tutaj z tym limitem?
Faktycznie to nie ma?
Czytam regulamin który dostałem i nic wzmianki o limicie nie ma
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

No jak nie ma skoro sam piszesz że masz do 60Mb... Nie ma tylko pobieranych danych. B525 nie ma baterii, ma ją B529.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

Robią ludzi w ciula. Jestem abonentem również W orange od 10 lat. LTE wieczorami praktycznie nie działa. Dział techniczny Potwierdzaj to ze nadajniki sa przeciążone ale umowie jest napisane ze to normalne, żadne reklamacje pisane od prawie 2 lat nic nie dają.
Wziołem nowa umowę w T-Mobile na testy. Testowałem przez kilka tygodni miałem prędkości sięgające do 100 Mb/s teraz prędkości wieczorami do 2 Mb/s Strony się nie ładują. LUDZIE NIE WIERZCIE TYM OSZUSTOM MOŻE I JEST NOLIMIT ALE CO Z TEGO SKORO NADAJNIKI SĄ PRZECIĄŻONE I NIE DZIAŁAJĄ PRWIDŁOWO. PRZYPOMNE MIALEM 100 MB/S TERAZ MAM 2 MB/S !!!!! KTOŚ SIĘ POWINIEM TYM ZAJĄC TO JEST OSZUKIWANIE LUDZI I WPROWADZIE ICH W BŁAD .....
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian00716 »

Coś wątpię byś miał aż 100Mb/s. Mieszkam na dość wielkim <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> gdzie mało kto wie, że jest coś takiego jak LTE i prędkość cały czas mam ponad 45Mb/s :) to Twój problem, że nadajniki są przeciążone, tak to już jest przy internecie lte
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

sam sobie odpowiedziłes mieszkasz na <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> ludzie nie korzystają z LTE więc nie ma przeciążeń więc masz super szybki LTE.
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

@magiclte niestety taki urok netu mobilnego i chyba każdy powinien brać to pod uwagę na niego się decydując. jeśli mieszkasz w wielkim mieście, to nie powinno być chyba problemu z dostępem kablowym, o wiele bardziej stabilnym i niezawodnym?
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

Niestety mieszkam teraz poza miastem i tylko LTE do mnie dociera :)
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

Najgorsze jest to ze daja Ci na testy. na testach działa super a później jak już nie masz możliwości rozwiązania umowy to nie da się praktycznie uzywac .
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

A to już przestępstwo. Wyślij zonę niech weźmie następne na testy. Postaw modemy koło siebie i sfilmuj jak działa w okresie testowym i po, kiedy stoją obok siebie.
Pokaż to światu na YT i normalnie zażądaj rozwiązania umowy.
Jeśli stosują takie praktyki warto ostrzec innych, nawet wysłać do UOKIK, czy cywilnie do sądu, bo przy takim układzie sprawa jest ewidentna.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

fajnie by było gdyby inni użytkownicy potwierdzili te same problemy można by było ostrzec innych przed tą sciemą bez limitu..Moja opiekunka na ifnolini potwierdziła ze inni użytkownicy tez zgłaszają jej takie problemy więc cos musi być na rzeczy ...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Spadki prędkości w internecie mobilnym to chleb powszedni. Jeśli nie sprawdzisz tego jak pisałem to będą tylko pomówienia w trybie mocno przypuszczającym.
Zrób jak pisałem i złap za rękę oszusta na gorącym uczynku. Pisanie przez innych że im tez się wydaje stworzy tylko nowe kółko wyznawców teorii spiskowej...
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tomasith »

Myślę, że uokik jest w to także umoczony- nie ma opcji, żeby rzetelny poniekąd urząd takie rzeczy ignorował...

W moim wypadku zaczął się właśnie 3. miesiąc świadczenia usługi internet domowy i nie odczułem żadnej zmiany. Mam opcję do 20mbps. Od samego początku idzie mi 20/20. z ciekawości ostatnio wsadziłem kartę sim z telefonu i o godzinie 19-20 szło tam po 55-59mpbs na dl. więc myślę, że spokojnie i wyższą opcją mógłbym się cieszyć. Jednakże z powodu braku konsoli, nie korzystania ze "steam'a", braku czasu na "granie w grę" (co można tłumaczyć posiadaniem rocznego brzdąca w obejściu) w zupełności wystarczy mi 20mpbs. W porównaniu do zawrotnych 1,5mpbs oferowanych mi w neostradzie (którą jeszcze równolegle utrzymuję- bo nie spodziewałem się tak dobrych wyników po necie mobilnym; 2-3 lata temu miałem na próbę CP i to była straszna kupa; ale obecnie jestem zdecydowany na wypowiedzenie umowy po bodajże 18 latach używania isdn'a i neo - bo nawet jeśli pada lte i modem działa w h+ to prędkość jest porównywalna lub wyższa za niższą w t-mo cenę usługi) to niebo a ziemia.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

wydaje mi się ze sprzedali dużo usług z LTE i btsy w mojej okolicy sa przeciążone. czekam do jutra bo obiecali poprawę więc się okaże jutro co i jak.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

To może być prawda, ale to zupełne zaprzeczenie Twojej teorii że w okresie testowym ma się jakieś priorytetowe warunki, które znikają jak okres testowy się skończy.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

tego się nie dowiemy. trzeba by było wziąć kolejna nowa umowę i sprawdzić.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Tylko na darmowy okres próbny. Prócz wysiłku to nic nie kosztuje i łatwo akurat tą teorię zweryfikować, w dodatku na koszt Tmobile.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

jeżeli się to nie poprawi do poniedziałku tak zrobie.
kosa666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2017-11-17, 21:05

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kosa666 »

Witam na forum,

Jestem w trakcie testów T-Mobile domowy (MOdem Huawei 529). Nawet chodzi (30-40MBit DL i 20-30MBit UL).

Ale może ktoś mi pomoże w innej kwestii - CELL_ID jaki mi pokazuje to 57116946, a nigdzie w mojej okolicy takiego nie widzę na dostępnych w necie mapach. Czy jest jakaś inna możliwość sprawdzenia czy odbieram LTE 1800 czy 800?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ