Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Przeczytaj tutaj viewtopic.php?f=10&t=44149&start=2310 jak uzyskać Rok Ważności Konta na RBM na Kartę 5 i mieć DIL za 5 zł na m-c. Możesz korzystać bez RWK a starter uzyskasz poprzez migrację startera Play na Kartę na Fakt mobile i potem przejście na RBM na Kartę 5, wtedy nie kupujesz startera na Allegro. Nie kupuj B529 tylko B525, najlepiej z Play.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Oki dzieki mam jeszcze internet na karte za 9zl.. nie uzywam jej od polroku i sprobuje z niej przejsc na play na kartę bo niby mozna i dalej tak jak opisales.. Jesli sie nie uda to kupie play na kartę i zrobie też wedlug instrukcji :)

Btw. czemu nie b529? Bo mam tak. Mega tanio okazje kupic nowke B525 ale od t-mobile (to chyba nie ma znaczenia bo logo mi nie przeszkadza) oraz B529 ... A jak dzis wlasnie testowalem to b529 bardzo mi sie spodobal :)

Bo mam też swój główny numer Play odNowa ..ale hm jakbym go zmienił na RMB to wtedy hmm może uzywalbym jego ze smartfona? czyli robilbym Hotspot :D - też nie głupi pomysł...
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Jeżeli nie chcesz się zagłębiać w niuanse software - hardware to kup z Play.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Ja juz wlasciwie zaklepałem sobie ten od tmobile bo mam go bardzo tanio.. Wiec musze sie zagłębiać w jakieś software-hardware? Możesz mi dokladnie opisać co mam zrobić aby dzialalo sprawnie ?

EDIT: Masz tu na myśli simlock? Czy mam sie martwić czymś innym?
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Urządzenie z t-mobile nie jest własnością abonenta do momentu opłacenia ostatniej raty, jeżeli ktoś ma kiepską pamięć to operator może zablokować urządzenie po IMEI. Zmiana IMEI w RP jest nielegalna więc tej kwestii wolałbym nie kontynuować. Skoro się zdecydowałeś to miej nadzieję iż człowiek jest pewny i problemów nie będzie.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Sprzedał mi ją mój dobry znajomy.. Raczej na pewno tego nie zgłosi. Bo przecież to nic nielegalneg. No chyba, że ktoś robi komuś obcemu psikusa i po sprzedaży może zgłosić.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Nie chodzi o zgłoszenie, chodzi o płacenie fv. Nie ma kasy, operator blokuje po IMEI i u żadnego operatora w RP go nie odpalisz. Jeżeli znajomy to problemu rozumiem nie ma więc ciesz się dobrymi transferami.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Tak tylko hm dowiedziałem się, że lepiej ponoć użyc inny software dla play aby uzyskać lepszy transfer? Nawet nie wiedziałem wczesniej ze tak można i nie wiem ile prawdy. Mam obecnie RBM 5 od Play i jak wchodzę do panelu B525 to pisze 4G a chyba powinno LTE? Czy to nie ma znaczenia? Dlatego własnie chciałbym wgrać inny soft o ile to mżliwe.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: fatum1 »

Nie ma to żadnego znaczenia czy pokazuje 4G czy LTE, różnie w różnych wersjach firmware to występuje. Aby zmienić firmware urządzenie trzeba rozkręcić a w przypadku t-mobile odsłonić port usb. Dla wprawnej osoby to kilka minut włącznie z wgraniem nowego oprogramowania, 1-szy raz to może być trochę zabawy jeżeli nie ma się żyłki majsterklepki.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Ato nie ma sensu. Tylko teraz się zastanawiam nad jednym. Czy mogą być spore rożnice w transferze w PlAY, jesli mialbym zamiast B525 od T-mobile model inny B525 np od samego play lub no innej firmy nie brandonowanej czy jak to sie tam mówi?:P

Dzisiaj znów testowałem T-mobile i znów 4-5mbps ;/ Czy to możliwe zeby to karta SIM wariowała ? Wsadziłem do teo B529 kartę play i smiga więc urządzenie jest ok. Czy może ja coś zle robie po nawiazaniu umowy od t-mobile? ALe raczej chyba nic się wiecej nie aktywuje bo wystarczy tylko wsadzic do prądu i nawiązać połączenie, prawda?
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: emigrant »

Co tu do rzeczy ma karta sim? Sim tylko służy do autoryzacji połączenia/wpięcia do sieci i nic poza tym. O ile masz dobre parametry to wynik takiego downstreamu i upstreamu świadczy o zapchanym BTS'ie i nic poza tym.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Spoko wolałem podpytać bo jednak już nic więcej nie wskuram. Zostało mi 13 dni do anulowania umowy. Wiec gdzieś tak do 10 dni zwróce sprzęt..

No T-mobile warto brać jak jest okres próbny.. W innym wypadku to mega ryzyko
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: emigrant »

Przetestowałeś, jest źle, oddajesz i koniec tematu. Tak powinno być u każdego operatora. W tym także przy podpisaniu umowy w salonie. Nie każdy chcę się bawić w testowanie sieci pre-paidami. A nie jakieś kombinacje, że okres testowy tylko jak podpisze się umowę zdalnie. Tu można T-Mobile pochwalić.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Nie no ja nie jestem zł na te firmę. Gorzej byłoby gdybym się wkopał i nie mógł anulować umowy.. Coś takiego jak robi okrutnie Netia. :)

Może za rok? Wzmocnia sygnału u mnie? Kto wie. Na razie będę z RBM 5 :)
Callisto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-08, 19:45

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Callisto »

Czy jest szansa, że internet ten będzie chodził w mojej lokalizacji? Konradów (opolskie) 159. Kupiłem starter od tmobile i sprawdziłem zasięg na 2 telefonach. Wyciągam około 0,50 - 3mb. Uploadu w ogóle mi nie pokazuje, albo jakiś znikomy. Obecnie używam RBM 100gb, ale nadajniki play są tak zapchane, że wieczorami nie można odpalić żadnej strony.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A jaki masz sprzęt i antenę? Pokaż screeny z Network Cell info na telefonie LTE na zewnątrz, na kartach RBM iT-Mobile. Zakładka Dane i speedtesty.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: slobodan »

Wziąłem ten internet z szybkością do 20. W Poznaniu na Grunwaldzie śmiga póki co z maksymalną prędkością.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

To zamień na wyższą :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: slobodan »

Zupełnie do netflixa, player.pl, Spotify i okazyjnego surfowania wystarczy taka prędkość. Byle trzymała tak jak teraz i będę zadowolony.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: slobodan »

Router mam podłączony pod antenę po plusie, ustawiona była na nadajnik plusa. Jest to antena cybertech 1800 Lte, generalnie zasięg mam i bez niej ale na dwie kreski, po podłączeniu do anteny mam cztery kreski. Warto ją trochę przestawić, czy zostawić jak jest?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Ale to jest BTS Opalenica - Łąkowa z LTE1800NW jako pasmo podstawowe i do niego pewnie agregacja LTE800.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: slobodan »

Tak, bo teraz przeniosłem sprzęt z Poznania do Opalenicy żeby tutaj potestować :hyhy: , pytanie czy kręcić anteną czy zostawić jak jest?
sunnyluk
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-06-20, 17:12
Lokalizacja: cz-dz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: sunnyluk »

Cześć, wziąłem na testy T-Mobile dla firm, bez limitu danych i bez limitu prędkości. Realnie osiągane na razie prędkości DL nie przekraczają 20Mbps w środku domu. Za oknem uruchamia się LTA-A i prędkości DL nawet do 45 Mbps w godzinach wieczornych.
Umowa jest niestety na 36 miesięcy. Pierwsze 12 mies. płatne 5zł/msc, potem 59 zł/msc (ceny netto). Średnio przez 3 lata wyjdzie ok 50 zł brutto/msc.
Jest to więc cena internetu domowego z T-Mobile. Tyle, że umowa dłuższa o 12 miesięcy... oraz inny router: ZTE MF286.

Próbuję ustawić ZTE MF286 (z oferty firmowej), aby najbardziej optymalnie u mnie działał. Możliwe, że niezbędna byłaby do tego antena zewn. Wiem, że jego obsługa anten zewn. jest jednak trochę problematyczna...

Jak w porównaniu z nim wypada router Huawei internetu domowego? Czy w nim można bez problemów odczytywać parametry połączenia (pasmo, nadajnik) i podłączyć antenę dla lepszej obsługi LTE-A?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Było brać B525....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
sunnyluk
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2013-06-20, 17:12
Lokalizacja: cz-dz

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: sunnyluk »

onken pisze:Było brać B525....
Czy w tym B525s z T-Mobile można sprawdzić CID nadajnika, ustawić pasmo, włączyć tylko LTE/LTE-A i podpiąć antenę zewnętrzna dla LTE-A?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

MF286 ma obsługę LTE-A 6 kat czyli agreguje dwa pasma LTE jak B525. Wybór pasm do agregacji w WebUI, pokazuje też siłę sygnału oraz Numer stacji( CID) w systemie HEX, FW z T-Mobile nie pokazuje agregowanych pasm. no i ma ten dziwny układ anten przy wyborze złącz zewnętrznych, ponoć jedno jest tylko do LTE2600. Ma złącza USB i RJ11, nie jest tak wykastrowany jak B525 z T-Mobile. Póki co FW T-mobile nie pokazuje obsługiwanych i agregowanych pasm tak jak MF980 z Play ale ZTE ujednolica teraz funkcjonalność i możliwe ze pojawi się reż nowe FW dla T-Mobile z taka informacją.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Ale czyż nie prostsze jest jednak przerobienie B525 ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
opas24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-06, 08:19

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: opas24 »

Witam, chce wziąć internet domowy w t-MOBILE po przeczytaniu kilku postów na forum mam pytanie dotyczące agregacji czy aby agregować mogę mieć router b525s? Na maszcie są 3 nadajniki czy mogę agregować z 3 różnych nadajników czy musi to być ten sam ?
Jeśli macie jakieś opinie o internecie domowym w t-MOBILE to proszę o ich napisanie .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Na BTS-ie Networks Jastrowie potwierdzone tylko LTE1800NW. Zrób test na karcie T-Moble telefonem LTE z aplikacją Network cell Info i pokaz zakładkę DANE.
opas24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-06, 08:19

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: opas24 »

matek451 dzięki za sprawna odpowiedz.
ogólnie to jestem zawiedziony transferem który utrzymuje się na poziomie około 3Mb :klnie:
ODPOWIEDZ