Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Obrazek

To moja fotka ktora zrobiłem w BTSsearch. Hm ten kwadrat po srodku czerwony to gdzie mieszkam i wokol mam kilka nadajnikow Nie są one daleko 1-2 km, 3-10km max kolejne..

A jesli o ich pasma to maja GSM 900,1800, UMTS 2100... Ale wiadomo to też zalezy od tegoile osob uzywa w tej okolicy a pewnie dużo.. Chyba wezme na 15 dni na probe...

Zastanawiam sie czy warto brać ten router b529? Bo wtedy oglądałbym i uzywał neta po wi-fi. Czy te wifi z tego rutera jest wystarczajace do odtwarzania np Netflixa w 4k.HDR? Zawsze sądziłem ze kabel najlepszy.. I nie wiem zastanawiam się wlasnie nad tym.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Tylko testy inaczej nie sprawdzisz po prostu wymuszaj pasma po kolei i próbuj agregować. Co do routera mam B525 prędkości jakie max udało mi się uzyskać po WiFi to 90 Mb/s ale tyle pozwala mi nadajnik w mojej okolicy samo LTE 1800. Ty na pewno tyle nie będziesz miał.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

dlatego zastanawiam sie czy warto brać ten ruter b529 i czy pozwoli mi po wifi na 4k hdr od netflixa..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Oferta Internet Domowy bez limitu w T-Mobile i tak ma ograniczony DL do 60Mb/s lub 20Mb/s w zależności od ceny 65/49 zl/m-c. Najbliższe BTS-y NetWorks maja tylko LTE1800, to Mickiewicza 68 i Brzozowskiego 12. Najbliższy BTS z LTE2600, LTE800 T-Mobile i LTE1800 NW z ich agregacją to Kleeberga 5/7. LTE2600T-Mobile i LTE1800NW jest na Wernyhory 16 i na seminarium Duchownym. Weź B525 na testy, wymuś HManagerem po kolei pasma LTE2600, LTE1800 i LTE800 zrób na nich testy sygnału i CID BTS-a. Do tego speedtesty wieczorem. Sprawdzisz jak działaja u ciebie. Do tego agregacje LTE2600+1800, LTE2600+800 i LTE1800+800.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

a te lte1800 nie bedzie mi wystarczajace by uzyskac z 40 do 60mb jak wezme ten droższy pakiet? nigdy sie nie bawiłem w agregacje itp to dla mnie czarna magia ale oki raczej wezme tmobile do testów i wtedy to wykonam..
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Raczej nie przy tym obciążeniu nadajnika
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

A moze lepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> od razu b529 bo ponoc duzo lepiej sobie radzi z róznymi pasmami agregacjami itp. Mi to tam wsio rybka bo zawsze to albo zwroce lub tam sprzedam .

Bo jednak przekonany jestem by <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na probe na 14 dni i wtedy zobacze jak to wszystko dziala.

Btw. Bo mam sąsiada który ma Play RMB z tym routerem b525.. Moge od niego pozyczyc i wymusic na nim te pasma? Ale ma oczywiscie Play i <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy warto grzebac..

Czy zabawy HWmanagerem zmienia technicznie router? Bo nie bede grzebał jesli chce np takie urządzenie sprzedać :). Nie znam sie dlatego pytam :p
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Co ci da to że sprawdzisz jak działa play jak ty kupujesz tmobile? Nie zabawy tą aplikacją nie zmienia nic w routerze.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Spoko wolałem zapytać ;p .. No nic biorę okres próbny tylko teraz nie wiem czy to robić online / telefon czy jechać do siedziby. Wte upały nie chce sie wychodzic z domu hehe ale chyba u nich sie najlepiej dogadam.. Chociaz przemysle ..

Wezmę ten b529 bo czuje ze bedzie mi on przydatny bardziej niz b525. Może ma 1 wyjscie ethernet ale i tak po WiFi moge spokojnie raczej ogladac filmy w 4k/hdr.

Zawze w przyszlosci i tak moge dokupic switch.. prawda? Switch obniza predkosc kabla ethernet? Chyba nie, prawda?

Mam pytanie czy te programy do zmiany pasma jak HWManager działają też z B529?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Potrzebujesz kilka portów LAN a wybierasz router bez switcha? B525 ma 4xLAN Gigabit, dodatkowy switch do B529 z Gigabit to koszt około 60 zł i kolejne urządzenie w sieci, po co? Do tego w tym B529 słabiutkie złącza anten zewnętrznych TS9. Wybór niczym nieuzasadniony.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

matek451 pisze:Oferta Internet Domowy bez limitu w T-Mobile i tak ma ograniczony DL do 60Mb/s lub 20Mb/s w zależności od ceny 65/49 zl/m-c.
Ktoś tu chyba linkował ofertę za 80 zł bez limitu prędkości. Już tego nie ma?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jest dalej.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

matek451 pisze:Potrzebujesz kilka portów LAN a wybierasz router bez switcha? B525 ma 4xLAN Gigabit, dodatkowy switch do B529 z Gigabit to koszt około 60 zł i kolejne urządzenie w sieci, po co? Do tego w tym B529 słabiutkie złącza anten zewnętrznych TS9. Wybór niczym nieuzasadniony.
Tzn wiesz powiem tak. Ja mieszkam w domku jednorodzinnym ale i tak z tego t-mobile bede korzystal z tego samego pomieszczenia. W dodatku mialem juz wpokoju remont i musialbym rzucac kable ethernet po nowej podlodze ;/ a korytka mi nie leżą by robic. Dlatego chyba pozostaje juz rozwiazanie przez Wi-Fi (chociaż 2 kable ethernet mamjuz listewkach ale urzadzen do netu mam duzo wiecej :D)...

Pozyczylem wczoraj na szybko od sasiada B525 z play i potestowalem z 2-3h jak dziala mi Wifi na TV.. Uruchomilem soft taki do android TV ktory testuje przepustowosc i przy predkosci 30-40mbit mialem spokojnie mozliwosc odtwarzania filmow 4K.. I oczywiscie mowie tu o Wifi. Kiedys zawsze bylo przeciwny wifi bo po kablu bylo o niebo szybciej. ALe teraz popytalem znajomych ktorzy maja tez ten tmobile i b529 lub inne routery to sobie chwala WiFi i mowia ze jest whystarczajace nawet do 8K - jesli oczywiscie mamy nie dużą odległość od routera do urządzeń :)

A umnie w pokoju od routera do PC jest 1m, do TV z konsolą i innymi urzadzeniami max 2-3m. Wiec chyba Wifi wystarczylby. No nic przemysle to jeszcze .. Mma troszke czasu.

Czyli w takim razie b529 nie ma nic lepszego od b525 jesli chodzi o jakosc modułów wifi, czy tam innych lepszych rozwiazań? Sądziłęm ze jak droższy to lepszy :).

Podsumowując Do routera t-mobile podłączylbym mój Pecet, Konsole Xbox i PS4, Dekoder Cyfrowego polsatu, TV z Android TV oraz moze przyszłościowo jakąś przystawkę do TV np nvidia shield. + jeszcze 2 urządzenia mobilne. Jedynie urządzenia mobilne będą uzywały tego netu w całym domu bo wiadomo z nimi się lata wszędzie :). A na codzień to tylko PC będzie cały dzień uzywał internetu.. Wieczorami jedynie TV lub jakaś konsola.. i Tyle. Za dużo tego nie mam.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

piotrzet pisze:Jest dalej.
A mogę prosić link do oferty, regulaminu, itp.?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »


Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

radius pisze:
piotrzet pisze:Jest dalej.
A mogę prosić link do oferty, regulaminu, itp.?
A nie chce ci się szukać? Rozumiem gdyby ten regulamin był gdzieś zaszyty ale on jest normalnie na stronie internetowej w ofertach. Nie trzeba nic szukać
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Jeszcze są oferty z ps4.. ale kurcze gdyby to byla konsola pro to bym sie moze skusił a tak to zwykła standardowa wersja szkoda troszke :P
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Są ale nie powiedziałbym że opłacalne
V4NzI
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2013-07-19, 17:57
Lokalizacja: Wyszków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: V4NzI »

Hej, <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> sobie strong lte na próbę. Na 800Mhz (tylko to łapie bez anteny, sygnał mizerny) wyciąga ok. 20dl/10ul.
Chciałem postrimowac na twitchu i tu moje zdziwienie bo ping nawet przy bitrate 2000Kb/s rośnie znacznie i im większy bitrate tym ping rośnie bardziej.
Kilka lat temu miałem LTE z Playa i przy podobnych transferach było wszystko ok.
Czy jest szansa, że z antenką (huawei e5170 z playa, chyba nie posiada agregacji?) będzie lepiej? Jest w odległości 4,5km bts 1800/2100 aczkolwiek jest to teren pagórkowaty i trochę się obawiam.
Ewentualnie wymiana rutera na b525s bo interesuje mnie internet domowy w T-Mobile, chyba nie ma innej oferty bez limitu .
W Playu w podobnej lokalizacji jest LTE2600 ale podejrzewam, że będzie praktycznie niemożliwe, żeby się połączyć no i 100Gb to jednak za mało.
Plus 20GB/ Play 55GB / Huawei E5170 LTE / Huawei E3131

Play
http://www.speedtest.net/result/3633946541.png

Plus
http://www.speedtest.net/result/3537145216.png
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

onken pisze:Poszukać się nie chce ;)...
Dziękuję.

Nie mogłem znaleźć, bo to jest zupełnie inna oferta niż do 20 i 60 Mb/s, które bez problemu się wyszukuje:

https://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Bo to nie jest oferta netu domowego tylko netu mobilnego i również bez problemu ją można znaleźć
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Już zakupiłem T-mobile i dziś będe sie bawił ;p Aż się boje uruchamiać bo sie okaże że lipne transfery :P. No ale takie życie raz sie ma dobrze, raz żle :P

Gościówa w T-mobile sprawdziła adres i mówiła ze jednak widzi u mnie do 20mbit ale oznajmiła że to nie zawsze tak jest jak u nich w kompach. No oby sie myliła ;P

Obecnie w Play na karte to mam transfer od 15 do 45 mbit.. średnio 20-35.. I mam nadzieje ze w Tmobile bede miał minimum te 25mbit .. już 60 mbit nie oczekuje :)

Bo chyba 20mbit to minimum do 4k / HDR na netflixie prawda?
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Eh no nie jest za dobrze ;p Po pierwszym włączeniu B529 miałem 8mbps :) a teraz po 10min mam juz 15-20mbps ale pobiera mi w tle aktualizacje i zobacze.. ALe chyba jednak będę musiał sie bawić agregacją czy tam zmianą pasma - nie wiem jak to sie mowi bo nigdy tego nie robiłem..

Czyli mam pobrac HWManager do B529?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Eh nie mam juz sil. Próbuje przez Huawei Manager przydzielam inne pasma to i tak jakas lipa do kwadratu. Download mam max 8mbps.. A upload od 10-20mbps.

Nawet wkładałem sim do B525 od sasiada bo moze mój b529 wadliwy.. ale gdzie tam... jest równie kiepsko. Momentami download idzie do 15 ale to rzadko. w Redbull Play mam 35-55 mbps .. Wiec dziwne ze tu tak malo ;/ Chyba ze SIM uszkodzona? ALe raczej nie wierzę w to ;/

LTEwatch mi sie wiesza przy starcie na windows 10.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Tak jak pisałem, najbliższe BTS-y na LTE1800NW więc trudno oczekiwać wodotrysków. Dalsze maja LTE2600 czy LTE800 ale brak screenów z Hmanagera dla poszczególnych pasm LTE więc trudno powiedzieć z którymi BTS-ami się łączysz i jakie sa parametry sygnału. To samo dla LTE2600+1800, LTE2600+800 czy LTE1800+800 i czy agregacja LTE+ w ogóle działa. Testy nalezy zrobić z B529 w domu i za oknem. Oferta T-mobile bez limitu za mała kasę robi swoje. Nie porównuj do Play, który w Szczecinie ma dużo lepszą infrastrukturę i u ciebie widać nie jest przeciążony. Ja mam podobnie, DL w Play ponad 200Mb/s przy agregacji LTE2600+2100+1800, kilka kart RBM 5 z DIL za 5 zl/m-c załatwia sprawę. Po co mi T-mobile? W lipcu 1100GB na jednej karcie bez lejka w cenie 2 piw załatwiło sprawę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

do usumięcia
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

Kurde ale załamałem się i to cholernie. Nie wiem co robić. Dotychczas miałem RMB i płaciłem 50zł za LTE i było spoko bo mogłem nabić do 400gb.. Ale mimo to ciągl miałem w głowie "limit" Limit LIMIT! To robi żenujące ;/ Ale jak widać nie mam wyjścia. I chyba muszę znów używać tego play.

Co do zdjęć to zrobiłem je w HManager.. Proszę tu udostepniam:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chyba tylko przy pasmie 800 lte jakis czas miałem z 20 mbps.. Najwiece jna pasmie 3G 2100 miałem dosc ładnie ponad 15-25 ;/

Eh Przekładałem kartę do b525 ale tam to samo ;/ ..Mieszkam dosc wysoko (jak na domek jednorodzinny) wiec wystawilem za okno - wielkiej roznicy nie widzialem w transferze.. No jestem po prostu załamany. Pracuje przez neta itp net mi mega potzebny.. Mam stacjonarną netię ale tam mam max 8-10mbps gdzie i tak jeszcze inni domownicy sciagaja .. Ból jak nic ...

Może cos zle robie w tym HManager sam juz nie wiem :< Liczę na to ze moze w Play lub plus sie pojawi tez oferta bez prawdziwego limitu danych :(

Dobrze że mogę jeszcze zwrócić i anulować umowę.. Przez parę dni sie jeszcze pobawie ale raczej nic to nie da..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

LTE800 z BTS-a Kleeberga 5/7 słabe parametry sygnału, niski SINR. LTE1800NW z Uniwersytetu na Mickiewicza, słaby sygnał i SINR. LTE2600 z Brzozowskiego 12, tragedia z sygnałem. Agregacja nie zadziałała , to połączenie na samym LTE1800 z USz. 3G na UMTS2100 w HSPA+DC działa dobrze ale to już norma w T-Mobile. Można korzystać póki nie zabiorą jednej nośnej do LTE2100 T-mobile, to połączenie z Papieża Pawła VI. skoro Play działa OK to korzystaj na kilku kartach RBM na kartę 5 z uruchomionym RWK, sam mam kilka ale ostatnio nawet na jednej wykorzystuję duże ilości danych,przez pól roku nie dostałem lejka.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Azazell »

No tak będę musiał robić z RBM na kartę 5 .. A co oznacza RWK?
Nie wiesz gdzie mogę kupic tanio kolejne karty RBM na karte? na allegro są drogie za 40-60zl ;(
Ja zasilam ją za 50zł i wtedy przez 3 miesiące mam LTE. No ale faktycznie przydałyby sie kolejne karty.

A co do Tmobile to pobawie sie jeszcze w tygodniu a później anuluje umowę. Jeszcze się pobawię Tym B529 z Play.. Bo chyba na nim mam dużo lepszy transfer.. Dzis jak sie bawiłem to w Play mialem 50-60.. A na moim rzadko co miałem tak dużo. Wiec moze sprzedam swoj i kupie B529 ale z allegro..
ODPOWIEDZ