Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Blest
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2017-06-29, 15:52

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Blest »

Test robiony minutę temu, http://www.speedtest.net/my-result/a/3206850321

Po wifi na telefonie.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Czy przy podpisywaniu umowy u Kuriera i odbiorze sprzętu coś płacimy, bo BOK mówiło że 21 zł , nigdzie tego nie mogę znaleźć ... ?

Mowa oczywiście o najnowszej usłudze damowego internetu
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ja.michal »

matek451 pisze:To taki B618 tylko w ubogiej wersji. Ma za to światełka i nie wiadomo po co baterię..
Oj, bateria to dobra sprawa. W takim MF286 z Orange sprawdza się bardzo dobrze, szczególnie jak człowiek mieszka w miejscu gdzie prąd potrafi paść na kilkanaście godzin. Laptop, tablet, telefon dają radę, coś słychać ze świata. ;)
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Dojechała umowa jednak dzisiaj.

Ograniczenie wysylania do 3mbs na umowie - mam 45 mbs :)

To mi sie podoba

:D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Naprawią :) to początki dopiero

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

onken pisze:Naprawią :) to początki dopiero
Konsultant mnówil ze 20 mbs moze bede miał. Już nie chciało mi się mu tłumaczyć. Mam rabat 5 zl wiec jako coś bardzo naprawią to wezme sobię wyższą opcje ;)
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

A skąd wiesz że dostałeś ten rabat. Bo ja niby miałem go dostać za to że mam już telefon w Tmobile ,ale w papierach które dzisiaj przyszły ze sprzętem nic nie ma o rabacie. Zamawiałem przez sklep internetowy w czwartek dzisiaj przyjechał kurier. Sprzedawczyni obiecała że będzie ,a tu lipa.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

Mnie interesuje 1 faktura , jak nie bedzie rabatu bedzie reklamacja. Rozmowa nagrywana.

edit
Jest rabat 5 zł , widoczny u nich w systemie i nie ma go w dokumentach przesyłanych - info z BOK
Deosky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-08-08, 22:48

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Deosky »

Witam o co chodzi z tym, 3Mb/s upload'u jest przez cały czas czy jak przekroczymy jakiś "limit" którego nie ma ? Czy w rzeczywistości prędkości są większe ? I jeśli są większe to myślicie że mogą to później ograniczyć ?


3.1.4. Szacunkowa maksymalna prędkość pobierania i wysyłania danych przy braku ruchu internetowego pochodzącego od innych
użytkowników oraz przy znacznym ograniczeniu ruchu internetowego pochodzącego od innych użytkowników wynosi:
3.1.4.1. w opcji usługi Internet Domowy do 20 Mb/s w technologii LTE i 3G: dla pobierania 20 Mb/s; dla wysyłania 3 Mb/s;
3.1.4.2. w opcji usługi Internet Domowy do 60 Mb/s w technologii LTE: dla pobierania 60 Mb/s; dla wysyłania 10 Mb/s

http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 015455.pdf

PS. Wiem że trochę nie po polsku :P
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Obyś miał rację. Bo ja znowu słyszałem wersję że aby dostać ten rabat ,to trzeba podpisać dwie umowy w jeden dzień. Trochę to dziwne ,ale z drugiej strony logiczne ,bo umowy się skończą w identycznym terminie. Informacja nie potwierdzona,więc liczę że twoja wersja jest tą prawidłową.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

ktry pisze:Obyś miał rację. Bo ja znowu słyszałem wersję że aby dostać ten rabat ,to trzeba podpisać dwie umowy w jeden dzień. Trochę to dziwne ,ale z drugiej strony logiczne ,bo umowy się skończą w identycznym terminie. Informacja nie potwierdzona,więc liczę że twoja wersja jest tą prawidłową.
bartex03 pisze:
powiedz tak: ze masz aktywacje u nich i kiedyś dawali rabat 10 zł dla obecnych abonentów, facet sprawdzil konto w systemie i dal 5 zł bez problemu. Chciałem 10 ale polecial do kierownika i zgody na 10 nie ma.

Na początku rabat 5 zł uzależniał od dodatkowej aktywacji czyli podpisania umowy na nowy numer. Powiedziałem ze w takim razie rezygnuje z internetu. ;) Juz miałem się rozłaczyć ale wskoczyło 5 zł "od firmy"

Dzwoniłem dzisiaj i babka z BOK powiedziała że widzi na koncie rabat - 5 zł udzielony przez konsultatnta. Jak pisalem chciał mi wcisnać kolejną umowę ale potem sie wycofał.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Jutro zadzwonię i zobaczymy ,bo mnie też zapewniała że dostanę razem z tą umowa bez podpisywania następnej. Zawsze mogę zwrócić i podpisać kolejną do 30 dni.
Wybrałem opcję z wiekszą prędkością i chyba zmniejszę ,bo LTE to tak ok.10 mbit. ,ale dużo szybsze mam 3G nawet dochodzi do 30 .
Fajne jest to że bez limitu jest LTE i 3G . Aktualnie korzystam jeszcze z plusa i mam podobną sytuację z tą różnica że po wykorzystaniu limitu podstawowego to se mogę pomarzyć o szybkim 3G. Tylko predkości kosmiczne Plusowego LTE 1-2 mbity w godzinach szczytu. Teraz to 3G będzie ustawione na stałe.
czullo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-16, 06:10

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: czullo »

Dzień dobry za mną pierwsze popołudnie testów tego internetu od T-Mobile, w godzinach wieczornych 18-22 prędkości wynosiły 30-50mbit, natomiast poza szczytem prędkośc dochodzi spokojnie do maxa z umowy czyli 60mbit, nawet go przekracza ale widać ze prędkość jest wtedy przycinana i nagle spada z powiedzmy 62mbit na 58. Na wysyłaniu nie widzę żadnych limitów stałe 20-30mbit. Maszt T-Mobile mam w lini prostej jakieś 700-800m, z tego samego masztu na telefonie z karta orange osiągam prędkości maksymalne rzędu 120mbit pobierania. Tak wo tygląda z rana:

Obrazek

Mam pytanie co do ustawien pasma oraz anten, poniżej statystyki połaczenia z BTS, według moich testów najwieksze predkosci i najnizszy ping osiagam wybierajac pasmo LTE 1800+ 2600, a bts search pokazuje ze na tym nadajniku jest LTE 800, natomiast jesli wybiore lte 800 predkości sa zauwazalnie niższe. Druga sprawa czy jesli do BTS (tego z LTE 800) mam jakies 800m, to czy jest sens kupowania anten zewnetrznych do Huawei B525? Tak wygladaja statystyki połaczenia:

Obrazek

Natomiast maszt o którym wspominałem to: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 33&zoom=17
Radom, Mazowieckie
ul. Kielecka 16/24 (maszt T-Mobile)
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

Udało mi się dzisiaj dodzwonić do BOK Tmobile . Rabat 5 zł przyznany za drugą usługę w sieci widoczny w systemie ,ale ja go dopiero mam zobaczyć na fakturze . Od razu zkonsolidowała mi babka dwa numery,abym płacił jeden rachunek za dwie usługi na jednej fakt.i w jednym terminie.

Odnośnie prędkości to szału nie ma w mojej okolicy . Lte -w dzień ok. 5-15 mbit. Po północy spokojnie 60. Ale jak wspomniałem ja będę siedział na stabilnym 3G 15-30 mbit. na 1800 ,bo na 900 jest wolniej i mniej stabilnie.Zmniejszę tylko opcję na tą tańszą ,bo bez sensu przepłacać 10 zł za nic.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: eXorcist »

od kiedy na 1800MHz jest 3G w T-Mobile
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

3G jedynie na 900 i 2100
Kolega musiał popier... LTE 800 z 1800 :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: bartex03 »

po 2 dniach jestem bardzo zadowolony - ping mam 20 - 25 i prędkosci po 40 -50 mbs

Jak tak dalej pójdzie to za miesiąc będę miał do sprzedania nie otwierany b525 ;)
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

Zamówiłem właśnie oferte z T-mobile.
DO tej pory jadę na Orange ale skusiło mnie no limt :)

Zerwanie umowy z orange po połowie okresu trwania umowy to koszt 300 paru złotych .
Jak się sprawdzi to jak u kolegi z postu wyżej b525 pójdzie na handel by zrekompensować koszt zerwania umowy z orange.

Na moje szczęście Tnobile jest na tym samym BTS co obecnie używany Orange ( i ta sama częstotliwośc) więc powinno pójść bez zgrzytu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Tak, tyle ze pamiętaj że prędkość będzie nie maksymalna ale ta zgodna z umową .

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

onken pisze:Tak, tyle ze pamiętaj że prędkość będzie nie maksymalna ale ta zgodna z umową .
Obecnie leci mi max 45 Mbit/s więc tu nie chodzi tyle o prędkość a o limit danych w Orange.

Mam dość zerkania non stop na ilość "zużytego" transferu i zwracania dzieciakom uwagi by wyłączyli YT czy inne chomiki ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: onken »

Zdecydowanie no limit to wygoda :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: ktry »

No to zaraz cena B525 na Allegro spadnie jak wszyscy zaczną sprzedawać . Ja akurat nie planuję sprzedać bo w moim B315 coś wi fi niedomaga i kilka razy dziennie rozłancza poszczególnych użytkowników w najmniej odpowiednim momencie.

Ja zerywać z umowy z plusem nie mam zamiaru ,bo mam pełen smart dom i jak zrezygnuje z neta to za telefon zapłacę o 50 zł więcej i za telewizje drugie 50 zł. Wolę płacić do końca i rozwiązać wszystkie po skończeniu umów.

Moje prędkości nie są za ciekawe ,ale w tamtym tygodniu na maszcie Tmobile po dokładali anteny w połowie masztu i pozmieniali te co były na samej górze. Więc mam nadzieję że prędkości wzrosną jak to uruchomią wszystko. Szczególnie że pozwolenia maja na wszystkie częstotliwości na tym maszcie. Aktualnie to dołożyli tylko na 900 3G . Mam nadzieję na 2600 LTE w niedługim czasie.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Witam. Nie mam gdzie szukać porady od ekspertów więc piszę tutaj. Mam neo 10/1DSL tragedia teraz wyszła ta opcja od tmobile. Na telefonie w domu jakieś 2km w linii prostej do BTS`a mam od 5Mb/5 do 45Mb/15 od orange. Z tego co patrzyłem na btsearch nadajniki są tmobile orange jest dalej LTE 800 1600 i 2600. Dodam mieszkam na wsi, gdzie raczej większość jedzie na orange, bądź potencjalnych klientów na LTE nie ma. Warto waszym zdaniem się w to pchać? Myślę nad opcją 60Mb + router od nich za 1zł do tego jakąś antene. Pytanie czy pasmo 800 czy 1600? Jest możliwość wybrania na tym routerze ich ? Orientuje się ktoś?

Wybaczcie za chaotyczny wpis, ale dużo pytań a wiedza na temat LTE u mnie dość "leży".
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Jaka to wieś?
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Obrzeża miejscowości Piastowo woj. mazowieckie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

LTE800 T-Mobile jest na BTS-ach NetWorks Piastowo i Krzynowłoga Mała. Na B525 można wybierać pasma LTE i agregacje za pomocą zewnętrznej aplikacji. W twoim wypadku zasięg LTE tylko na 800MHz. Na 3g z UMTS900HSPA+ NetWorks jest na obydwu BTs-ach a UMTS2100HSPA+DC na tym w Krzynowołdze. Ewentualna antena na 800MHz pozwoli wymusić połaczenie z LTE800 z każdym z BTs-ów LTE800 o ile są na innym kierunku.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Dzięki za info czyli antena pozwoli wybrać nadajnik, ale do tego w Piastowie w linii prostej mam 2km - bez większych przeszkód terenowych i ewentualna antena powinna poprawić stabilność / transfer ? Podsumowując warto brać tą ofertę na tym paśmie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

A co ryzykujesz? Jest m-c na testy, mozesz zmieniać limit 20/60Mb/s co m-c. BTS w pobliżu więc i bez anteny powinno działać. a koszt 45/55 zl m-c gdy sam B525 wart ze 400 zł jest dobry.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: snuffy »

Więc chyba zaryzykuję :) Dzięki za poradę. Na telefonie LTE z orange trybi to tak : http://www.speedtest.net/my-result/6635265180 więc liczę, że na routerze od tmobile będzie lepiej.

@Obawiam się jeszcze, że jakieś limity jednak są ( ukryte ) chociaż czytając komentarze, umowy, regulaminy to takowych brak. Wyjdzie w praniu tak sądzę.
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: strychoo »

Właśnie do mnie dotarł zestaw od T-mobile.
szybki poranny test
Obrazek

Do BTS jest 7 km , antena ta sama co w Orange - Cybertech 15dBi + 5m kabla.

Jest dobrze :)

2 tygodnie daje sobie na testy.
Jak będzie ok to wypowiadam Orange .
ODPOWIEDZ