Lte od T Mobile bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: damian00716 »

jeśli nie wybrałeś w skrypcie agregacji 2 zakresów to nie będzie LTE+
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Niezły galimatias. Ogólnie na LTE1800 łączysz się z trzema różnymi BTS-ami NetWorks ,Traugutta 20, Rakszawa i Żółynia-Górska. Agregacja LTE1800+800 z tego ostatniego a samo LTE800 z Żółyni lub Głuchowa.
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Drawiec23 »

@up
Obecnie router postawiłem w pokoju za ścianą skąd mam zasięg wifi na całym domu. LTE 800 z Głuchowa.
RSRP-93
RSSI- 69
RSRQ-10
Samym routerem pewnie więcej nie wycisne z tego nadajnika. LTE1800 bez anteny ciężko o dobre parametry sygnału. <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> czy bawić się w anteny zewnętrzne czy poprostu <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> dobry sygnał LTE 800+1800 tak jak wczoraj i poszerzyć zasięg Wifi. Tylko czym?
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

Cześć
Ja jestem kolejnym który ma problem z tym internetem. Używam od tygodnia, wziąłem modem Huawei B529, zanim poczytałem wasze forum, teraz bym wziął tego za 1 zł. Ale ten też nie jest zły, bo przynajmniej na dach mogłem go zanieść.
A więc tak. Mieszkam w terenie zalesionym, oddalony od nadajników networks 2km w obydwie strony (2 maszty). Na każdym działa lte 800.
U mnie internet działa z zawrotną prędkością 1 MB/s. Jak dobije, bo przez większość czasu jest 0,5 mb/s.
Wynosiłem w sobotę modem na Komin. Tam złapałem 3 kreski zasięgu lte+. Prędkości ściągania to około. 4mb/s.
Najwięcej było raz 6.
Później znalazłem na forum aplikacje do wymuszania pasm. Modem dałem na okno. Zasięg 1 kreska. Działa tylko na lte 800 na innych pasmach brak zasięgu.
Mógłbym wynieść modem jeszcze raz na Komin ale dopiero w sobotę jakby było potrzebne, bo teraz jak przyjeżdżam to jest tak ciemno że nie widzę wyciągniętej ręki przed sobą.
Z komina masztu nie widzę za drzewami.

Jak myślicie, warto kupować antenę do tego? W mojej sytuacji coś by to zmieniło? Też znalazłem na forum atk-20. I wtedy musiałbym kupić 2. Pytanie tylko czy mogło by to coś dać, bo jak nie to może lepiej bawić się w aero2.pl lub może moja karta z RBM przerzucac w mojej i używać? Co myślicie?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Podaj lokalizację to to bardzo słabe parametry na 800MHz i 2km odległości
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

A sory.. Myślałem że napisałem.
Grabówka, woj. Podlaskie.
Dom stoi po środku między nadajnikiem w Majówce, a Zasciankami.
Do lasu mam 15 metrów od drzwi, na szczęście nie w stronę nadajnika. W jego stronę jest 500 metrów pustego placu a dopiero potem 1,5 km lasu.
W komórce zasięgu nie mam prawie w ogóle (RBM).
Teść w Orange też narzeka że nigdy nie ma zasięgu. W sumie każdy narzeka kto nie przyjedzie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Jak to tu to nie masz daleko do BTSa. Ciężko uwierzyć w tak złe parametry. Prąd w BTSach wyłączyli, albo wszyscy sąsiedzi mają wzmacniacze GSM i tak skutecznie zagłuszają...
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

Masz
9G5548G4+M9
W mapy wrzucisz i powinno adres pokazać, jak dobrze skopiowałem
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Komin masz nad linią drzew? Jak nie to musisz dorobić maszt.
A może modem popsuty. Przejedz się pod BTS i sprawdź parametry.
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

Wątpię że popsuty, w końcu nowy z 6 razy użyty, chociaż kto ich tam wie.
Hmm. Komin nie jest nad drzewami. Jest troszkę poniżej. Najgorzej że dom ogólnie w takim lekkim dołku stoi. Maszt bts jest wyżej, ale jak staje na Komin to i tak go nie widać. Podjadę do tego btsu w sobotę lub piątek. Powinienem mieć wtedy czas.
A na obecną chwilę to co? Wygląda to jako tako czy lipa?

Szkoda że głupie Orange nie chce kabla podciągnąć, 1km im za daleko tylko dla mnie. A radiówka chyba też się nie opłaca?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

Maszty bywają wysokie

Obrazek

Ruter ma baterię, więc wybrać się 2km pod bts nie powinno być problemem.
Pankiew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-14, 21:09

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Pankiew »

Hehe. No wiem,wiem. Tylko staram się nie używać ciągle słowa bts, antena bo jakoś mi nie pasuje takie powtarzanie :) ok. To jak już zajade pod niego to zrobię znowu takie screeny. Dzięki póki co.
amstat
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2016-11-06, 18:56

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: amstat »

tired pisze:Dzień dobry wszystkim. Tydzień temu podpisałem umowę na nielimitowany internet domowy z routerem B525. Prędkości mam maksymalne nawet lepsze od deklarowanych (chodzi o wysył). Mam jednak pytanie z ciekawości przeglądam stronę z BTSami i w miejscu gdzie mieszkam jest ich kilka. Pierwszy 200m od mojego mieszkania ma T-mobile LTE2600 oraz Networks! LTE1800, kolejny nadajnik 400m od mieszkania ma T-mobile LTE800 oraz Networks! LTE1800. Czy nie powinienem odbierać LTE+ ?
Poco ci LTE+ jak twoja sieć ci daje limit do 60 Mb/s w PLAY takiego ograniczenia niema i cały czas śmiga LTE+wtedy jest sens kupno routera z agregacją a 60 mega wyciągniesz bez agregacji na modemie za 80 zł.

Obrazek
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

A po co mu play jak ściągnie maksymalnie 100 GB a później lejek? Jeśli chce ktoś bez ograniczenia prędkości to jest i taka oferta w tmobile za 80zł i przynjamniej zasięg normalny a nie coś takiego jak w play
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: tired »

amstat pisze:Poco ci LTE+ jak twoja sieć ci daje limit do 60 Mb/s w PLAY takiego ograniczenia niema i cały czas śmiga LTE+wtedy jest sens kupno routera z agregacją a 60 mega wyciągniesz bez agregacji na modemie za 80 zł.
I tyle wyciągam ale myślałem, że może na LTE+ jest lepszy ping, stabilność łącza ? Ponadto chciałem się dowiedzieć dlaczego nie pokazuje router LTE+ tylko samo LTE. Przetestowałem wszystkie sieci w mojej miejscowości Plus i Play to kicha. Najlepsze Orange i T-mobile. Mój router B525 nie obsługuje LTE+ ?

Mam jeszcze pytanie jak patrzę na BTSy to LTE pod "Powiązane pozwolenia UKE" oznacza, że ten BTS również umożlwia dostęp do LTE ? T-mobile i Orange korzystają z Networks! ? A Plus z Aero2 ?
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: Saracen »

Mam krótkie pytanie czy w mojej lokalizacji będzie T-Mobile dobrze działać?
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 56&zoom=15.
Najbliższy nadajnik, który widzę z okna jest w odległości ok. 400 m ale tam jest tylko Networks! i ma takie częstotliwości jak w załączniku. Czy realne jest wyciągnięcie 60Mb/s?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Przy jednym, wspólnym paśmie dla orange i t-mobile jest to mało realne, ale to musisz sam sprawdzić w godzinach szczytu.
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: kolor100 »

Saracen pisze:Mam krótkie pytanie czy w mojej lokalizacji będzie T-Mobile dobrze działać?
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 56&zoom=15.
Najbliższy nadajnik, który widzę z okna jest w odległości ok. 400 m ale tam jest tylko Networks!
Nie tylko:


Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

To tylko pozwolenia. Realnie mogą się tam nigdy nie pojawić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: matek451 »

LTE800 T-Mobile i LTE1800NW jest przy Antoniukowskiej 11 a LTE2600 T-Mobile i LTE1800NW przy Nowy Świat 2. Trzeba wziąć ofertę T-mobile za 45/55 zł na 30 dniowe testy z B525 za 1 zł i przetestować pasma LTE2600, LTE1800, LTE800 oraz ich agregację LTE2600+1800 i LTE1800+800.Sprawdzasz parametry sygnału, CID BTS-a i wykonujesz speedtesty.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

Mam pytanie do Was. Kilka tygodni temu podpisałem umowę na internet LTE bez limitu.
Pierwsze 3 tygodnie internet w ciągu dnia dzialal z prędkością około 90 Mb/S wieczorami około 50 Mb/S.
Teraz w wieczorami mam predkosci około 2 Mb/s nic praktycznie się nie da zrobić prędkość w ciągu dnia około 50 Mb/S.
Możliwe ze operator nakłada jakies lejki po okresie testowym? Jestem załamany nie mam innej opcji nie wiem co zrobić. ich dział techniczny twierdzi ze wszystko jest ok.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Sprawdź inne pasma w LTE, może router przełączył się na inne, bardziej zapchane.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

to samo pasmo 1800
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

wydaje mi się , ze za dużo umów sprzedali i dlatego sa przeciążenia wieczorami. Możliwe to jest??
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: dzejk »

Możliwe, ale żeby aż taka degradacja w krótkim czasie, to mało prawdopodobne.
Numer nadajnika też ten sam? Sprawdź inne pasma, zobacz czy nie ma innych nadajników w pobliżu: beta.btsearch.pl
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

jest tylko jeden nadajnik. antena kierunkowa. sa 2 pasma 800 i 1800

Brzegi - gm. Sobków, Świętokrzyskie
maszt Orange
T-Mobile ID: 51006 (N!)
GSM1800 GSM900 LTE800 UMTS2100 Szczegóły...
Orange ID: 2497 (N!)
maszt własny
GSM900 LTE800 UMTS2100 Szczegóły...
NetWorkS! ID: 2497 (N!)
LTE1800 UMTS900 Szczegóły...
T-Mobile ID: 51006 (N!)
LTE800 Szczegóły...
NetWorkS! ID: 2497 (N!)
LTE1800 Szczegóły...
Orange ID: 2497 (N!)
maszt własny
LTE800 Szczegóły...
GPS: 50,721111,20,390000)
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: MKwiatusz3K »

Siemka.

Wziąłem dziś do testów Internet od T-mobile z ruterem Huawei b525. Sprzęt bardzo fajny zwłaszcza że ma wbudowaną baterię i może się przydać latem w sezonie burzliwym.
Po kilku godzinach testów jestem zawiedziony wziąłem opcję do 60Mb ale nie wyciągam nawet 20 :/
Coś te agregacja mi skaczą raz mam ok 4Mb a raz 15Mb
Cienko niestety.

Jak to jest tutaj z tym limitem?
Faktycznie to nie ma?
Czytam regulamin który dostałem i nic wzmianki o limicie nie ma
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: robertnik »

No jak nie ma skoro sam piszesz że masz do 60Mb... Nie ma tylko pobieranych danych. B525 nie ma baterii, ma ją B529.
magiclte
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2017-09-04, 16:38

Re: Lte od T Mobile bez limitu danych

Post autor: magiclte »

Robią ludzi w ciula. Jestem abonentem również W orange od 10 lat. LTE wieczorami praktycznie nie działa. Dział techniczny Potwierdzaj to ze nadajniki sa przeciążone ale umowie jest napisane ze to normalne, żadne reklamacje pisane od prawie 2 lat nic nie dają.
Wziołem nowa umowę w T-Mobile na testy. Testowałem przez kilka tygodni miałem prędkości sięgające do 100 Mb/s teraz prędkości wieczorami do 2 Mb/s Strony się nie ładują. LUDZIE NIE WIERZCIE TYM OSZUSTOM MOŻE I JEST NOLIMIT ALE CO Z TEGO SKORO NADAJNIKI SĄ PRZECIĄŻONE I NIE DZIAŁAJĄ PRWIDŁOWO. PRZYPOMNE MIALEM 100 MB/S TERAZ MAM 2 MB/S !!!!! KTOŚ SIĘ POWINIEM TYM ZAJĄC TO JEST OSZUKIWANIE LUDZI I WPROWADZIE ICH W BŁAD .....
ODPOWIEDZ