PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: Patryk56 »

Witam. Już wcześniej na forum pisałem, że wziąłem na próbę internet z routerem z sieci Plus. Jako, że po testach internet okazał się kiepski w kwestii zasięgu to nie zostało mi nic innego jak odstąpić od umowy. Cały czas pilnowałem terminu 15 dni testowych. Dla pewności zadzwoniłem na infolinię plus i zapytałem jak przeprowadzić cała operacje. Powiedzieli, że do kartonu oczywiście spakować urządzenie, kartę sim, "pakiet dokumentów", dowód sprzedaży i wypełnić formularz rozwiązania umowy.Zapytalem jeszcze o rodzaj wysyłki to powiedzieli, że na swój koszt muszę zamówić kuriera.Gdzie w regulaminie jest wyraźnie napisane, że kuriera można zamówić na koszt polkomtel podając specjalny kod z umowy. Zrobiłem jak kazali, 10 razy sprawdziłem dokumenty i zamówiłem kuriera. Paczka zwrotną idzie tam skąd przyszła a konkretnie do centrum logistycznego firmy Arvato która współpracuje z polkomtelem. Po dwóch dniach zadzwonił konsultant K-EX i powiedział, że odmówiono przyjęcia paczki z jakiegoś powodu. Zadzwoniłem do Arvato żeby wyjaśnić o co chodzi, a pani powiedziała, że widocznie jakiś pracownik niezauwazyl wypełnionego formularzu rozwiązania umowy. Całkiem możliwe bo owy formularz znajdował się tam gdzie go dostałem czyli w pakiecie dokumentów który był spięty zszywaczem. A wystarczyło kilka kartek przelecieć... Pani oznajmiła, że nieda się nic zrobić bo paczka pojechała z powrotem. Od razu dzwoniłem ze skargą do plusa, pan konsultant powiedział, że jak wyślę drugi raz to będzie nowa data wysyłki a tu już dawno po terminie. Zaproponował żeby nie przyjmować paczki od kuriera, a jak będzie otwarta to wyrwać blankiet z tego pakietu i położyć na wierzchu aby drugi raz zauważyli. W zamyśle paczka miała wrócić do Arvato na drugą szansę, zrobił się gorący kartofel... Po dwóch dniach dzwonie do Arvato na dział reklamacji i podaje dane oraz cała historie. Pani ze zdziwieniem powiedziała, że zostałem wprowadzony w błąd i paczka wylądowała w depozycie firmy K-EX. Poradziła aby wysmarować cała historie na email do bok plusa i podać wszystkie informacje. Na koniec postraszylem ich sądem i rzecznikiem praw konsumenta. Po pół godziny zadzwonili z Plusa z przeprosinami i zapewniono mnie, że w ciągu kilku dni sprawa zostanie załatwiona tylko paczkę muszą ściągnąć. Zobaczymy co dalej, na razie się nie odezwali.

Napisałem tego posta jako przestroga dla innych. Jednak warto wszystko co wypełniamy położyć w paczce na samym widoku. Chyba, że oni to robią celowo. A nóż widelec jakiś frajer nie będzie z nimi walczyć i się podda. Zawsze kolejny jeleń do przodu :)
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: bartex03 »

Robią to celowo , jak wiele innych rzeczy np :

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=98&t=21205&start=15

Czeka mnie kolejny bój ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: ja.michal »

bartex03, jeszcze nie rozstałeś się z tą siecią? :rotfl:
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: jarek7714 »

Tą opcję na próbę, to proponuję brać w salonie, ze sprzedażą wysyłkową mogą być takie przypadki jw. :roll:
jareq
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: CzechuXX »

Miałem też z nimi problem. Ale taki ,że ten kwitek odstąpienia od umowy chciałem mailem skan wysłać.
Nie docierały maile ode mnie do nich. Za czwartym razem wysłałem z innego maila niż zamawiałem. W końcu dotarło.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: bartex03 »

ja.michal pisze:bartex03, jeszcze nie rozstałeś się z tą siecią? :rotfl:
z Power LTE dawno juz sie rozstalem , mam do sierpnia jeszcze 1 firmowy numer i wlasnie jestem na dobrej drodze aby rozwiazac i tą umowe przed czasem ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: onken »

Brawo Ty ;)

Ja tam na Plusa nie narzekam ani na PowerLTE

W Plusie mam full nolimit z UE 120 jednostek za 1 zł :)

Aczkolwiek przy przedłuzaniu Power LTE zabrali mi z ExtraSIM no limit na który podobno się zgodziłem a nic takiego nie pamietam...

Rekalamcja trwała 1,5 miesiaca i podobno konsultant mi mówił...

Ale tam i tak ni zuzywam na 3 kartach wiecej niz 110 GB
Ostatnio zmieniony 2016-04-12, 11:06 przez onken, łącznie zmieniany 1 raz.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:Brawo Ty ;)

Ja tam na Plusa nie narzekam ani na PowerLTE

W Plusie mam full nolimit z UE 120 ednostek za 1 zł :)
Ja też sobie chwalę, internet działa pewniej i stabilniej niż na nie jednym kablu. :)
jareq
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: MarcinNS »

jarek7714 pisze:Tą opcję na próbę, to proponuję brać w salonie, ze sprzedażą wysyłkową mogą być takie przypadki jw. :roll:
Podobno testowo Plusa za 9zł można było brać tylko przy zamówieniu przez internet.

Tak czy inaczej właśnie z tego powodu obawiałem się tego typu testów. Myślę że lepiej kupić starter.
Patryk56
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2016-03-14, 19:27
Lokalizacja: Michale k/Grudziądza

Re: PLUS LTE - odstąpienie od umowy (ostrzeżenie)!

Post autor: Patryk56 »

Ja wziąłem ze względu na router LTE którego nie posiadam i robiłem testy :)
ODPOWIEDZ