Orange Polska całkowicie wycofał się z subsydiów smartfonów

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Orange Polska całkowicie wycofał się z subsydiów smartfonów

Post autor: onken »

No to promocję trochę podupadną... i atrakcyjność oferty...

Orange Polska podjął decyzję o rezygnacji z subsydiów smartfonów. Od 12 kwietnia w segmencie B2C i B2B dostępne są wyłącznie oferty ratalne.

Na podobną decyzję (całkowita rezygnacja z subsydiów) do tej pory nie zdecydował się żaden z operatorów obecnych na polskim rynku.

Wojciech Jabczyński, rzecznik tej sieci, napisał, że jest to "decyzja biznesowa".
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange Polska całkowicie wycofał się z subsydiów smartfonów

Post autor: krystianb »

Gorsze jest to, że nie będzie od kogo tanio kupić telefonu, skoro ludziska się dowiedzą ile na serio na nie płacą...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Polska całkowicie wycofał się z subsydiów smartfonów

Post autor: Blazer »

No i co to zmienia?
Przynajmniej będzie teraz jasne ile kosztuje telefon, a ile abonament, a tak wszystko było w jednym.
Z drugiej strony, czym różni się oferta na kartę (np. orange free z cykliczną usługą no limit)+telefon ze sklepu (MM itp.) na raty od oferty abonamentowej?
Chyba ruch ten odczuć mogą najbardziej producenci telefonów, bo nic nie będzie "stało na przeszkodzie" by <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> jakiegoś chińczyka na raty (np. Meizu lub Xiaomi). Chyba, że raty/cena końcowa będzie atrakcyjna.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange Polska całkowicie wycofał się z subsydiów smartfonów

Post autor: krystianb »

Blazer pisze:No i co to zmienia?
To, że dużo ludzi jak zobaczy ile kosztuje telefon, to będzie brało choćby na przedłużenie oferty bez. W zeszłym roku kupiłem F60 za 350zł tylko dlatego,, że sprzedającej odpowiadał stary telefon, a ten <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na przedłużenie. W komisach stały po 600. Jak liczyłem to w play różnica pomiędzy ofertą z telefonem, a bez to było 500zł, w oficjalnej dystrybucji bez abo go nie widziałem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Polska całkowicie wycofał się z subsydiów smartfonów

Post autor: Blazer »

1. Może telefony stanieją, bo jak spadnie odsetek ludzi biorących telefon w abonamencie to producent jakoś będzie musiał się wykazać sprzedażą.
1a. Mogą też zdrożeć używane bo nie będzie skąd brać nowych telefonów.
2. Nie wiem czy jednak tak będzie, bo do tej pory było tak samo kupowali telefon sprzedawali a później spłacali abonament-trochę tak jestem spamerem z opcją 2 letniej spłaty.Wiem bo jak kilku osobom mówiłem, że nie opłaca się brać telefonu w abonamencie (lepiej abo bez telefonu lub na kartę) to one mówiły że i tak go opchną, a sobie zostawią stary.
3. Część osób kupi telefon na wolnym rynku na raty lub za gotówkę. Jest również ryzyko, że wybiorą wówczas jakiegoś chińczyka (LeTV, DooGee), lub w ogóle przejdą na kartę.
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Orange Polska całkowicie wycofał się z subsydiów smartfonów

Post autor: lechowiec »

Już dawno oferty dla klientów indywidualnych z telefonem nie są atrakcyjne. Nie wiem jak jest w przypadku firm. Chciałem niedawno <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Nota 4 w jakiejś ofercie. Dreptałem między salonami, negocjowałem. Każdy mnie chciał żenić z wysokim abo na dwa lata a cena telefonu niewiele niższa. Jak dobrze policzyć to wychodziło coś w stylu sprzedaży ratalnej. Uwzględniając długi okres umowy telefon raczej spłacimy z nawiązką. W dodatku wszyscy telefon mieli jeszcze w starszej wersji na snapdragonie. Wkurzyłem się i kupiłem nowy w media expercie i zostałem w Orange free na karte. Zachowałem wolność co też sobie odpowiednio cenię.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Polska całkowicie wycofał się z subsydiów smartfonów

Post autor: ja.michal »

Same raty za sprzęt nie są głupie, ale...

W Orange wzrosły ceny sprzętu po wprowadzeniu nowych rat i piszę o tym samym telefonie, abonamencie, ratach i okresie umowy w stosunku do tego co było jeszcze kilka dni temu.

Jeśli ktoś zbiera punkty PayBack to będzie naliczane teraz od abonamentu, a nie abonamentu+rat (zresztą tak było). W efekcie mamy mniej punktów bo zamiast np. od 50 zł będzie od 25 zł a za 25 zł od raty nie będzie.

Jeśli kupony rabatowe będą to będą działały tylko na abonamencie, nie ratach. I znowu jeśli był kupon 20% zniżki to przy 50 zł abonament wynosił 40 zł, a teraz będzie 45 zł (20 + 25 zł).

Generalnie też się zawiodłem, nawet chciałem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> telefon z ratami, ale nie tymi obecnymi.

lechowiec, w większości praktycznie nieopłacalne było/jest wybieranie oferty z telefonem, ale jak były kupony, jakieś zadatkowe programy i promocje to całkiem nieźle to wychodziło, nawet bardzo. Trzeba liczyć.
ODPOWIEDZ