Oszczędzanie internetu :)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Oszczędzanie internetu :)

Post autor: DejaVu »

Witam ! właśnie dziś wyłączono mi kartę na Orange Free , umowę miałem na 18 miesięcy i jej nie przedłużyłem , bo w mojej lokalizacji działało to beznadziejnie :dobani: miałem H+ na 900mhz NetWorks! obecnie korzystam z Orange Free na kartę , ale też będę chciał przetestować inne sieci w T-mobile jest też NetWorks! bo to ten sam maszt , w Play w mojej lokalizacji na telefonie brata widniała ikonka H+ więc w zasięgu 3G jestem ;) Na chwilę obecną nie chcę wiązać się żadnymi umowami , ostatecznie jak z doładowaniem konta będzie wychodzić drożej to wezmę T-mobile z umową na 6miesięcy . Chciałbym uzyskać od Was poradę jak oszczędzać internet , co wyłączyć w przeglądarce , aby nie działały grafiki na stronie i aby na stronach typu Interia czy Onet nie włączały mi się filmiki , nie oglądam już parę lat TV :ok: ale dobrze wiedzieć co się dzieje na świeci. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: Brylant19 »

DejaVu pisze:Onet nie włączały mi się filmiki
DejaVu pisze:ale dobrze wiedzieć co się dzieje na świeci
Z tych portali też się tego nie dowiesz.
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: dzejk »

jeśli używasz firefox/chrome/opera to jest dodatek ublock/ublock origin blokujący reklamy. Sprawdza się świetnie - u mnie filtruje 25% ruchu.
Co do play, to pomyśl nad rbm na kartę z darmowym lte.
kris86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-23, 13:57
Lokalizacja: dylewo

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: kris86 »

Jeśli chodzi o oszczędzanie w Firefoxie na laptopie to polecam dodatek Flashblock, blokujący automatyczne włączanie się filmików na stronie. To pozwala na dość spore oszczędności. Jeśli chodzi o korzystanie z Androida, to chyba tylko i wyłącznie Opera Max. Używałem, gdy miałem limit na telefonie i to faktycznie działało. 1Gb starczało na cały miesiąc przeglądania stron, kompresując zdjęcia do niższej, ale znośnej jakości, którą można w kilku stopniach regulować. Uwaga! Nie kompresuje filmików np. You Tube. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: onken »

Flashblock ? ale to chyba tylko przed filmikami we flash ( a ich coraz mniej ) teraz w wielu miejscach jest HTML5
kris86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-23, 13:57
Lokalizacja: dylewo

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: kris86 »

Czy mniej, to nie sądzę. Większość stron jakie znam, Flashblock włącza się i blokuje wideo.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: DejaVu »

dzejk pisze:jeśli używasz firefox/chrome/opera to jest dodatek ublock/ublock origin blokujący reklamy. Sprawdza się świetnie - u mnie filtruje 25% ruchu.
Co do play, to pomyśl nad rbm na kartę z darmowym lte.
Na PC mam przeglądarkę FF używam w niej Adblok Plus , na Onecie blokuje mi filmiki od razu , a z kolei na Interii musi się filmik rozpocząć abym na nim kliknął PPM i wtedy mogę go zablokować . Na razie na koncie mam 30zł. :hyhy: będę się ograniczał , zobaczę na ile mi starczy . Co do RBM to nie wiem czy warto? nie jestem w zasięgu lte :facepalm: w podpisie mam przecież że mieszkam w lesie :D
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: dzejk »

ublock origin korzysta z tych samych źródeł do blokowania reklam, ale jest mniej zasobożerny niż adblock.
Jest jeszcze jeden fajny dodatek, noscript, który blokuje wszelkie skrypty i aplety javy, co także zmniejsza ilość pobranych danych.
Nie wiem, z jakiej taryfy w play korzystasz, ale jest ciekawa z 10GB za 10zł.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: DejaVu »

Na chwilę obecną korzystam ze starej sim Orange Free na kartę . Play nie wiem jak dokładnie u mnie działa , jak ostatnio był z wizytą u mnie brat , który ma fona w Play to łapał sygnał H+ i YT działało normalnie , co u mnie na Free na abonament , nie zawsze .
Tak to działa obecnie : Obrazek
ale nie raz mam pingi rzędu 3tys. :facepalm:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: wojteks »

AdBlock za dużo "przyjaznych" reklam przepuszcza.
DejaVu pisze:z kolei na Interii musi się filmik rozpocząć abym na nim kliknął PPM
Dołóż Flash Control i będzie prościej.
Nie pomagam na PW!
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: DejaVu »

wrzuciłem NoScript i jest od razu lepiej :)
penknife
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-06-12, 06:30
Lokalizacja: G-cko

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: penknife »

W ff about:config ustaw:
media.autoplay.enabled na false -filmy się nie będą automatycznie odtwarzać/pobierać,
media.block-play-until-visible na true,
network.dns.disablePrefetch na true -wyłącza sprawdzanie załadowanych adresów na stronie przy jej załadowaniu się,
network.prefetch-next na disable -wstępne ładowanie stron,
pdfjs.disabled na true - wyłącza wbudowaną przeglądarkę plików pdf.
Dorzucić do ff dodatki uBlock Origin (opisany powyżej) oraz Ghostery, który również blokuje kilka zasobożernych skryptów komentujących oraz inne upierdliwości.
Można jeszcze wrzucić dodatek FlashGot, który umożliwi pobieranie niemalże każdego filmu, zamiast buforowania go przy słabym łączu, lub JDownloader (aplikacja zewnętrzna wymaga javy do działania), który obsługuje większość serwisów udostępniających filmiki oraz udostępnianie plików.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Oszczędzanie internetu :)

Post autor: MarcinNS »

Jeśli masz win 8 do 10 to możesz sobie wyłączyć aktualizacje kafelek ;) Zawsze to coś pobiera a z reguły się z tego nie korzysta.
ODPOWIEDZ