Koniec umowy lte play no limit

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skrillexior1999pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-15, 21:39

Koniec umowy lte play no limit

Post autor: skrillexior1999pl »

Witam otóż dzisiaj mój tata dostał telefon odnośnie przedłużenia internetu w Play. Mój tata nie interesuje się technologiami, internet i pozostawia mi wolną rękę co do internetu. Internet kończy mi się za 1,5 miesiąca obecna oferta za jaką płacę to 43zł miesięcznie za internet no limit (29zł+vat za 30gb oraz wykupiłem za 8zł+vat nielimitowany internet). Nie interesują mnie oferty prepaid, brak czasu i tak odliczam vat. Pytanie mam teraz odnośnie osób które przedłużały w bliskim czasie internet z playa. Jakie warunki wam zaproponowano? Warto wysłać wypowiedzenie i dogadywać się z biurem utrzymania klienta? 2 lata temu gdy przenosiłem internet z plusa, biuro utrzymania klienta zaproponowało dosyć ciekawą propozycję nawet jakiś tam tablet dorzucali (nie wybrałem ich ze względu że nie mają nadajnika lte w mojej okolicy, tak spoglądam co jakiś czas na btsearch) :cfaniak: Także doradźcie co tam wybrać. Aktualnie nie narzekam na ten internet chodzi z prędkością 10mb/2mb ping 30ms. Wystarczający jak dla mnie. No to czekam na wasze propozycję co robić :D Oczywiście jutro napiszę wam co mi zaoferowali :)
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: lechowiec »

Wypowiedzenie to podstawa. Zawsze oferta jest lepsza ale trzeba negocjować twardo. Mi za pierwszym razem proponowali modem i za 30 zł 50 GB i myśleli że się połakomie na taki sprzęt. Nie było też o czym gadać bo internet działał beznadziejnie. Później dzwonili jak net zaczął działać lepiej ale oferta była już do bani. Prawie 50 zł za to samo co przedtem. Nawet nie mieli do zaoferowania sensownego routera. W efekcie nie dogadaliśmy się bo miałem też wątpliwości czy Internet znowu nie będzie działał źle. <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> w ostateczności tmobile w abonamencie z routerem dlinka który mi się spodobał. A Play testuje na karcie RBM za 15 zł miesięcznie. Jak się niedogadasz to Tobie radzę to samo zrobić. Oferta jaką mi przedstawili była śmieszna. Jestem wieloletnim klientem abonamentowym bezproblemowym. Kasę niemałą mieli zawsze w terminie na koncie. Chyba jestem u nich w bazie zapisany jako jeleń dojna krowa i stąd ta super oferta lojanościowa.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: jarek7714 »

lechowiec pisze: Oferta jaką mi przedstawili była śmieszna. Jestem wieloletnim klientem abonamentowym bezproblemowym. Kasę niemałą mieli zawsze w terminie na koncie. Chyba jestem u nich w bazie zapisany jako jeleń dojna krowa i stąd ta super oferta lojanościowa.
Najwidoczniej korzystałeś z oferty na którą miałeś umowę (tak miałem ja w voice), oni "dają złote góry" abonentom którzy mają usługę żeby mieć. Poza tym warto sprawdzić oferty innych sieci jak na miejscu działają w realu-w ujęciu globalnym w PL, Play z usługą internetową jest całkiem spalony http://www.komputerswiat.pl/artykuly/pa ... t-lte.aspx-to jeden z wielu testów publikowanych w sieci (s..., k... i m...). P.S W Play bierzemy ofertę RBM na kartę, która do niczego nie zobowiązuje i jest prawie za free (100GB/miesiąc, później lejek 2Mbps). :ok:
jareq
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: lechowiec »

Jareq tak jak piszesz, korzystałem, bo przecież nie podpisywałbym umowy gdybym nie potrzebował korzystać z ich usług.

U mnie wyglądało to tak, że zaraz po złożeniu wypowiedzenia zadzwoniła do mnie Pani z Play z pierwszą ofertą. Odłożyłem decyzję w czasie. Ponarzekałem na jakość usługi. Potem była cisza i zadzwonili z Warszawy aby zebrać informację do ankiety. Pytania do ankiety dotyczyły przede wszystkim powodu wypowiedzenia. Pytali czy powodem rezygnacji było:
- skorzystanie z usługi na kartę,
- wysoka cena abonamentu,
Zaprzeczyłem, stwierdziłem, że zadecydowała głównie zła jakość usługi i męczarnia przez ostatni rok.

Potem zapytali czy po rezygnacji otrzymałem ofertę. Potwierdziłem. Zapytali czy oferta jaką otrzymałem nie była dla mnie satysfakcjonująca. Odpowiedziałem, że moja rezygnacja wynika głównie ze złej jakości usługi. Pytań było więcej i nie pamiętam już wszystkiego. Na temat ceny abonamentu w zasadzie się nie wypowiadałem bo najbardziej mi na duszy leżała złą jakość usług. Myślę teraz po przeanalizowaniu tego wszystkiego, że w trakcie tej ankiety stworzyli mój profil klienta niezadowolonego głównie z jakości usługi, który łyknie wszystko byle tylko internet zaczął działać. A że zaczął działać to oni dobrze wiedzą bo wiedzą co się dzieje z siecią i co ostatnio robili.

Jakiś czas po ankiecie znowu zadzwoniła Pani już z ofertą tak cienką, że zniechęcony problemami z jakością usługi nie miałem w zasadzie nad czym się zastanawiać. Znowu odłożyłem decyzję w czasie i mieli zadzwonić pod koniec miesiąca od wypowiedzenia. Minął miesiąc od wypowiedzenia i nikt nie zadzwonił. Tak się skończyło moje płacenie abonamentu w PLAY.

Myślę, że gdybym w trakcie rozmów i tej ankiety ponarzekał na wysokość abonamentu oraz wykazał się znajomością ofert konkurencyjnych (byłem zorientowany), to przygotowana ostateczna oferta dla mnie byłaby lepsza. W każdym razie ostatnia rozmowa z przedstawicielką Play była żenująca. Modem 3372 za złotówkę mi zaoferowała i abonament prawie 50 zł. W zasadzie proponowała mi to co mieli aktualnie dla nowych abonentów. Jak pytałem o jakiś router to zaproponowała nędznego Dlinka DWR-116 z modemem 3372. W plusie za 3 zł z abonamentem 30 zł mogłem mieć wtedy Huawei B315 i 50 GB oraz LTE bez limitu. W Tmobile mieli 50GB za 35 zł z Dlinkiem DWR-921 za 45 zł bodajże. Wybrałem w końcu Tmobile z uwagi na bliski BTS i stabilne transfery. Uznałem, że w przypadku T-mobile ryzyko pogorszenia usługi jest mniejsze niż w Play. Zwłaszcza w okresie letnim, kiedy na drzewach są liście. Z Tmobile liście mi nie straszne. Bts obsługuje jedynie UMTS900 ale jest to pewny UMTS. A jak chcę to włączam sobie daleki UMTS2100 zza lasu i DL mam na poziomie 12 Mb/s a UL około 5 Mb/s. Nie jest źle a przynajmniej się nie boję, że jak będą liście to się znowu będę męczył.

Z play dalej korzystam ale w ramach oferty RBM. Dodałem kartę RBM do mojego konta na PLAY24 aby wiedzieli, jak to ich klient abonamentowy przeszedł na kartę. Wszystko w imię walki z patologią. W ramach walki z RBM postanowiłem wykupić ostatnie startery z puszką Redbula:). Niestety przeliczyłem się. Tego badziewia jest tyle w sklepach, że nie jestem w stanie tego ogarnąć finansowo. Nienawidzę oferty RBM na kartę!!!! Nienawidzę PLAY za to jak wydymali abonentów wprowadzając RBM na kartę z darmowym LTE!!!
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: MKwiatusz3K »

Ja bym Ci polecił Orange LTE

http://www.orange.pl/kid,4003445797,id, ... ferta_menu

Oferta Biurowa za 55zł + VAT ale masz 500GB na głównym koncie i dodatkowe 60GB na dyrugiej karcie SIM z któa robisz co chcesz np: wkłądasz do tabletu czy telefonu.

Droższa oferta ale jak masz firme to nie przesadzajmy firma twojego ojca nie zbankrutuje od tego
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: lechowiec »

Internet mobilny strefowy to moim zdaniem nie jest dobry pomysł dla każdego. Co będzie jak zmienisz bts na jakiś odległy?

Przykładowo w moich warunkach trzeba korzystać z kilku bts. Te odległe dają lepsze transfery ale czasami sygnał słabnie. Wtedy podłączam się pod lokalny bts. Jak ktoś dużo podróżuje to też niekoniecznie oferta będzie dobra.
Dlink Dwr-921, Huawei B315 - s22, Huawei 5377s, 2 szt Huawei E3372s Hilink, Huawei E176G, 2 szt Asus Wl-500gp V1, Asus RT-AC87U, jakiś TP link, Cybertech 1800 MHZ dual Lte 15 dBi, Cybertech 2100 MHZ 17 dBi, Atk-20.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: MKwiatusz3K »

Chyba używaja internetu w domu to go nie będą przemieszczac, w razie czego jest karta 60GB dodatkowa a to sporo a lokalizacje można zmieniać iles razy za darmo póxniej płatnie
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: onken »

A co w sytuacji jak pada BTS i przelacza nam siecna inny... ?
bart700

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: bart700 »

lechowiec pisze:Internet mobilny strefowy to moim zdaniem nie jest dobry pomysł dla każdego. Co będzie jak zmienisz bts na jakiś odległy?

Przykładowo w moich warunkach trzeba korzystać z kilku bts. Te odległe dają lepsze transfery ale czasami sygnał słabnie. Wtedy podłączam się pod lokalny bts. Jak ktoś dużo podróżuje to też niekoniecznie oferta będzie dobra.
Ofertę Orange trudno nazwać oferta mobilna. To internet stacjonarny bezprzewodowy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: onken »

Poprzednia oferta którą mam tj Plan Maksymalny ma pełny nolimit ( jak zwał tak zwał ) i niezależny od BTSa
bart700

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: bart700 »

onken pisze:Poprzednia oferta którą mam tj Plan Maksymalny ma pełny nolimit ( jak zwał tak zwał ) i niezależny od BTSa
Wątek jest o obecnie dostępnych ofertach. Więc co to ma do rzeczy?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: onken »

Niech Ci będzie, napisałem informacyjnie że było, no to może T-mobile za 59 zł ( 79 zł ) no limit

Ps
( Ja osobiscie używam tez Heyah z limitowaną taryfą, pełny no limit rozmów, smsm, mms, internet za 1 zł dziennie :) i polecam zdobycie takiej startówki)
skrillexior1999pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-15, 21:39

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: skrillexior1999pl »

MKwiatusz3K pisze:Ja bym Ci polecił Orange LTE

http://www.orange.pl/kid,4003445797,id, ... ferta_menu

Oferta Biurowa za 55zł + VAT ale masz 500GB na głównym koncie i dodatkowe 60GB na dyrugiej karcie SIM z któa robisz co chcesz np: wkłądasz do tabletu czy telefonu.

Droższa oferta ale jak masz firme to nie przesadzajmy firma twojego ojca nie zbankrutuje od tego
Już wyżej otrzymałeś odpowiedź ,że pomarańczowy operator nie świadczy w mojej okolicy usługi LTE. Jedyną siecią jest właśnie Play. Co do mamy pozwoleń widzę wokół siebie pozwolenia LTE Orange jakieś 6km, oraz LTE t-mobile 2,5km chodź z na razie nie są uruchomione... nie chce mi się bawić bo czy uruchomią teraz czy za rok to nie wiadomo :) A na Playa nie narzekam... tylko z ceną mogli by trochę zejść z tych 43zł np do 35zł
Wolę zawszę powalczyć o kilka złotych zniżki przez kilka miesięcy trochę naleci :) ! Gdy wyślę im wypowiedzenie to aby na pewno będą do mnie dzwonić ? Żeby nie było że mnie oleją :D :cisza:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: onken »

W Playu na karte masz za 45 zl no limit 100 GB bez łaski i zadnych abo
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: jarek7714 »

MKwiatusz3K pisze:Ja bym Ci polecił Orange LTE

http://www.orange.pl/kid,4003445797,id, ... ferta_menu

Oferta Biurowa za 55zł + VAT ale masz 500GB na głównym koncie i dodatkowe 60GB na dyrugiej karcie SIM z któa robisz co chcesz np: wkłądasz do tabletu czy telefonu.

Droższa oferta ale jak masz firme to nie przesadzajmy firma twojego ojca nie zbankrutuje od tego
Najlepsza dziś oferta z gwarantowanym pakietem danych na firmę (co do kosztów to nawet nie będę tego komentował, bo musiałbym użyć niecenzuralnych słów w stosunku do tej firmy).
lechowiec pisze:Internet mobilny strefowy to moim zdaniem nie jest dobry pomysł dla każdego. Co będzie jak zmienisz bts na jakiś odległy?
Przykładowo w moich warunkach trzeba korzystać z kilku bts. Te odległe dają lepsze transfery ale czasami sygnał słabnie. Wtedy podłączam się pod lokalny bts. Jak ktoś dużo podróżuje to też niekoniecznie oferta będzie dobra.
Nie tylko dobry, lecz bdb. Co ma do tego zmiana BTS?! To pozycja geostacjonarna karty SIM jest przypisywana na serwerze głównym operatora. Jak ktoś z tego korzysta mobilnie w ruchu to całkiem odpada.
jareq
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: onken »

A jak pozycja SIM jest przypisywana ?? Na podstawie zalogowanej karty do BTSa. Jak zmienisz BTS np 5km dalej to mysle ze moze byc problem ze strefa domową. Z automatu jak np glowny BTS przypisany do strefy domowej padnie
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: jarek7714 »

onken pisze:A jak pozycja SIM jest przypisywana ?? Na podstawie zalogowanej karty do BTSa. Jak zmienisz BTS np 5km dalej to mysle ze moze byc problem ze strefa domową. Z automatu jak np glowny BTS przypisany do strefy domowej padnie
Jak to jak- podaję dokładną pozycję geostacjonarną korzystania z sieci (dane są wprowadzane do serwera operatora, nie pobierane z danych logowania BTS, w dużych miastach może być tak że w promieniu 500m może być więcej niż 1 BTS i w zależności od obciążenia z automatu przełączać na mniej obciążony). Nie wyobrażam sobie aby był problem ze strefą domową po padnięciu jakiegokolwiek BTS-to wszystko jest zależne od serwera głównego operatora (na nim są przypisane pakiety, usługi, uprawnienia...etc.) https://www.youtube.com/watch?v=kzIsHMsMNs8. ;)
jareq
skrillexior1999pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-15, 21:39

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: skrillexior1999pl »

Witajcie ponownie!
Nie pisałem ponieważ sprawa przycichła, dzwoniono do Taty w weekend , Tata przekierowywał ich do mnie zaś oni ,niestety nie dzwonią na razie ani do mnie ani do Ojca. Trochę olewanie z ich strony :) No ale coż poradzić... Nawet dzwoniłem do Playa niestety dopiero jak oni zadzwonią można przedłużyć. Pani powiedziała że oni nie przedłużają ofert, co do przedłużenia to sami będą się odzywać. Kazała zostawić numer i w sobote/poniedziałek będą dzwonić, niestety tak się nie stało. Chyba wypowiedzonko będe musiał wysłać :P Myślałem nad ofertą i brałbym raczej te no limit z redbull mobile za 50zł na 100dni :) ! Myślicie że warto ? Jak długo będzie jeszcze ta promocja? Czy czekać na jakąś dobrą ofertę? Co do abonamentu płacę 43zł brutto miesięcznie oraz nie zamierzam płacić więcej za internet. Na stronie Playa widnieje za 50zł brutto (40,64 netto) oferta no limit przy czym mam abonament przez 3 miesiące po 25zł ;d Więc wychodzi na to ,że musiałbym płacić więcej...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: ja.michal »

W opcji na kartę masz 45 zł miesięcznie bez limitu. http://play.pl/uslugi/pok-miesiac-bez-limitu/

Wspominałeś o fakturach. W punktach Play za doładowanie wystawiają faktury bez problemu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: onken »

Przeciez FV mozna dostac praktycznie przy kazdym doładowaniu onnline
skrillexior1999pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-15, 21:39

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: skrillexior1999pl »

Przecież kupując karte doładowującą mogę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> fakturę. To ja wiem :) Bardziej zaś interesuje mnie promocja z redbull mobile? Ciekawe dokąd będzie :) ! Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: onken »

Kto to wie... może rok, może dwa, może 1 dzień :)
skrillexior1999pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-15, 21:39

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: skrillexior1999pl »

Przedstawiono mi ofertę... 25zł brutto przez 3 miesiące potem 50zł przez 21mies. To jest kpina panowie :D To za 45zł mies mam na kartę te "darmowe lte" :) Oferta mi się kończy na początku lipca, poczekamy zobaczymy :) ! Wiadomo może akurat t-mobile włączy nadajnik lte w mojej okolicy :) ! Wtedy obrót antenki i ciągniemy od t-mobile :D Jak na razie chyba przerzucam się na rbm i życie w nie pewnym jutrze :D
Na razie pozostaje mi złożenie wypowiedzenia, a telefon będzie gorący jak to mówią :D Jeśli oni zamiar mają tak olewać to niech nie dziwią się że zaraz stracą klientów abonamnetowych... :)
Pozdrawiam noi do usłyszenia za jakiś czas :D !
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: onken »

Za 45 zl masz LTE i 3G na kartę ( o ile jesteś zadowolony Play, mi nawet youtube w HD nie chce działać dobrze ) mimo 30-40 Mb/s w porywach.
skrillexior1999pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-15, 21:39

Re: Koniec umowy lte play no limit

Post autor: skrillexior1999pl »

Prędkości w porywach 10-15Mb/s Na razie mi starcza ;). Ważne aby ping był wmiare ok ;). No zobaczymy co ten play zaoferuje po złożeniu wypowiedzenia :D
ODPOWIEDZ