Usługi telekomunikacyjne zdrożeją?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KSI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-01-27, 11:41

Usługi telekomunikacyjne zdrożeją?

Post autor: KSI »

Znalazłem w internecie pogląd, że usługi telekomunikacyjne zdrożeją, oferty pogorszą się (co sam czuję po prawie 2 latach) z uwagi, że operatorzy będą chcieli odbić sobie wydatki poniesione na zakup częstotliwości a aukcji.

Co o tym sądzicie?

Jeśli faktycznie tak by miało być, warto byłoby związać z operatorem nawet w usłudze tylkosim na 2 lata, czego normalnie nie czynie.

Osobiście mogę napisać, że 2 lata temu jak zawierałem umowę z t-mobile (przejście z innej sieci, umowa na osobę prywatną), zaoferowano mi umowę 24-mies. a w niej:
- telefon
- nolimit komórki
- nolimit stacjonarne (później widziałem oferty z dopłatą 5 zł:)
- nolimit sms/mms
- 250 MB internetu
- abonament 49,99 zł brutto

Na dziś dzisiejszy prawie za to samo (bo z większym pakietem danych) nie tylko w T-Mobile ale też PLUS, musiałbym zapłacić 70 zł abonamentu. Czyli mogę napisać, że pogorszyło się. Mogę mieć to samo za 50 zł ale bez telefonu.

Zatem, czy usługi telekomunikacyjne mogą zdrożej/oferty pogorszyć się jeszcze bardziej? Czy warto brać długą umowę w ogóle albo tylko sim?
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Usługi telekomunikacyjne zdrożeją?

Post autor: Brylant19 »

Oferty nie będą drożeć. Znaczy, zależy jak zdefiniujemy fakt drożenia.

W paly masz tańszą ofertę za to samo co masz teraz.
FORMUŁA SMARTFON UNLIMITED PRO 49,99 zł

Nominalnie płacisz to samo, ale masz "bezlimit neta", więc niby taniej.

W Orange za podobny pakiet masz 55 PLN


Generalnie nie spodziewaj się, że będziesz płacił mniej. Choć tak naprawę koszt poszczególnych usług będzie malał.
Operatorom zawsze bardziej opłacać się będzie dokładać Ci usług do pakietów a nie obniżać wysokość płaconego przez Ciebie abo. Wynika to z ponoszonych przez nich wysokich kosztów stałych, a niskich zmiennych.
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Usługi telekomunikacyjne zdrożeją?

Post autor: onken »

Play to Play, ja osobiscie bym go nie wybrał.

Niestety sami sobie zasłużyli na to

Orange, Plus, T-mobile tez czasem nie ma głupich ofert ale chyba najgorsze od pozostałych operatorów.
KSI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-01-27, 11:41

Re: Usługi telekomunikacyjne zdrożeją?

Post autor: KSI »

@Brylant19 - nie oczekuję, że będę płacić mniej za to samo. Oczekuję, że otrzymam to samo czyli abo 50 zł, tel i za przedłużenie większy pakiet danych. Tymczasem teraz mogę mieć to samo ale bez telefonu lub mam dopłacić 20 zł.

Play już przerabiałem w pracy, nie wybiorę tego operatora ani innego, który działa na ich zasięgu.
Franek74
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-25, 16:49

Re: Usługi telekomunikacyjne zdrożeją?

Post autor: Franek74 »

Solidna firma w temacie usług telekomunikacyjnych to (reklama) Oferują montaż i serwis sieci bezprzewodowych, światłowodowych i telekomunikacyjnych, a także nowoczesne systemy teleinformatyczne. Dział pomocy technicznej dostępny jest przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dobre ceny, a poza tym fachowe doradztwo.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Usługi telekomunikacyjne zdrożeją?

Post autor: piotrzet »

Ale co zdrożało standard w cenie 50zł to pełny nolimits w PL I UE i 10 GB gdzie to drożej niż to co było? Jeśli przedłużasz umowę np w tmobile to masz to za 20zł. Na razie ceny są na podobnym poziomie nic się nie zmieniło.
ODPOWIEDZ