LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
DawidMisiak
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-08-08, 13:25
Lokalizacja: Szczecin

LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: DawidMisiak »

Szukam ciekawej oferty na internet LTE/3G do firmy. Szacowany transfer danych to ok. 500GB miesięcznie. Zastanawiałem się nad:

1) Orange Internet mobilny LTE BIUROWY, gdzie do wykorzystania mam 500GB albo
2) T-mobile bez limitu, gdzie transmisja LTE/4G jest nieograniczona, choć operator zastrzega sobie możliwość ograniczenia prędkości przesyłania danych w ramach fair usage policy. Dzwoniłem do T-mobile, aby powiedzieli mi przy jakim pułapie włączają lejek, ale nie byli w stanie określić konkretnej wartości.

Jakie macie doświadczania z T-mobile w tym zakresie? Przy jakim poziomie ograniczają przesył?

Może znacie jakieś inne ciekawe oferty dla firm z dużym pakietem danych, które możecie zarekomendować? Play raczej odpada, bo tam lejek włącza się już przy 100GB.

Będę wdzięczny za opinie.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: jarek7714 »

DawidMisiak pisze: 1) Orange Internet mobilny LTE BIUROWY, gdzie do wykorzystania mam 500GB albo
2) T-mobile bez limitu, gdzie transmisja LTE/4G jest nieograniczona, choć operator zastrzega sobie możliwość ograniczenia prędkości przesyłania danych w ramach fair usage policy. Dzwoniłem do T-mobile, aby powiedzieli mi przy jakim pułapie włączają lejek, ale nie byli w stanie określić konkretnej wartości.
Doświadczenia tutaj mogą się rozminąć z regulaminem operatora. W Orange masz zaklepane 500GB+dodatkowy transfer na 2 kartę SIM. :ok:
jareq
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: jakube12 »

Dokładnie tak jak mówi jarek. W Orange masz gwarancję 500 GB, w T-Mobile masz loterię i nawet jeżeli w początkowym okresie limit będzie wysoki, to nikt nie zabroni operatorowi zakładać lejka po np. 100 GB po roku czy półtora.

Miej jeszcze na uwadze że T-Mobile to bardzo oszczędny operator, znany ze swojej pazerności - klienci na kartę do dzisiaj praktycznie nie mają dostępu do sieci LTE.

Z drugiej strony, t-mobile na tej stronie informuje że:
Internet dostępny jest zawsze z maksymalną dostępną prędkością (nie spowalniamy transmisji danych w ramach nielimitowanego LTE).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: matek451 »

A Regulamin co innego http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 011597.pdf w punkcie 1.28 operator zastrzega sobie QoS
DawidMisiak
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-08-08, 13:25
Lokalizacja: Szczecin

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: DawidMisiak »

Co więcej, w regulaminie T-mobile jest napisane, że:

1.8. Transmisja danych w ramach Oferty Promocyjnej jest nielimitowana we wszystkich technologiach obsługiwanych przez operatora (2G/3G/LTE). W wyjątkowych przypadkach wysokiego zużycia limitu danych, obciążającego sieć w sposób zagrażający jej prawidłowemu funkcjonowaniu lub/i korzystaniu z niej przez innych użytkowników, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek do końca Cyklu Rozliczeniowego. Od nowego cyklu rozliczeniowego nielimitowana transmisja danych z najszybszą dostępną prędkością zostanie przywrócona.

A co z CP/Plus? Mają jakąś atrakcyjną ofertę?
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: MarcinNS »

jarek7714 pisze:. W Orange masz zaklepane 500GB+dodatkowy transfer na 2 kartę SIM. :ok:
Poruszałem tą kwestie tutaj na forum bo chciałem druga kartę i powiedziano że dodatkową kartę można dostać tylko dla taryf BIz.

Każdy operator ma zapis że w razie czego może praktycznie wyłączyć internet. Oto Orange
"
. Orange, mając na względzie konieczność zapewnienia wszystkim Abonentom Mobilnej Sieci Orange jak najlepszej jakości świadczenia usług, informuje,
że w przypadku obciążenia sieci przez danego Abonenta, wynikającego z takiego sposobu korzystania z usługi transmisji danych, które zagrażałoby
stabilności funkcjonowania i dostępności sieci dla innych Abonentów, Orange zastrzega sobie prawo do czasowego (jednak nie dłużej niż do zakończenia
bieżącego okresu rozliczeniowego) ograniczenia prędkości transmisji danych do 64 kb/s
"
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: onken »

Dodatkowa Karta jest tylko dla prywatnej oferty i ona ma chyba 150 GB a nie 500 jak na firmę
todi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-03-15, 21:16

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: todi »

W Orange LTE BIUROWY 500GB jest druga karta sim,
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: onken »

W ktorym miejscu w LTE Biurowym wybiera sie druga karte SIM ? Ja nie widze...
todi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-03-15, 21:16

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: todi »

Idziesz z umową do salonu imasz drugą kartę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: onken »

A przez strone nie mozna ? a jak bylo w planie Maksymalnym ? Moge dostac druga karte ? Przez strone bylo 30% rabatu :-)
todi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-03-15, 21:16

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: todi »

Z tego co mi wiadomo każdą dodatkową kartę sim odbiera się w salonie ,umowę zawierasz gdzie chcesz.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: jarek7714 »

MarcinNS pisze: Poruszałem tą kwestie tutaj na forum bo chciałem druga kartę i powiedziano że dodatkową kartę można dostać tylko dla taryf BIz
"
Skoro jest pakiet poza strefą biurową, to może być opcja z 2 kartą SIM (w ofercie na firmę nie widzę tego w opisie) lub przypisaniem tego pakietu do innej karty SIM np. taryfy voice (takie opcje są przy ofercie indywidualnej-nie znam szczegółów oferty na firmę, ani też nie widzę na serwerze Orange opisów, regulaminów).
MarcinNS pisze: Każdy operator ma zapis że w razie czego może praktycznie wyłączyć internet. Oto Orange
"
. Orange, mając na względzie konieczność zapewnienia wszystkim Abonentom Mobilnej Sieci Orange jak najlepszej jakości świadczenia usług, informuje,
że w przypadku obciążenia sieci przez danego Abonenta, wynikającego z takiego sposobu korzystania z usługi transmisji danych, które zagrażałoby
stabilności funkcjonowania i dostępności sieci dla innych Abonentów, Orange zastrzega sobie prawo do czasowego (jednak nie dłużej niż do zakończenia
bieżącego okresu rozliczeniowego) ograniczenia prędkości transmisji danych do 64 kb/s
"
Sprowadzając wszystko do absurdu-równie skutecznie może wyłączyć dostęp operator kablowy (wystarczy przejrzeć szczegółowo regulaminy)- z resztą spójrz jak mali partacze rozwiązują potencjalne problemy https://trzepak.pl/viewtopic.php?f=16&t=51517&start=25. :dobani:
onken pisze: Przez strone bylo 30% rabatu :-)
Ja co prawda w ofercie indywidualnej brałem LTE 2&1 z 20% rabatem przez telesprzedaż (samodzielnie przez serwer nie chciał mi wejść rabat) w którym 2 kartę SIM dostałem gratis ale odbierałem ją w salonie Orange.
jareq
DawidMisiak
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2009-08-08, 13:25
Lokalizacja: Szczecin

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: DawidMisiak »

Orange wydaje się być OK. 500GB w strefie biurowej plus za 5 zł mogę dokupić nielimitowany transfer w godz. 0:00-8:00.

Wiecie może jednak jak sprawa ma się ze strefą biurową? W okolicy mam 2 BTSy w podobnej odległości. Nie wiem z którym będzie się łączył modem. Może będzie przełaczał się między nimi. Czy ma to jakiś wpływ na ustawienie strefy biurowej?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE/3G w firmie (najlepiej bez ograniczeń)

Post autor: onken »

Spadac z reklama... :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ