Szybki internet na wsi - co wybrać

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Możesz na PW bliżej przedstawić o co chodzi ? Czyżby moje porady w tym temacie były szkodliwe, wprowadzały w błąd autora, narażały go na niepotrzebne wydatki ? Rozumiem że nie jest dezinformacją polecanie E3272 ( na dodatek bez podania wersji) gdy ktoś poszukuje modemu pozwalającego wymuszać konkretne pasma LTE. Dezinformacją zaś jest polecanie E3372s-153 z Plusa i E5573 z Plusa , które działają z LTEWatchH czyli programem pozwalającym w 2 minuty wymusić pasma LTE , sprawdzić Global Cell ID i parametry sygnału?
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: jarek7714 »

drhambone pisze: Dwa sloty zajmują anteny ATK20 ale one są na częstotliwość 800MHz, a co z 1800? Jak podpiąć kolejne anteny? Czy działa to w jakiś inny sposób?
Podłączenie anten do pasma LTE800, wyklucza użycie anten na LTE1800 i LTE2600 (do tego ostatniego to przy takiej odległości wskazana widoczność nadajnika), oczywiście są anteny uniwersalne ale o małym zysku dB http://sklep.corab.eu/index.php?id_prod ... &id_lang=1, niestety przy tej odległości to na 99% odpada użycie takowych. Sama agregacja nie przynosi też "szalonych efektów" (x2 x3).
adziu82 pisze: Mam tą samą odległość do nadajnika, czyli 6km i las.... używam ZTE 283+ który Matek mi polecił z tabletem, do tego <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> dwie anteny ATK-10.
Ustawiłem sam nie pytając jak, było 20 Mb/s, Michał mi podpowiedział, żebym zmienił polaryzację bo u niego zwiększyło dwukrotnie prędkość i cud.... z 20Mb/s wskoczyło na około 40Mb/s.
Nic w tym nowatorskiego, równie dobrze @drhambone może pozostać przy E3272 i zakupić do niego za ok. 100zł D-Link DWR-116, który obsłuży ten modem, po zastosowaniu anten w żaden sposób nie ustąpi transferami ZTE 283+ (z tym że od operatora przy kontrakcie warto brać sprzęt, gdyż jest on za bezcen).
jareq
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Panowie, udało mi się złapać sygnał LTE Orange, najprawdopodobnie z BTS w Jeleninie. Stalem w oknie na poddaszu i przez 15 minut przełączałem w tel. pomiędzy 2G a 4G. Po którymś razie załapał LTE i sygnał zatrzymał się stabilnie na 2 kreskach (poprzednio nie udało mi się uzyskać LTE, test oczywiście na Lumia 640 :) ). Speed test pokazywał:
- Download 12-24Mb/s
- Upload 2-5 Mb/s
- ping 40-62 ms

I teraz ciekawostka, zacząłem obracać telefonem i kiedy ustawiłem go dłuższym bokiem w kierunku BTS'a, parametry cały czas trzymały się w górnej granicy, czyli 22-24, 4-5 i ping 40-42ms.
Moja odległość nadajnika to ok 9,5 - 10km w linii prostej, mierzone skalówką na mapie. Dodatkowo tak jak pisałem, BTS jest ustawiony w małym dołku, a ja po drodze mam do niego niewielkie wzniesienie, no ale z tego co widać nie jest to aż takie problemowe skoro złapałem sygnał nawet telefonem.

Mamy zatem zwycięzce, jutro podpisuje umowę w Orange.

Teraz kwestia sprzętu. Posiadam aktualnie TP-Link TL-WDR4300 który pracuje z modemem światłowodowym Dialog. Jestem bardzo zadowolony z poziomu sygnałuWIFI w tym routerze, a sieć w domu chcę właśnie oprzeć o WIFI, dlatego pytanie czy można w nim użyć tego E3272, czy może zakupić ZTE 283+, a TPLinka użyć tylko jako repeter sygnału WIFI?

I kwestia oferty Orange. Te 150GB może być troszkę za mało na moje potrzeby, czy jest jakaś możlwość, żeby wykorzystać dodatkowe 60GB spoza stefy domowej? Np. w przypadku wykorzystania 150GB, na kilka dni przenieść stefę domową w inne miejsce? Ma ktoś doświadczenie w tej materii?
adziu82 pisze:
matek451 pisze:BTS LTE800 Orange w Jeleninie działa, to około 6 km od niego, po drodze 500m lasku a ty go straszysz że na 800MHz nie będzie miał zasięgu i antena ATK-20 nie pomoże.
@matek451
Rozumiem, że mam już zamiawiać 2x ATK20?
Co z kablem, zamówić ze zintegrowanym czy może bez kabla i dokupić taki: CNT 400 Andrew + jakieś dobre konektory (właśnie jakie? :) ). WIdziałem w postach, że kabel jest dosyć dobry i ma małe trumienie. Anteny będą mocowane do jętki dachu i wystawione na silne wiatry. Są jakieś stabilne wersje tych anten i mocowań na takie warunki?


Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

W Orange jedyną opłacalną, ofertą jest internet LTE dla domu http://www.orange.pl/kid,4002010828,id, ... ticle.html W abonamencie za 60 zł otrzymasz 150+60GB, noce poza limitem a do tego za 99 zł zestaw wart 800-900 zł złożony z routera MF283+ i Lenovo TAB2A8. Oferta dostępna przez internet. nie wiem czy w salonach. Ofert bez sprzętu się nie bierze, najwyżej sprzedasz ten zestaw jeśli chcesz korzystać z zestawu WDR-3600 i E3272. WDR-4300 na OFW nie obsługuje modemów LTE. Potrzebna zmiana na Gargoyle lub CC z LUCI i odpowiednia konfiguracja pod modem E3272. przy czym inna jest dla modemu w wersji zwykłej ( tu lepiej zainstalować CC z LUCI bo działa sterownik NCM) a inna dla wersji HiLink( można na Gargoyle i CC z LUCI). Nie polecam używania WDR-4300 jako repeatera ale jak się uprzesz to zrobisz to na Gargoyle poprzez odpowiednią konfigurację. Jeśli dom jest duży to możesz z WDR-4300 zrobić dodatkowy AP pracujący w sieci MF283 spięty z nim kablem po LAN lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej. Możesz również ustawić WDR-4300jako router główny a MF283+ spięty po LAN z WAN na WDR-4300 i to chyba najlepsza opcja biorąc pod uwagę możliwości sieciowe WDR-4300 zarówno na OFW a tym bardziej na OpenWRT z Gargoyle czy CC. co do anteny to ATK-20 wymaga solidnego mocowania. Jedna w polaryzacji pionowej, druga poziomo. Powinna dać radę na fabrycznych kablach od Dipola, pray 800MHz standardowy kabel h-155 tłumi około 2dB na 10m czyli z takim kablem10m i złączami zostanie ci około 12-13dBi zysku co powinno spokojnie wystarczyć do prawidłowego i stabilnego działania LTE800 w Orange. Antena do MF283+ http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7027.htm , działa oczywiście też w paśmie LTE800MHz.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze operatora.

Mam możliwość zakupu oferty dla firm w Orange, np pakiet Biurowy za 55,99 + VAT z limitem 500GB.
Czy jest tu jakiś haczyk w porównaniu z ofertą dla klientów indywidualnych? Nie wiem jakieś ograniczenia, np nie będę mógł pograć na Xbox bo blokują jakieś porty?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: onken »

Jak wykupisz VPNa to nie bedzie ci nic blokować.
Bardziej opłąca sie brac ze sprzetem na raty, i sprzedać jakis tablet.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: ja.michal »

Jeżeli potrzeba na prawdę dużo GB to oferta że strefą domowa nie jest taka dobra bo nie ma specjalne czego sumować w ramach wspólnego konta GG na koncie abonenckim przy kilku umowach. To taki szczegół.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Zamówiona oferta dla firm, 500GB w stefie biurowej, powinno wystarczyć.
Anteny już przyszły, muszę teraz tylko dorobić jakieś stabilne mocowanie i zobaczymy co to LTE jest warte :)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: jarek7714 »

drhambone pisze:Zamówiona oferta dla firm, 500GB w stefie biurowej, powinno wystarczyć.
Jeżeli ktoś ma możliwość kupienia na firmę tj. najlepsza oferta na rynku (z najwyższym/pewnym pakietem). :ok:
jareq
Wicik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 16:32

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: Wicik »

Witam
Czy ktoś może mi pomóc z doborem operatora dla miekscowości Białawy wielkie, gm.Wińsko (56-160)

Zasięg LTE to 2-3kreski w Iphonie w domu(nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie)
Z plusa zasięg kiepski, z Orange nie mam pojęcia

Potrzebuje coś do oglądanie Netflixa, (programy w jakości hD)
Ściągania aplikacji , gier, w domu jest 4 użytkowników
Moje aboslutne minimum to około 100GB

Zastanawiam się nad TMobile w opcji bez limiotów
Dodam, że w tych sprawach jestem laikiem
Proszę "o łopatologiczne" tworzenie odpowiedzi, tak abym wszystko zrozumiał:)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Tu nie ma nad czym myśleć, w Białawach Wielkich działa BTS LTE800 T-Mobile, jakie uzyskujesz prędkości. Oferta T-Mobile za 59,99/79.99 z routerem B525. Dodatkowo sprawdź też działanie LTE w Orange, możliwe ze korzysta w ramach NetWorks z LTE800 z BTS-a T-Mobile. Karta Orange głosowa za 5 zł, przy rejestracji w salonie podajesz adres i zgody marketingowe, dostaniesz za to bonus 100GB/m-c. Po czym robisz testy.
Wicik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 16:32

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: Wicik »

Nie ukrywam, że najlepiej byłoby mi zostać w Tmobile
Czy lepiej kupić internet bez "routera" czy od razu z urzadzeniem?
I dlaczego w pakiecie 39.99 mozna domowic "nielimitowany internet" za 20zł (co daje 59 zeta) vs 80 "nielimitowanego" gdzie jest haczyk?

Jak najlepiej sprawdzic jakie uzyskuje predkosci?
W domu mamy Orange(przez kabelek telewizja i internet i jest kibel-dawna tepsa)
Obecnie mam iphone 6 ktory dziala w Tmobile
Jaki najlepiej scignac program/aplikacje do zrobienia pomiarow?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: onken »

W tym za 79 nie ma podobno limitu, w tańszych jest po 100 GB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
DartRevan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 21:56

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: DartRevan »

Witam.
Proszę o pomoc w wyborze operatora. Miejscowość Krawcowizna, gmina Strachówka.
Jaki operator najlepiej by się spisał? Zależało by mi na niskich pingach w grach, limit nie musi być duży. Jaka oferta byłaby najlepsza?
Wicik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 16:32

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: Wicik »

Zatem testuję ten sprzęt z TMobile z routerem B525s
Pierwsze spostrzeżenia:
1. Brak anten do routera, ma on dwa wyjścia na anteny ale anten brak... w związku z tym zasięg Wifi kiepski w domu(mój orange lepiej śmiga)
Jakie anteny do niego dokupić?
2.Totalny brak wiedzy i kompetecji Pani z TMobile w Lubinie
Nawet nie wiedziała, że można dobrać do pakietu 50GB opcję " nielimitowanego internetu"... a na pytanie fdzie jest haczyk z opcją "nielimitowany" totalnie zgłupiała
3. Nie wiem, czy router połączył się z LTE czy tylko z 3G...(brak info gdziekolwiek na urządzeniu)
4. Jaka aplikację ściągnąć do Iphone aby sprawdzić porządnie prędkości??(bo mam wrażenie że na telefonie w LTE śmiga mi lepiej niż poprzez router)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Zasięg WiFi B525 standardowy dla routerów pracujących z dopuszczalna prawem mocą 100mW. Jeśli ma się duży dom , kilka kondygnacji to stosuje się dodatkowe AP podpięte kablem po LAN do B525. Router ma wbudowane anteny WiFi, złącza SMA służą do podłączenia anten zew. LTE/3G. Zapoznaj się z tematami o B525 na tym forum, min ze skryptem do zarządzania tym routerem viewtopic.php?f=11&t=48555&start=45 Chwała kolegom za niego, z nim nie potrzeba robić innych testów. A co do konsultantki to standard obsługi , nie tylko w T-Mobile.
Wicik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 16:32

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: Wicik »

Oki
Doczytam temat, dziękuje
bigdik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-08-15, 18:05

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bigdik »

Witam, stoję przed poważnym wyborem internetu. Obecnie korzystam z oferty okolicznego dostawcy, mam ofertę 2Mb za 39zł. Chciałem zmienić na 10MBps lecz jak się okazało znajduję się w czarnej strefie gdzie coś się na siebie nakłada przez co z tych 10 mogę mieć maksymalnie 2,5Mbps i to takie które raz pokazuje na speedtescie 1,4 a raz 2,7. Nie chcę takiego internetu i najprawdopodobniej zrezygnuję z umowy. Teraz pytanie co w zamian tego? Jaką sieć wybrać - Plus, Orange czy coś innego. Telefon posiadam w plusie i mam zasię LTE 10-20Mbps (sprawdzane LG G4 w pokoju). Orange łapie (ale na strychu) nawet 40Mbps (sprawdzane telefonem samsung S5). Moja lokalizacja to Lipa, gmina Bolków, woj dolnośląskie. Innych sieci nie sprawdzałem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Zrób testy LTE Plusa, Orange , T-Mobile na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info , speedtesty i pokaż wyniki. zasięg w Orange i T-Mobile pewnie z LTE800, najbliższe BTS-y Orange i T-Mobile w Nowych Rochowicach. Inne to Wojcieszów, Muchów i Sokola. w Plusie działa BTS LTE800 Sferii w N.Rochowicach oraz LTE1800aero2 w Gorzanowicach i Wojcieszowie.
soupie2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-27, 18:46

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: soupie2 »

Witam,
proszę o pomoc w wyborze operatora do internetu bezprzewodowego.
W domu korzystałem z neostrady po kablu jednak prędkość 1 Mbps załamywała :(
Wybrałem w pierwszej kolejności internet bezprzewodowy z Plusa ( modem zewnętrzny ODU-200) jednak też się bardzo zawiodłem. Na modemie sygnał dobrej jakości jednak prędkość nie powala: 2-3 Mbps.
Czy w tym regionie : Gorlice ul. Dukielska , dokładne współrzędne 49°38'55.15'' N 21°11'45.51'' E mogę liczyć na lepszy internet bezprzewodowy?
Będę wdzięczny za pomoc.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: dzejk »

Sprawdź orange lub t-mobile (wspólny nadajnik) oraz play na starterach na kartę. Nadajniki masz na szpitalu:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 76&zoom=15
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Do testów użyj telefonu z LTE i aplikacji Network Cell info, użyj kart Orange, T-Mobile i Play. Orange i T-Mobile korzystają ze wspólnego LTE1800NetWorks na szpitalu. Play ma tam własne LTE1800, LTE2100 i LTE800.
bboygutass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 12:49

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bboygutass »

Witam.
Jestem zrozpaczonym użytkownikiem Neostrady "10mb" z czego prędkość maksymalna nie dochodzi nawet do 1,5mb/s internet wiadomo szału nie robi ale od dawna irytuje mnie to że nie daj Boże ktoś odpali wifi na jakimś drugim urządzeniu to na moim kompie nic nie można zrobic... Pingi kosmiczne i zero grania. Czy ktoś mógłby polecić mi coś co byłoby szybsze? I najlepiej bez limitu? Dodam że LTE w mojej okolicy to dramat sprawdzałem już wszystkich operatorów i wszystko z mizernym skutkiem. Mieszkam we Wsi kolonia Czechowizna. Woj. Podlaskie. Z góry dziękuję za pomoc.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: dzejk »

Na czym testowałeś LTE ? Masz w okolicy 3 nadajniki orange/t-mobile z LTE 800 MHz. Play i plus odpadają.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 88&zoom=12
bboygutass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 12:49

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bboygutass »

Testowałem ich internet mobilny czyli rutery z kartami SIM a testowałem w jeden możliwy dla.mnie sposób czyli speedtestem i prędkości działają jak chca. LTE pomimo anten u mnie nie działa nawet na telefonie a na ruterach T-Mobile/Orange działa niestabilnie ale w większej części chodzi gorzej od Neostrady :(
bboygutass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 12:49

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bboygutass »

Testowałem ich internet mobilny czyli rutery z kartami SIM a testowałem w jeden możliwy dla.mnie sposób czyli speedtestem i prędkości działają jak chca. LTE pomimo anten u mnie nie działa nawet na telefonie a na ruterach T-Mobile/Orange działa niestabilnie ale w większej części chodzi gorzej od Neostrady :(
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: compawori »

Jakie masz anteny?
bboygutass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 12:49

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bboygutass »

Chodziło mi o anteny nadajników Orange/T-Mobile. Nie wiem jakie mają.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Twoje testy bez znaczenia, nie wiadomo na jakim sprzęcie i w jakich warunkach, zrobione niefachowo. Bierzesz ofertę T-Mobile http://www.t-mobile.pl/pl/tmobile1-inte ... prtcl=http z routerem B525 za 1 zł. Masz 30 dni na testy, do zarządzania i diagnostyki korzystasz ze specjalnej aplikacji na telefon. Zasięg na LTE800T-Mobile z BTS-a Dziękonie lub Knyszyn-Grodzieńska, tam też LTE800 Orange. Do korzystania potrzebna antena na 800MHz , jej dobór po testach. Jeśli masz karty Orange czy T-Mobile to możesz zrobić test na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info i speedtesty. Pokazujesz zakładkę DANE i wyniki speedtestu. Testy w domu i na zewnątrz.
ODPOWIEDZ