Szybki internet na wsi - co wybrać

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: radius »

Tak to mniej/więcej będzie wyglądać: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... 10#p527810
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: jarek7714 »

drhambone pisze: Raczej wątpie czy kupiłem Hilink, jutro się okaże.

Jeśli nie to rozumiem:

1. Przerabiam na wersję Hilink
2. Wrzucam nowe GUI
3. Jestem w stanie wymusić logowanie do LTE 800 lub LTE 1800
4. Sprawdzam parametry połączenia przez WEB UI
5. Wrzucam wyniki na forum
6. Dostaje info jaki operator i sprzęt :)

Czy tak to zadziała?
Dokładnie, możesz przełączać się na konkretne częstotliwości (w 3G i LTE), parametry sygnału też ci fajnie wyświetli (podobnie do wklejonego wyżej wyniku z 3ginfo OpenWRT/Gargoyle). :ok:
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

@jarek7714,Twoja bezczelność jest bezgraniczna, ja nie dezinformuję tylko pokazałem najprostsze, skuteczne rozwiązanie. Całkowicie bezpieczne dla modemu e3372s-153 HiLink z Plusa. To że ty bawisz się modemami nie oznacza , ze każdy zrobi to bez zająknięcia. Więc nie upajaj się tą swoją akademicką wiedzą bo nic tu po niej podobnie jak po tych logach z Gargoyle i E398. Pasują one tutaj jak wół do karety. Aukcje z Allegro wystawiane przez firmę- to lombard, podane pełne dane sprzedawcy( NIP, KRS), płatność PayU, ochrona kupującego więc ryzyko zakupu E5573 mogło się zrodzić tylko w twojej głowie. Zorientowani doskonale wiedzą, że 1-2 lata temu Plus oferował E3372s-153 HiLink. Wielu użytkowników korzysta na nich z LTEwatchH i to jest najlepsza rada dla autora a nie twoje pogmatwane, pseudonaukowe porady i wklejanie logów dla potomnych. A BTS LTE1800Aero2 w N. Miasteczku został już przetestowany, duże wahania DL, UL wyższy od DL czyli 'norma' dla Plusa, BTS ledwo dyszy. Zaś osiągi na LTE800Sferii na poziomie HSPA+ z UMTS900. No i skąd ta pewność , że działa LTE800Sferii na BTS-ie w Stypułowie ? Nic tylko pakować się w ofertę Plusa, szczególnie jak pod nosem BTS LTE800 Orange z kompletem pozwoleń a oferta w Orange z MF283+ i TAB2A8 bezkonkurencyjna. Autorowi życzę powodzenia , skoro myśli, że modyfikacja E3272 nie HiLink do wymaganej wersji to pstryknięcie palcami. Entuzjazm aż bije z twoich wypowiedzi. Znalazłeś sobie lepszych doradców więc niech cię dalej prowadzą za rękę. Znając życie wylądujesz w Plusie i za chwile będziesz płakał, że internet działa wolno. Ale to już nie mój problem. Z ciekawością poobserwuję twoje poczynania. PS. Jarek a na twoim E5577 ( Airbox2+)działa ci LTEWatchH?
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

@matek451
Słuchaj nie ma się co denerwować, kasa już wydana modem zamówiony to spróbuje się pobawić, jak mi nie pójdzie i nie będę mógł przetestować jakości połączeń to kupię następny i już, człowiek uczy się na błędach

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Powiedzmy, że wchodzę na dach domu z lapkiem i podłączonym modemem (czyli powiedzmy że to maksymalnie najlepsze miejsce gdzie mogę później umieścić ew. antenę). Wymuszam połączenie LTE 800 Orange i LTE1800 Plus. Na żadnym z tych ustawień modem nie łączy się z siecią, brak zasięgu, zero kresek LTE. Co w takim przypadku? Czy zakup anteny coś pomoże, czy po prostu jak nie ma sygnału to go nie będzie i już?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

@jarek7714 na pewno wtedy coś wymyśli, najwyżej pokaże ci logi z Gargoyle na WL-500gP z E398. Ode mnie dostałeś pełną informację na temat ofert i zasięgu operatorów u ciebie i ich BTS-ów, linka do Telepolis gdzie potwierdzono LTE800 Orange na BTS-ie Jelenin. Podpowiedziałem gdzie wziąć i jaki sprzęt do testów, ewentualnie jaki modem lub MiFi kupić do testów na LTEWatchH i jak je wykonać. Ale widać to za mało skoro nie posłuchałeś . Na tym moja rola dobiegła końca. Teraz niech ci inni , "mądrzejsi "doradzają. Baw się modemami w nieskończoność jak masz kasę. Ja jestem tylko skromnym "Guru bezprzewodowym'
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

@matek451
OK. mimo wszystko dzięki za pomoc, rozjaśniłeś mi wiele spraw związanych z Internetem w telefonii komórkowej.
drhambone pisze: Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Powiedzmy, że wchodzę na dach domu z lapkiem i podłączonym modemem (czyli powiedzmy że to maksymalnie najlepsze miejsce gdzie mogę później umieścić ew. antenę). Wymuszam połączenie LTE 800 Orange i LTE1800 Plus. Na żadnym z tych ustawień modem nie łączy się z siecią, brak zasięgu, zero kresek LTE. Co w takim przypadku? Czy zakup anteny coś pomoże, czy po prostu jak nie ma sygnału to go nie będzie i już?
Czy ktoś mi jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie? Czy jeśli jest zero zasięgu to po prostu jestem w lesie i z w miarę szybkiego LTE nici?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Ale prawdziwą wiedzę na temat internetu mobilnego i tą tajemną przekaże ci Jarek, specjalista od logów na WL-500 z E398( zamieszczanych wszędzie gdzie można , setki razy dla potomnych). Przywiązujesz zbyt dużą wagę do tych testów, nie ma takiej opcji abyś nie złapał żadnego zasięgu w Plusie i Orange tym bardziej na LTE800. Już dawno napisałem jaki jest optymalny operator u ciebie i nadzieje z nim związane. Na pewno nie jest to Plus , który od dawna pozoruje działania "modernizujące sieć". W ciągu 2 lat stracił pozycję jaka uzyskał dzięki sprytnym zabiegom Z.S( czyli pozwolenie na LTE1800 Monbylandu i Centertelu a potem LTE800Sferii). Teraz zostało z tego niewiele, konkurencja pędzi do przodu i z pozycji lidera pozostaną tylko wspomnienia. Ale to taki OT.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze:Twoja bezczelność jest bezgraniczna
Przy Twoim narcyzmie to pestka. ;)
matek451 pisze: Aukcje z Allegro wystawiane przez firmę- to lombard, podane pełne dane sprzedawcy( NIP, KRS), płatność PayU, ochrona kupującego więc ryzyko zakupu E5573 mogło się zrodzić tylko w twojej głowie.
I będzie czekał może cały kwartał na kasę (poza tym przestępstwo musi zgłosić na Policję)-korzystałem z tego ubezpieczenia także mnie nie pouczaj. :]
matek451 pisze:PS. Jarek a na twoim E5577 ( Airbox2+)działa ci LTEWatchH?
Nie, bo nie zainstaluję tego programu na MAC OSX i Linkux (z tego co czytałem w sieci, to chyba działa z tym modemo-routerem).
matek451 pisze:Gargoyle na WL-500gP z E398.
Tylko sprostuję fałszywe dane: E398 nie działa na WL-500gP, Gargoyle również (można ściągnąć sobie oryginalne z http://www.gargoyle-router.com/index.php, lecz w tym sofcie nie ma obsługi USB)

Kod: Zaznacz cały

 Status
Nazwa urządzenia:Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.9.0.3 (r49208), by obsy
Model:WD My Net N600
Konfiguracja urządzenia:Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:27.9MB / 123MB (22.7%)
Połączenia:13/4096
Średnie obciążenie CPU:0.00 / 0.01 / 0.05  (1/5/15 min.)
Czas pracy:16 dni, 20 godz., 10 min.
Bieżąca data i czas:2016-06-29 19:40 CEST
Adres IP WAN:37.228...
Maska podsieci WAN:255.255.255.255
Adres MAC WAN:00:A0:C6:00:00:00
Adres bramy WAN:10.64.64.64
Serwer(y) DNS WAN:194.204.152.34
194.204.159.1
208.67.220.220
208.67.222.222 
, reszty nawet nie będę komentował (to nie na moim poziomie).
drhambone pisze: Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Powiedzmy, że wchodzę na dach domu z lapkiem i podłączonym modemem (czyli powiedzmy że to maksymalnie najlepsze miejsce gdzie mogę później umieścić ew. antenę). Wymuszam połączenie LTE 800 Orange i LTE1800 Plus. Na żadnym z tych ustawień modem nie łączy się z siecią, brak zasięgu, zero kresek LTE. Co w takim przypadku? Czy zakup anteny coś pomoże, czy po prostu jak nie ma sygnału to go nie będzie i już?
To będzie bardzo zła wiadomość dla ciebie, mało prawdopodobne aby antena zdziałała cuda, jak sygnał całkiem nie dociera (wówczas można ryzykować z zakupem anteny przez internet z założenia że dokonamy zwrotu).
jareq
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: radius »

Aplikacje Advanced Signal Status na telefonie z wymuszonym LTE, gdy na wyświetlaczu jest "bez kresek" zasięgu pokazuje RSRP około - 126 dBm.

Jeśli nie ma zupełnie zasięgu można chyba zapomnieć o zabawie w LTE.

Zakładając do tego antenę z zyskiem 17 dB, pomijając tłumienie przewodów uzyskamy około - 110 dBm. Moim zdaniem nie pozwoli to na STABILNE zestawienie połączenia, ale jeśli zdrowie pozwoli na początku lipca zdam relację z montażu anteny Sorensen w takich warunkach.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Nie ma jak "fachowa" pomoc , człowieku ty w ogóle śledzisz temat? Nie ośmieszaj się dalej bo żal czytać. BTS LTE800 Orange w Jeleninie działa, to około 6 km od niego, po drodze 500m lasku a ty go straszysz że na 800MHz nie będzie miał zasięgu i antena ATK-20 nie pomoże. To nie cuda tylko fale radiowe 800MHz i przy tej odległości z anteną o zysku netto 12-13dBi nie będzie problemów z zasięgiem. Zamiast pisać farmazony poczytaj na Telepolis jak grzeje Orange na LTE800 i jak jest z jego zasięgiem. Na tym BTS-ie jest komplet pozwoleń więc z czasem nie powinno być problemów z prędkością jak je uruchomią. Orange w przeciwieństwie do Plusa robi wszystko porządnie i na rozwoju sieci nie oszczędza a dosył wiadomo ma oparty na szybkich rozwiązaniach. O E5577 i LTEWatchH pytałem celowo aby pokazać autorowi ze MiFi E5577 czy E5573 działają z LTEWatchH co posrednio potwierdziłeś. To 'dzięki' tobie go nie kupił. Ta , no i zarejestrowana na Allegro Firma czyli Lombard, podająca NIP i KRS od razu przekręciłaby go na MiFi za 100 czy 120zł. Po prostu strach się bać, ostrożność posunięta do paranoi. Człowieku oni żyją z takiego handlu i dbają o reputację. Przestań straszyć człowieka, wpakowałeś go w modem , który wymaga głęboko posuniętych modyfikacji a teraz robisz dobrą minę do złej gry. @radius on ma LTE800 Orange pod nosem więc po co mu antena na 1800MHz ?, jak już to 2xATK-20. Chyba ze za namową wiadomo kogo zwiąże się z Plusem i BTS-em w N.Miasteczkiem z "działaniem" którego już się zapoznał. Chyba ze wybierze 3 drogę .
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: Hermogenes »

drhambone nie przejmuj się ja dokładnie na na takim modemie jak zamówiłeś E3272 nie miałem zasięgu bez anten i zobacz
viewtopic.php?f=14&t=42521&start=75#p527356 ja zrobiłem Yagi za 10zł + koszt kabli Ty możesz kupić panel za 200 zł. poz Hermogenes
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

@matek451
Przypuśćmy, że wybrałem Orange z modemem który polecałeś ZTE MF 283 . Antena 2xATK20 i Orange uruchamia LTE1800.
Czy ten modem poradzi sobie z "agregacją pasma" jak E5186? Jak wtedy wyglada połączenie anten. Dwa sloty zajmują anteny ATK20 ale one są na częstotliwość 800MHz, a co z 1800? Jak podpiąć kolejne anteny? Czy działa to w jakiś inny sposób?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: onken »

Nie poradzi

Więc albo 800 albo 1800 a prędzej to co sobie sam wybierze...

Na chwile obecną tylko E5186 lub Netgear z Playa

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: adziu82 »

matek451 pisze:BTS LTE800 Orange w Jeleninie działa, to około 6 km od niego, po drodze 500m lasku a ty go straszysz że na 800MHz nie będzie miał zasięgu i antena ATK-20 nie pomoże.
Poważnie?
No to Jarek nie ma racji, Jelenin niedaleko mnie, może 40 km, czyli ten sam teren, las, las i las.....
Mam tą samą odległość do nadajnika, czyli 6km i las.... używam ZTE 283+ który Matek mi polecił z tabletem, do tego wziąłem dwie anteny ATK-10.
Ustawiłem sam nie pytając jak, było 20 Mb/s, Michał mi podpowiedział, żebym zmienił polaryzację bo u niego zwiększyło dwukrotnie prędkość i cud.... z 20Mb/s wskoczyło na około 40Mb/s.
RAW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: wojteks »

jarek7714, matek451 to ostatnie ostrzeżenie na forum, dalsze kroki chyba łatwo sobie możecie wyobrazić!
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Możesz na PW bliżej przedstawić o co chodzi ? Czyżby moje porady w tym temacie były szkodliwe, wprowadzały w błąd autora, narażały go na niepotrzebne wydatki ? Rozumiem że nie jest dezinformacją polecanie E3272 ( na dodatek bez podania wersji) gdy ktoś poszukuje modemu pozwalającego wymuszać konkretne pasma LTE. Dezinformacją zaś jest polecanie E3372s-153 z Plusa i E5573 z Plusa , które działają z LTEWatchH czyli programem pozwalającym w 2 minuty wymusić pasma LTE , sprawdzić Global Cell ID i parametry sygnału?
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: jarek7714 »

drhambone pisze: Dwa sloty zajmują anteny ATK20 ale one są na częstotliwość 800MHz, a co z 1800? Jak podpiąć kolejne anteny? Czy działa to w jakiś inny sposób?
Podłączenie anten do pasma LTE800, wyklucza użycie anten na LTE1800 i LTE2600 (do tego ostatniego to przy takiej odległości wskazana widoczność nadajnika), oczywiście są anteny uniwersalne ale o małym zysku dB http://sklep.corab.eu/index.php?id_prod ... &id_lang=1, niestety przy tej odległości to na 99% odpada użycie takowych. Sama agregacja nie przynosi też "szalonych efektów" (x2 x3).
adziu82 pisze: Mam tą samą odległość do nadajnika, czyli 6km i las.... używam ZTE 283+ który Matek mi polecił z tabletem, do tego wziąłem dwie anteny ATK-10.
Ustawiłem sam nie pytając jak, było 20 Mb/s, Michał mi podpowiedział, żebym zmienił polaryzację bo u niego zwiększyło dwukrotnie prędkość i cud.... z 20Mb/s wskoczyło na około 40Mb/s.
Nic w tym nowatorskiego, równie dobrze @drhambone może pozostać przy E3272 i zakupić do niego za ok. 100zł D-Link DWR-116, który obsłuży ten modem, po zastosowaniu anten w żaden sposób nie ustąpi transferami ZTE 283+ (z tym że od operatora przy kontrakcie warto brać sprzęt, gdyż jest on za bezcen).
jareq
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Panowie, udało mi się złapać sygnał LTE Orange, najprawdopodobnie z BTS w Jeleninie. Stalem w oknie na poddaszu i przez 15 minut przełączałem w tel. pomiędzy 2G a 4G. Po którymś razie załapał LTE i sygnał zatrzymał się stabilnie na 2 kreskach (poprzednio nie udało mi się uzyskać LTE, test oczywiście na Lumia 640 :) ). Speed test pokazywał:
- Download 12-24Mb/s
- Upload 2-5 Mb/s
- ping 40-62 ms

I teraz ciekawostka, zacząłem obracać telefonem i kiedy ustawiłem go dłuższym bokiem w kierunku BTS'a, parametry cały czas trzymały się w górnej granicy, czyli 22-24, 4-5 i ping 40-42ms.
Moja odległość nadajnika to ok 9,5 - 10km w linii prostej, mierzone skalówką na mapie. Dodatkowo tak jak pisałem, BTS jest ustawiony w małym dołku, a ja po drodze mam do niego niewielkie wzniesienie, no ale z tego co widać nie jest to aż takie problemowe skoro złapałem sygnał nawet telefonem.

Mamy zatem zwycięzce, jutro podpisuje umowę w Orange.

Teraz kwestia sprzętu. Posiadam aktualnie TP-Link TL-WDR4300 który pracuje z modemem światłowodowym Dialog. Jestem bardzo zadowolony z poziomu sygnałuWIFI w tym routerze, a sieć w domu chcę właśnie oprzeć o WIFI, dlatego pytanie czy można w nim użyć tego E3272, czy może zakupić ZTE 283+, a TPLinka użyć tylko jako repeter sygnału WIFI?

I kwestia oferty Orange. Te 150GB może być troszkę za mało na moje potrzeby, czy jest jakaś możlwość, żeby wykorzystać dodatkowe 60GB spoza stefy domowej? Np. w przypadku wykorzystania 150GB, na kilka dni przenieść stefę domową w inne miejsce? Ma ktoś doświadczenie w tej materii?
adziu82 pisze:
matek451 pisze:BTS LTE800 Orange w Jeleninie działa, to około 6 km od niego, po drodze 500m lasku a ty go straszysz że na 800MHz nie będzie miał zasięgu i antena ATK-20 nie pomoże.
@matek451
Rozumiem, że mam już zamiawiać 2x ATK20?
Co z kablem, zamówić ze zintegrowanym czy może bez kabla i dokupić taki: CNT 400 Andrew + jakieś dobre konektory (właśnie jakie? :) ). WIdziałem w postach, że kabel jest dosyć dobry i ma małe trumienie. Anteny będą mocowane do jętki dachu i wystawione na silne wiatry. Są jakieś stabilne wersje tych anten i mocowań na takie warunki?


Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

W Orange jedyną opłacalną, ofertą jest internet LTE dla domu http://www.orange.pl/kid,4002010828,id, ... ticle.html W abonamencie za 60 zł otrzymasz 150+60GB, noce poza limitem a do tego za 99 zł zestaw wart 800-900 zł złożony z routera MF283+ i Lenovo TAB2A8. Oferta dostępna przez internet. nie wiem czy w salonach. Ofert bez sprzętu się nie bierze, najwyżej sprzedasz ten zestaw jeśli chcesz korzystać z zestawu WDR-3600 i E3272. WDR-4300 na OFW nie obsługuje modemów LTE. Potrzebna zmiana na Gargoyle lub CC z LUCI i odpowiednia konfiguracja pod modem E3272. przy czym inna jest dla modemu w wersji zwykłej ( tu lepiej zainstalować CC z LUCI bo działa sterownik NCM) a inna dla wersji HiLink( można na Gargoyle i CC z LUCI). Nie polecam używania WDR-4300 jako repeatera ale jak się uprzesz to zrobisz to na Gargoyle poprzez odpowiednią konfigurację. Jeśli dom jest duży to możesz z WDR-4300 zrobić dodatkowy AP pracujący w sieci MF283 spięty z nim kablem po LAN lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej. Możesz również ustawić WDR-4300jako router główny a MF283+ spięty po LAN z WAN na WDR-4300 i to chyba najlepsza opcja biorąc pod uwagę możliwości sieciowe WDR-4300 zarówno na OFW a tym bardziej na OpenWRT z Gargoyle czy CC. co do anteny to ATK-20 wymaga solidnego mocowania. Jedna w polaryzacji pionowej, druga poziomo. Powinna dać radę na fabrycznych kablach od Dipola, pray 800MHz standardowy kabel h-155 tłumi około 2dB na 10m czyli z takim kablem10m i złączami zostanie ci około 12-13dBi zysku co powinno spokojnie wystarczyć do prawidłowego i stabilnego działania LTE800 w Orange. Antena do MF283+ http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7027.htm , działa oczywiście też w paśmie LTE800MHz.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze operatora.

Mam możliwość zakupu oferty dla firm w Orange, np pakiet Biurowy za 55,99 + VAT z limitem 500GB.
Czy jest tu jakiś haczyk w porównaniu z ofertą dla klientów indywidualnych? Nie wiem jakieś ograniczenia, np nie będę mógł pograć na Xbox bo blokują jakieś porty?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: onken »

Jak wykupisz VPNa to nie bedzie ci nic blokować.
Bardziej opłąca sie brac ze sprzetem na raty, i sprzedać jakis tablet.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: ja.michal »

Jeżeli potrzeba na prawdę dużo GB to oferta że strefą domowa nie jest taka dobra bo nie ma specjalne czego sumować w ramach wspólnego konta GG na koncie abonenckim przy kilku umowach. To taki szczegół.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Zamówiona oferta dla firm, 500GB w stefie biurowej, powinno wystarczyć.
Anteny już przyszły, muszę teraz tylko dorobić jakieś stabilne mocowanie i zobaczymy co to LTE jest warte :)
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: jarek7714 »

drhambone pisze:Zamówiona oferta dla firm, 500GB w stefie biurowej, powinno wystarczyć.
Jeżeli ktoś ma możliwość kupienia na firmę tj. najlepsza oferta na rynku (z najwyższym/pewnym pakietem). :ok:
jareq
Wicik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 16:32

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: Wicik »

Witam
Czy ktoś może mi pomóc z doborem operatora dla miekscowości Białawy wielkie, gm.Wińsko (56-160)

Zasięg LTE to 2-3kreski w Iphonie w domu(nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie)
Z plusa zasięg kiepski, z Orange nie mam pojęcia

Potrzebuje coś do oglądanie Netflixa, (programy w jakości hD)
Ściągania aplikacji , gier, w domu jest 4 użytkowników
Moje aboslutne minimum to około 100GB

Zastanawiam się nad TMobile w opcji bez limiotów
Dodam, że w tych sprawach jestem laikiem
Proszę "o łopatologiczne" tworzenie odpowiedzi, tak abym wszystko zrozumiał:)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Tu nie ma nad czym myśleć, w Białawach Wielkich działa BTS LTE800 T-Mobile, jakie uzyskujesz prędkości. Oferta T-Mobile za 59,99/79.99 z routerem B525. Dodatkowo sprawdź też działanie LTE w Orange, możliwe ze korzysta w ramach NetWorks z LTE800 z BTS-a T-Mobile. Karta Orange głosowa za 5 zł, przy rejestracji w salonie podajesz adres i zgody marketingowe, dostaniesz za to bonus 100GB/m-c. Po czym robisz testy.
Wicik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 16:32

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: Wicik »

Nie ukrywam, że najlepiej byłoby mi zostać w Tmobile
Czy lepiej kupić internet bez "routera" czy od razu z urzadzeniem?
I dlaczego w pakiecie 39.99 mozna domowic "nielimitowany internet" za 20zł (co daje 59 zeta) vs 80 "nielimitowanego" gdzie jest haczyk?

Jak najlepiej sprawdzic jakie uzyskuje predkosci?
W domu mamy Orange(przez kabelek telewizja i internet i jest kibel-dawna tepsa)
Obecnie mam iphone 6 ktory dziala w Tmobile
Jaki najlepiej scignac program/aplikacje do zrobienia pomiarow?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: onken »

W tym za 79 nie ma podobno limitu, w tańszych jest po 100 GB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
DartRevan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 21:56

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: DartRevan »

Witam.
Proszę o pomoc w wyborze operatora. Miejscowość Krawcowizna, gmina Strachówka.
Jaki operator najlepiej by się spisał? Zależało by mi na niskich pingach w grach, limit nie musi być duży. Jaka oferta byłaby najlepsza?
Wicik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 16:32

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: Wicik »

Zatem testuję ten sprzęt z TMobile z routerem B525s
Pierwsze spostrzeżenia:
1. Brak anten do routera, ma on dwa wyjścia na anteny ale anten brak... w związku z tym zasięg Wifi kiepski w domu(mój orange lepiej śmiga)
Jakie anteny do niego dokupić?
2.Totalny brak wiedzy i kompetecji Pani z TMobile w Lubinie
Nawet nie wiedziała, że można dobrać do pakietu 50GB opcję " nielimitowanego internetu"... a na pytanie fdzie jest haczyk z opcją "nielimitowany" totalnie zgłupiała
3. Nie wiem, czy router połączył się z LTE czy tylko z 3G...(brak info gdziekolwiek na urządzeniu)
4. Jaka aplikację ściągnąć do Iphone aby sprawdzić porządnie prędkości??(bo mam wrażenie że na telefonie w LTE śmiga mi lepiej niż poprzez router)
ODPOWIEDZ