Szybki internet na wsi - co wybrać

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
watz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-12-15, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: watz »

@matek451

Możesz rozwinąć temat dlaczego B315 jest "spalony"?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Autor ma potwierdzoną informację na temat BTS-a LTE800 w Jeleninie i wykonanie testów Orange przybliży go do wyboru operatora. Orange jest bardziej przyszłościowy.BTS w Jeleninie ma komplet pozwoleń na LTE i w przyszłości można się spodziewać niezłych osiągów. Orange ostro <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> się do roboty, Plus nadal śpi jeśli chodzi o modernizację sieci i dosyłu do niej. Dostępna oferta Orange Internet LTE dla domu z abonamentem 59,90 w której otrzymujemy 150GB w strefie domowej +60GB poza ,dwie karty SIM i szczęśliwe godziny a do tego MF283+ z Lenovo TAB2A8 nie ma konkurencji.Chyba że Plus wprowadzi znowu Happy Days z 100GB za 59,99 i E5186 za 3 zł ( w SmartDom z rabatem 50% czyli za 30 zł/m-c). Ja b315 nie "spaliłem" ale to awaryjny router, czas żywota krótki. Konieczne posiadanie gwarancji, wymieniają na nowy gdy padnie. Mój z Play nie dożył pierwszych urodzin. na szczęście z wymianą nie było problemu i drugi działa już 3 m-c.. Co do E5186 to na razie jest krótko na rynku i brak sygnałów o awaryjności.Mój póki co działa OK. Pożyjemy, zobaczymy.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: jarek7714 »

matek451 pisze: Co do E5186 to na razie jest krótko na rynku i brak sygnałów o awaryjności.Mój póki co działa OK. Pożyjemy, zobaczymy.
Co do E5186 to można napisać że to "stary ale jary", tak to staroć, bo dostępny na rynku ok. 2 lat, po prostu późno wszedł do oferty naszych operatorów.
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

To właśnie miałem na myśli, wcześniej oferowany przez MBBM za około 1400 zł nie budził zainteresowania. Dopiero wprowadzenie go do oferty "głównego dostawcy"sprzętu na Allegro, OLX i lombardów urynkowiło jego cenę i trafił pod strzechy. Play też go wprowadził.Ciekawe kiedy Huawei zaproponuje coś z LTE 9/11kat? Przecież telefony już korzystają.Najlepiej coś w szerszej gamie czyli sam modem, MiFi i stacjonarny. Może ktoś ma jakieś przecieki, informacje ?. A Plus jak zawsze będzie w temacie tak jak z tym DWR-966 choć to tylko 6 kategoria ale specyfikacja obiecująca.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Dzisiaj jadę testować BTS w Jeleninie, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pytanie z innej beczki, czy Orange i Plus zakładają simlocki na swoje modemy? Chodzi tu o ew. zimianę operatora po 2 latach bez zmiany sprzętu.
I drugie pytanie. Czy nie lepiej byłoby kupić teraz docelowy sprzęt + anteny na 1800 i 800, dopiero wtedy przetestować operatorów i wybrać abonament bez sprzętu? Pewnie wyjdzie trochę drożej, ale będe pewny co biorę, to raz, a dwa i tak bym musiał teraz zainwestować w jakiś dodatkowy modem USB czy tel. z engineer mode, żeby mieć pewność z kim i na jakim pasmie się tak naprawdę łącze i jakie mam prędkości.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Jestem po testach BTS'a w Jeleninie. O tej godzinie powinien być całkowicie nieobciążony, a moje wyniki wyszły dosyć kiepskie:
- Download 22-24MB/s
- Upload 12-14MB/s
- Ping 60-62ms

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: dzejk »

weź po uwagę, że są już wakacje, więc nadajnik na pewno nie jest nie obciążony, jak piszesz.
Dla przykładu u mnie jest w tej chwili niecałe 30 Mb/s (małe b, a nie jak u Ciebie B), gdy jeszcze parę tygodni temu było grubo ponad 50.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: radius »

24 MB/s x 8 = 192 Mb/s

14 MB/s x 8 = 112 Mb/s

Widzisz jaką ogromną rolę odgrywa prawidłowe podawanie jednostek?

Przy jakich parametrach dokonywałeś pomiaru? Czy obszedłeś stację dookoła i na każdym sektorze sprawdziłeś prędkość?

I przede wszystkim jaka to częstotliwość pracy LTE?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Chodzi oczywiście o bity, małe b, przepraszam za zamieszanie. Wszystkie swoje wyniki podawałem w mega bitach.

Predkość sprawdzałem jakieś 50m od stacji. Rysując linię prostą do miejsca w którym stoi mój dom do stacji, stałem na tej właśnie linii, tak właśnie będzie skierowana antena. Ogólnie jeśli chodzi o samą lokalizację BTS'a to jest dosyć kiepska. Wjeżdzając do miejscowości jest dosyć spora górka, następnie mała dolinka w której stoi właśnie BTS. Na moje oko ponad tą górkę wystaje tylko ok 1/2 wysokości masztu, a to akurat w moją stronę.

Nie pomyślałem, że to już wakacje. Myślisz, że tak dużo ludzi korzysta już z tego BTS'a skoro uruchomili LTE800 dopiero ok miesiąca temu? Nie mam możliwości sprawdzenia na jakiej częstotliwości się łącze, ale mam taki plan, żę zamówię LTE w Plusie, kupie dwie anteny Dual LTE 1800 i ATK 20 i przetestuje te połączenia już bezpośrednio z mojego domu. Jeśli Plus będzie lepszy to już go zostawie, a jeśli Orange to oddam Plusa (mam na to 14 dni) i kupię Orange. Pytanie tylko czy Plus zakłada simlocka?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

U każdego operatora można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> internet na testy, a przy zakupie na odległość ma się 14 dni na zwrot. Plus nie zakłada simlocków, Orange jako jedyny tak. Pytanie czy te prędkości to na LTE ? Jeśli tak to czy działa tylko LTE800 na 10MHz pasma czy uruchomili też LTE1800 na 15MHz pasma w ramach Networks ? ogólnie to BTS jest modernizowany i trzeba by sprawdzić co już uruchomiono. Oferta Orange tylko ze sprzętem( router+tablet) , podobnie w Plusie. U tych operatorów nie bierze się tylko SIM bo to nieopłacalne. Do testów można użyć jakiegoś MiFi , który działa z LTEwatchH. Chyba te nowe E5573 i E5577 współpracują.Bierzesz do testów E5573 z salonu Plusa , umowa z opcją testuj czyli masz 13 dni na testy Plusa i innych operatorów a potem zwracasz. Koszt 49 zł aktywacji i proporcjonalny koszt abonamentu. Po testach podejmujesz decyzję co do operatora. Testy zrób pod BTS-em i u siebie na zewnątrz.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

@matek451
A co z tym E5186, wcześniej go polecałeś z Plusa, nie lepiej robić testy na docelowym sprzęcie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

E5186 to stacjonarny router i nie zrobisz testów w terenie i pod BTs-em. Docelowo oczywiście bierzesz go w Plusie, a z E5573 chodziło mi głównie o testy Orange i innych operatorów w tym o sprawdzenie pasm LTE. To taki kompromis, oczywiście taniej wyjdzie jakbyś <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> z Plusa E5186 bo wtedy przy wyborze Plusa po testach masz docelowy router i nie zwracasz aktywacji. Ot taki dylemat, gdybyś miał dostęp do sprzętu z LTE, jacyś znajomi to byłoby prościej.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: jarek7714 »

Po kiego licha brać na próbę, płacić aktywację i proporcjonalnie jeszcze abonament, jak można sobie kupić E3276/E3272 przerobić na Hilink z modowanym softem i mamy pasma LTE "jak na dłoni" http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... &start=180, a to wszystko w cenie ok. 100zł z przesyłką (po tyle można wyrwać na aukcjach), zawsze zostanie jako awaryjny, zresztą koledze potrzebna jest tylko obsługa pasma LTE800, mając E398 może zdiagnozować czy ma LTE1800 i jak działa-to bardzo dobry modem, bez anteny zewnętrznej utrzymuje stabilne parametry sygnału

Kod: Zaznacz cały

 CSQ:26 RSSI:-61 dBm MCC MNC:260 03 LAC:FFFE (65534) LCID:2E66F01 (48656129) eNB:2E66F (190063) CID:0001 (1) RSCP:- dBm Ec/IO:- dB RSRP:-95 dBm RSRQ:-11 dB   Urządzenie:Huawei Technologies Co., Ltd. E398 
, równolegle u tego samego operatora na Z1 mam zmienne między -80-100dB. No i przede wszystkim ten test to nie przedpołudniem (są takie testy w sieci gdzie użytkownicy o tej porze mają na lite 30Mbps, a o 19-20 z trudem jest 1Mbps).
jareq
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Jak już kupować to MiFi, współpracujący z LTEWatchH, koszt około 100 zł. Do testów w terenie dużo bardziej przydatny niż modem. Można sobie zostawić lub sprzedać. Ale nie wszyscy decydują się na zakup a co do aktywacji to szkoda że Plus zrezygnował z tej promocji na aktywację za 9 zł.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

Panowie bo już nic z tego nie rozumiem, czy jesteście mi w stanie podać link do jakiegoś sklepu internetowego lub aukcji z konkretnym modelem routera na którym będę mógł przetestować LTE 800 i 1800 w Plusie i Orange. Wg mnie modem powinien mieć wejście na antenę czyli nie może być przenośny. Chcę przetestować połączenie już w docelowym miejscu czyli u mnie w domu. Co mi po tym, że pod BTS wszystko działa, jak u mnie może w ogóle nie być zasięgu.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: dzejk »

modemy usb, czy przenośne routery (mifi) także mają złącza antenowe, tylko innego typu, mniejsze, więc potrzebne są konektory (przejściówki) z pełnowymiarowych złącz, np. SMA na CRC9.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Popełniasz błąd myśląc że testy w twojej lokalizacji to wszystko. Wbrew temu co mówią reklamy w tv internet szczególnie w Plusie działa różnie.W głównej mierze zależy to od obciążenia na BTS-ie. Stąd wykonuje się test w jego pobliżu aby sprawdzić jakie są prędkości przy prawidłowych parametrach sygnału LTE, Jeśli są satysfakcjonujące to znaczy, że BTS jest nieprzeciążony. Gdy masz kilka BTs-ów w pobliżu, będących na różnych kierunkach sprawdzasz je po kolei. Oprócz parametrów sygnału i prędkości notujesz ich ID i pasmo LTE. Potem robisz test u siebie na zewnątrz, sprawdzasz sygnał, prędkości oraz ID, pasmo LTE aby wiedzieć do którego się logujesz. Pozwala to ocenić szanse oraz dobrać antenę na wybrane pasmo. Antena kierunkowa na wybrane pasmo pozwoli ci też wymusić połączenie z konkretnym BTS-em(o ile sa na różnych kierunkach) tym najmniej obciążonym, zapewniającym lepsze prędkości. Często jest to dalszy BTS a więc ten do którego się nie logujesz u siebie. Trochę to skomplikowane ale pozwala uniknąć błędów w wyborze operatora i daje nan ogólny pogląd czego możemy się spodziewać. Niestety ale większość użytkowników kieruje się reklamami i gadkami konsultantów a później płacze. Obecnie dobrym narzędziem diagnostycznym są telefony z LTE z aplikacjami do monitorowania sygnału oraz MiFi lub modem. Stacjonarny router nie przyda się za bardzo, chyba że masz przetwornicę samochodową 12/230V wtedy zrobisz na nim test i pod BTS-em.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

OK. rozjaśniłeś mi sprawę. Kupiłem właśnie E3272, w weekend testy. Dam znać na bieżąco jak wyglądają wyniki.

Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

No i popelniles kolejny blad. E3272 nie dziala z. LTEWatchH.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

jarek7714 pisze:Po kiego licha brać na próbę, płacić aktywację i proporcjonalnie jeszcze abonament, jak można sobie kupić E3276/E3272 przerobić na Hilink z modowanym softem i mamy pasma LTE "jak na dłoni" http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... &start=180, a to wszystko w cenie ok. 100zł z przesyłką (po tyle można wyrwać na aukcjach), zawsze zostanie jako awaryjny, zresztą koledze potrzebna jest tylko obsługa pasma LTE800, mając E398 może zdiagnozować czy ma LTE1800 i jak działa-to bardzo dobry modem, bez anteny zewnętrznej utrzymuje stabilne parametry sygnału

Kod: Zaznacz cały

 CSQ:26 RSSI:-61 dBm MCC MNC:260 03 LAC:FFFE (65534) LCID:2E66F01 (48656129) eNB:2E66F (190063) CID:0001 (1) RSCP:- dBm Ec/IO:- dB RSRP:-95 dBm RSRQ:-11 dB   Urządzenie:Huawei Technologies Co., Ltd. E398 
, równolegle u tego samego operatora na Z1 mam zmienne między -80-100dB. No i przede wszystkim ten test to nie przedpołudniem (są takie testy w sieci gdzie użytkownicy o tej porze mają na lite 30Mbps, a o 19-20 z trudem jest 1Mbps).
zasugerowałem się powyższym
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: radius »

Spokojnie, jeszcze nie ma powodów do paniki.

To wygląda jak dane z pluginu 3G Info na pokładzie Gargoyle czy OpenWRT, a żeby tam trafiły modem musi być HiLink, bo to pobiera z Huawei API.

Tak, więc przerobić na HiLink na pewno się da. Pytanie tylko co wyświetla zmodyfikowane WebUI?

Czytaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=40841

FW zmodyfikowane jest tutaj: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry37575407

WebUI dla E3272: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry38636222

WebUI dla E3272s-153: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi ... ry43078933

Co powiesz to Ci przerzucę za :zdrowko:
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Pytanie tyko po co te zabiegi skoro http://allegro.pl/router-wifi-huawei-e5 ... 91752.html Rano był taki sam za 100zł http://allegro.pl/router-huawei-e5573-p ... 92836.html ale ktoś już kupił. W porównaniu do tego starego E3272 to mercedes. Za ile kupiłeś tego E3272? Porady kolegi @jarek7714 nie skomentuję bo znane jest moje zdanie na ten temat. Ale po kiego diabła pisze o E398 i po co zamieścił logi z niego ? Zamiast rozjaśnić temat zamącił ci w głowie a koledzy próbują ratować temat.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: radius »

Każdy poleca to co ma, czego używał, z czym nie ma problemów. To przecież logiczne. Wstaw screen co ten E5573 potrafi jeśli chodzi o parametry sieci.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Fajna logika, oglądając screeny autor tematu mógł odnieść wrażenie że poleca E398 do LTE800 , dobrze że go nie kupił. Polecanie E3272 na dodatek nie HiLinka i dalsze jego modyfikacje, wymagające ingerencji w FW,WebUI to "idealna" rada dla Kowalskiego , który nie ma o tym pojęcia. To jak rozmowa nauczyciela akademickiego z robotnikiem. Porada z gruntu szkodliwa, spychająca na niewłaściwe tory, narażająca na niepotrzebne wydatki. A wystarczyło zamiast tych nie wiadomo po co logów napisać krótko , kup E3372s-153 HiLink np. http://allegro.pl/modem-lte-huawei-e337 ... 89188.html A co do E5573 to w którymś z tematów na Elektrodzie pisałem z gościem, który uruchomił LTEWatchH na nim. Postaram się poszukać.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: radius »

Nigdzie nie jest napisane, że to nie wersja h z zablokowanym softem 22.300.x.x.x

Także wkleić każdy potrafi, ale czy laik poradzi sobie z wgraniem softu metodą "igły"?

Ostatnie modele w Play to już właśnie E3372h-153.

LTEWatch niech służy posiadaczom B315. Po to do modemu wgrywa się zmodyfikowany soft żeby z jego poziomu się bawić,
a nie liczyć na program, którym się połączę albo i nie.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

To modem sprzed roku z Plusa , wersja s-153. Nie a potrzeby zmiany FW na nim bo działa z LTEWatchH. Zresztą to nie jest program dedykowany do B315 więc jeśli działa z E3372s-153 z Plusa i wieloma innymi Huaweiami to każdy może korzystać. Tak trudno zrozumieć , że 99% użytkowników nie chce, boi się itd zmieniać cokolwiek na modemie? Pobranie , instalacja i zalogowanie na E3372s-153 to 2 minuty i wszystko jasne. Bez żadnego ryzyka uwalenia modemu. Rozwiązania ze zmianą FW, przeróbkami na HiLink, WebUI to zabawa dla ludzi zorientowanych a nie laików. A jak się już poleca E3372 wersja zwykła to od razu trzeba zapewnić wsparcie i poprowadzić krok po kroku przeciętnego Kowalskiego, o ile ten się zgodzi i podejmie się tych działań. Dobrą cechą każdej porady jest jej prostotota i zrozumienie przez pytąjacego. Liczę że autor tematu wyrazi zdanie na temat porady kolegi polecającego mu E3272 do wymuszania pasm LTE.
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

No już trudno, mleko się wylało. Dałem za niego 60zł i na nim będe musiał te testy zrobić, nie chcę się pakować w kolejne koszta.
Jeśli mówicie, że po zmianie firmware da radę przeczytać te parametry których potrzebuję do wyboru operatora to nie ma takiej tragedii, ale fakt można było od początku podać linka do aukcji i po kłopocie.

Jutro przychodzi modem, spróbuje od razu zmienić soft wg. instrukcji zamieszczonych na forum i w weekend testować.

Dzisiaj z ciekawości wlazłem na ławę kominową swojego domu, zasięg LTE w Lumi 640 skoczył z miejsca na 3 kreski LTE, i nieraz nawet łapał 4.
Pewnie to ta Sferia LTE800 ze Stypułowa bo parametry byly takie:
- download 4-8Mb/s
- upload 2-5Mb/s
- ping 50-60

Zastanawiające jest to, że będąc na piętrze i trzymając tel. wystawiony przez okno w stronę Stypułowa - zero zasięgu LTE. Po przejściu na drugą stronę domu, wystawiając tel. przez okno w kierunku Nowego Miasteczka 2-3 kreski LTE. Osiągi z dolnej granicy tego co na kominie.

Wczorajsza noc była bezchmurna i widziałem sporo migających punktów na horyzoncie z piętra domu. Sprawdzając potem na mapie widzę cień szansy na kontakt wzrokowy z BTS Nowe Miasteczko. Nie widzę tam po drodze żadnych innych wież czy wiatraków.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: radius »

drhambone pisze:...w Lumi 640...
Nie znam Windows Phone :(

Postaraj się dotrzeć do aplikacji, która pokaże long Cell ID lub najlepiej eNBI.

Po tym dojdziemy chociaż z jaką stacją się łączysz.

Drąż też temat wbudowanego Engineer Mode, Service Menu, itp. zakładek znanych z systemu Android.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: jarek7714 »

zasugerowałem się powyższym[/quote]
I bardzo dobrze, wszystkie te screeny przedstawiają GUI-interfejs webowy dostępny pod adresem HiLinka 192.168.1.1, nie potrzebujesz instalacji żadnych dodatkowych programów, poza instalacją modowanego GUI-jeżeli kupiłeś wersję HiLink od operatora tego modemu, a jeżeli nie to można go łatwo przerobić na HiLinka (taki zabieg pod laptopem jest o wiele bezpieczniejszy od aktualizacji oprogramowania w routerze, bo na laptopie zawsze masz zasilanie awaryjne w postaci akumulatora, zmieniałem dziesiątki razy oprogramowania modemów i nigdy żadnego nie ubiłem, a routery kilka razy mi się wyłożyły).
matek451 pisze:Pytanie tyko po co te zabiegi skoro http://allegro.pl/router-wifi-huawei-e5 ... 91752.html Rano był taki sam za 100zł http://allegro.pl/router-huawei-e5573-p ... 92836.html ale ktoś już kupił. W porównaniu do tego starego E3272 to mercedes.
Człowieku Ty potrzebujesz pomocy, te dezinformacje które wypisujesz w kilku ostatnich postach, tj. jakiś obłęd. Mało tego pchasz ludzi na podejrzane aukcje-nigdy bym nie kupił towaru od takiej osoby-która ma 0 komentarzy do aukcji.
matek451 pisze:Ale po kiego diabła pisze o E398 i po co zamieścił logi z niego ? Zamiast rozjaśnić temat zamącił ci w głowie a koledzy próbują ratować temat.
Po tego że pokazałem dla potomnych jaka jest różnica między telefonami z wbudowanymi modemami a dedykowanym modemem (poza tym @drhambone pisałem konkretnie że mają być to modemy

Kod: Zaznacz cały

 jak można sobie kupić E3276/E3272 przerobić na Hilink z modowanym softem i mamy pasma LTE "jak na dłoni"
, gdyż ławo je przerobi, a z E3372 jak się "nadzieje" na wersję h może mieć problemy), i kolega pisał wyżej że takowy posiada.
radius pisze:Każdy poleca to co ma, czego używał, z czym nie ma problemów. To przecież logiczne.
Nie koniecznie, E398 to bdb modem, ale go nie polecam-gdyż wymaga wydajnego zasilania po USB, praktycznie nie nadaje się do 95% routerów 3-4G, co prawda może być użyty z aktywnym HUB-em USB, ale też nie może być "pierwszy lepszy".
radius pisze:Wstaw screen co ten E5573 potrafi jeśli chodzi o parametry sieci.
Nic nie potrafi bez dodatkowego oprogramowania: wyświetla status aktywnej sesji, ilość zużytych danych, poziom naładowania baterii, ilość połączonych klientów WiFi (w ustawieniach połączenia możemy wybrać że będzie łączył się tylko w LTE).
drhambone pisze: Pewnie to ta Sferia LTE800 ze Stypułowa bo parametry byly takie:
- download 4-8Mb/s
- upload 2-5Mb/s
- ping 50-60
Jeżeli nie złapiesz Plusa w LTE1800, to w LTE800 może być źle (choć i przy LTE1800 w Plusie zdarzają się kwiatki z radioliniami do BTS 2x180Mbps, dlatego warto wieczorem sprawdzić przy BTS).
jareq
drhambone
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-06-25, 09:02

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: drhambone »

@jarek7714
Raczej wątpie czy kupiłem Hilink, jutro się okaże.

Jeśli nie to rozumiem:

1. Przerabiam na wersję Hilink
2. Wrzucam nowe GUI
3. Jestem w stanie wymusić logowanie do LTE 800 lub LTE 1800
4. Sprawdzam parametry połączenia przez WEB UI
5. Wrzucam wyniki na forum
6. Dostaje info jaki operator i sprzęt :)

Czy tak to zadziała?
ODPOWIEDZ