Szybki internet na wsi - co wybrać

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Zasięg WiFi B525 standardowy dla routerów pracujących z dopuszczalna prawem mocą 100mW. Jeśli ma się duży dom , kilka kondygnacji to stosuje się dodatkowe AP podpięte kablem po LAN do B525. Router ma wbudowane anteny WiFi, złącza SMA służą do podłączenia anten zew. LTE/3G. Zapoznaj się z tematami o B525 na tym forum, min ze skryptem do zarządzania tym routerem viewtopic.php?f=11&t=48555&start=45 Chwała kolegom za niego, z nim nie potrzeba robić innych testów. A co do konsultantki to standard obsługi , nie tylko w T-Mobile.
Wicik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-20, 16:32

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: Wicik »

Oki
Doczytam temat, dziękuje
bigdik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-08-15, 18:05

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bigdik »

Witam, stoję przed poważnym wyborem internetu. Obecnie korzystam z oferty okolicznego dostawcy, mam ofertę 2Mb za 39zł. Chciałem zmienić na 10MBps lecz jak się okazało znajduję się w czarnej strefie gdzie coś się na siebie nakłada przez co z tych 10 mogę mieć maksymalnie 2,5Mbps i to takie które raz pokazuje na speedtescie 1,4 a raz 2,7. Nie chcę takiego internetu i najprawdopodobniej zrezygnuję z umowy. Teraz pytanie co w zamian tego? Jaką sieć wybrać - Plus, Orange czy coś innego. Telefon posiadam w plusie i mam zasię LTE 10-20Mbps (sprawdzane LG G4 w pokoju). Orange łapie (ale na strychu) nawet 40Mbps (sprawdzane telefonem samsung S5). Moja lokalizacja to Lipa, gmina Bolków, woj dolnośląskie. Innych sieci nie sprawdzałem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Zrób testy LTE Plusa, Orange , T-Mobile na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info , speedtesty i pokaż wyniki. zasięg w Orange i T-Mobile pewnie z LTE800, najbliższe BTS-y Orange i T-Mobile w Nowych Rochowicach. Inne to Wojcieszów, Muchów i Sokola. w Plusie działa BTS LTE800 Sferii w N.Rochowicach oraz LTE1800aero2 w Gorzanowicach i Wojcieszowie.
soupie2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-27, 18:46

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: soupie2 »

Witam,
proszę o pomoc w wyborze operatora do internetu bezprzewodowego.
W domu korzystałem z neostrady po kablu jednak prędkość 1 Mbps załamywała :(
Wybrałem w pierwszej kolejności internet bezprzewodowy z Plusa ( modem zewnętrzny ODU-200) jednak też się bardzo zawiodłem. Na modemie sygnał dobrej jakości jednak prędkość nie powala: 2-3 Mbps.
Czy w tym regionie : Gorlice ul. Dukielska , dokładne współrzędne 49°38'55.15'' N 21°11'45.51'' E mogę liczyć na lepszy internet bezprzewodowy?
Będę wdzięczny za pomoc.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: dzejk »

Sprawdź orange lub t-mobile (wspólny nadajnik) oraz play na starterach na kartę. Nadajniki masz na szpitalu:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 76&zoom=15
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Do testów użyj telefonu z LTE i aplikacji Network Cell info, użyj kart Orange, T-Mobile i Play. Orange i T-Mobile korzystają ze wspólnego LTE1800NetWorks na szpitalu. Play ma tam własne LTE1800, LTE2100 i LTE800.
bboygutass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 12:49

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bboygutass »

Witam.
Jestem zrozpaczonym użytkownikiem Neostrady "10mb" z czego prędkość maksymalna nie dochodzi nawet do 1,5mb/s internet wiadomo szału nie robi ale od dawna irytuje mnie to że nie daj Boże ktoś odpali wifi na jakimś drugim urządzeniu to na moim kompie nic nie można zrobic... Pingi kosmiczne i zero grania. Czy ktoś mógłby polecić mi coś co byłoby szybsze? I najlepiej bez limitu? Dodam że LTE w mojej okolicy to dramat sprawdzałem już wszystkich operatorów i wszystko z mizernym skutkiem. Mieszkam we Wsi kolonia Czechowizna. Woj. Podlaskie. Z góry dziękuję za pomoc.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: dzejk »

Na czym testowałeś LTE ? Masz w okolicy 3 nadajniki orange/t-mobile z LTE 800 MHz. Play i plus odpadają.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 88&zoom=12
bboygutass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 12:49

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bboygutass »

Testowałem ich internet mobilny czyli rutery z kartami SIM a testowałem w jeden możliwy dla.mnie sposób czyli speedtestem i prędkości działają jak chca. LTE pomimo anten u mnie nie działa nawet na telefonie a na ruterach T-Mobile/Orange działa niestabilnie ale w większej części chodzi gorzej od Neostrady :(
bboygutass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 12:49

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bboygutass »

Testowałem ich internet mobilny czyli rutery z kartami SIM a testowałem w jeden możliwy dla.mnie sposób czyli speedtestem i prędkości działają jak chca. LTE pomimo anten u mnie nie działa nawet na telefonie a na ruterach T-Mobile/Orange działa niestabilnie ale w większej części chodzi gorzej od Neostrady :(
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: compawori »

Jakie masz anteny?
bboygutass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 12:49

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: bboygutass »

Chodziło mi o anteny nadajników Orange/T-Mobile. Nie wiem jakie mają.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szybki internet na wsi - co wybrać

Post autor: matek451 »

Twoje testy bez znaczenia, nie wiadomo na jakim sprzęcie i w jakich warunkach, zrobione niefachowo. Bierzesz ofertę T-Mobile http://www.t-mobile.pl/pl/tmobile1-inte ... prtcl=http z routerem B525 za 1 zł. Masz 30 dni na testy, do zarządzania i diagnostyki korzystasz ze specjalnej aplikacji na telefon. Zasięg na LTE800T-Mobile z BTS-a Dziękonie lub Knyszyn-Grodzieńska, tam też LTE800 Orange. Do korzystania potrzebna antena na 800MHz , jej dobór po testach. Jeśli masz karty Orange czy T-Mobile to możesz zrobić test na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info i speedtesty. Pokazujesz zakładkę DANE i wyniki speedtestu. Testy w domu i na zewnątrz.
ODPOWIEDZ