co wybrać

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cmm72
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-20, 11:18
Lokalizacja: J?drzejów

co wybrać

Post autor: cmm72 »

Proszę o pomoc, mieszkam w Jędrzejowie (to taka mieścina w woj. świętokrzyskim). Chcę kupić blue connecta - powiedzcie mi, jak wygląda sprawa opłat w erze – tzn. płacę abonament (40,00 zł + Vat i za kartę data 1 zł + VAT) i to wszystko , czy coś jeszcze? Dodatkowo proszę o pomoc, mam laptopa fujitsu-siemens amilo 2315 lub 2415 (więc to żadne cudo) jaka karta do niego będzie pasować lub jaką polecacie? Z góry dzięki za pomoc
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: co wybrać

Post autor: zDaleKi »

Tytuł wątku nic nie mówi dlatego pewnie odpowiedzi będzie mało na ten post.
Kolejny raz apeluję wszystkich o rozsądne tytuły mówiące coś o problemie którego dotyczą.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
TJE
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2006-06-02, 21:09

Re: co wybrać

Post autor: TJE »

cmm72 pisze:Proszę o pomoc, mieszkam w Jędrzejowie (to taka mieścina w woj. świętokrzyskim). Chcę kupić blue connecta - powiedzcie mi,
Sprawdź czy masz EDGE czy tylko GPRS. W Sędziszowie era jako jedyna nie ma EDGE, plus i orange ma.
amws
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-10-11, 22:52
Lokalizacja: LUBLIN

Re: co wybrać

Post autor: amws »

Może na początek wypróbuj sobie system pre-paid w Plusie (tzw SIMDATA) i zobacz jak to wszystko działa i czy będziesz zadowolony -koszt 20 zł które masz w całości do wykorzystania na internet...
Musisz mieć w laptopie wejście na kartę PCMCIA lub karta z USB, możesz również łączyć się przez komórkę.
Poczytaj więcej na forum a wszystkiego się dowiesz
cmm72
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-20, 11:18
Lokalizacja: J?drzejów

Re: co wybrać

Post autor: cmm72 »

Jedrzejów ma i edge i gprs, a ja dodatkowo mieszkam jakieś 200 m od stacji bazowej. Jestem tylko użytkowniekem netu (nie pasjonatem), a komputery nie są moją mocną stroną. Chcę tylko prosić o pomoc jaka kartę wybrać - żeby to zadziałało i żeby zadziałało w laptopie (akurat w tym cudzie, który posiadam). [/url]
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: co wybrać

Post autor: bio5 »

Każda karta Ci zadziała. Skoro korzystasz tylko z Edge to możesz dokupić opcję Blueconnect do telefonu i wcale nie kupować modemu. Twoja komórka będzie modemem.
cmm72
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-20, 11:18
Lokalizacja: J?drzejów

Re: co wybrać

Post autor: cmm72 »

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich.
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: co wybrać

Post autor: bio5 »

Jeszcze jedno pytanie. Jaki masz terminal???
ODPOWIEDZ