Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Vienio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-09, 11:08
Lokalizacja: Legionowo

Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: Vienio »

Witam, potrzebuję internet na działkę miejscowość Nowe Lipki, Powiat węgrowski, Województwo mazowieckie. Przebywam tam co jakiś i wkurza mnie brak internetu w komórce. W niektórych miejscach na podwórku złapie jakiś tam wolny internet, ale to wszystko.
Czy możecie mi polecić jakiś sprzęt który w tym rejonie będzie dział najlepiej z zasięgiem LTE?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: matek451 »

Lokalizacja bardzo trudna, duże odległości od BTS-ów , lasy. Właściwie jedyna szansa to 3G z UMTS900 w HSPA+. Najbliższy BTS NetWorks UMTS900 zapewniający zasięg w Orange i T-Mobile w Stoczku lub Zieleńcu. W Zieleńcu działa też NetWorks BTS UMTS 2100 z HSPA+DC ale zasięg u ciebie szczątkowy. Kolejny operator czyli Plus ma zasięg 3G z BTS-a UMTS900Aero2 w Sadownym ( za Zieleńcem). Play właściwie bez zasięgu , najbliższy BTS Sadowne, Pl . Kościelny. aby skorzystać z 3G i UMTS900 potrzebna antena ATK-20 i modem/ router/MiFi z obsługą UMTS900 i HSPA+ . Do ewentualnego 3G z UMTS2100 z DC dla Orange lub T-Mobile z Zieleńca konieczna antena panelowa 17dBi na 2100MHz. Gwarancji nie ma. W Sadownym są pozwolenia na LTE1800Networks i LTE800 Orange. Orange pokazuje szczątkowy zasięg LTE u ciebie. Trudno powiedzieć czy z LTE1800 czy z LTE800. W zależności od tego wybór anteny ale to raczej LTE1800. Trzeba zrobić testy wLTE Orange w tej miejscowości oraz zapytać na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 77#p875277 kiedy zostanie uruchomiony LTE800 Orange w tej miejscowości. Inne pozwolenie na LTE800 Orange to Chruszczewka Szlachecka. Na LTE800 potrzebna 2x antena ATK-20. T-Mobile posiada pozwolenie na LTE800 w Zieleńcu, nie wiadomo czy działa. Trzeba przetestować na telefonie z LTE, modemie czy MiFi z LTE. W Sadownym i Majdanie działają BTS-y LTE800 Sferii zapewniające słaby zasięg LTE Plusa. Póki co Play nie uruchomił pozwolenia na LTE800 w Sadownym i trudno powiedzieć czy zasięg obejmie Nowe Lipki. w każdym przypadku konieczne 2 anteny ATK-20 ustawione pod kątem prosty, Konieczne testy LTE i 3G pod BTS-ami operatorów i na zewnątrz 9 np, na dachu)aby ocenić prędkości i szanse na osuiągnięcie zasięgu w wybranej technologii na określonym paśmie. Na telefonie warto skorzystać z aplikacji G-Mon.
Vienio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-09, 11:08
Lokalizacja: Legionowo

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: Vienio »

BARDZO dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, odezwę się po testach o których pisałeś.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: ja.michal »

W Sadownym działa tylko LTE800 w przypadku Orange. LTE1800 brak. Jeśli chcesz to mogę podrzucić CIDy każdego sektora LTE800 z tej stacji bazowej.

Chruszczewka Szlachecka jeszcze nie ma LTE.
Vienio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-09, 11:08
Lokalizacja: Legionowo

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: Vienio »

Szczerze to na ten moment nie wiem do czego sa mi potrzebne CIDy ale domyślam się że potrzebne, więc jeśli to nie problem to bardzo chętnie.
Mogę zapytać jeszcze jak mają wyglądać te pomiary? Uruchamiam program g-mon i podjeżdżam pod BTSa i robię print screeny? Dobrze rozumiem? Jeden wystarczy czy kilka w rożnych miejscach? Wole dopytać niż jeździć do Sadownego kilka razy. A kolejne pomiary z dachu gdzie ewentualnie będą przymocowane anteny, tak?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: Hermogenes »

Masz podjechać pod antenę która skierowana jest w stronę Twojego domu lecz nie za blisko pod samym masztem może być brak wiązki bezpośredniej .poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: matek451 »

Zacznij od testu u siebie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: ja.michal »

Do Sadownego nie masz po co jechać. Pod stacją Orange w Sadownem LTE800 działa w okolicy 60 Mbps. Sprawdzaj u siebie jak działa LTE i czy działa, a jeśli będzie to z Orange to po CIDach będzie widać czy to właśnie Sadowne.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: ja.michal »

Vienio, na telepolis dostałeś odpowiedź, że jednak Chruszczewka Szlachecka LTE800 już działa. :)
Vienio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-09, 11:08
Lokalizacja: Legionowo

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: Vienio »

Tak widziałem, dziękuję. Nie uda mi się teraz pojechać na działkę, najbliższą okazja to 24 lipca, wtedy dam znać.
Vienio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-09, 11:08
Lokalizacja: Legionowo

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: Vienio »

Witam udało mi się zrobić zdjęcia z miejsca w którym mógłby by zawisnąć anteny, przez chwilę gmon pokazał też połączenie z masztem w Sadowne ale nie zdążyłem zrobić zdjęcia. Zrobić jeszcze jakieś pomiary czy z tego można coś wywnioskować?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: radius »

CellID 35814 to UMTS900 z miejscowości Zieleniec, gm. Sadowne. 30582 to UMTS z miejscowości Stoczek, ul. 3 Maja.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Vienio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-09, 11:08
Lokalizacja: Legionowo

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: Vienio »

Co w takiej sytuacji robić żeby Internet działał jako tako, co kupić itd?

Czy jeśli telefon złapał na chwilę zasięg z sadownego i byłem wtedy na trawniku to czy przy zastosowaniu anten jest szansa na LTE z sadownego?
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: bdkacz »

Do LTE800 tak samo jak do UMTS900 potrzebujesz antenę ATK-20 (do LTE 2 sztuki) + konektory pod konkretny modem/router tak jak pisał kolega matek451 w swoim poście.

Pytanie czy i jak działają nadajniki LTE 800 T-mobile (Zielenieć) i Sferii (Plusa) z Sadowne
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na działkę - miejscowość Nowe Lipki

Post autor: ja.michal »

LTE800 T-Mobile w Zieleńcu powinno już działać. Na pewno działa U900 i U2100.
ODPOWIEDZ