LTE zamiast Neostrady

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janpantv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-25, 23:49

LTE zamiast Neostrady

Post autor: janpantv »

przepraszam pewnie taki temat był juz ze 100 razy ale okolica inna wiec dlatego pytam

potrzebuję pomocy w wyborze dostawcy internetu domowego, gdyż kończy mi się obecnie umowa z neostradą w sierpniu. Dotychczas korzystałem z Neostrady 20Mb/s(a realnie 10 mb/s a upload 1mb/s) mieszkam w środku stolicy województwa jakim jest Rzeszów(Siemiradzkiego) ale w takim miejscu że nic po za miedziakami tp tu nie ma(gdzie na około jest wszystko od upc do światłowodów.........) płace 80 zł + 20 za utrzymanie lini wiec jedynym w miarę sensownym rozwiązaniem ulepszenia internetu jest internet domowy LTE. (przynajmniej taką mam nadzieje)

czego oczekuje
Prędkość: Szybsza niż obecne 10 mb/s a uploadu 1mb/s (nie musi byc wyraźna 20mb/s a uploadu 2mb/s i tak było by mega)
Wielkość pakietu: Tylko nielimitowany (podobno tmoblie to jedyna opcja bo potrzebuje duzo gb z 300-500) ale nie zamykam sie na inne opcje (co do tmoblie w jakims inny wątku na tym forum ktos pisał ze dostał limit na lte ale 3g dalej mu działało i tam miał limit do 2 TB czym sie róznie lte od 3g? )

Ping: teraz mam 100 ms w cs go(ja mało gram ale brat duzo gra i potrzebuje choc troche lepszy)
Cena: Nieprzekraczająca 100zł/miesiac + 200 zł na router i inne kable
Okres umowy: max 2 lata.

pytanie na koniec Czy to się opłaca ?????? i co mi polecacie jaką ofertę lte i jaki router
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: ksx4system »

Jeśli chcesz przesyłać absurdalnie dużo danych (wspomniane pół terabajta) to może jednak rozejrzyj się za przewodową alternatywą...

Spróbuj prepaidowej oferty od Play, może nie oberwiesz lejkiem po 100GB.
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
janpantv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-07-25, 23:49

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: janpantv »

ksx4system pisze:Jeśli chcesz przesyłać absurdalnie dużo danych (wspomniane pół terabajta) to może jednak rozejrzyj się za przewodową alternatywą...

Spróbuj prepaidowej oferty od Play, może nie oberwiesz lejkiem po 100GB.
na stronie btsearch jak patrze na zasięg to po zaznaczeniu lte nie mam żadnego nadajnika tylko w UMTS mam ale nie wiem czy to blisko czy daleko i jaki najlepiej

i ze jestem zielony w lte to teraz zapytam o sprawe pewnie smieszną to czy dajmy jak dostane lejek to w następnym miesiącu on mi znika i dajmy znowu mam te 100/200 gb i tak w kółko czy są jakies kart za to przekraczanie ? bo jesli nie ma kar to te pare dni/tydzien z lejkiem w miesiącu bym sie może jakas pomęczył (szczególnie ze w rzeszowie mam 512 kb darmowy internet wifi od miasta)
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: ksx4system »

janpantv pisze: na stronie btsearch jak patrze na zasięg to po zaznaczeniu lte nie mam żadnego nadajnika tylko w UMTS mam ale nie wiem czy to blisko czy daleko i jaki najlepiej
Poczytaj forum to dowiesz się jak czytać zawartość mapy (i co wyklikać aby zobaczyć lokalizacje interesujących Cię nadajników). Najlepiej mimo wszystko przetestować na miejscu...
janpantv pisze: i ze jestem zielony w lte to teraz zapytam o sprawe pewnie smieszną to czy dajmy jak dostane lejek to w następnym miesiącu on mi znika i dajmy znowu mam te 100/200 gb
Nowy okres rozliczeniowy wyłącza lejek i znów masz przykładowo 100GB do wykorzystania. Lejek w Play ponoć nie taki zły bo 1mbit/s w dół i 384kbit/s w górę :)
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: wojteks »

janpantv pisze: płace 80 zł + 20 za utrzymanie lini
Co to za dziwna neostrada, takiej drogiej już dawno nie ma. Obecnie jest za 39zł do 20 Mbps lub do 80Mbps plus utrzymanie linii.
Nie pomagam na PW!
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: jarek7714 »

janpantv pisze: czego oczekuje
Prędkość: Szybsza niż obecne 10 mb/s a uploadu 1mb/s (nie musi byc wyraźna 20mb/s a uploadu 2mb/s i tak było by mega)
Wielkość pakietu: Tylko nielimitowany (podobno tmoblie to jedyna opcja bo potrzebuje duzo gb z 300-500) ale nie zamykam sie na inne opcje (co do tmoblie w jakims inny wątku na tym forum ktos pisał ze dostał limit na lte ale 3g dalej mu działało i tam miał limit do 2 TB czym sie róznie lte od 3g? )
Przy takim deklarowanym zużyciu to jedynie oferta Orange na firmę w 100% spełni wymagania (w Plusie ok. 300GB i FUP, który jest loterią). Także jakiś modem/telefon z obsługą LTE i prepaidy na testy poszczególnych sieci-celem sprawdzenia w realu jakie są transfery u każdego z operatorów który ma pokrycie sygnałem.
janpantv pisze: pytanie na koniec Czy to się opłaca ?????? i co mi polecacie jaką ofertę lte i jaki router
Jak masz zasięg LTE Play to z pewnością się opłaca-gdyż cały czas jest dostępna oferta wirtualnej sieci RBM z 100GB/m-c za free (tylko taką opcję bierze się na sieci P4). A co do konkretnego sprzętu i oferty, to musisz sprawdzić w realu jak ten internet działa u konkretnego operatora (Orange ma bdb oferty ze sprzętem, Plus).
jareq
doman18
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2011-08-28, 14:56
Lokalizacja: Lublin

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: doman18 »

Może jakaś radiówka. My w firmie (Lublin) mamy symetryk 20/20Mb/s (gwarantowane, nie maksymalne) od firmy Lubman. Cena jest wysoka (360zł) bo podpisywaliśmy umowę w 2014 i właśnie się nam skończyła. Ale oferują też łącza konsumenckie tyle tam jest limit dobowy. No i koszty instalacyjne wysokie (455zł za montaż anteny na dachu). Może coś podobnego ale tańszego jest w Rzeszowie?

Też jesteśmy w takim dziwnym miejscu (centrum!) że nikt z kablówką ani światłowodem nie chce przyjść. Tylko Neostrada.
satman777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-25, 18:38

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: satman777 »

Mam LTE domowy od orange. Do wykorzystania jest łącznie 210GB miesięcznie (150GB w strefie domowej i 60GB w strefie domowej lub poza) w godzinach 8-24 i bez limitu w godzinach nocnych. Ping w granicach 30ms, prędkość u mnie nie spada poniżej 20Mbit. Cena 59,90zł.
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: xander21 »

T-mobile ma no limit taryfa MAX za 79,99zł. Tylko pytanie dla tych co mają, ile można wyciągnąć GB, bez kagańca. Niby każdy ma bez limitu, ale jedni pisza, jak się będzie obciążać nadajnik, inni po iluś tam GB lejek.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: dzejk »

nadajniki t-mobile nie są mocno obciążone (pomijając te wspólne z orange lte 1800), bo więcej osób od nich ucieka, niż przybywa nowych klientów.
Gdzieś słyszałem o 2TB limitu.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: robertnik »

RMB ile można pisać i na kartę nie abonament. Dostajesz lejek zmieniasz kartę. Jaka taryfa, doładowania, okresy ważności wszystko jest na forum. Słowo klucz RBM.
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: ksx4system »

robertnik pisze:RMB ile można pisać i na kartę nie abonament. Dostajesz lejek zmieniasz kartę. Jaka taryfa, doładowania, okresy ważności wszystko jest na forum. Słowo klucz RBM.
Da się jeszcze taniej, wystarczy poszukać :D
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: robertnik »

To ja poproszę linka, bo jestem tu częstym gościem i tańszego nic nie znam.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE zamiast Neostrady

Post autor: dzejk »

za rejestrację karty play internet na kartę, np. starter zasięgowy za 0 zł, dostajesz bonus 100GB na 30 dni i rok ważności konta. Bonus dostaniesz do 10 pierwszych kart, a 'promocja' ważna do lutego. Plus daje 50GB, a orange 10.
ODPOWIEDZ