LTE na kartę - wieś koło 50km od Warszawy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Xeardon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-26, 15:04

LTE na kartę - wieś koło 50km od Warszawy

Post autor: Xeardon »

Witam, mam w planach zakup internetu mobilnego LTE na kartę. Miejscowość w jakiej będzie używany internet to Zakole-Wiktorowo, koło 50km od Warszawy. Zależy mi oczywiście na dobrym stosunku ceny do jakości oraz darmowym LTE bądź ofertą z dużym transferem danych. Jakiś kilometr w linii prostej od miejsca, w którym ma być internet stoi BTS postawiony przez Orange, wybudowany niedawno, nie ma po drodze żadnych przeszkód. W telefonie Nokia 500 mam kartę Play i w zależności w której części domu się znajduję, mam zasięg 3.5G zarówno dobry, jak i słaby. W jednej części domu jest to 4-5/5 kresek zasięgu, w innej części domu jest to 1-2/5 kresek zasięgu. Zakup modemu oraz anteny zewnętrznej jest uwzględniony w moich planach. Dziękuję z góry za pomoc, pytajcie śmiało, nikt z fusów nie będzie wróżyć :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE na kartę - wieś koło 50km od Warszawy

Post autor: matek451 »

Na dzień dzisiejszy bezkonkurencyjna jest oferta RBM na kartę z usługą Darmowy Internet LTE bez limitu, działa na zasięgu LTE Play. Dlatego zacznij od testów LTE w Play, mozesz zrobic na telefonie z LTE. Najbliższy BTS w Mińsku, Spółdzielcza 2. Inne to Mienia i Siennica. Warto sprawdzić działanie też pod każdym z tych BTS-ów. Po testach dalsze kroki czyli zakup routera i anteny na wybrane pasmo. Na tych BTS-ach na pewno działa LTE1800, możliwe ze też LTE2100 i LTE800. Co do Orange to trudno powiedzieć czy odpalono juz na BTS-ie Świteź LTE800, trzeba zrobić test. Jeśli nie to zasięg LTE z sieci NetWorks LTE1800 w Mińsku.
Xeardon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-26, 15:04

Re: LTE na kartę - wieś koło 50km od Warszawy

Post autor: Xeardon »

Hm, niestety nie mam żadnego telefonu z LTE więc nie mogę wykonać testów. Czyli operatorzy, których muszę mieć na uwadze to RBM, Play i Orange? Orange raczej odpada na starcie, bo słaby stosunek ceny do jakości (hmm, może nie tyle co jakości, lecz ceny do ilości, po prostu mnie nie stać na takie stawki). RBM mnie zainteresowało, a Play, jak to Play, nie mam jakichś przykrych wspomnień z tą siecią. Istnieje jakiś inny sposób na wykonanie testów bez telefonu z LTE?
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: LTE na kartę - wieś koło 50km od Warszawy

Post autor: CzechuXX »

Kupujesz sprzęt na którym będziesz chciał odbierać i na nim testujesz.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE na kartę - wieś koło 50km od Warszawy

Post autor: dzejk »

kupując przez neta masz 14 dni na zwrot.
Xeardon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-07-26, 15:04

Re: LTE na kartę - wieś koło 50km od Warszawy

Post autor: Xeardon »

Dzięki za pomoc, doradzicie jakiś sprzęt?

viewtopic.php?f=11&t=46514
ODPOWIEDZ