Jaki internet LTE i sprzęt do tego w małej miejscowości ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vandal454
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-07-27, 12:36

Jaki internet LTE i sprzęt do tego w małej miejscowości ?

Post autor: vandal454 »

Witam, mam zamiar zmienić internet kablowy na LTE i mam dylemat to wybrać ? Mieszkam w małej miejscowości Czernin, ok 10km od Kołobrzegu a jedyny internet kablowy który aktualnie można tutaj mieć to Orange 1-10mb/s i jest to niewystarczająca szybkość jaką potrzebuje do pracy. Dlatego zwracam się do was co polecacie i czy sprzęt wzmacniający sygnał także będzie mi potrzebny aby uzyskać jak najlepsze osiągi. Najlepiej aby był to internet bez limity danych (wiem chyba nie ma takiego) ale 100GB to raczej minimum długość umowy nie ma znaczenia.

Kordy: https://www.google.pl/maps/@54.1377378,15.6729186,17z
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet LTE i sprzęt do tego w małej miejscowości ?

Post autor: wojteks »

Masz szansę (o ile działają) na LTE1800 z Plusa, maszt w Stramnica i LTE1800 Orange/T-Mobile z Dygowa UMTS900 z podobnych lokalizacji.
Nie pomagam na PW!
vandal454
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-07-27, 12:36

Re: Jaki internet LTE i sprzęt do tego w małej miejscowości ?

Post autor: vandal454 »

Ponawiam zapytanie nie wiem czy coś się zmieniło co do masztów tutaj dane z BTS: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 15&zoom=14

Jakiego aktualnie najlepiej wybrać operatora ? Opłaca się brać antenę na takie odległości od masztów ? Która oferta najlepsza ? Zainwestować w modem czy brać tego bezpośrednio od operatora ?

Plus niestety średnio od 7-11 UP/DOWN
BikeBarian

Re: Jaki internet LTE i sprzęt do tego w małej miejscowości ?

Post autor: BikeBarian »

W twojej okolicy to skupiłbym się na T-mobile oraz Orange. Play masz dopiero w Kołobrzegu albo w Kukini (ten bym sprawdził bo to około 6km od ciebie). Wez telefon i zrób testy u siebie w miejscu gdzie chciałbyś miec antenę a jak nie da rady to gdzieś na podwórku. Uzyj apki na telefon Netmonster albo Network Cell Info i zrób screeny z zakładki dane. Sprawdź po kolei Play, T-mobile i Orange
vandal454
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-07-27, 12:36

Re: Jaki internet LTE i sprzęt do tego w małej miejscowości ?

Post autor: vandal454 »

BikeBarian pisze:W twojej okolicy to skupiłbym się na T-mobile oraz Orange. Play masz dopiero w Kołobrzegu albo w Kukini (ten bym sprawdził bo to około 6km od ciebie). Wez telefon i zrób testy u siebie w miejscu gdzie chciałbyś miec antenę a jak nie da rady to gdzieś na podwórku. Uzyj apki na telefon Netmonster albo Network Cell Info i zrób screeny z zakładki dane. Sprawdź po kolei Play, T-mobile i Orange
Sprawdziłem i wybiorę Orange teraz kwestia czy wybrać modem od nich czy kupić osobno + do tego jaką antenę mam wybrać na pasmo LTE 800 ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE i sprzęt do tego w małej miejscowości ?

Post autor: matek451 »

A jak wypadły te testy Orange, z którym BTS-em NetWorks się łączysz , na jakim paśmie, jakie masz parametry sygnału i prędkości DL/UL wieczorem? I dlaczego akurat pasmo LTE800 i antena na nie? Łączysz się z bieda BTS-em NW Czernin? Na LTE800 osiągasz sensowne prędkości w szczycie internetowym?
vandal454
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-07-27, 12:36

Re: Jaki internet LTE i sprzęt do tego w małej miejscowości ?

Post autor: vandal454 »

matek451 pisze:A jak wypadły te testy Orange, z którym BTS-em NetWorks się łączysz , na jakim paśmie, jakie masz parametry sygnału i prędkości DL/UL wieczorem? I dlaczego akurat pasmo LTE800 i antena na nie? Łączysz się z bieda BTS-em NW Czernin? Na LTE800 osiągasz sensowne prędkości w szczycie internetowym?
Sprawdzałem jedynie speedtest nie mam jak sprawdzić Networkcell bo nie ma go w appstore a żadnego telefonu z androidem niestety nie posiadam. Speedtest robiłem po południu i w godzinach wieczornych i różnicy dużej nie było od 22 - 30 down i 6-13 up. Z Którego nadajnik nie mam pojęcia postaram się ogarnąć telefon z androidem z dam znać. Który nadajnik jest lepszy ten bliżej Stramnicy ?
ODPOWIEDZ