Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mobilny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-10, 20:53

Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: mobilny »

Witam.

Czy warto brać internet mobilny z nju mobile za 29 zł 40 GB później lejek 1 Mb/s zamiast Aero2 czy zawieszającego się Play?

Ktoś ma ten internet i może się wypowiedzieć czy od razu po 40 GB przycinają lejek do 1 Mb/s czy można więcej ciągnąć?

Lejek prędkości 1 Mb/s jest cały czas stabilny czy wolniejszy od gwarantowanej prędkości zawartej w regulaminie?

Szukam najtańszej oferty z lejkiem Mb/s bez urządzenia którą można wziąć bez problemu na sam dowód osobisty.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: matek451 »

A robiłeś jakiś test internetu od Orange w swojej lokalizacji? To podstawa zanim podpisze się umowę.
mobilny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-10, 20:53

Re: Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: mobilny »

Jeszcze nie, ale mam 3G i LTE także chyba będzie lepsze niż Play z zawieszającym 3G.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: matek451 »

A skąd ta pewność, ze działa u ciebie 3G i LTE w Orange? Jaka to lokalizacja?
mobilny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-10, 20:53

Re: Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: mobilny »

Sprawdzałem i chyba nie ma lepszej oferty, bo Plus ma z lejkiem, ale tylko w LTE a T-Mobile chyba nie ma lejków Mb/s.
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: matek451 »

A co to za test ? zero informacji na temat sygnału czy prędkości, żadnej informacji o BTS-ach LTE obsługujących Orange.W Play też masz pokazane LTE a narzekasz , że korzystasz z kiepskiego 3G. No i w T-mobile wcale nie jest tak jak piszesz. W regulaminie jest zapis o lejku, podobny do FUP Plusa. Korzystasz z jakiejś anteny w Play, jaki modem ? no i warto by podać swoją lokalizację.
mobilny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-10, 20:53

Re: Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: mobilny »

Bo LTE Play jest na zewnątrz tylko dobry, wewnątrz łapie na chwilę i znika. Modem mam Huawei E3372, lokalizacja Ossa powiat Rawski, anteny mnie nie interesują.
Myślę jeszcze zarejestrować 5 starterów Plusa za 25 zł i co miesiąc 50 GB za darmo przez 5 miesięcy sobie aktywować i tak więcej nie wykorzystuję.
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: ksx4system »

mobilny pisze:anteny mnie nie interesują
Absurd i nonsens! Jest spore prawdopodobieństwo, że relatywnie mała wewnętrzna antena zauważalnie poprawi osiągi internetu u aktualnego operatora.
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
mobilny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-07-10, 20:53

Re: Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: mobilny »

Najtańsza antena z Allegro coś pomoże? Miałem dawno temu antenę dipola i cybertech, jedyne co po nich pamiętam to zepsute wejścia na antenę w modemach, dlatego mam uraz do wszystkich anten, jakby nie mogli zrobić wkręcanych złączy, a nie wciskanych na siłę, które padają po chwili.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny z nju mobile czy warto brać?

Post autor: wojteks »

mobilny pisze:Najtańsza antena z Allegro coś pomoże?
Zwykle pogarsza.
mobilny pisze:jakby nie mogli zrobić wkręcanych złączy,
Niby jak sobie wyobrażasz modem na USB (czy malutki router MiFi) z dwoma złączami SMA, to zaprzeczenie mobilności i nie do tego takie modemy są projektowane.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ