modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Czarek

modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Czarek »

Witam:D mam takie pytanka odnośnie usługi w orange... otóż wczoraj kupiłem modem w orange modem ED77 z ofertą business everywhere za 120zł z vat... no i mam takie pytanie... jaka jest w ogole prędkość tego, czy są jakieś ograniczenia?? zasięg mam w granicach 4 na 7 kresek... modem trzymam w pokoju... co zrobic zeby poprawic ten zasięg?? mieszkam 3km od nadajnika idei... przedstawiciel z orange zapewniał ze predkosć bedize w granicach 100kb/s... czy zasięg też ma na to wpływ?? niektóre stronki szybko mi sie otwierają a niektorę strasznie zamulają;/ jak ktoś ma cos podobnego to niech napsize co i jak... z góry dzieki;) 3majcie sie:)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: zDaleKi »

Czarek pisze:... zasięg mam w granicach 4 na 7 kresek... modem trzymam w pokoju... co zrobic zeby poprawic ten zasięg??
Antena zewnętrzna.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Czarek88lol »

no tak:P ale czy ta antena dużo da?? za ile taką antenę mogę kupic?? pozdraiwam...
Sysia

Antena zewnętrzna

Post autor: Sysia »

Antena daje dużo... u mnie bez anteny w ogóle nie było sygnału, teraz mam 5 kresek. Taka antena kosztuje ok 60zł. Ale usługa orange jest słaba i przereklamowana. Nie polecam. To może być stosowane tylko wtedy kiedy nie ma innej możliwości połączenia z internetem, ale dla samej usługi nie warto tego mieć. Szkoda pieniędzy i nerwów. :(
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Antena zewnętrzna

Post autor: Szadzik »

Sysia pisze:Antena daje dużo... u mnie bez anteny w ogóle nie było sygnału, teraz mam 5 kresek. Taka antena kosztuje ok 60zł. Ale usługa orange jest słaba i przereklamowana. Nie polecam. To może być stosowane tylko wtedy kiedy nie ma innej możliwości połączenia z internetem, ale dla samej usługi nie warto tego mieć. Szkoda pieniędzy i nerwów. :(
Nie wiem, czy masz Orange i dlatego tak narzekasz, czy tylko tak dla zasady. Ja mam tą usługę od prawie roku i nie narzekam. Ani mi się nie rozłącza ani nic nie dzieje. Jak najbardziej mogę tą usługę polecić.
Back to the Future ;)
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Czarek88lol »

aha dzieki:) a jeszcze piszcie o swoich transferach...
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Witam

Dziś zostałem nieszczęśliwym posiadaczem tego szajsu jakim jest ED77, jeszcze nigdy nie miałem tak wolnego internetu, myślałem że technika idzie cały czas do przodu a tu jednak widać że się cofa.

Czytałem na forum że wiele osób mających internet w Orange skarży się na to że trzeba ciągle w BOKu przypominać o odblokowaniu limitów. Chciałem zapytać was gdzie mogę sprawdzić że przekroczyłem limit i że jest już blokada - może bedzie to dobra okazja do reklamacji. Za 120 zł to chyba mam prawo czegoś wymagać.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

Za 120 zł to chyba masz 4Gb limitu więc w czym problem biorąc pod uwagę ,że to najwyższy limit ze wszystkich operatorów ?
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

jeden z użytkowników kilka tematów niżej powiedział że internet chodzi jak krew z nosa - i ja mam to samo, jestem wściekły bo sprzedali mi kota w worku i nawet nie mam mozliwości się wycofać
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

Jakie masz transfery DL : UL ?
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

jestem "zielony" więc nie rozumiem pytania :(
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

No z jaką prędkością działa Ci ten internet ?
Zrób test na: http://www.numion.com/YourSpeed3/Run.ph ... ctDefaults i podaj link.
Ostatnio zmieniony 2006-12-04, 23:41 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

to chyba o to chodzi http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 53,324,188
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

Hmm ,jak na komórkowy net nie jest tak źle to podaj w jakiej miejscowości mieszkasz.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Jak dzwoniłem do BOKu to mi polecili stronę www.twojeip.wp.pl gdzie przed chwilą pokazywało mi prędkość 23kb/s .

Mieszkam w Warszawie :shock:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

To szkoda ,że w salonie namówili Cie na ten modem bo miałbyś na modemie GT3g+ czy na takim jak ja mam gt max (nie ma go w ofercie orange) tak:
http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 53,324,469
Musisz mieszkając w Warszawie wymienić ten modem na obsługujący HSDPA.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Do komputera stacjonarnego Orange nie ma w tym momencie innych modemów co mówią zgodnie i w salonie i w BOKU więc tak naprawdę nie było wyboru. Tak go zachwalali a tu sie okazało że to bubel. Szkoda że nie zostawiają klientowi mozliwości wycofania się ale to już ich problem. Na razie wiem <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> że w kwietniu nie przedłużę umowy na telefon. Zawiodłem sie na tej firmie.

Wracając do mojego pytania: jak to jest z tymi limitami, gdzie to się sprawdza że już przekroczyłem?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

Sprzedaj ten modem i do stacjonarki zakup ten :
http://www.option.com/products/globesurfer_icon.shtml
Choć problem będzie z dostępnością tego sprzętu i simlockiem.Niestety Orange ma najgorszą ofertę jeśli chodzi o modemy HSDPA.Sama technologia 3,5G całkiem nieźle wypada.Minusem jest też zasięg w przeciwieństwie do Ery ,która wszędzie gdzie jest UMTS ma HSDPA a przynajmniej się tak ogłasza.Co do limitów to może ktoś inny Ci odpowie bo ja nie doświadczyłem.Z tego co wiem to za 120 zł w Orange jest najwyższy 4GB później Plus 3,33GB i Era 3GB.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Ufo atakuje »

Tweety_8205 pisze: Dziś zostałem nieszczęśliwym posiadaczem tego szajsu jakim jest ED77.. Za 120 zł to chyba mam prawo czegoś wymagać.
Mieszkam w Warszawie
Powiedz co cie skłoniło, że się targnołeś na coś takiego? :shock: Mieszkając w Warszawie wziąłeś ED77 w abonamencie 120PLN :?: Czegoś tu nie rozumiem..
Szkoda że nie zostawiają klientowi mozliwości wycofania się ale to już ich problem
Chyba jednak twój, bo będziesz im musiał bulić (24miechy?). Najlepiej jakbyś się z tego natychmiast wycofał. Jest chyba jakiś przepis, że klient ma 10 dni na wycofanie się z każdej takiej umowy- tylko nie wiem, czy za modem byś nie zwracał. Ale to i tak nie jest złe-sprzedasz modem odzyskasz część kasy. A później zmień dostawce, weź porządny modem HSDPA, ale najpierw niech ich przedstawiciel przetestuje to u ciebie i dopiero podpisuj. A jak nie chcą, to zobacz tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=4810
Na wszystko jest sposób. 8)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

tak prawdę mówiąc to nie mam zbyt wielkiego wyboru. Mieszkam na Woli, niestety żadna z firm które tak sie chwalą szybkim internetem nie ma nadajnika w tej okolicy.
W bloku jest tylko kablówka Aster, UPC z niewiadomych mi powodów nie chce się w tym bloku podłączyć. Przez jakiś czas miałem internet w Aster, nie był zły ale musiałem zrezygnować bo miałem problemy z kasą. Jak już było wszystko ok i chciałem wrócić to mi powiedzieli że musi minąć pół roku i musiałbym zapłacić im jeszcze 400 zł :shock:

No to poszedłem do TP. Powiedzieli że w ciągu tygodnia założą mi linię telefoniczną. Przyszli dopiero za miesiąc. Jak sie później okazało, nie tylko mnie tak wyrolowali. Neo też nie było złe ale niby czemu miałem płacić za telefon który był mi niepotrzebny, zrezygnowałem na koniec listopada kiedy zmieniali regulamin.

Poszedłem do orange bo ja i tata jesteśmy ich klientami od 4 lat.
Odwiedzilismy trzy salony (bo w dwóch nie mieli modemów) w każdym salonie zachwali ten modem pod niebiosa, uwierzyłem im bo za 120 zł to raczej szajsu nikt nie sprzedaje.

Normalnie oczy mi na wierzch wyszły :shock: jak mi w BOKu powiedzieli że niezadowolenie klienta to nie jest wystarczający powód do reklamacji.
Ale ja tego tak nie zostawię - idę dziś do rzecznika praw konsumenta.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

To Ty prawdziwy horror przeszedłeś.Oczywiście ,że nie możesz tego tak zostawić zwłaszcza ,że tak jak pisał @Ufo atakuje to z takiej umowy można się wycofać ale to Ci wyjaśnią w tej federacji konsumentów.

A tu masz mapkę zasięgu hsdpa w sieci Orange w Warszawie:
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 659135.jpg
Tu mapka Ery zasięgu hsdpa w Warszawie:
http://www.blueconnect.pl/images/blue_c ... _nov06.gif
Z tej mapki teoretycznie wynika ,że zasięg podchodzi pod Żyrardów.
Ufo atakuje ,może Ty się łapiesz na 3G ?
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bio5 »

a jaki jest problem w podłączeniu karty PCMCIA do komputera stacjonarnego i podpięcia do tego zewnętrznej anteny?????
Ja tu nie widzę, żadnego problemu. Wystarczy zrobić sobie w stacjonarnym komputerze port PCMCIA
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

Teoretycznie nie ma żadnego problemu a w praktyce jest różnie.
Wystarczy w http://www.bez-kabli.pl/search.php wpisać RICOH.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Rzecznik praw konsumentów powiedział że nie ma żadnego przepisu który by mówił że można odstąpić od umowy kilka dni po jej podpisaniu.

Czyli generalnie niezadowolenie klienta z jakości wykonywanej usługi nikogo nie interesuje bo usługa jest wykonywana a to że jest mówiąc delikatnie kiepska to Orange ma głęboko w d... bo mają zagwarantowane że przez dwa lata bede im płacił 120 zł. Oczywiście reklamacji składać nie będę bo jestem bez szans. Tata poszedł dziś do salonu, to pani powiedziała że ma w domu taki sam modem i ma prędkość 280kb/s - mają to sprawdzać ale wątpie żeby coś sie zmieniło. Sprawdzałem prędkość kilka minut temu - 55kb/s :shock:

Zastanawiam się nad taką opcją żeby nie płacić rachunków, wtedy to oni rozwiązali by umowę. Czy w takim wypadku naliczą mi karę czy tylko sprzedadzą mój dług firmie windykacyjnej?
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bio5 »

Tego rozwiązania akurat nie proponuję, bo nawet jeśli to firma windykacyjna sądownie ściągnie sobie tę kasę.
Ale zawsze możesz składać reklamacje raz w miesiącu. Jest szansa, że wezmą pod uwagę Twoje roszczenia.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Ja wcale nie zamierzam sądzić się z firmą windykacyjną bo jeśli by do mnie przyszli i zażądali pieniędzy to bym im dał tylko pytanie czy to będzie kwota abonamentu + odsetki czy może też kara w wysokości 1000 PLN bo taką mam w umowie?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Ufo atakuje »

Tweety_8205 pisze:Rzecznik praw konsumentów powiedział że nie ma żadnego przepisu który by mówił że można odstąpić od umowy kilka dni po jej podpisaniu.
Kiedyś tak było przy umowach na kablówkę i niektórych zakupach. :? Teraz nie ma nic takiego?
Tata poszedł dziś do salonu, to pani powiedziała że ma w domu taki sam modem i ma prędkość 280kb/s
To prawdziwy fenomen bo ED 77 wyciąga max ~~170kb/s.
Nie mogłeś poczekać do stycznia jak tepsa uwolni neo od abonamentu za telefon ? Teraz to się z tego nie wygrzegierz, bo umowa nie przewiduje np.prędkości minimalne czy jakiś standardów. Możesz jeszcze naciskać, żeby wymienili ci modem. A w ostateczności walnij im wypowiedzenie, a kary nie płać. Ale to jest ryzykowne-znając ich pazerność.(ja kiedyś tak zrobiłem z umową OC-i dali se spokój :) )
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Ufo atakuje pisze:
Tweety_8205 pisze:Rzecznik praw konsumentów powiedział że nie ma żadnego przepisu który by mówił że można odstąpić od umowy kilka dni po jej podpisaniu.
Kiedyś tak było przy umowach na kablówkę i niektórych zakupach. :? Teraz nie ma nic takiego?
Niestety nie ma :(
Tata poszedł dziś do salonu, to pani powiedziała że ma w domu taki sam modem i ma prędkość 280kb/s
To prawdziwy fenomen bo ED 77 wyciąga max ~~170kb/s.
No to brawo dla pani z Orange - ta firma coraz bardziej zachodzi mi za skórę
A w ostateczności walnij im wypowiedzenie, a kary nie płać.
Wypowiadać nie będę ale rachunku mogę nie zapłacić wtedy oni zerwą umowę. A umowy na telefony ( a mamy dwa w orange) przedłużać nie będziemy.
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bio5 »

Zawsze możesz zamienić modem. Ten co masz sprzedać na allegro i kupić jakiś z obsługą EDGE i UMTS
dziadman
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-09-28, 22:30

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: dziadman »

Tweety_8205 pisze:to chyba o to chodzi http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 53,324,188
Nie bardzo rozumiem o co ten cały hałas :?: 20 kB/s w edge w Orange to bardzo dobra prędkość. Jeśli szanowny Tweety_8205 porównuje edge ze stałką w Aster to jakieś kompletne nieporozumienie. Nie ma sensu słuchać co mówią w salonie tylko podejść do sprawy zdrowrozsądkowo. W ciągu dnia sieć jest pewnie przeciążona i transmisja nie będzie działać na full - dlatego w południe na woli masz 50 kb/s - ja też tak mam jeśłi sie przełącze na edge. @Tweety_8205 w Orange niedługo będzie w sprzedaży Option ICON - umts na usb - zawioskuj wtedy reklamacją o wymianę.
gram tak by by? ASem jak jan walczak
ODPOWIEDZ