modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

To szkoda ,że w salonie namówili Cie na ten modem bo miałbyś na modemie GT3g+ czy na takim jak ja mam gt max (nie ma go w ofercie orange) tak:
http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 53,324,469
Musisz mieszkając w Warszawie wymienić ten modem na obsługujący HSDPA.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Do komputera stacjonarnego Orange nie ma w tym momencie innych modemów co mówią zgodnie i w salonie i w BOKU więc tak naprawdę nie było wyboru. Tak go zachwalali a tu sie okazało że to bubel. Szkoda że nie zostawiają klientowi mozliwości wycofania się ale to już ich problem. Na razie wiem <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> że w kwietniu nie przedłużę umowy na telefon. Zawiodłem sie na tej firmie.

Wracając do mojego pytania: jak to jest z tymi limitami, gdzie to się sprawdza że już przekroczyłem?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

Sprzedaj ten modem i do stacjonarki zakup ten :
http://www.option.com/products/globesurfer_icon.shtml
Choć problem będzie z dostępnością tego sprzętu i simlockiem.Niestety Orange ma najgorszą ofertę jeśli chodzi o modemy HSDPA.Sama technologia 3,5G całkiem nieźle wypada.Minusem jest też zasięg w przeciwieństwie do Ery ,która wszędzie gdzie jest UMTS ma HSDPA a przynajmniej się tak ogłasza.Co do limitów to może ktoś inny Ci odpowie bo ja nie doświadczyłem.Z tego co wiem to za 120 zł w Orange jest najwyższy 4GB później Plus 3,33GB i Era 3GB.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Ufo atakuje »

Tweety_8205 pisze: Dziś zostałem nieszczęśliwym posiadaczem tego szajsu jakim jest ED77.. Za 120 zł to chyba mam prawo czegoś wymagać.
Mieszkam w Warszawie
Powiedz co cie skłoniło, że się targnołeś na coś takiego? :shock: Mieszkając w Warszawie wziąłeś ED77 w abonamencie 120PLN :?: Czegoś tu nie rozumiem..
Szkoda że nie zostawiają klientowi mozliwości wycofania się ale to już ich problem
Chyba jednak twój, bo będziesz im musiał bulić (24miechy?). Najlepiej jakbyś się z tego natychmiast wycofał. Jest chyba jakiś przepis, że klient ma 10 dni na wycofanie się z każdej takiej umowy- tylko nie wiem, czy za modem byś nie zwracał. Ale to i tak nie jest złe-sprzedasz modem odzyskasz część kasy. A później zmień dostawce, weź porządny modem HSDPA, ale najpierw niech ich przedstawiciel przetestuje to u ciebie i dopiero podpisuj. A jak nie chcą, to zobacz tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=4810
Na wszystko jest sposób. 8)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

tak prawdę mówiąc to nie mam zbyt wielkiego wyboru. Mieszkam na Woli, niestety żadna z firm które tak sie chwalą szybkim internetem nie ma nadajnika w tej okolicy.
W bloku jest tylko kablówka Aster, UPC z niewiadomych mi powodów nie chce się w tym bloku podłączyć. Przez jakiś czas miałem internet w Aster, nie był zły ale musiałem zrezygnować bo miałem problemy z kasą. Jak już było wszystko ok i chciałem wrócić to mi powiedzieli że musi minąć pół roku i musiałbym zapłacić im jeszcze 400 zł :shock:

No to poszedłem do TP. Powiedzieli że w ciągu tygodnia założą mi linię telefoniczną. Przyszli dopiero za miesiąc. Jak sie później okazało, nie tylko mnie tak wyrolowali. Neo też nie było złe ale niby czemu miałem płacić za telefon który był mi niepotrzebny, zrezygnowałem na koniec listopada kiedy zmieniali regulamin.

Poszedłem do orange bo ja i tata jesteśmy ich klientami od 4 lat.
Odwiedzilismy trzy salony (bo w dwóch nie mieli modemów) w każdym salonie zachwali ten modem pod niebiosa, uwierzyłem im bo za 120 zł to raczej szajsu nikt nie sprzedaje.

Normalnie oczy mi na wierzch wyszły :shock: jak mi w BOKu powiedzieli że niezadowolenie klienta to nie jest wystarczający powód do reklamacji.
Ale ja tego tak nie zostawię - idę dziś do rzecznika praw konsumenta.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

To Ty prawdziwy horror przeszedłeś.Oczywiście ,że nie możesz tego tak zostawić zwłaszcza ,że tak jak pisał @Ufo atakuje to z takiej umowy można się wycofać ale to Ci wyjaśnią w tej federacji konsumentów.

A tu masz mapkę zasięgu hsdpa w sieci Orange w Warszawie:
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 659135.jpg
Tu mapka Ery zasięgu hsdpa w Warszawie:
http://www.blueconnect.pl/images/blue_c ... _nov06.gif
Z tej mapki teoretycznie wynika ,że zasięg podchodzi pod Żyrardów.
Ufo atakuje ,może Ty się łapiesz na 3G ?
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bio5 »

a jaki jest problem w podłączeniu karty PCMCIA do komputera stacjonarnego i podpięcia do tego zewnętrznej anteny?????
Ja tu nie widzę, żadnego problemu. Wystarczy zrobić sobie w stacjonarnym komputerze port PCMCIA
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

Teoretycznie nie ma żadnego problemu a w praktyce jest różnie.
Wystarczy w http://www.bez-kabli.pl/search.php wpisać RICOH.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Rzecznik praw konsumentów powiedział że nie ma żadnego przepisu który by mówił że można odstąpić od umowy kilka dni po jej podpisaniu.

Czyli generalnie niezadowolenie klienta z jakości wykonywanej usługi nikogo nie interesuje bo usługa jest wykonywana a to że jest mówiąc delikatnie kiepska to Orange ma głęboko w d... bo mają zagwarantowane że przez dwa lata bede im płacił 120 zł. Oczywiście reklamacji składać nie będę bo jestem bez szans. Tata poszedł dziś do salonu, to pani powiedziała że ma w domu taki sam modem i ma prędkość 280kb/s - mają to sprawdzać ale wątpie żeby coś sie zmieniło. Sprawdzałem prędkość kilka minut temu - 55kb/s :shock:

Zastanawiam się nad taką opcją żeby nie płacić rachunków, wtedy to oni rozwiązali by umowę. Czy w takim wypadku naliczą mi karę czy tylko sprzedadzą mój dług firmie windykacyjnej?
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bio5 »

Tego rozwiązania akurat nie proponuję, bo nawet jeśli to firma windykacyjna sądownie ściągnie sobie tę kasę.
Ale zawsze możesz składać reklamacje raz w miesiącu. Jest szansa, że wezmą pod uwagę Twoje roszczenia.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Ja wcale nie zamierzam sądzić się z firmą windykacyjną bo jeśli by do mnie przyszli i zażądali pieniędzy to bym im dał tylko pytanie czy to będzie kwota abonamentu + odsetki czy może też kara w wysokości 1000 PLN bo taką mam w umowie?
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Ufo atakuje »

Tweety_8205 pisze:Rzecznik praw konsumentów powiedział że nie ma żadnego przepisu który by mówił że można odstąpić od umowy kilka dni po jej podpisaniu.
Kiedyś tak było przy umowach na kablówkę i niektórych zakupach. :? Teraz nie ma nic takiego?
Tata poszedł dziś do salonu, to pani powiedziała że ma w domu taki sam modem i ma prędkość 280kb/s
To prawdziwy fenomen bo ED 77 wyciąga max ~~170kb/s.
Nie mogłeś poczekać do stycznia jak tepsa uwolni neo od abonamentu za telefon ? Teraz to się z tego nie wygrzegierz, bo umowa nie przewiduje np.prędkości minimalne czy jakiś standardów. Możesz jeszcze naciskać, żeby wymienili ci modem. A w ostateczności walnij im wypowiedzenie, a kary nie płać. Ale to jest ryzykowne-znając ich pazerność.(ja kiedyś tak zrobiłem z umową OC-i dali se spokój :) )
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

Ufo atakuje pisze:
Tweety_8205 pisze:Rzecznik praw konsumentów powiedział że nie ma żadnego przepisu który by mówił że można odstąpić od umowy kilka dni po jej podpisaniu.
Kiedyś tak było przy umowach na kablówkę i niektórych zakupach. :? Teraz nie ma nic takiego?
Niestety nie ma :(
Tata poszedł dziś do salonu, to pani powiedziała że ma w domu taki sam modem i ma prędkość 280kb/s
To prawdziwy fenomen bo ED 77 wyciąga max ~~170kb/s.
No to brawo dla pani z Orange - ta firma coraz bardziej zachodzi mi za skórę
A w ostateczności walnij im wypowiedzenie, a kary nie płać.
Wypowiadać nie będę ale rachunku mogę nie zapłacić wtedy oni zerwą umowę. A umowy na telefony ( a mamy dwa w orange) przedłużać nie będziemy.
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bio5 »

Zawsze możesz zamienić modem. Ten co masz sprzedać na allegro i kupić jakiś z obsługą EDGE i UMTS
dziadman
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-09-28, 22:30

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: dziadman »

Tweety_8205 pisze:to chyba o to chodzi http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 53,324,188
Nie bardzo rozumiem o co ten cały hałas :?: 20 kB/s w edge w Orange to bardzo dobra prędkość. Jeśli szanowny Tweety_8205 porównuje edge ze stałką w Aster to jakieś kompletne nieporozumienie. Nie ma sensu słuchać co mówią w salonie tylko podejść do sprawy zdrowrozsądkowo. W ciągu dnia sieć jest pewnie przeciążona i transmisja nie będzie działać na full - dlatego w południe na woli masz 50 kb/s - ja też tak mam jeśłi sie przełącze na edge. @Tweety_8205 w Orange niedługo będzie w sprzedaży Option ICON - umts na usb - zawioskuj wtedy reklamacją o wymianę.
gram tak by by? ASem jak jan walczak
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

dziadman pisze:
Tweety_8205 pisze:to chyba o to chodzi http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 53,324,188
Nie bardzo rozumiem o co ten cały hałas :?: 20 kB/s w edge w Orange to bardzo dobra prędkość. Jeśli szanowny Tweety_8205 porównuje edge ze stałką w Aster to jakieś kompletne nieporozumienie. Nie ma sensu słuchać co mówią w salonie tylko podejść do sprawy zdrowrozsądkowo. W ciągu dnia sieć jest pewnie przeciążona i transmisja nie będzie działać na full - dlatego w południe na woli masz 50 kb/s - ja też tak mam jeśłi sie przełącze na edge. @Tweety_8205 w Orange niedługo będzie w sprzedaży Option ICON - umts na usb - zawioskuj wtedy reklamacją o wymianę.
Super! tylko bić brawo dla firmy która potrafi opchnąć za 120 zł 20kb/s łącze.
Przy okazji jeszcze muszę zrobić zapas kawy na dwa lata bo chyba czekają mnie nieprzespane noce w oczekiwaniu na odciążenie łącza
:banghead:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

No według mnie nie powinni Ci wciskać modem EDGE wiedząc ,że jesteś potencjalnie pod zasięgiem HSDPA a raczej zaproponować jakieś rozwiązanie bez modemu dzięki ,któremu sam dokupiłbyś modem HSDPA na usb.
http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... id=1451334
a umowa byłaby na 12 miesięcy.
Teraz to tylko sprzedać ten modem kupić urządzenie hsdpa i powinno być ok.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

To w takim razie, ponieważ jak pisałem wcześniej jestem z deka "zielony" więc pytam:

1. Ile mogę dostać za modem ED77 nowy (kupiony wczoraj) na gwarancji?

2. Co polecacie kupić (żebym nie palnął kolejnej gafy) żeby działało i ile musiałbym za to zapłacić?
KGB-77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-12-02, 16:02

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: KGB-77 »

Tweety_8205 pisze:To w takim razie, ponieważ jak pisałem wcześniej jestem z deka "zielony" więc pytam:

1. Ile mogę dostać za modem ED77 nowy (kupiony wczoraj) na gwarancji?

2. Co polecacie kupić (żebym nie palnął kolejnej gafy) żeby działało i ile musiałbym za to zapłacić?

Ja ED77 sprzedalem za 400zl popatrz na allegro
stoja ok 300zl
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

Sprzedaż modemu to jeden problem a drugi kupno i tu będzie najgorzej.
Ciężko będzie Ci kupić ten model na usb:
http://www.option.com/products/globesurfer_icon.shtml
Możesz więc dokonać zakupu w Erze:
http://www.era.pl/index.php?id=u_reg108&section=biznes
warunek to jakiś abonament w Erze (tu możesz to brać na znajomego)
a simlocka ściągają bezpłatnie i tu polecam:
GlobeTrotter 3G EDGE (HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS) 1 109,00
GlobeTrotter Fusion+ (HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS/WLAN) 1 189,00
GlobeTrotter GT Max (HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS) 999,00
Merlin U740 (HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS) 1 019,00
Niestety ceny są dość wysokie ale zaleta to pewność i gwarancja.
Są to modemy na slot pcmcia tu potrzebna jest przejściówka taka jak ta:
http://allegro.pl/search.php?string=pci+ricoh
Niestety z tymi przejściówkami nie wszyscy sobie poradzili na forum a ktoś nawet stwierdził ,że część jest fabrycznie uszkodzona (ryzyko ok. 50 zł)
Możesz też spróbować jeszcze w uderzyć do Orange o wymianę modemu na taki:
modem
i to rozwiązanie byłoby najtańsze o ile dojdziesz do porozumienia.
Skoro ten salon w którym załatwiałeś sprawę jest tak kiepski to spróbuj się porozumieć z kimś z BOK`u (za przeproszeniem) ale pamiętaj ,że tu tez potrzebujesz przejściówki pci - pcmcia .
Wracając do Ery :
http://www.era.pl/index.php?id=u_reg108&section=biznes
Mają też tam coś takiego jak:
Huawei E620 (HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS) 779,00
Niestety jest to nowość produkcji chińskiej i ciężko coś o tym powiedzieć.
Zostaje ci jeszcze ryzykowny zakup na allegro wyżej wymienionych modeli ale jest ryzyko natrafienia na sprzęt nie działający bądź z simlockiem którego jak na razie nie ma sposobu ściągnąć.
Tweety_8205
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-04, 23:09
Lokalizacja: Warszawa- Ko?o

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: Tweety_8205 »

bob pisze: Możesz też spróbować jeszcze w uderzyć do Orange o wymianę modemu na taki:
modem
i to rozwiązanie byłoby najtańsze o ile dojdziesz do porozumienia.
Skoro ten salon w którym załatwiałeś sprawę jest tak kiepski to spróbuj się porozumieć z kimś z BOK`u (za przeproszeniem) ale pamiętaj ,że tu tez potrzebujesz przejściówki pci - pcmcia .
rozumiem że w taką przejściówkę musiałbym sam się zaopatrzyć? jakie są tego koszty i czy to jest ryzykowne bo w BOKu mi sugerowali że mogę mieć problemy jeśli użyję przejściówki
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: modem ED77+business everywhere za 120zł miesięcznie...

Post autor: bob »

Tak to już byłaby Twoja działka zakup tej przejściówki i musisz mieć też możliwość zwrotu gdyby była uszkodzona lub niekompatybilna z Twoją płytą główną.
Rozeznaj temat tu :
http://www.bez-kabli.pl/search.php i wpisz RICOH żeby znaleźć już istniejące tematy.
ODPOWIEDZ