Pomoc przy wyborze najlepszego zestawu do internetu.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NETPlayer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-05, 19:00

Pomoc przy wyborze najlepszego zestawu do internetu.

Post autor: NETPlayer »

Witam społeczności :)

Już od dłuższego czasu użeram się ze zwykłym modemem i internetem LTE który swoim działaniem pozostawia wiele do życzenia. Jest to spowodowane tym, że moja lokalizacja nie należy do najciekawszych jeśli chodzi o możliwości połączeń do sieci. Jako, że umowa na ww. zestaw się kończy to chciałbym zaopatrzyć się w coś co byłoby najlepszym wyborem w mojej sytuacji. Także jeśli są osoby które mogłyby mi jakoś z tym pomóc to byłbym mega wdzięczny bo sam mimo, że szukałem różnych możliwości to jestem w tym raczej dość "zielony". Rozumiem, że jeśli najlepszym wyborem będzie LTE to obowiązkowo muszę zaopatrzyć się w naprawdę dobrą antenę, jaki zestaw byłby najsolidniejszy (antena+router) ? Załączam mapę najbliższych BTS'ów + link od wyszukiwarki co byście mieli wgląd w to jacy operatorzy mają tam anteny.

Mówiąc w skrócie, pomóżcie mi wybrać najlepsze opcje dla:
- Operatora
- Anteny
- Routera

http://beta.btsearch.pl/ <--- Lubiszewo Tczewskie LUB Tczew

Pozdrawiam i stawiam wirtualnego kielona dla pomocnych ! :zdrowko:
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Pomoc przy wyborze najlepszego zestawu do internetu.

Post autor: dzejk »

u jakiego operatora masz internet obecnie i jakim sprzętem dysponujesz ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze najlepszego zestawu do internetu.

Post autor: matek451 »

Nie napisałeś nic na temat obecnego operatora i posiadanego sprzętu. Jesli masz modem LTE to wystarczy kupić odpowiednią antenę dual LTE na 1800MHz i korzystać z internetu LTe z Play na karcie RBM na kartę lub Play Internet na Kartę, gdzie nielimitowany internet LTE można mieć za 0-9 zł/m-c.
NETPlayer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-05, 19:00

Re: Pomoc przy wyborze najlepszego zestawu do internetu.

Post autor: NETPlayer »

Obecnie używam internet od Plusa z modemem huawei e5372. Niedawno miałem do dyspozycji zestaw IDU-ODU 200 także od Plusa, internet działał lepiej ale przez 80% czasu transfer utrzymywał się na poziomie 1,5/2mb/s (prawie żadnego zysku na tle aktualnego modemu... czasami skakał do 30mb).

Tak się zastanawiałem nad Playem z tym, że opinie dot. internetu domowego tego operatora nie są najlepsze. No ale mam jakieś 3km do ich bts'a który jest skierowany centralnie na moją przyszłą antenę (widzę go z okna)

Dodam jeszcze, że z IDU-ODU 200 główny problem był z parametrem SINR który utrzymywał się w przedziale 2-5 .. czasem skoczył do 20 a potem znowu leciał w dół.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze najlepszego zestawu do internetu.

Post autor: matek451 »

Na temat IDU-ODU szkoda czasu żeby pisać. Jak 'działa' internet od "lidera LTE" już się przekonałeś. Masz MiFi z LTE, BTS LTE1800Play przy Tczewskiej 10 w Rokitkach może nie działać więc najpierw testy w jego okolicy. Inne czynne BTS-y LTE1800Play w Tczewie, je również możesz sprawdzić. Wiadomo ze potrzebna będzie antena dual LTE 1800MHz. Do testów kup kartę Play internet na kartę za 9 zł( możesz też zdobyć starter zasięgowy za 0 zł), zarejestruj go to dostaniesz 100GB na 30 dni, aktywuj bonus. Jak LTE Play się sprawdzi to możesz co m-c robic to samo i masz internet za 0-9 zł/m-c. W zanadrzu jeszcze karta RBM na kartę 5 z DIL i internetem za pół darmo.
NETPlayer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-05, 19:00

Re: Pomoc przy wyborze najlepszego zestawu do internetu.

Post autor: NETPlayer »

Ok to trzeba sprawdzić tego Playa. Antenę i router to sam już poszukam... chyba, że masz coś godnego polecenia :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc przy wyborze najlepszego zestawu do internetu.

Post autor: matek451 »

A po co ci póki co router skoro masz e5372 , ten MiFi do testów nadaje się jak najbardziej. a iod biedy stworzy sieć domową. Zresztą można go podpiąć do routera z USB. antena Dual LTE1800 konieczna u wszystkich operatorów, nie tylko Play. no i nie byle jaka a sprawdzona czyli Dual LTE1800 17dBi z sorensena lub 15dBi z cybertecha. Ale najpierw karta PInK Play, rejestracja i uruchomienie bonusa 100GB i testy w terenie na E5372 pod BTS-ami LTE Play a potem u siebie na zewnątrz i w domu. Jak wypali pomyślisz co dalej.
NETPlayer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-05, 19:00

Re: Pomoc przy wyborze najlepszego zestawu do internetu.

Post autor: NETPlayer »

Ok, wielkie dzięki :) Niech Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi :D
ODPOWIEDZ