Jakich operatorów używacie w telefonie?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: ygreko »

Co jakiś czas przechodzę między operatorami i ofertami ze swoim telefonem, aby zobaczyć co konkurencja ma do powiedzenia.
Właśnie wróciłem z tournee po Wybrzeżu z moim SGS6 z kartą nju mobile w abo i muszę powiedzieć, że jako mieszkaniec centralnej Polski jestem zdruzgotany jakością sieci Orange na północy... a przynajmniej tam, gdzie byłem. Natchnęło mnie to do tego, aby może znowu zmienić opa (wcześniej Virgin, wcześniej T-Mobile na kartę z LTE). Dodatkowo korzystam z modemu Huawei E5377T z kartą Cyfrowego Polsatu (na marginesie: albo z kartą albo z modemem jest coś nie tak, bo co kilkanaście minut muszę odłączać i podłączać się na nowo do sieci wifi aby dalej działało - znacie to?). I tu zaskoczenie - gdzie nju nie może nawet skutecznie pokazać prędkości na speedtest.net, obok leży sobie modem z CP i w tej samej chwili wyciąga 20-30 mbps. W innych miejscach (np. Słowiński Park Narodowy - zasadniczo dość trudny teren do testów, ale dlatego właśnie dobry) - to w SPN Play wyciągał kilka mbps gdzie Orange ledwo ruszył drugą cyfrę po przecinku... Generalnie są całe połacie, gdzie Orange ma 0,10-0,20 mbps przy full zasięgu i HSPA+ na ekranie. W tych samych miejscach modem CP daje kilkanaście mbps.

Znalazłem raport UKE z grudnia 2015: https://www.uke.gov.pl/prezes-uke-preze ... lnej-17493
Nie wskazuje on jednoznacznego zwycięzcy w kategorii: najlepszy operator do mobilnego internetu z wykorzystaniem telefonu, przy założeniu poruszania się po terytorium całego kraju, bo niby Plus ma najlepsze pokrycie LTE w teście (94% obszaru testu było w zasięgu LTE, gdy w Orange to ledwie 78% - różnica zasadnicza właśnie np. w SPN czy takich miejscach, bo w centrum Warszawy to niespecjalnie narzekam na Orange, chociaż czasami trzeba czekać na handover między technologiami zdecydowanie za długo, np. po wyjściu z windy).

No ale właśnie - jakich operatorów/ofert używacie we własnych telefonach i dlaczego. Jako grupa osób poświęcająca część czasu dyskusji o technologii i ofertach na pewno zwracacie uwagę na to, na co ja zwracam, tj. jakość, stabilność, szybkość i pokrycie szybkim internetem. Jestem zdecydowanie zniesmaczony jakością działania tam, gdzie byłem ostatnie dwa tygodnie, bo myślę, że nie przekoloryzuję jeśli stwierdzę, że połowę czasu spędzonego na wpatrywaniu się w ekran smartfona widziałem kręcące się kółeczka, napis loading itd., a potem speedtest pokazywał 60 mbps (i już dalej było lepiej, czyli pewnie wymusiłem korzystanie z lepszego pasma tym speedtestem?) albo 0,20 mbps i dalej było jak było, co kończyło się frustracją i zaprzestaniem korzystania z internetu... Chyba taka uroda Orange, bo wcześniej w T-Mobile tak nie miałem, Play sobie odpuśćmy w ogóle, więc pozostaje mi Plus - czy warto korzystać z niego jako z podstawowego operatora w komórce?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: patryk7588 »

Kolego, sam przeprowadziłeś sobie test sieci.
Jeśli odpowiada Ci oferta, abonament czy też karta to możesz przejść.
Jeśli mając internet w CP łapiesz się na SmartDom to dostaniesz rabat 50%.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: ygreko »

Tak, ale ja pytam o wasze doświadczenia, aby uzupełniły moje.
Jeśli chodzi o smartdom itp., to nie pisałem już, ale wolę mieć internet domowy w innej sieci niż komórkę, aby w razie potrzeby podłączyć się do działającego netu - to mi już się parę razy przydało.

PS. Jakby na zamówienie właśnie zobaczyłem, że mój telefon nie widzi LTE... I to prawda - Orange znowu nie działa... kiedy był ten szczyt NATO? Czy teraz już Orange będzie miało takie same problemy co miesiąc? Znowu dadzą weekend internetu za darmo?
http://downdetector.pl/status/orange
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: Hermogenes »

Jestem w tej sieci od 1995 r najpierw był centertel nie było jeszcze kart SIM , potem Idea ,teraz orange .Awarie zdarzały się odkąd człowiek przełupał kamień i zdarzać się będą do czasu powrotnego wejścia na drzewa .poz Hermogenes
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: jarek7714 »

ygreko pisze: No ale właśnie - jakich operatorów/ofert używacie we własnych telefonach i dlaczego. Jako grupa osób poświęcająca część czasu dyskusji o technologii i ofertach na pewno zwracacie uwagę na to, na co ja zwracam, tj. jakość, stabilność, szybkość i pokrycie szybkim internetem. Jestem zdecydowanie zniesmaczony jakością działania tam, gdzie byłem ostatnie dwa tygodnie, bo myślę, że nie przekoloryzuję jeśli stwierdzę, że połowę czasu spędzonego na wpatrywaniu się w ekran smartfona widziałem kręcące się kółeczka, napis loading itd., a potem speedtest pokazywał 60 mbps (i już dalej było lepiej, czyli pewnie wymusiłem korzystanie z lepszego pasma tym speedtestem?) albo 0,20 mbps i dalej było jak było, co kończyło się frustracją i zaprzestaniem korzystania z internetu... Chyba taka uroda Orange, bo wcześniej w T-Mobile tak nie miałem, Play sobie odpuśćmy w ogóle, więc pozostaje mi Plus - czy warto korzystać z niego jako z podstawowego operatora w komórce?
Ja na wielu forach piszę brutalną prawdę, też za to jestem często brutalnie atakowany przez lanserów w sieci. Jeżeli poruszasz się po kraju i chcesz mieć najlepszy dostęp do sieci to na dziś jeszcze tylko Plus (sytuacja dynamicznie się zmienia, gdyż Orange i T-Mobile intensywnie inwestują w sieć LTE800). Play się całkiem nie liczy w tym zestawieniu (to operator który nie ma macierzystego zasięgu na 1/3 terytorium Polski), w żaden sposób mnie nie przekonuje że mają taki model biznesowy-jest to przeoczenie szczegółów pozwolenia przez regulatora (to nie sprzedaż "bułek", rynek jest totalnie regulowany prawem telekomunikacyjnym). Prywatnie do voice używam Orange (korzystam głównie w mieście, przez długie lata używałem Play), stricte z usługi internetowej-głównym w tej chwili moim opem w LTE jest Orange, używam też Plusa w abonamencie oraz prawie darmowy RBM). Co do tych zerowych transferów w Orange, to jak robiłeś je w czasie umieszczania posta- to Orange znowu zaliczył zgon sieci po godz. 21, do 22 z minutami (zaczyna mnie to martwić i irytować- w ciągu miesiąca 2 awaria sieci). Korzystam w mieście, gdyby Plus nie "spał" z inwestycjami w LTE2600, nie zmieniałbym internetu na Orange, gdyż w Plusie nie kojarzę żadnej awarii którą bym złapał w ciągu ostatnich 5 lat. No ale radio nie jest z gumy, Plus sprzedał masę aktywacji-transfery na Orange co najmniej 3 razy wyższe, natomiast stabilność pracy obciążonej sieci Plusa jest nie do porównania z Orange, w Play to w ogóle tragedia.
jareq
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: patryk7588 »

ygreko pisze:Jeśli chodzi o smartdom itp., to nie pisałem już, ale wolę mieć internet domowy w innej sieci niż komórkę, aby w razie potrzeby podłączyć się do działającego netu - to mi już się parę razy przydało.
Plus i CP to ta sama sieć.
Więc jeśli masz już internet CP to według twoich poglądów nie powinieneś brać pod uwagę Plusa.
No chyba że chcesz zrezygnować z internetu CP.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: ygreko »

Dzięki patryk7588!
Ja teraz w domu używam netu od prawie darmowego RBM (powoli dojrzewam do zakupu oferty od Play z routerem LTE Advanced, bo jestem w zasięgu), modem z kartą CP zabieram na wyjazdy (ale nie jestem do tej karty przywiązany, więc jakbym miał telefon w Plusie to bym do modemu włożył kartę Play albo T-Mobile).
Wobec tego, przy mojej potrzebie posiadania szybkiego i sprawnego dostępu do sieci w całej Polsce - mówisz, że to Plus? No właśnie, "śpi" z LTE 2600 a pozostali operatorzy tam się rozbudowują, więc chyba poczekam jeszcze parę miesięcy, do ofert przedgwiazdkowych :).
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: MarcinNS »

Witam,
ja w telefonie mam Formułe Play na kartę ale jak wydzwonię to co mam na koncie to przenoszę się do Virgin Mobile na plan #FREEMIUM.
Co miesiąc za free dostaje się 30 min i 30 sms-ów do wszystkich sieci i 300 mb internetu. Do tego jeśli będzie potrzeba to dokopię sobie pakiet za np. 3zł 30 minut do wszystkich.
Korzystam z telefonu bardzo mało, wszystkie sprawy służbowe załatwiamy Skypem(dzięki niemu dużo oszczędzam na telefonie) :brawa: więc za telefon płace symboliczne kwoty a w Virgin myślę że za 3zł/miesięcznie w sumie 60min i 300mb powinno mi spokojnie wystarczyć.
88patrykk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-06, 15:36

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: 88patrykk »

Ja korzystam służbowego tel. z numerem w Orange.. i gdyby nie to, że mogę go używać również do celów prywatnych to już dawno bym się pożegnał z tą siecią raz na zawsze. Tak jak mówisz, jakość internetu lekko mówiąc jest słaba.
więc pozostaje mi Plus - czy warto korzystać z niego jako z podstawowego operatora w komórce?
Nie do końca ;) Plus ma szeroki zasięg, to fakt. Jednak jeśli chodzi o ofertę to się nie wybijają. Widziałem ostatnio reklame operatora Premium mobile. Korzystają z nadajników Plusa, więc zasięg ok, no i dodatkowo chyba najlepsza umowa na rynku obecnie.

I wracając do prędkości. Speedtestami bym się nie sugerował, bo wszyscy operatorzy priorytetyzują połączenia z serwerami tego typu. W efekcie wynik pomiaru zawsze będzie wzorowy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: onken »

W czym najlepsza? Ma 19.90 ale bez mmsow i bez stacjonarnych... Lepsza juz jest Formula za 25 zl. I mozna w Play miec na firme, w tym wynalazku za 19.90 nie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
88patrykk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-06, 15:36

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: 88patrykk »

@onken Przecież internet w telefonie to standard w dzisiejszych czasach. Zdjęcia się teraz wysyła przez facebook'a lub na skrzynkę pocztową. Podobna sytuacja ze stacjonarnymi.. Jeśli słyszę coś o stacjonarnym numerze - to raczej jest to info, że ktoś zlikwidował. Nie pamiętam kiedy ostatnio dzwoniłem na stacjonarny.
onken pisze:I mozna w Play miec na firme, w tym wynalazku za 19.90 nie.

Z ciekawości zaglądnąłem na stronę premium mobile i nie widzę zastrzeżenia że oferta tylko dla osób prywatnych.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: onken »

Sprobuj zamawiac to zobaczysz. Dla firm jest w innych zakladkach, tzn tak bylo jakis czas temu. A co do stacjonarnych, wiele firm uzywa takich i tez sporo dzwonie na takie numery.

I wybacz ale jesli firma nie numeru stacjonarnego to juz zapala mi sie swiatelko ostrzegawcze...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
TheSteel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-09, 10:17

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: TheSteel »

Ja w telefonie mam Play, internet mi pasuje, rozmowy i sms w abonamencie mam za darmo, więc to w sumie standard. Na pewno nie jest tak, że Play jest beznadziejny. Miałem wcześniej orange i cieszę się, że wybrałem Play, bo są 3x lepsi
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: wojteks »

TheSteel pisze:rozmowy i sms w abonamencie mam za darmo,
Nie za darmo a za kwotę abonamentu.
Nie pomagam na PW!
Margaret87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-09, 21:21

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: Margaret87 »

Też korzystam w Play, przede wszystkmim z uwagi na zasięg internetu. Moje doświadczenia z Plusem nie były zbyt miłe :/ mieszkam w malej miejscowosci pod poznaniem i tutaj momentami byla tragedia, zreszta i w samym poznaniu tez nie zawsze byl szal. a z play akurat wszystko dziala i bangla ;)
TheSteel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-09, 10:17

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: TheSteel »

Racja, mój błąd. Mam nielimitowane rozmowy i sms. Lepiej? W sumie i tak to nic nie zmienia bo porównując play do tego co miałem wcześniej to niebo a ziemia z opłatami
erykk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-23, 19:41

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: erykk »

Ja korzystam obecnie z playa i premium mobile. Oba wykorzystują nadajniki plusa a co ciekawe w premium jakość połączenia zawsze przyjemniejsza dla ucha - pomimo identycznego zasięgu jak na karcie play.
Już niebawem oba numery będą w premium mobile :)
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Jakich operatorów używacie w telefonie?

Post autor: ygreko »

Plus dla kart Playa nie uruchamia HD Voice a Premium Mobile działa natywnie na sieci Plusa, więc z Plusa do Plusa będziesz miał HD Voice, pod warunkiem, że obaj rozmówcy będą w zasięgu 3G.
ODPOWIEDZ