RBM LTE bez limitu?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Patryk225
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-06-24, 09:51

RBM LTE bez limitu?

Post autor: Patryk225 »

Hej
Kupiłem starter RMB z puszką za 9zł na stacji orlen i mam pytanie co mam dokładnie zrobić żeby móc korzystać z darmowego LTE?
Z tego co wyczytałem na necie to krok po kroku:
1.Doładować kartę za 50zł
2.wykupić pakiet internetu na 30 dni po miesiącu to samo i tak przez 3 miesiące po czym znowu za 50zł.
3.gotowe i rozumiem, że już mogę korzystać z darmowego LTE? czy trzeba aktywować jeszcze jakiś pakiet darmowego LTE? jeśli tak to jakim kodem?

Mam jeszcze jedno pytanie(tylko się nie śmiać) czy tą kartę doładuje normalnie zwykłym doładowaniem kupionym w kiosku/sklepie?
Z góry dzięki za wyjaśnienie.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: RMB LTE bez limitu?

Post autor: Pawrzes »

Przez 30 dni możesz bezpłatnie korzystać z szybkiego Internetu LTE w Red Bull MOBILE i pobierać dane bez pomniejszania pakietów. Po upływie 30 dni usługę możesz włączyć ponownie. Promocja dotyczy korzystania z technologii LTE tylko w zasięgu własnej sieci Play. Promocję darmowy internet LTE włącz kodem *111*480*1#. Aktywacja usługi jest możliwa, gdy na Twoim koncie znajduje się kwota 30 zł i nie minął okres ważności połączeń wychodzących.

Włączyłeś usługę? Sprawdź czy jest aktywna kodem *111*480*3#. Pamiętaj, że aby w pełni korzystać z LTE, musisz mieć urządzenie obsługujące technologię LTE oraz znajdować się w zasięgu LTE (dostępne w wybranych miejscowościach). Sprawdź mapę zasięgu na www.play.pl a techniczne warunki swojego telefonu u jego producenta. Po wykorzystaniu pakietów internetowych nadal korzystasz z darmowego Internetu, ale z ograniczoną prędkością.

Można doładować wszędzie tam gdzie są doładowania Play (karty zdrapki czy wydruki z kodem z terminala np. kioski, sklepy, punkty sprzedaży, bankomaty itp. ale najwygodniej przez internet i z dodatkowym bonusem)
Wszystko jest opisane na www.redbullmobile.pl
Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: RMB LTE bez limitu?

Post autor: dzejk »

- najłatwiej zarządzać kontem (sprawdzać ważność i włączać pakiety) przez stronę konto.play.pl
- ewentualnie krótkimi kodami ussd, ale pamiętaj, że nie działają one na LTE, więc trzeba przełączyć modem na tą chwilę, np. na 3G (UMTS):
*111*480*1# - DIL (darmowy internet LTE) na 30 dni
*101# - stan konta
*111# - zarządzanie kontem i usługami
*121# - sprawdzenie numeru tel.
*100*kod_doładowania# - doładowanie konta
*111*547*1# - mały pakiet 600MB za 5zł na 30 dni, najtańszy
- działają zwykłe doładowania z play, najtaniej na allegro - ok 43zł za doładowanie warte 50, przedłużające ważność konta o 100 dni.
- do działania DIL wymagany jest jakiś mały pakiet danych - przy każdym doładowaniu dostajesz jakiś, np. przy 50 zł jest to 2GB.
Mały pakiet można wykorzystać w każdej technologii - LTE/3G/2G.
Jak skończy się DIL, a Ty nie zauważysz, to zacznie schodzić mały pakiet, a jak się wyzeruje, to załączy się lejek 64kb/s.
Wtedy musisz wykupić kolejny mały pakiet, a następnie DIL.
Patryk225
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-06-24, 09:51

Re: RMB LTE bez limitu?

Post autor: Patryk225 »

Ok. Dzięki wielkie za szczegółowe wyjaśnienie ;D
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: RMB LTE bez limitu?

Post autor: Pawrzes »

Dodam, że po otrzymaniu bonusa 2 GB na 100 dni za doładowanie 50 zł nie trzeba aktywować dodatkowego płatnego pakietu bo jest on ważny tyle samo co konto.
Pozdrawiam
Patryk225
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-06-24, 09:51

Re: RMB LTE bez limitu?

Post autor: Patryk225 »

Mam mały problem a mianowicie żaden telefon nie ma zasięgu na tej karcie i przez to nie mogę doładować karty.
Wiecie może czym jest to spowodowane? karta ma ważność do sierpnia 2017 r więc po terminie nie jest.

Pierwszy raz mam taki problem.
Kartę sprawdzałem na 4 telefonach i na wszystkich jest to samo. Czy ktoś miał podobny problem z tą kartą?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: RMB LTE bez limitu?

Post autor: dzejk »

zarejestrowałeś numer ?
Patryk225
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-06-24, 09:51

Re: RMB LTE bez limitu?

Post autor: Patryk225 »

Chodzi ci o rejestracje numeru na play online czy o rejestracje w związku z nadchodzącą ustawą obowiązkowej rejestracji karty?
Jeśli chodzi o to pierwsze to nie mogę tego zrobić, gdyż nie przychodzi sms z kodem zaś o drugie to jeśli się nie mylę obowiązek rejestracji jest do końca roku.

Przy wyborze operatora sieci w telefonie jest do wyboru Orange 3g, plus 3, play 3g, i jakiś pięciocyfrowy.
Mogę wybrać jedynie play 3g ale i tak nie ma zasięgu i nie mogę doładować konta.

Edit.Na stronie Play pisze że wszystkie nowe karty od 25 lipca trzeba zarejestrować. Pewnie dlatego nie działa poprawnie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: RBM LTE bez limitu?

Post autor: wojteks »

Patryk225 pisze:karta ma ważność do sierpnia 2017 r więc po terminie nie jest.
Jeżeli nie była aktywna przed 1.08.2016 to musisz ją zarejestrować (na siebie) w salonie Play, inaczej nie zadziała.
Nie pomagam na PW!
Patryk225
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-06-24, 09:51

Re: RBM LTE bez limitu?

Post autor: Patryk225 »

Do tego to już sam doszedłem ;0 ale dzięki.
Awatar użytkownika
MobNotHeavyUser
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2015-07-01, 09:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: RBM LTE bez limitu?

Post autor: MobNotHeavyUser »

wojteks pisze: Jeżeli nie była aktywna przed 1.08.2016 to musisz ją zarejestrować (na siebie) w salonie Play, inaczej nie zadziała.
Niekoniecznie na siebie. Możesz na dowolną osobę, nikt nie weryfikuje jeszcze faktycznych użytkowników pre-paidów.
Huawei E5186s-22a + Sorensen 17dB MIMO 1800MHz| RBM5
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: RMB LTE bez limitu?

Post autor: xander21 »

Patryk225 pisze:Mam mały problem a mianowicie żaden telefon nie ma zasięgu na tej karcie i przez to nie mogę doładować karty.
Wiecie może czym jest to spowodowane? karta ma ważność do sierpnia 2017 r więc po terminie nie jest.

Pierwszy raz mam taki problem.
Kartę sprawdzałem na 4 telefonach i na wszystkich jest to samo. Czy ktoś miał podobny problem z tą kartą?

Jeśli czystego numeru nie uruchomiłeś przed 25 lipca, to musisz zarejestrować. Jak posiadasz już jakiś numer zarejestrowany play, to możesz zadzwonić na infolinie rejestracji Play i tam dodać numer. :)
ODPOWIEDZ