Internet domowy LTE - bez limitu?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: Procio »

Witam

Za kilka miesięcy kończy mi się umowa na Neostrade do 10Mbps. W mojej miejscowości kable wyciągają ~4Mbps (4088kbps obecny poziom synchronizacji). Jako, że prędkość jest średnio zadowalająca zastanawiam się nad przejściem na LTE od Plusa lub CP (chociaż to chyba jedno i to samo?).
Według mapki zasięgu gdzieś tam na pograniczu zasięgu jestem, zapewne po podłączeniu tego modemu do anteny satelitarnej zasięg bym łapał. Co do transferu to niech będzie nawet i te 8Mbps czy 10 - to już byłaby prędkość zadowalająca, no i ważne pingi na poziomie < 60-80ms.

Jednak jedyne co nie daje mi spokoju to limit... Korzystałem już z mobilnego plusa (kilka lat temu), następnie CDMA, itp. po tych wszystkich latach męki mam dość limitu. Plus oferuje rzekomo LTE bez limitu (z limitem max 100GB...) o co tu chodzi? Podobno w zasięgu LTE limitu nie ma, ale jak to jest rzeczywiście? Czy po przekroczeniu tych 100GB wskoczy lejek na 64kbps? Czy będzie lejek, ale np. na inna prędkość?

Głównym targetem u mnie w domu jest youtube, ogląda się praktycznie naokrągło, dlatego też te 100GB w skali miesiąca może nie wystarczać.

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to realnie wygląda odnośnie limitu? Przypominam, że cały czas chodzi o ofertę internetu domowego.

Pozdrawiam
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
grazia1963
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-08-06, 12:08

Re: Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: grazia1963 »

A czemu akurat Plus? inni operatorzy nie mają u ciebie zasięgu LTE, jaka to lokalizacja? W Plusie to FUP decyduje po jakim zużyciu danych ograniczą ci prędkość. Przy czym nieznane są reguły wg których Plus daje lejek 64kb/s. Teraz podchodzi liberalnie i nie przycina od razu po limicie z umowy, transfery 200-300GB bez lejka są możliwe. Ale gwarancji w umowie nie ma. Wcześniej , rok temu Plus szalał z lejkami. Ale większe transfery wpłynęły na obciążenie ich sieci i teraz są miejsca gdzie LTE od nich działa wolno. Dlatego najpierw musisz to sprawdzić u siebie. No i chyba nie myślisz brać od nich IDU-ODU ?
Kamil1987
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2016-06-01, 18:36

Re: Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: Kamil1987 »

Wyślij lokalizacje. Np w Orange masz 210 gb potem 1 Mbit, które starcza do 360p
Nawet jak nie ma lte to hspa+dc jest dosyc szybkie, np 25mbit u mnie stałe
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: patryk7588 »

Procio pisze:(z limitem max 100GB...)
Skąd masz takie info?
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: Procio »

grazia1963 pisze: No i chyba nie myślisz brać od nich IDU-ODU ?
A co nie tak jest z tym modemem?
Np w Orange masz 210 gb potem 1 Mbit, które starcza do 360p
Nawet jak nie ma lte to hspa+dc jest dosyc szybkie, np 25mbit u mnie stałe
Jednak nie rozwiązuje to kwestii "bez limitu".
patryk7588 pisze:Skąd masz takie info?
http://www.plus.pl/internet-lte wg tego co jest na tej stronie to pakiet danych w najwyższym pakiecie wynosi 100GB, jednak LTE jest bez limitu. Na jakiej zasadzie to działa? Że nawet po wykorzystaniu dostępnych 100GB, będąc w zasięgu LTE mogę pobrać kolejne 200-300GB bez lejka?

T-mobile oferuje internet mobilny bez limitu i w opcji MAX za 79,99 rzeczywiście jest napisane pakiet danych "BEz limitu". Jednak w regulaminie widnieje taki zapis:
Mając na uwadze zapewnienie jak najlepszej prędkości transmisji danych oraz stabilności połączenia wszystkim użytkownikom sieci,
po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z opcji „LTE bez limitu” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu
Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku
danych pobieranych oraz nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych wysyłanych. Ograniczenie to nie będzie miało wpływu na:
1.5.3.1. prędkość transferu danych poza opcją LTE bez Limitu
Rozumiem, że LTE działa do 100GB, jednak po przekroczeniu transfer spada do 2/2Mb/s do końca okresu rozliczeniowego, jednak w 3G nie ma żadnych limitów? Nawet po przekroczeniu 100GB przełączając się na HSPA mogę pobierać nawet z prędkością powiedźmy 10Mb/s?

Jeśli tak to T-mobile rzeczywiście posiada najkorzystniejszą ofertę i byłbym nawet skłonny skorzystać z niej.

Jeszcze zapytam, czy któryś z operatorów oferuje tygodniowy czas na test usługi i w razie czego wypowiedzenie umowy bez ponoszenia konsekwencji?

Miejscowość to Chełmiec (woj. Lubelskie). W plusie i t-mobile gdzieś tam na pograniczu tego LTE jestem, play bodajże też dolatuje do tej wiochy. Myślę, że z anteną zewnetrzną nie byłoby problemu. Jednak niech zerkną eksperci od bez-kabli i wypowiedzą się w tej kwestii.

Pozdrawiam
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
grazia1963
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-08-06, 12:08

Re: Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: grazia1963 »

Zacznij od sprawdzenia zasięgu u wszystkich operatorów. Przy czym o T-Mobile to raczej na dzień dzisiejszy zapomnij. Chyba ze działają już jego pozwolenia na LTE800 w Skierbieszowie lub Starym Majdanie. Mapa zasięgu t-mobile sprzed miesiąca wskazuje że raczej nie. Ale może jest inaczej. Jeśli te stacje nie działają to masz tylko wolniutkie 3G HSPA+z UMTS900 NetWorks z Chełmca. O 10Mb/s z niego nawet nie marz. W Orange masz słaby zasięg LTE z nowo uruchomionego BTS LTE800 Orange w Izbicy. Możliwe ze grzeje już też BTS LTE800 Orange w Majdanie Leśniowskim. Plus ma pozwolenie na LTE1800Aero2 w Kraśniczynie-Żułowie i trzeba sprawdzić czy działa.Jeśli nie to ten słaby zasięg LTE z sieci LTE800sferii. BTS-y w Krasnymstawie,Izbicy lub Hruszowie. No i zapomnij, że skorzystasz z niego na IDU-ODU, Nawet na LTE1800Aero2 z Krasiczyna gdyby działał. Szczegóły co to za sprzęt na tym Forum. Play bez zasięgu u ciebie. Póki co masz LTE Orange i Plusa. Nie wiadomo co z T-Mobile, uzyskanie informacji o ich LTE800 trudne.
Kamil1987
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2016-06-01, 18:36

Re: Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: Kamil1987 »

... Nie ma czegoś takiego jak bez limitu, kiedyś było lte maksymalny dla firm w Orange, teraz mozesz wziąć 560gb+lejek 1mbit po tym. W t mobile nikt ci nie gwarantuje tego no limitu nawet na 3g..

Ja bym został przy tym 4mbit Neostrada, youtube hd potrzebuje ok 4, ale masz bez limitu
grazia1963
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-08-06, 12:08

Re: Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: grazia1963 »

Wg. http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 08#p202008 BTS LTE1800Aero2 w Krasiczynie działa. Trzeba sprawdzić na miejscu jakie zapewnia prędkości w szczycie. W Plusie możesz przez internet kupić ofertę z DWR-966 na własność i masz 14 dni na testy. Sprawdzisz też innych operatorów. Musisz się liczyć z zakupem anteny na wybrane pasmo.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: Procio »

Dzięki za odpowiedzi. Dzwoniłem do działu technicznego Orange i zasięg rzekomo jest, jaki jest taki jest, ale jest (w niedalekiej przyszłości mają aktywować czy tam poprawić BTS'a w okolicy).
Wezmę pod uwagę również Plusa (chociaż wolałbym z dala od zielonych) i w okresie testowym sprawdze jak sytuacja będzie się przedstawiać z transferami.

Pozdrawiam.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
grazia1963
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2016-08-06, 12:08

Re: Internet domowy LTE - bez limitu?

Post autor: grazia1963 »

W Orange masz słaby zasięg LTE800 z Izbicy, jak uruchomią w Majdanie poprawa powinna być zauważalna. Trzeba spytać na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... &start=675 kiedy odpalą. Na LTE800 Orange może być całkiem szybko.W obydwu wypadkach bez anten na 800MHz się nie obędzie. Szybkość w Plusie będzie zależeć od obciążenia tego LTE1800Aero2 w Krasiczynie. A z tym bywa różnie, na wiele nie licz. Na tym terenie brak infrastruktury LTE800Sferii a ten Krasiczyn obsługuje duży obszar. No i antena Dualna na 1800MHz konieczna.
ODPOWIEDZ