LTE czy kabel

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kropekp93
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-23, 12:53

LTE czy kabel

Post autor: kropekp93 »

Dzień dobry,

Skończyła się umowa moich teściów na neostrade (DL:8Mb UP:1Mb). Jako iż na internecie się nie znają na moich barkach zostaje podjęcie decyzji.
Szukając na necie lokalni znachorzy (radiówka) mają troszke wysokie ceny jak na 10Mb+ więc odpadają.
Dzwoniłem do orange i mówią że na tym łączu nic szybszego nie będzie (8Mb/1Mb) i że w listopadzie mają pociągnać swiatłowód na pytanie czy przejdzie przez moją ulice konsultant nie potrafił mi odpowiedzieć.
Ostatnio bardzo dużo Ibisza w telewizji, który reklamuje "Internet Domowy LTE". Poczytałem troche na internecie i opinie są podzielone jedni mówią, że nabijają ludzi w butelke a internet to totalna kupa. Natomiast drudzy, że wszystko działa jak należy i pokazują speedtesta 70Mb/30Mb.

Chciałbym przesiąść się na szybszę łącze, ale nie chce sie wpakować na 24msc jeżeli okazał by sie to totalny bubel.
Jak to jest z tym "Domowym LTE"? Jest jakaś stabilość? ping? Konsultantom nie wierze, a w internecie ile ludzi tyle opini.
Patrzyłem na nadajniki, wg. mapki nie jest daleko do Plusa (Kotowo 32, Poznań).
Jest sens się bawić czy lepiej pozostać na starym miedziaku?

z góry bardzo dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
Jakub ;)
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: LTE czy kabel

Post autor: mk64 »

Jeśli neo działa u Ciebie dobrze, to ja bym się nie przesiadał na lte. Miedź to jest miedź ;)
B535 w Play
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE czy kabel

Post autor: matek451 »

Ogladaj mniej reklam w TV to lepiej na tym wyjdziesz. Opinie ludzi o Plusie i 70/30Mb/s to w większości nieaktualne bajki szczególnie na IDU-ODU 200. Tylko testy LTE wszystkich operatorów pozwolą na poznanie prawdziwych prędkości w twojej lokalizacji. do testów potrzebne lkarty wszystkich operatorów i telefon z LTE. Testy w domu i na zewnątrz. No i skąd ten pomysł z Plusem z pominięciem innych operatorów ? W Play można mieć ofertę Darmowego Internetu LTE bez limitu, koszt kilka z/m-c bez żadnej umowy. Jak działa u ciebie przyzwoicie warto się zastanowić. Jesli testy wypadną słabo to zostań przy kablach.
xerrni2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-05-20, 10:10

Re: LTE czy kabel

Post autor: xerrni2 »

testuj w godzinach 18-21 kiedy obciążenie będzie największe, bo w lte w godzinach szczytu możesz mieć np. 1Mb/s, a w innych porach 50Mb/s
botr
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2010-01-31, 18:48
Lokalizacja: Lubuskie

Re: LTE czy kabel

Post autor: botr »

w godzinach szczytu 18-22 testuj wszystkich operatorów ale na wszystkich zakresach częstotliwości ktore masz dostępne.
U mnie w/w godzinach znośnie chodzi tylko 800MHz
Pozd.
ODPOWIEDZ