Wieś, k. Połańca, najlepiej LTE.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
edwin20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-08-24, 13:40

Wieś, k. Połańca, najlepiej LTE.

Post autor: edwin20 »

Witam, w mojej miejscowości tylko internet mobilny, aktualnie mam Orange FreeDom Pro - CDMA, 30 GB limitu za 60 zł (drogo, bo umowe wziąłem na rok). O ile wcześniej gdy był limit internet chodził OK - od 4 do 7 Mb/s. Tak teraz jest tragedia, 0,5 Mb/s w porywach do 1 Mb/s. To są żarty. W zasięgu LTE niby jestem, ale na granicy. Testowałem różnych operatorów poprzez startówkę i smartfon. Niestety u każdego praktycznie to samo - od 0,5 Mb/s do max 1.5 Mb/s (bardzo rzadko). W sąsiedniej wsi internet potrafi juz chodzić normalnie tzn. od 4 Mb/s wzwyż. Co radzicie? Kupić router i antenę? Do najbliższego nadajnika mam 1,3 km ale nie ma tam LTE, do nadajnika T-Mobile mam 3,9 km - raz gdzies w odległości 1 km od niego pobierałem plik z prędkoscią 2MB (tak, bajtów), właściwie tyle by mnie satysfakcjonowało. Do nadajników w Połańcu (gdzie jest LTE od chyba wszstkich operatorów) mam 6 km
Miejscowość Grabowa, mieszkam na krzyżówce. Tutaj mapka: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 59&zoom=14

Myślałem nad T-Mobile, CP i Play na karte bez limitu za 49zł.
Kamil1987
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2016-06-01, 18:36

Re: Wieś, k. Połańca, najlepiej LTE.

Post autor: Kamil1987 »

U ciebie najlepiej wypada Orange/Tmobile. Masz kilka nadajnikow lte1800 wokół siebie. Kup antenę 1800 i testuje każdy nadajnik wokół siebie i wybierz ten najlepszy :)
Lte1800 działa na tych samych bts w Orange i tmobile
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieś, k. Połańca, najlepiej LTE.

Post autor: matek451 »

Nie jest tak różowo z tym NetWorks, na pewno działa BTS LTE1800 przy Ruszczańskiej, ten przy Rybitwy raczej nie. BTS-y NetWorks Łyczba i Ruszcza tylko na UMTS900. Plus ma pozwolenie na LTE800Sferii w Łyczbie oraz na LTE1800Aero2 i LTE800Sferii w Połańcu,Krakowska 15. Play z kolei w Połańcu, Lipowa ma komplet pozwoleń na LTE ale trudno powiedzieć co oprócz LTE1800 już działa. TEsty na telefonie z LTE u siebie na zewnątrz i w kierunku Połańca. oprócz pomiaru prędkości pomiar parametrów sygnału LTE za pomocą odpowiednich aplikacji. Musisz raczej nastawić się na LTE1800 bo wszyscy operatorzy z niego korzystają. LTE800Sferii działa wolno.
edwin20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-08-24, 13:40

Re: Wieś, k. Połańca, najlepiej LTE.

Post autor: edwin20 »

Dzięki, jaką antenę polecacie i router do niej? Da rade dzięki antenie złapać LTE z Połańca? Dodam, że niestety ale między Grabową a Połańcem jest nieduży las, ale las.
CzechuXX
Stały użytkownik forum
Posty: 141
Rejestracja: 2016-03-14, 07:15

Re: Wieś, k. Połańca, najlepiej LTE.

Post autor: CzechuXX »

Dobra antena da radę jeśli nie ma żadnych anomalii w ukształtowaniu terenu.
D-link DWR 116 + Huawei e3372
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz
LTE RBM5
edwin20
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-08-24, 13:40

Re: Wieś, k. Połańca, najlepiej LTE.

Post autor: edwin20 »

Dzisiaj wziąłem urządzenie Orange Airbox 2 na próbę - łapie mi 1 lub 2 kreski LTE w domu - karta Orange. Fajnie wtedy chodzi internet. Teraz pytanie - jak wezmę jakiś dobry router z anteną to będę miał lepszy zasięg? Nie znam sie na tym. Czy te routery i modemy LTE mają taki sam zasięg? Czy np. jeden router ma lepszy zasięg od drugiego? Jak to rozpoznać? Jaki router LTE polecacie, taki by nie był gorszy od tego Airboxa 2 od Orange?
ODPOWIEDZ