Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: ja.michal »

radius pisze:Po prostu biorą komplet z UKE. Nie wiem tylko jak się rozliczają i po co Im częstotliwości, których nie uruchamiają. Jeśli za nie płacą to czysta głupota.
A tam głupota. Kalkulacja w księgowości (podatki, koszty i te sprawy).
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: artsky »

W dzisiejszych czasach, to nawet Mercedesa projektuje bardziej księgowy niż inżynier, a na pewno razem ściśle współpracują.
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: 3G_ »

Jeśli modem E3372 zwykły nie hilink to można na nim wymuszać bandy LTE komendami AT w TopNetInfo i działa to całkiem sprawnie.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: radius »

Tak, ale są softy na których się nie da i już.

Mój z T-Mobile Polska taki właśnie był, że oprócz GSM, UMTS, LTE nic więcej nie mogłem narzucić czy to w TNI czy MDMA.

Kolega dzejk podeslal zmodyfikowany, ale już się nim nie bawiłem, bo wgrałem HiLink.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: 3G_ »

Brat ma właśnie z T-Mobile i działa wymuszanie pasm przez TopNetInfo. Muszę zobaczyć jak playowy.
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: artsky »

lte2600.png
@Radius chyba coś się zaczęło dziać w temacie LTE 2600 :)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: radius »

Widoczna agregacja 2600 + 1800 + 2100.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: onken »

Szkoda ze u mnie ani widu ani slychu LTE2600 :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: Pawrzes »

artsky, ogólnie łapiesz sygnał z Monte Cassino 36 natomiast LTE800 złapałeś z Artyleryjskiej 11. LTE2600 chyba złapałeś z innej lokalizacji ;-)
radius pisze:Po prostu biorą komplet z UKE.

Teraz niestety wszyscy biorą komplet aby nie aktualizować już wielokrotnie tych pozwoleń...
Pozdrawiam
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: artsky »

Pawrzes, tak LTE2600 dopiero uruchamiają i złapałem go tylko z Poniatowskiego 26- Mazowiecki Szpital Wojewódzki. Czekam na Monte Cassino 36. Dziękuję za pomoc.
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: artsky »

Radius zastosowałem instrukcję z 5 strony, którą mi podałeś. Wszystko poszło ok, zaczełem się bawić z przełączaniem bandu i teraz nie odpala mi się ta strona z ustawieniami modemu. O co chodzi?

Edit. Kod błędu 10.
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: artsky »

Modem działa na innym komputerze, wszystko się zainstalowało w takim razie ok. A u mnie nie chce...?
artsky
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2016-04-18, 05:33

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: artsky »

Znalazłem winowajcę moich problemów... Okazał się nim Kaspersky Internet Security.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: peterka »

U mnie również nie wiem skąd Play sobie bierze ten zasięg LTE. Według mapki wychodzi na to, że przy dobrych wiatrach powinienem łapać nawet Ultra LTE. O zwykłym LTE nawet nie mówię. Z tym, że na żadnym telefonie nie łapię żadnego. Ale czemu się dziwić skoro do najbliższego nadajnika mam 9km (zdjęcia w załącznikach). Ale Play zadowolone bo w zasięgu ich LTE jest 99,9 procent Polaków...
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Czy Play kłamie z zasięgiem Ultra LTE?

Post autor: ml13 »

Play ma tam zasięg LTE na częstotliwości 800 i na dodatek bardzo słaby. Żeby go odbierać musisz wymusić w telefonie tylko LTE i być na zewnątrz lub mieć router z anteną. Ja mam podobnie, jestem w zasięgu LTE-A (2100/1800/800), ale tylko w określonych miejscach podwórka czasem coś agreguje (żeby nie powiedzieć na dachu, głównie B3+20) W domu LTE800, ale tylko po wymuszeniu Only LTE i sygnał słaby (maks 1kreska, zazwyczaj 0 na S7e). Play nie kłamie z samą dostępnością, a raczej z poprawnym działaniem usług. Po za tym warto dodać, że masz na mapce zasięg na zewnątrz, j słi jest jakaś górka/mieszkasz w obniżeniu terenu/wysoki las to złapiesz LTE tylko w określonych punktach. Taki urok sieci mobilnej ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ