Orange Premium i Twój Internet jako usługa na jednej SIM

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Melepeta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-25, 12:59

Orange Premium i Twój Internet jako usługa na jednej SIM

Post autor: Melepeta »

Witam!
Chciałbym podzielić się z Wami pewnym zagadnieniem. Otóż Orange wprowadziło niedawno modyfikację planów taryfowych, czyli Nowy Twój Plan i zmianę nazwy Orange Premium 100 (200) na Orange Premium (Platinum). Nie jest istotne jakie one są, chodzi mi tylko i wyłącznie o bardzo pozytywną zmianę czyli możliwość włączenia usługi Twój Internet jako usługi dodatkowej do planu taryfowego i używania jednej karty SIM a telefonu jako modemu. Problem polega na tym, że ta pozytywna zmiana dotyczy tylko i wyłącznie Nowego Twojego Planu a NIE DOTYCZY ORANGE PREMIUM!!! Konsekwencje braku takiej możliwości są Wam znane więc nie będę się zagłębiał w szczegóły. Wobec tego moje pytania brzmią:

1.) Dlaczego w Orange Premium nie można włączyć Twojego Internetu jako usługi pod jedną kartą SIM? Czy ktoś potrafi racjonalnie uzasadnić tą orangutanią paranoję?
2.) Jaki jest sposób aby Orange zrozumiało, że jest to błąd ze strony Orange (określiłbym jako techniczny) i zmusić ich do uruchomienia takiej możliwości?

Moja hipoteza brzmi, że jest to niedopatrzenie osób modyfikujących plany taryfowe, Nowy Twój Plan został zmodyfikowany, a Premium nie (została zmieniona nazwa) i pominięto przez to Twój Internet. Druga możliwość to jest to zamiar celowy Orange, którego nikt nie potrafi zrozumieć, wyjaśnić, uzasadnić itd.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Orange Premium i Twój Internet jako usługa na jednej SIM

Post autor: seboo »

Do Jednej Idei - abonament chyba tez nie można tego włączyć - tak więc kto wie - być może to celowe działanie "ułatwiające" klientom zmianę taryfy :)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Orange Premium i Twój Internet jako usługa na jednej SIM

Post autor: szalony »

Może orange wychodzi z założenia że jak kogoś stać na ofertę premium to stać go także na osobną aktywację internetu ;) ale poważnie to widać tu paranoje i wątpię by był to błąd techniczny a raczej celowe działanie . Ps a co mają myśleć abonenci Ery którym Era daje za 30zł 50mb lub za 50zł 100mb ? Nie oferując do abonamentu normalnego blueconnect ? Era moim zdaniem jeszcze lepiej niż Orange w tej kwesti robi z abonentów idiotów :-)
Melepeta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-25, 12:59

Re: Orange Premium i Twój Internet jako usługa na jednej SIM

Post autor: Melepeta »

seboo mówię tu o najnowszych planach taryfowych. Stare plany nie miały takiej możliwości (przynajmniej dla klientów indywidualnych). Modyfikacja polega na tym:

Twój Plan -> Nowy Twój Plan z możliwością włączenia Twojego Internetu jako usługi (nastąpiła zmiana taryf i modyfikacja usług),

Orange Premium 100 (200) -> Orange Premium (Platinum) bez możliwości włączenia Twojego Internetu jako usługi (nastąpiła tylko zmiana nazwy planu taryfowego).

Wybrane cytaty z newsów Orange Premium:

"Orange wprowadza od 3 kwietnia nową ofertę dla klientów indywidualnych pod nazwą Orange Premium. Jest to oferta, w której klient dostaje w standardzie – pakiety bezpłatnych minut, wyższy standard obsługi klienta, specjalne oferty telefonów i akcesoriów, a także wyjątkowe warunki korzystania z usług telekomunikacyjnych trzeciej generacji (3G/UMTS). "
"Dodatkowo abonenci Orange Premium otrzymują darmowy dostęp do najwyższej jakości obsługi klienta. W każdej chwili do ich dyspozycji pozostają wyselekcjonowani, profesjonalni konsultanci sieci, z którymi mogą się łączyć bezpłatnie, w kraju i za granicą. Abonenci Orange Premium otrzymują bezpłatnie także szereg innych przywilejów – podwójne punkty Profit za każdą złotówkę wydaną na usługi telekomunikacyjne, łatwy do zapamiętania złoty numer lub numer na życzenie, bogatą w funkcje wirtualną skrzynkę wiadomości MultiBox Platinum oraz rachunek szczegółowy z pełnym zestawieniem wykonanych połączeń."
Cytuję w/w teksty aby pokazać różnicę pomiędzy użytkownikami Nowego Twojego Planu a użytkownikami Platinum.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Orange Premium i Twój Internet jako usługa na jednej SIM

Post autor: bob »

Czy pisałeś do Orange i ewentualnie jaką odpowiedź dostałeś ?
Melepeta
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-11-25, 12:59

Re: Orange Premium i Twój Internet jako usługa na jednej SIM

Post autor: Melepeta »

Wykonałem tylko dwie rozmowy z BOKiem (żeby dwie osoby się wypowiedziały) i okazało się, że nawet konsultanci o tym wiedzą. Wiedzą ponieważ, jest to zapis regulaminowy więc orangutan to też zrozumie. Pozostało mi tylko wypowiedzieć sugestię, że należałoby to zmienić ale wiadomo są to słowa rzucane na wiatr. Oczywiście oni postępują jak bezmyślne roboty (bez gruntownej wiedzy) więc dalsza dyskusja nie miała sensu. Jestem zainteresowany włączeniem Twojego Internetu do Premium jako usługi (nie mam zamiaru żonglować kartami SIM jak Orange'utan). Nie wiem jak interweniować w Orange stąd pyt. 2 z mojego pierwszego postu.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Orange Premium i Twój Internet jako usługa na jednej SIM

Post autor: seboo »

Hmm to rzeczywiscie dziwna sprawa - pomimo segregacji prawie ze rasowej - dzielacej abonentow na wyselekcjonowanych i opłakaną reszte - nie mozna miec z tego powodu zadnych benefitow - moze chodzi o to ze platynowe bonusy skusza kogos a jezeli chce miec internet bez abo i bez umowy :P - musi podpisac kolejna umowe na twoj plan
ODPOWIEDZ